MIC 70
59681930 (02/21)
59681930 (02/21)
Nododot transportlīdzekli, lūdzu, uzreiz savam izplatītājam, resp., tirdzniecības namam dariet zināmas nepilnības un transportlīdzekļa bojājumus.
Pašgājēja šasija ar Kubota dīzeļdzinēju 48,0 kW, hidrostatisko šasijas piedziņu un dīzeļdegvielas daļiņu filtru (Diesel-Partikelfilter (DPF)).
Katrā valstī ir spēkā mūsu uzņēmuma atbildīgās sabiedrības izdotie garantijas nosacījumi. Garantijas termiņa ietvaros iespējamos Jūsu iekārtas darbības traucējumus mēs novērsīsim bez maksas, ja to cēlonis ir materiāla vai ražošanas defekts. Garantijas remonta nepieciešamības gadījumā ar pirkumu apliecinošu dokumentu griezieties pie tirgotāja vai tuvākajā pilnvarotajā klientu apkalpošanas dienestā.
(Adresi skatīt aizmugurē)
Izmantot tikai oriģinālos piederumus un oriģinālās rezerves daļas, jo tie garantē drošu un nevainojamu ierīces darbību.
Informāciju par piederumiem un rezerves daļām skatīt www.kaercher.com.
Šis transportlīdzeklis ir piemērots darbam ar dažādām papildierīcēm, piem., tādām, kas paredzētas piekabju vilkšanai. Maksimāla piekabes āķa vilces masa ir norādīta uz tipa datu plāksnītes un to nedrīkst pārsniegt.
Šis transportlīdzeklis ir paredzēts izmantošanai tikai lauksaimniecībā, zaļo zonu un iekārtu apkopei, kā arī ziemas dienestam.
Ar transportlīdzekli nedrīkst izvest augu aizsardzības līdzekļus.
Ekspluatācijai uz koplietošanas ceļiem transportlīdzeklim ir jāatbilst spēkā esošajām valsts direktīvām.
Drīkst izmantot tikai KÄRCHER atzītās papildierīces.
KÄRCHER neuzņemas atbildību par neatzītu papildierīču radītiem negadījumiem vai neatbilstošu darbību. Ievērojiet papildierīces ražotāja sniegto lietošanas pamācību.
Pirms transportlīdzekļa ekspluatācijas rūpīgi izlasiet lietošanas instrukciju un un iepazīstieties ar vadības ierīcēm un pārējo aprīkojumu.
Transportlīdzekli drīkst ekspluatēt tikai atbilstoši noteikumiem, kā attēlots un aprakstīts šajā lietošanas instrukcijā.
Pie noteikumiem atbilstošas ekspluatācijas pieder arī noteiktās apkopes ievērošana.
Transportlīdzekli un papildierīces drīkst izmantot, apkopt un remontēt tikai tādas personas, kuras ir visu apguvušas un ir informētas par saistītajiem riskiem.
Ievērojiet likumdevēja vispārējos drošības uz negadījumu novēršanas noteikumus. Ievērojiet arī visus citus drošības tehniskos, darba medicīniskos un satiksmes drošības noteikumus.
Apkalpes personālam nepieciešams:
būt fiziski un garīgi piemērotam;
apmācītam darbam ar transportlīdzekli un tā papildierīcēm;
pirms darbu uzsākšanas izlasīt un saprast šīs lietošanas instrukcijas, kā arī papildierīču vai velkamo ierīču instrukcijas;
darba devējam pierādīt spēju vadīt šos transportlīdzekļus;
no darba devēja nozīmētam vadīt transportlīdzekli.
Jebkura ekspluatācija, kura nav atbilstoša noteikumiem ir nepieļaujama. Par apdraudējumu, kuru rada nepieļaujama ekspluatācija, atbild lietotājs.
Ekspluatācija, kas neatbilst lietošanas instrukcijā aprakstītajiem mērķiem ir aizliegta.
Personu pārvadāšana uz transportlīdzekļa, kravas platformas vai papildierīcēm nav atļauta.
Transportlīdzeklim nedrīkst veikt nekādas izmaiņas.
Neskatoties uz noteikumiem atbilstošu ekspluatāciju un visu sniegto norāžu ievērošanu, nav izslēdzams nenovērstais risks.
Cilvēciskā faktora radīti draudi
Vērsiet personu, kas atrodas transportlīdzekļa un papildierīču zonā, uzmanību uz šiem draudiem un šajā lietošanas instrukcijā minētajām drošības norādēm.
Kļūdainas darbības radīti draudi
Norādiet personām, kas atrodas transportlīdzekļa un papildierīču zonā, ievērot īpašu piesardzību, lai kļūdainas darbības, negadījuma vai atteices gadījumā utt., varētu nekavējoties reaģēt.
Iespējamie apdraudējumi:
negaidīta papildierīču un transportlīdzekļa kustība;
nehermētiskuma, cauruļvadu un tvertņu bojājumu u.c. radīta degvielas noplūde;
bremzēšana dēļ slikta ceļa seguma, piem., kritums, slidens, nelīdzens vai slikta redzamība utt.;
krišana, klupšana u.c., veicot kustības uz transportlīdzekļa, īpaši, ja ir iesaistīts mitrums;
akumulatora un elektriskā sprieguma radīti ugunsgrēka un sprādzienbīstamības draudi;
dīzeļdegvielas un eļļas radīti ugunsgrēka draudi;
cilvēciskā faktora pieļauta kļūda, neievērojot drošības norādes.
Iepakojuma materiālus ir iespējams pārstrādāt atkārtoti. Utilizējiet iepakojumus videi draudzīgā veidā.
Elektriskās un elektroniskās ierīces satur noderīgus pārstrādājumus materiālus un bieži vien tādas sastāvdaļas kā baterijas, akumulatorus un eļļu, kuras to nepareizas izmantošanas vai neatbilstošas utilizācijas gadījumā var radīt potenciālu apdraudējumu cilvēku veselībai un videi. Tomēr šīs sastāvdaļas ir nepieciešamas ierīces pareizai darbībai. Ierīces, kas apzīmētas ar šo simbolu, nedrīkst izmest kopā ar sadzīves atkritumiem.
Informācija par sastāvdaļām (REACH)Aktuālo informāciju par sastāvdaļām atradīsiet: www.kaercher.com/REACH
Ievērojiet uz vietas spēkā esošos nacionālos noteikumus.
Ievērojiet specifiskos uzņēmuma noteikumus.
Utilizējiet ražošanas un palīgvielas atbilstīgi spēkā esošajām drošības datu lapām.
Nokalpojušie transportlīdzekļi sastāv no vērtīgiem pārstrādājamiem materiāliem. Jūsu transportlīdzekļa utilizācijai mēs iesakām sadarboties ar profesionālu utilizācijas uzņēmumu.
Norāde par tieši draudošām briesmām, kuras izraisa smagas traumas vai nāvi.
Norāde par iespējami draudošām briesmām, kuras var izraisīt smagas traumas vai nāvi.
Norāda uz iespējami bīstamu situāciju, kura var radīt vieglus ievainojumus.
Norāde par iespējami bīstamu situāciju, kura var radīt materiālos zaudējumus.
Nosmakšanas draudi. Iepakojuma plēves uzglabājiet bērniem nepieejamā vietā.
Izmantojiet transportlīdzekli tikai atbilstoši paredzētajam mērķim. Ņemiet vērā vietējos apstākļus un darba laikā uzmanieties no trešām personām, jo īpaši bērniem.
Personas ar ierobežotām fiziskām, sensoriskām un garīgām spējām vai personas, kurām nav attiecīgās pieredzes un zināšanu, transportlīdzekli drīkst izmantot tikai tad, ja viņas uzrauga par drošību atbildīgā persona vai tā sniedz instrukcijas par drošu ierīces lietošanu, kā arī brīdina par iespējamām bīstamībām.
Transportlīdzekli drīkst izmantot tikai personas, kuras ir instruētas par tā lietošanu vai arī spēj pierādīt lietošanas prasmes un kuru konrētajos pienākumos ietilpst transportlīdzekļa izmantošana.
Transportlīdzekli nedrīkst izmantot bērni.
Uzraugiet bērnus, lai pārliecinātos, ka tie nespēlējas ar transportlīdzekli.
Drošības ierīces ir paredzētas jūsu aizsardzībai. Nemainiet un neatvienojiet drošības ierīces.
Apgāšanās risks pie pārāk lieliem kāpumiem un kritumiem! Braucot uz kāpumiem un kritumiem ievērojiet maksimāli pieļaujamās vērtības, kas norādītas tehniskajos datos.
Apgāšanās draudi pie pārāk lielas sānu sasveres! Braucot šķērsām braukšanas virzienam, ievērojiet maksimāli pieļaujamās vērtības, kas norādītas tehniskajos datos.
Apgāšanās draudi dēļ nestabilas pamatnes! Izmantojiet transportlīdzekli tikai uz stabilas virsmas.
Negadījumu draudi dēļ neatbilstoši izvēlēta ātruma. Līkumos brauciet lēnāk.
Apgāšanās risku saraksts nav uzskatāms par pilnīgu.
Vadītāja kabīnes ir aprīkotas ar ventilācijas atverēm vai gaisa izplūšanas atverēm, obligāti turiet tās brīvas, lai nodrošinātu pietiekamu vēdināšanu.
Pirms izmantošanas uz koplietošanas ceļiem nodrošiniet brīvu redzamību (piemēram, neaizsvīstoši priekšējie stikli, spoguļi utt.).
Dīzeļmotors: Nekad nedarbiniet transportlīdzekļus ar dīzeļmotoru slēgtās telpās.
Saindēšanās risks: neieelpojiet atgāzes.
Nekad nenoslēdziet atgāzu izplūdes atveres.
Nepārliecieties pār atgāzu izplūdes atveri. Neaiztieciet atgāzu izplūdes atveri.
Nekādā gadījumā neuzturieties piedziņas zonā. Izslēdzot ņemiet vērā motora inerces kustības laiku (trīs līdz četras sekundes).
Iebūvētais dzinējs ir aprīkots ar dīzeļdegvielas daļiņu filtru (DDF) Normālos ekspluatācijas apstākļos vadītājam nav nojausmas par kaitīgo izplūdes gāzu papildu apstrādes procesiem.
Dīzeļdegvielas daļiņu filtra reģenerācijas fāzes laikā nogulsnējušās kvēpu daļiņas tiek sadedzinātas un izplūdes gāzes var kļūt ļoti karstas, līdz 600 °C. Uzsāciet reģenerāciju tikai ugunsdrošās zonās.
Attiecībā uz iepriekš minēto noteikti ņemiet vērā nodaļu Reģenerācijas process MIC 70!
Transportlīdzeklis nav paredzēts iekraušanai ar celtni.
Neizmantojiet autoiekrāvēju, lai izkrautu / iekrautu transportlīdzeklī.
Lai izvairītos no negadījumiem un savainojumiem, ievērojiet transportlīdzekļa svaru, skatīt nodaļu "Tehniskie dati".
Ja ir uzstādīti papildpiederumi, svars ir ievērojami augstāks.
Transportējot uz smagkravas transportlīdzekļa piekabes ievērojiet transportlīdzekļa augstumu un nofiksējiet transportlīdzekli, skatīt nodaļu "Tehniskie dati"
Izslēdziet motoru un izvelciet atslēgu pirms transportlīdzekļa tīrīšanas un apkopes, daļu maiņas vai pārregulēšanas uz citu funkciju.
Remontdarbus drīkst veikt tikai klientu apkalpošanas centri vai šīs jomas speciālisti, kas ir iepazinušies ar visiem attiecīgajiem drošības noteikumiem.
Ņemiet vērā drošības pārbaudes atbilstīgi vietējiem spēkā esošajiem priekšrakstiem pārvietojamiem komerciāli izmantotiem transportlīdzekļiem.
Netīriet šarnīrsavienojumu, riepas, dzesētāja lameles, hidrauliskās šļūtenes un vārstus, blīvējumus, kā arī elektriskās un elektroniskās komponentes ar augstspiediena tīrītāju.
Šajā nodaļā sniegto informāciju var atrast arī papildlapā, kurai vienmēr jāatrodas transportlīdzeklī.
Transportlīdzeklim ir hidrostatiska piedziņa un šarnīrsavienojums. Tāpēc tā vadāmība atšķiras no zināmās vieglo automašīnu vadāmības.
Apgāšanās risks
Ņemiet vērā, ka šarnīrsavienojuma transportlīdzekļa vadāmība ievērojami atšķiras no vieglās automašīnas vadāmības.
Pagriezienus izbrauciet vienmērīgi un ar atbilstošu ātrumu. Īpaši tas attiecas, braucot augšup / lejup un šķērsojot nogāzi.
Ievērojiet smaguma centra novirzi atkarībā no aprīkojuma.
Braucot taisni un pagriezienos, pielāgojiet braukšanas ātrumu apkārtējiem apstākļiem, piem., ceļa stāvoklim un kravas noslogojumam.
Ievērojiet priekšējā un aizmugurējā sastāva atvienošanas iespēju ar centrālo svārsta savienojumu.
Braukšanas pedāļa atlaišana darbojas kā aktivizēts palēninājums. Tas atšķiras no vieglās automašīnas, kurā palēninājumu aktivizē tikai motora bremzes.
Lielā pārnesumā atlaižot braukšanas pedāli, bremzēšanas palēninājums ir izteikti mazāks nekā, braucot mazākā pārnesumā.
Transportēšanas režīmā atlaižot braukšanas pedāli, bremzēšanas aizkave ir izteikti īsāka nekā darba režīmā.
Transportlīdzekļi ar šarnīrsavienojuma sistēmu uz stūres kustībām reaģē daudz jūtīgāk nekā vieglās automašīnas, īpaši tas jāņem vērā, braucot ātri pagriezienos, pa sniegu, apledojuma vai lietus apstākļos, pa irdenu zemi un pagrieziena manevros uz nogāzēm. Izvairieties no straujām secīgām stūres kustībām.
Smaguma centrs / svārsta šarnīrsavienojuma darbībaAizmugures daļas aprīkojums un kravas noslodzes stāvoklis ietekmē transportlīdzekļa smaguma centra atrašanās vietu un līdz ar to arī vadāmību. Īpaši pēc aprīkojuma nomaiņas un izmainītas kravas noslodzes esiet gatavi atšķirīgai transportlīdzekļa vadāmībai. Robežzonas varētu tikt sasniegtas agrāk.
Lai nodrošinātu kvalitatīvu pārvietošanās iespēju bezceļa apstākļos, transportlīdzeklis ir aprīkots ar centrālo svārsta šarnīrsavienojumu. Tas ļauj transportlīdzekļa abām pusēm kustēties perpendikulāri braukšanas virzienam neatkarīgi vienai no otras.
Šīs īpašās funkcijas dēļ vadītājs nesaņem savlaicīgu informāciju no transportlīdzekļa aizmugurējās daļas. Tādēļ braukšanas laikā spoguļos vērojiet transportlīdzekļa aizmugurējās daļas kustības.
Nekavējoties nomainīt simbolus, ja tie kļuvuši nesalasāmi vai nozaudēti.
BĪSTAMIApdedzināšanās risks, ko rada karstas virsmas Ļaujiet transportlīdzeklim atdzist, pirms uzsākat darbus pie tā. | |
BĪSTAMIApdedzināšanās risks, ko rada karsts izpūtējs Neaiztieciet izpūtēju. Ļaujiet izpūtējam atdzist, pirms uzsākat darbus pie tā. | |
BĪSTAMIApgāšanās risks Brauciet tikai pa teritoriju ar maksimālu sānu nogāzi 10° apmērā. | |
BĪSTAMISavainošanās risks apsmidzinošu priekšmetu dēļ Ieturiet drošu attālumu no personām dzīvniekiem un priekšmetiem. | |
BRĪDINĀJUMSSavainošanās risks Saspiešanas un griezumu draudi, ko rada rāmis, sānu slotas, netīrumu tvertne, vāks. | |
BĪSTAMISaspiešanas risks Pievērsiet uzmanību tam, lai ekspluatācijas laikā šarnīrsavienojuma vai transportlīdzekļa tuvumā neatrastos personas. Izmantojot transportlīdzekli kā vilcēju, pievērsiet uzmanību tam, lai ekspluatācijas laikā starp transportlīdzekli un piekabi neatrastos personas. | |
BRĪDINĀJUMSSagriešanās, saspiešanas risks Turiet savas rokas no šīs zonas pa gabalu. | |
IEVĒRĪBAIMateriālie zaudējumi nepareizas transportēšanas dēļ Transportējot pie šarnīrsavienojuma vienmēr uzstādiet transportēšanas stiprinājumu. | |
BRĪDINĀJUMSVeselības apdraudējums indīgu izplūdes gāzu dēļ Neieelpojiet izplūdes gāzes. | |
BĪSTAMISavainošanās risks nepilnvarotas lietošanas dēļ Lai nodrošinātos pret nepilnvarotu lietošanu, kā arī pirms tīrīšanas un apkopes darbiem izvelciet aizdedzes atslēgu. | |
IEVĒRĪBAIMateriālie zaudējumi tīrīšanas un apkopes laikā Pirms tīrīšanas un apkopes darbiem novietojiet transportlīdzekli uz līdzenas virsmas ar stingru pamatni. | |
BĪSTAMISavainošanās risks neparedzētas sēdvietas dēļ Sēdieties tikai uz vadītāja sēdekļa. | |
BĪSTAMISasišanās, saspiešanas risks Transportējot vai strādājot zem iekārtas kravas, nostipriniet ar atbilstošiem līdzekļiem. | |
Galvenais slēdzis (akumulatora atvienošanas slēdzis) | |
Eļļošanas vieta | |
Eļļošanas līste | |
Fiksācijas punkta | |
Bremžu šķidruma kvalitāte un pozīcija, kurā var iepildīt bremžu šķidrumu Bremžu šķidruma tvertnes pozīcija | |
Domkrata vai balsta atbalsta vieta | |
Galvenā drošinātāja pozīcija | |
Drošinātāja F2 pozīcija | |
Avārijas izeja | |
Izlasiet lietošanas pamācību |
Nekavējoties nomainīt nesalasāmus vai nozaudētus brīdinājuma simbolus.
Drošības ierīces kalpo lietotāja aizsardzībai, un tās nedrīkst deaktivizēt vai apiet to funkciju.
Ievērojiet drošības norādījumus katrā nodaļā!
Galvenais slēdzis pārtrauc strāvas padevi uz starteri.
Ja dzinējam darbojoties tiek izmantots galvenais slēdzis (akumulators atvienots), dzinējs izslēdzas.
Vienmēr atvienojiet akumulatoru transportlīdzeklim ar izslēgtu dzinēju.
Dzinēja iedarbināšanas priekšnosacījumi:
galveno slēdzi iestatīt pozīcijā “Akumulators pieslēgts”;
uzgaidiet, līdz displeja sāknēšana ir pabeigta.
Ja vadītāja sēdeklis nav noslogots:
transportlīdzeklis automātiski aktivizē neitrālo pārnesumu.
Visbeidzot braukšanas virziena slēdzi uz kursorsviras iestatīt vidus pozīcijā <Neutral/Stopp>.
Ir vai tiek PTO darba hidraulika izslēgta automātiski.
Ja stāvbremze ir aktivizēta, daudzfunkciju ekrānā spīd brīdinājuma lampiņa. |
Ja dzinējs ir izslēgts vai braukšanas virziena slēdzis ar ieslēgtu dzinēju atrodas pozīcijā NEITRĀLS, stāvbremze tiek aktivizēta automātiski.
Ja ieslēgta dzinēja laikā tiek izmantots braukšanas virziena slēdzis (UZ PRIEKŠU vai ATPAKAĻ), stāvbremze tiek atlaista.
Operators vadītāja kabīnē ir aizsargāts no zibens spērieniem.
Vadītāja kabīnei ir apgāšanās aizsargkonstrukcija (ROPS), kas novērš tālāku ripošanu pēc apgāšanās.
Vadītāja kabīnei nav aizsargkonstrukcijas aizsardzībai pret krītošiem priekšmetiem (FOPS).
Vadītāja kabīnei nav aizsardzības pret priekšmetu caururbšanos kabīnē (OPS).
Vienmēr lietojiet drošības jostu.
Izmantojiet tikai ražotāja ieteiktos akumulatorus un uzlādes ierīces
Nomainiet akumulatorus tikai pret tādu pašu akumulatoru tipu.
Pirms transportlīdzekļa utilizācijas izņemiet akumulatoru un utilizējiet ievērojot valsts, resp., vietējos noteikumus.
Rīkojoties ar akumulatoriem, ievērojiet šādas brīdinājuma norādes:
Ievērot norādes akumulatora lietošanas instrukcijā un uz akumulatora, kā arī šajā lietošanas instrukcijā. | |
Valkāt acu aizsarglīdzekļus. | |
Pasargājiet bērnus no skābes un akumulatora. | |
Sprādzienbīstamība | |
Uguns, dzirkstele, atklāta gaisma un smēķēšana ir aizliegta. | |
Ķīmiskā apdeguma draudi | |
Pirmā palīdzība. | |
Brīdinājuma norāde | |
Utilizācija | |
Neiemetiet akumulatoru atkritumu konteinerā. |
Uguns un sprādzienbīstamība
Nelieciet uz akumulatora darbarīkus vai citus priekšmetus.
Izvairieties no smēķēšanas un atkātas uguns.
Uzlādējot akumulatorus, rūpējieties, lai telpās būtu pietiekama ventilācija.
Izmantojiet tikai Kärcher apstiprinātus akumulatorus un uzlādes ierīces (oriģinālā rezerves daļa).
Vides apdraudējums neatbilstoši utilizējot akumulatoru
Utilizējiet bojātos akumulatorus drošā veidā vai izlietotos (nepieciešamības gadījumā sazinieties ar utilizācijas uzņēmumu vai Kärcher servisu).
Svina akumulators nerada draudus, to izmantojot atbilstoši paredzētajam mērķim un ievērojot lietošanas pamācības norādes.
Tomēr ņemiet vērā, ka svina akumulatori satur sērskābi, kas var radīt nopietnus ķīmiskos apdegumus.
Izšļakstītu vai no nepietiekami hermētiska akumulatora izplūstošu skābi sasaistiet ar saistvielu, piem., smiltīm. Neļaujiet tai nokļūt kanalizācijā, zemē vai gruntsūdeņos.
Skābi neitralizējiet ar kaļķi/sodu un utilizējiet, ievērojot vietējos spēkā esošos noteikumus.
Lai utilizētu bojāto akumulatoru, sazinieties ar profesionālu utilizācijas uzņēmumu.
Skābes šļakatas acīs vai uz ādas izskalot vai noskalot ar lielu daudzumu tīra ūdens.
Pēc tam nekavējoties uzmeklējiet ārstu.
Netīru apģērbu izmazgāt ar ūdeni.
Nomainīt apģērbu.
* izvēles iespēja
Priekšējai uzkares sistēmai var piemontēt 3 punktu vai 4 punktu stiprinājumu (papildaprīkojums). Pie šiem stiprinājumiem iespējams piestiprināt papildierīces.
Dažas papildierīces var piemontēt tieši pie priekšējās uzkares sistēmas.
Papildierīču uzstādīšanu skatīt nodaļā Montāžas iespējas priekšpusē.
Noteiktas papildierīces iespējams uzstādīt tieši pie papildierīču stiprinājuma rāmja.
Papildierīču uzstādīšanu skatīt nodaļā Montāžas iespējas priekšpusē.
* izvēles iespēja
Pretsvaru un noteiktas papildierīces iespējams uzstādīt tieši pie papildierīču stiprinājuma rāmja.
Papildierīču uzstādīšanu skatīt nodaļā Montāžas iespējas aizmugurē.
Hidraulikas PTO jēdziena definīcija
Power Take Off = hidrauliskā jūgvārpsta
AUX jēdziena definīcija
Auxilliary = papildu sadalītājvārsts
Elektriskās PTO jēdziena definīcija
Power Take Off = elektriskā jūgvārpsta
Ja Jūs kādu pieslēgumu neizmantojat, uzlieciet aizsardzībai putekļu aizsargvāciņu.
Hidrauliskie pieslēgumi AUX tiek vadīti ar kursorsviru.
Hidraulikas PTO tiek aktivizēts ar hidraulikas PTO izvēles slēdzis vadības konsolē.
Izvēles slēdža aprakstu skatīt nodaļā Vadības konsole pa vidu MIC 70.
Ja Jūs kādu pieslēgumu neizmantojat, uzlieciet aizsardzībai putekļu aizsargvāciņu.
Hidrauliskie pieslēgumi AUX tiek vadīti ar vadības sviru.
Hidraulikas PTO tiek aktivizēts ar hidraulikas PTO izvēles slēdzis vadības konsolē.
Izvēles slēdža aprakstu skatīt nodaļā Vadības konsole pa vidu MIC 70.
Galvenais slēdzis pārtrauc strāvas padevi uz starteri.
Ja dzinējam darbojoties tiek izmantots galvenais slēdzis (akumulators atvienots), dzinējs izslēdzas.
Vienmēr atvienojiet akumulatoru transportlīdzeklim ar izslēgtu dzinēju.
Operators vadītāja kabīnē ir aizsargāts no zibens spērieniem.
Vadītāja kabīnei ir apgāšanās aizsargkonstrukcija (ROPS), kas novērš tālāku ripošanu pēc apgāšanās.
Vadītāja kabīnei nav aizsargkonstrukcijas aizsardzībai pret krītošiem priekšmetiem (FOPS).
Vadītāja kabīnei nav aizsardzības pret priekšmetu caururbšanos kabīnē (OPS).
Vienmēr lietojiet drošības jostu.
Vadītāja durvis, skatoties braukšanas virzienā, atrodas kreisajā pusē, avārijas izeja pa labi.
Rokturi pie B statņa var izmantot kā izkāpšanas palīgu.
Pēc transportlīdzekļa novietošanas aizslēdziet abas durvis ar aizdedzes atslēgu.
Avārijas izeja, skatoties braukšanas virzienā, atrodas labajā pusē.
Avārijas izeju atvērt, pavelkot durvju atvērēju.
Avārijas āmurītis atrodas augšpusē pa labi, aiz avārijas izejas.
Ārkārtas situācijā loga rūti izsist ar avārijas āmurīti.
Abu sānu un aizmugures stiklu ir iespējams izsist.
Slēdža indikators spīd, ja apgaismojums ir ieslēgts.
Radio ir pieejams kā papildaprīkojums un atrodas jumta konsolē.
Lietošanu skatīt ražotāja lietošanas pamācībā.
Gaisa plūsmu iestatīt neradot caurvēju.
Slēdzis ir nodrošināts visiem modeļiem, gaisa kondicionēšanas sistēmas funkcija ir izvēles iespēja
Recirkulācijas režīms: Svira pavērsta uz priekšu
Šo funkciju izmantot tikai ierobežotu laiku, jo šim iestatījumam nenotiek gaisa apmaiņa no ārpuses.
Displejā priekšiestatītā valoda ir angļu, valodu iespējams mainīt ar izvēlnes iestatījumu starpniecību, skatīt nodaļu Valodas iestatīšana MIC 70.
Sistēmas sāknēšanas laikā īslaicīgi iedegas visas brīdinājuma un kontrollampiņas. To var izmantot, lai pārbaudītu lampiņu darbību.
Funkciju taustiņi nodrošina navigāciju, iestatījumu izmaiņu veikšanu vai tiešu izvēlnes atlasīšanu. Rādījums tiek attēlots displeja navigācijas rādījumā.
Lai mainītu daudzfunkciju ekrāna augstumu, atbrīvojiet sviru un iestatiet ekrānu vēlamajā pozīcijā.
Transportlīdzekļa bojājumu draudi
Ja deg sarkana brīdinājuma lampiņa, Jums ir jāveic tūlītējus pasākumus, lai novērstu kļūdu. Meklējiet ātrāko iespēju, neradot apdraudējumu, apstāties ārpus transportlīdzekļu plūsmas.
Ja deg dzeltena brīdinājuma lampiņa, Jums pēc iespējas drīzāk ir jāveic pasākumus, lai novērstu kļūdu.
Zaļā un zilā kontrollampiņa uzrāda transportlīdzekļa pašreizējās darbības.
Brīdinājuma lampiņu, kas iedegas darbības traucējumu gadījumā, iedegšanās nozīme Palīdzība traucējumu gadījumā ir apkopota nodaļā.
Iestatīšanas procesa laikā neieslēdziet dzinēju.
Var atlasīt vai mainīt turpmākos iestatījumus.
<Brightness> | Displeja gaišums |
<US Standard> | |
<Metric> | kPa bar |
<Regeneration mode> | Auto Atcelt |
<Date> | Datums un tā formāts: GGGG-MM-DD DD.MM.GGGG |
<Time> | Laiks un tā formāts 24 h 12 h |
<Language> | Valoda visas valodas nav pieejamas, izvēlēties attiecīgās pieejamās valodas |
Izvēles punkts <Service> ir pieejams tikai autorizētajam klientu servisam.
Ieslēgt aizdedzi.
Nospiest izvēlnes funkcijas taustiņu un pārejiet uz <Settings> (Iestatījumi).
Ar navigācijas rādījuma funkciju taustiņiem pārvietojieties pa izvēlni.
Izvēlēties iestatījumus.
Nospiest <o>: apstiprināt izvēlēto iestatījumu.
Nospiest <x>: pagriezt atpakaļ / pārtraukt.
Lai iestatītu pulksteņa laiku, pāriet uz <Time>.
Pulksteņa laika iestatīšana
Lai saglabātu laika un datuma izmaiņas, sistēmu nepieciešams atkārtoti sāknēt.
Nospiediet <o>, sistēma tiek atkārtoti sāknēta. Tiek saglabāts datums un laiks.
Lai pārtrauktu, nospiediet <x>.
Ieslēgt aizdedzi.
Nospiest izvēlnes funkcijas taustiņu un pārejiet uz <Settings> (Iestatījumi).
Apstiprināt ar apļa simbolu <o>.
Ar funkcijas taustiņu <Bulta pa labi> pārvietoties līmenī pa labi.
Ar funkcijas taustiņu <Bulta apakšā> pārvietoties uz valodu.
Izvēlēties vēlamo valodu.
Izslēgt aizdedzi - izvēlētā valoda ir saglabāta.
Pārslēdzot no TRANSPORTĒŠANAS REŽĪMA uz DARBA REŽĪMU (skatīt nodaļuBraukšanas programmas ) tiek mainīti dzinēja apgriezienu skaita un ātruma iestatījumi.
Ja motora apgriezienu skaita potenciometrs (skatīt nodaļuVadības konsoles) neatrodas gala pozīcijā (0), parādās indikācija.
Ja parādās šī indikācija, grieziet potenciometru, dzinēja apgriezienu skaita iestatīšanai, pretēji pulksteņa rādītāju virzienam līdz beigu pozīcijai (0). |
DARBA REŽĪMĀ iespējams izvēlēties starp 3 opcijām. Šī opcija ietekmē dzinēja apgriezienu skaitu un hidraulikas jaudu.
30/60 l/min
Dzinēja apgriezienu skaita ierobežojums ir maks. 1600 apgr./min un hidraulikas jaudas ierobežojums – 30 l/min, ja hidraulikas PTO iestatījums ir 50 l/min.
Dzinēja apgriezienu skaita ierobežojums ir maks. 1600 apgr./min un hidraulikas jaudas ierobežojums – 60 l/min, ja hidraulikas PTO iestatījums ir 100 l/min.
40/80 l/min
Dzinēja apgriezienu skaita ierobežojums ir maks. 2200 apgr./min un hidraulikas jaudas ierobežojums – 40 l/min, ja hidraulikas PTO iestatījums ir 50 l/min.
Dzinēja apgriezienu skaita ierobežojums ir maks. 2200 apgr./min un hidraulikas jaudas ierobežojums – 80 l/min, ja hidraulikas PTO iestatījums ir 100 l/min.
50/100 l/min
Maksimālā hidraulikas jauda un maksimālais dzinēja apgriezienu skaits.
Atlasītais iestatījums tiek saglabāts arī, pārslēdzoties starp DARBA REŽĪMU un PALĒNINĀTO REŽĪMU.
Aktivizējot TRANSPORTĒŠANAS REŽĪMU, iestatījums tiek atiestatīts un dzinējs turpina darboties ar tukšgaitas apgriezienu skaitu.
Pēc opcijas izvēles displejā (labajā pusē, apakšā) parādās atbilstošā indikācija.
Aktivizējot opciju izvēli, faktiskais apgriezienu skaits tiek palielināts vai samazināts, izņemot gadījumu, kad ir aktivizēta dzinēja tukšgaita.
Nospiest funkcijas taustiņu, lai atgrieztos pie opciju izvēles. |
Attēls: Izvēlētais maksimālais apgriezienu skaits = 1600 1/min un pašreizējais apgriezienu skaits 1500 1/min (dzinējs darbojas)
Atlasītais apgriezienu skaits tiek attēlots kā maza, dzeltena bultiņa. Tukšgaitas apgriezienu skaits vienmēr ir 950 1/min (minimālais apgriezienu skaits).
Dzeltenā adata uzrāda pašreizējo apgriezienu skaitu.
Attēls: Tukšgaitas apgriezienu skaits 950 1/min un pašreizējais apgriezienu skaits = 0 (dzinējs izslēgts)
Atlaižot braukšanas pedāli, ātrums tiek pēkšņi kavēts, tātad citādi, nekā pierasts vieglajām automašīnām.
Lielajā braukšanas pakāpē, atlaižot braukšanas pedāli, bremzēšanas aizkave ir ievērojami mazāka nekā mazajā braukšanas pakāpē.
Transportēšanas režīmā, atlaižot braukšanas pedāli, bremzēšanas aizkave ir ievērojami mazāka nekā darba režīmā.
Nospiežot braukšanas pedāli, paaugstinās motora apgriezienu skaits.
Braukšanas pedālis ir atsperots. Atslogojot braukšanas pedāli, samazinās motora apgriezienu skaits.
Pavisam atlaižot braukšanas pedāli, transportlīdzekļa hidrostatiskā piedziņa tiek kavēta vai apstājas.
Stāvbremze novietotā transportlīdzekļa nodrošināšanai.
Ja displejā spīd brīdinājuma gaisma “Stāvbremze aktīva”, stāvbremze ir novilkta.
Bremžu pedālis aktivizē priekšējo un aizmugurējo riteņu bremžu sistēmu.
Jūgvārpstas pedālis regulē DARBA REŽĪMA un PALĒNINĀTĀ REŽĪMA ātrumu.
Lai samazinātu braukšanas ātrumu, nospiediet jūgvārpstas pedāli.
Jūgvārpstas pedāli var papildus izmantot kā bremžu pedāli – šim mērķim izspiediet jūgvārpstas pedāli līdz galam.
Ar kursorsviru vada visas priekšējās papildierīces.
Kursorsviru var pārvietot X un Y virzienā.
Kustības X virzienā (pa kreisi un pa labi) vada pievienotās papildierīces.
Kustības Y virzienā (uz priekšu un atpakaļ) paceļ vai nolaiž priekšējo iekārtu stiprinājumu, kam ir piemontēta papildierīce.
Nospiediet attiecīgo kursorsviras taustiņu, lai aktivizētu/deaktivizētu (sarkanā vai zilā AUX) pieslēguma neitrālo pozīciju.
Atkarībā no pārslēdzēja aktivizācijas „AUX aizmugurē/montāžas rāmis ar sagāšanas funkciju“, vadības svira tiek izmantota:
aizmugurējo papildierīču vadībai;
montāžas rāmja ar sagāšanas funkciju pacelšanai un nolaišanai
Papildierīce seko zemei (piem., slota)
Šis slēdzis kontrolē svārstību slāpēšanu un papildierīču atslodzi (abas opcijas nedarbojas vienlaicīgi)
lietojiet tikai ar papildierīcēm, kam šāda funkcija ir nepieciešama!
Ar izvēles slēdzi tiek aktivizēts attiecīgais priekšējās vai aizmugurējās hidraulikas PTO pieslēgums.
Izslēdziet PTO (darba hidraulika).
Ar grozāmo pogu izvēlēties priekšējās uzkares sistēmas nolaišanas ātrumu.
Griežot pulksteņa rādītāju virzienā: nolaišanas ātrums tiek samazināts.
Gala atdurē priekšējās uzkares sistēma tiek bloķēta
Norāde: Šī funkcija ir nepieciešama, braucot pa sabiedriskajiem ceļiem, lai bloķētu priekšējās uzkares sistēmu un tādējādi papildierīču nolaišanu.
Griežot pretēji pulksteņa rādītāju virzienam: nolaišanas ātrums tiek palielināts
Papildierīču atslodzi izmanto, lai slodzi no priekšējai uzkarei piemontētas ierīces pārvirzītu transportlīdzekļa priekšējās ass virzienā.
Piemēram: izmantojot zāles pļāvēju, tiek samazināta slodze uz augsni, lai novērstu augsnes bojājumus, ko izraisa riteņu izslīdēšana, jo īpaši braucot kalnup.
Ja papildierīce braukšanas laikā tiek pacelta ar ieslēgtu papildierīču atslodzi, tā darbojas kā kravas stabilizators.
Svārstību slāpētājs (izvēles iespēja), veicot transportēšanas braukšanu ar paceltu priekšējās uzkares sistēmas papildierīci, nodrošina komfortablu un stabilu braukšanu.
Ieslēgt papildierīču atslodzi ar slēdzi (uz vidējās konsoles).
Ar grozāmo pogu mainīt smaguma centra pozīciju papildierīču atslogošanai.
Griežot pulksteņa rādītāju virzienā: lielāks svars uz priekšējo asi
Griežot pretēji pulksteņa rādītāju virzienam: mazāk svara uz priekšējās ass
Izlasiet papildierīču lietošanas instrukcijas.
Izmantojot papildierīces vai vilktas ierīces un piekabes, pirms pieņemšanas ekspluatācijā izlasiet un ievērojiet atbilstīgās lietošanas instrukcijas.
Ievērojiet atļautās slodzes, skatīt nodaļu (→).
Lai iedarbinātu motoru, galveno slēdzi iestatīt pozīcijā “Akumulators pieslēgts”.
Novietotam transportlīdzeklim galveno slēdzi iestatīt pozīcijā “Akumulators atvienots”.
Negadījumu un savainojumu risks!
Neuzsāciet transportlīdzekļa ekspluatāciju, kamēr nav izpildīts viens drošības pārbaudes punkts, parūpējieties par remontdarbiem.
Pirms brauciena uzsākšanas pārbaudiet ekspluatācijas un satiksmes drošību.
Hidraulisko savienojumu tīrību
Hidrauliskie cauruļvadi un noplūde
Hidrauliskās eļļas līmenis
Motoreļļas līmenis
Dzeses šķidruma līmenis
Sala apdraudējuma gadījumā rūpēties par pietiekamu antifrīza daudzumu dzeses šķīdumā
Atbilstošas koncentrācijas antifrīzs pieder pie dzesēšanas kontūra (ne līdzsvarošanas rezervuārā).
Pārbaudīt, vai nav bojāti elektrības vadi
Pārbaudīt, vai skrūves un uzgriežņi ir pievilkti
Pārbaudīt, vai transportlīdzeklis, motors un dzesētāja režģis nav bojāti
Pārbaudīt šķidruma līmeni vējstikla ūdens tvertnē
Tīrīšanas līdzeklis un nepieciešamības gadījumā antifrīzs
Pārbaudīt, vai riepas nav bojātas, gaisa spiedienu un nodilumu
Transportlīdzeklī
Pārbaudīt visu pedāļu kustību brīvību
Vai darba hidraulika (PTO) ir izslēgta?
Ar ieslēgtu aizdedzi: Vai deg uzlādes uzraudzības un eļļas spiediena brīdinājuma lampiņas?
Ieslēgt dzinēju un pārbaudīt turpmāk minēto:
Vai izdziest uzlādes uzraudzības un eļļas spiediena brīdinājuma lampiņas?
Vai darbojas temperatūras un tvertnes uzpildes indikācija?
Vai apgaismojums, brauciena virziena rādītājs un mirgojošs gaismas signāls ir darba kārtībā?
Negadījumu risks
Vadītāja sēdekli iestatiet tikai, kad ierīce ir apturēta.
Vadītāja sēdekli iestatīt tā, lai varētu ērti aizsniegt pedāļus un stūri.
Iestatīt kreiso rokas balstu vēlamajā pozīcijā.
Iestatīt labo rokas balstu pozīcijā.
Vadītāja sēdekli iestatīt tā atbilstoši ķermeņa svaram, lai tiktu mazinātas brauktuves nelīdzenumu radītās svārstības.
Vadītāja sēdeklis A klasei, I svara kategorija
Pirms braukšanas uzsākšanas, pārbaudīt fiksāciju.
Negadījumu risks
Vadītāja sēdekli iestatiet tikai, kad ierīce ir apturēta.
Vadītāja sēdekli iestatīt tā, lai varētu ērti aizsniegt pedāļus un stūri.
Iestatīt kreiso rokas balstu vēlamajā pozīcijā.
Iestatīt labo rokas balstu pozīcijā.
Vadītāja sēdekli iestatīt tā atbilstoši ķermeņa svaram, lai tiktu mazinātas brauktuves nelīdzenumu radītās svārstības.
Pirms braukšanas uzsākšanas, pārbaudīt fiksāciju.
Negadījumu risks
Stūres pozīciju iestatiet tikai, kad transportlīdzeklis ir apturēts.
Atlaist augstuma iestatīšanas fiksācijas sviru un noregulēt vēlamo stūres augstumu.
Bloķēt fiksācijas sviru.
Nospiest un turēt slīpuma regulēšanas pedāli un noregulēt stūres vēlamo slīpumu.
Atlaist pedāli.
Pirms braukšanas uzsākšanas, pārbaudīt bloķējumus.
Sprādzienbīstamība
Neuzpildiet degvielu slēgtās telpās.
Nesmēķējiet un izvairieties no atklātas uguns.
Pievērsiet uzmanību tam, lai uz karstām virsmām nenonāktu degviela.
Izslēdziet aizdedzi.
Atveriet degvielas tvertnes noslēgu.
Uzpildiet degvielu.
Drīkst uzpildīt tikai ar degvielu, kas norādīta lietošanas instrukcijā.
Noslaukiet pārlijušu degvielu un aizveriet degvielas tvertnes noslēgu.
Saspiešanas risks
Pievērsiet uzmanību tam, lai ekspluatācijas laikā šarnīrsavienojuma vai transportlīdzekļa tuvumā neatrastos personas.
Izmantojot transportlīdzekli kā vilcēju, pievērsiet uzmanību tam, lai ekspluatācijas laikā starp transportlīdzekli un piekabi neatrastos personas.
Apdedzināšanās risks
Izmantojiet transportlīdzekli tikai, ja ir uzstādīti visi apdares elementi.
Bojājuma bīstamība pārkarsēta hidrauliskā šķidruma vai pārkarsēta motora dēļ
Ja hidrauliskā šķidruma temperatūra vai dzesēšanas šķidruma temperatūra ir pārāk augsta, ieslēdziet motora apgriezienu skaitu uz tukšgaitu (neizslēdziet motoru).
Veiciet pasākumus, kas aprakstīti nodaļā Palīdzība traucējumu gadījumā .
Bojājuma bīstamība pārāk maza eļļojuma dēļ
Ja lietošanas laikā iedegas brīdinājuma gaisma “Motoreļļas spiediens”, pārvietojiet transportlīdzekli laukā no bīstamās zonas, nekavējoties izslēdziet motoru un novērsiet traucējumu.
Samazināta stabilitāte papildierīču dēļ
Pielāgojiet braukšanas veidu.
Bojājumu risks
Veiciet braukšanas programmu izvēli tikai transportlīdzekļa dīkstāves laikā.
Apturēt transportlīdzekli.
Iestatīt zemu motora apgriezienu skaitu.
Pārslēdziet braukšanas virziena slēdzi pozīcijā NEUTRAL (NEITRĀLS) (slēdzis uz vidējo pozīciju).
Braukšanas ātrumu regulē ar akseleratora pedāli. Maks.40 km/h
<Ātrajā transportēšanas režīmā > transportlīdzekļa vilces spēks ir 50%, bet maksimālais ātrums – 100%. Ātrums atbilst dzinēja apgriezienu skaitam.
Braukšanas ātrumu regulē ar akseleratora pedāli. Maksimālais ātrums apm. 20 km/h
<Lēnajā transportēšanas režīmā> transportlīdzekļa vilces spēks ir 100%, bet maksimālais ātrums – 50%. Ātrums atbilst dzinēja apgriezienu skaitam.
Maks. 20 km/h
Vairāk informācijas par <Darba režīmu> skatīt nodaļā Daudzfunkciju ekrāns / displejs MIC 70 ir apkopota nodaļā.
Uz priekšu: Maks.5 km/h
Atpakaļgaitā: Maks. 10 km/h
Vairāk informācijas par <Palēnināto darba režīmu> skatīt nodaļā Daudzfunkciju ekrāns / displejs MIC 70 ir apkopota nodaļā.
Atlaižot braukšanas pedāli, ātrums tiek pēkšņi kavēts, tātad citādi, nekā pierasts vieglajām automašīnām.
Lielajā braukšanas pakāpē, atlaižot braukšanas pedāli, bremzēšanas aizkave ir ievērojami mazāka nekā mazajā braukšanas pakāpē.
Transportēšanas režīmā, atlaižot braukšanas pedāli, bremzēšanas aizkave ir ievērojami mazāka nekā darba režīmā.
Nospiežot braukšanas pedāli, paaugstinās motora apgriezienu skaits.
Braukšanas pedālis ir atsperots. Atslogojot braukšanas pedāli, samazinās motora apgriezienu skaits.
Pavisam atlaižot braukšanas pedāli, transportlīdzekļa hidrostatiskā piedziņa tiek kavēta vai apstājas.
Ja stāvbremze ir aktivizēta, daudzfunkciju ekrānā spīd brīdinājuma lampiņa. |
Ja dzinējs ir izslēgts vai braukšanas virziena slēdzis ar ieslēgtu dzinēju atrodas pozīcijā NEITRĀLS, stāvbremze tiek aktivizēta automātiski.
Ja ieslēgta dzinēja laikā tiek izmantots braukšanas virziena slēdzis (UZ PRIEKŠU vai ATPAKAĻ), stāvbremze tiek atlaista.
Bremžu pedālis aktivizē priekšējo un aizmugurējo riteņu bremžu sistēmu.
Jūgvārpstas pedālis regulē DARBA REŽĪMA un PALĒNINĀTĀ REŽĪMA ātrumu.
Lai samazinātu braukšanas ātrumu, nospiediet jūgvārpstas pedāli.
Jūgvārpstas pedāli var papildus izmantot kā bremžu pedāli – šim mērķim izspiediet jūgvārpstas pedāli līdz galam.
Galvenajam slēdzim ir jābūt ieslēgtam.
Apsēsties uz vadītāja sēdekļa un aplikt drošības jostu.
Aizdedzes atslēgu ielikt aizdedzes slēdzenē.
Braukšanas virziena izvēles slēdzis uz kursorsviras vidējā pozīcijā <Neutral/Stopp>.
Aizdedzei ir jābūt ieslēgtai (pozīcija "I").
Jādeg uzlādes uzraudzības un motora eļļas spiediena brīdinājuma lampiņai.
Zemā apkārtējās vides temperatūrā un ar aukstu dzinēju: Pirms iedarbināšanas gaidiet, līdz nodziest ziņojuma teksts <Wait to start, preheating> (Gaidiet, tiek veikta dzinēja uzsilde).
Dzinēja iedarbināšana (pozīcija "II") - maks. 10 sekundes.
Jāizdziest uzlādes uzraudzības un motora eļļas spiediena brīdinājuma lampiņai; ja ne, izslēgt dzinēju un novērst kļūdu.
Pie apkārtējās vides temperatūrām zem 0°C: Pirms uzsākt darbu, iedarbiniet dzinēju un ļaujiet tam uzsilt ar zemāku apgriezienu skaitu, līdz nodziest dzeltenā brīdinājuma lampiņa <Hidrauliskas temperatūra par zemu>.
Ja dzinēju neizdodas iedarbināt, atkārtot iedarbināšanas procesu.
Ātrumtures sistēma strādā tikai DARBA REŽĪMĀ un PALĒNINĀTAJĀ REŽĪMĀ.
Ātrumtures sistēmas aktivizēšana
Ar braukšanas pedāli izvēlēties vēlamo darba ātrumu.
Nospiediet ātrumtures taustiņu brīdī, kad transportlīdzeklis brauc vēlamajā ātrumā. Ātrumtures sistēma ir aktivizēta.
Ātruma palielināšana: nospiediet SET +
Ātruma samazināšana: nospiediet RES –
Ātrumu var īslaicīgi samazināt ar jūgvārpstas pedāli. Atlaižot jūgvārpstas pedāli, transportlīdzeklis turpina pārvietoties ar iestatīto dzinēja apgriezienu skaitu.
Ātrumtures sistēmas deaktivizēšana
Lai deaktivizētu nepieciešams izmantot bremžu pedāli vai jāizspiež jūgvārpstas pedāli. Pēc ātrumtures sistēmas deaktivizācijas, (braukšanas laikā) nospiežot RES, tiek atjaunots iepriekš saglabātais ātrums.
Braukšanas virziena izvēles slēdzis atrodas pie kursorsviras.
Vadītājam pieceļoties no sēdekļa brīdī, kad braukšanas virziena izvēles slēdzis ir ieslēgts pozīcijā “Uz priekšu” vai “Atpakaļ”, dzinējs izslēdzas.
UZ PRIEKŠU: Slēdzis uz priekšu, tiek aktivizēts braukšanas virziens UZ PRIEKŠU un spīd braukšanas virziena izvēles rādījums “uz priekšu“.
Šajā pozīcijā stāvbremze tiek atlaista automātiski.
ATPAKAĻ: Slēdzis atpakaļ, tiek aktivizēts braukšanas virziens ATPAKAĻ un spīd braukšanas virziena izvēles rādījums “atpakaļ“.
Šajā pozīcijā stāvbremze tiek atlaista automātiski.
NEITRĀLS: slēdzis atrodas vidusdaļā, nespīd neviens rādījums.
Šajā pozīcijā stāvbremze tiek aktivizēta automātiski, transportlīdzeklis nebrauc.
Negadījumu risks
Braukšanas laikā neatlaidiet braukšanas pedāli saraustītā veidā. Atlaižot braukšanas pedāli, transportlīdzeklis tiek bremzēts. Atlaižot braukšanas pedāli, transportlīdzeklis transportēšanas režīmā tiek bremzēts mazāk nekā darba režīmā.
Bojājumu risks
Pārliecinieties, lai transportlīdzeklis, pārbraucot pāri šķēršļiem, uz tiem neuzsēstos.
Pārbrauciet šķēršļiem līdz 150 mm lēni un uzmanīgi 45° leņķī.
Pārbrauciet šķēršļiem virs 150 mm tikai ar piemērotu estakādi.
Negadījumu risks
Lai transportēšanas nolūkos brauktu pa publiskiem ceļiem (neattiecas uz publisku ceļu tīrīšanu), izslēdziet PTO un aizveriet priekšējās uzkares sistēmas nolaišanas droseli.
Izslēgt PTO.
Uzmanīgi izmantojiet akseleratora pedāli.
Transportlīdzekli vadīt ar stūri.
Atlaidiet braukšanas pedāli.
Transportlīdzeklis patstāvīgi bremzē un apstājas.
Lielākai bremžu iedarbībai vai ārkārtas gadījumā nospiediet bremzes pedāli.
Savainošanās risks
Pirms transportlīdzekļa pamešanas nolaidiet uzstādītās papildierīces.
Apturēt transportlīdzekli.
Braukšanas virziena izvēles slēdzis uz kursorsviras vidējā pozīcijā <Neutral/Stopp>.
Dzinējam 1 līdz 2 minūtes ļaut darboties tukšgaitā.
Izslēgt aizdedzi un izvilkt aizdedzes atslēgu.
Uzgaidīt 30 sekundes.
Pagrieziet galveno slēdzi pozīcijā „0“.
Priekšējai uzkares sistēmai var piemontēt 4 punktu stiprinājumu (papildaprīkojums). Pie tā savukārt var piemontēt attiecīgās papildierīces. Dažas papildierīces var piemontēt arī tieši priekšējai uzkares sistēmai.
Savainojumu un bojājumu draudi
Ievērojiet, lai pie priekšējās uzkares sistēmas uzstādot papildierīces netiktu pārsniegta pieļaujamā ass slodze.
Priekšējo uzkares sistēmu aizliegts izmantot, ja priekšējās uzkares sistēmas un tai piemontēto papildierīču tuvumā atrodas personas.
Raugiet, lai priekšējai uzkares sistēmai piestiprinātās papildierīces nesaskartos ar transportlīdzekli un neradītu tā bojājumus.
Izslēdziet PTO (darba hidraulika).
Ar grozāmo pogu izvēlēties priekšējās uzkares sistēmas nolaišanas ātrumu.
Griežot pulksteņa rādītāju virzienā: nolaišanas ātrums tiek samazināts.
Gala atdurē priekšējās uzkares sistēma tiek bloķēta
Norāde: Šī funkcija ir nepieciešama, braucot pa sabiedriskajiem ceļiem, lai bloķētu priekšējās uzkares sistēmu un tādējādi papildierīču nolaišanu.
Griežot pretēji pulksteņa rādītāju virzienam: nolaišanas ātrums tiek palielināts
Papildierīču atslodzi izmanto, lai slodzi no priekšējai uzkarei piemontētas ierīces pārvirzītu transportlīdzekļa priekšējās ass virzienā.
Piemēram: izmantojot zāles pļāvēju, tiek samazināta slodze uz augsni, lai novērstu augsnes bojājumus, ko izraisa riteņu izslīdēšana, jo īpaši braucot kalnup.
Ja papildierīce braukšanas laikā tiek pacelta ar ieslēgtu papildierīču atslodzi, tā darbojas kā kravas stabilizators.
Svārstību slāpētājs (izvēles iespēja), veicot transportēšanas braukšanu ar paceltu priekšējās uzkares sistēmas papildierīci, nodrošina komfortablu un stabilu braukšanu.
Ieslēgt papildierīču atslodzi ar slēdzi (uz vidējās konsoles).
Ar grozāmo pogu mainīt smaguma centra pozīciju papildierīču atslogošanai.
Griežot pulksteņa rādītāju virzienā: lielāks svars uz priekšējo asi
Griežot pretēji pulksteņa rādītāju virzienam: mazāk svara uz priekšējās ass
Lai paceltu priekšējo uzkares sistēmu, pavelciet kursorsviru (Y1 virzienā) uz aizmuguri.
Lai nolaistu priekšējo uzkares sistēmu, pabīdiet kursorsviru (Y2 virzienā) uz priekšu.
Neitrālo pozīciju ieslēdz vai izslēdz ar tās galveno slēdzi.
Braucot pa sabiedriskajiem ceļiem transportēšanas nolūkos (nevis sabiedrisko ceļu tīrīšanas nolūkos), neitrālajai pozīcijai jābūt izslēgtai.
Lai aktivizētu neitrālās pozīcijas funkciju, pabīdiet kursorsviru Y2 virzienā. Pēc tam kursorsvira pārvietojas atpakaļ pozīcijā "NEUTRAL".
Neitrālajā pozīcijā papildierīce pielāgojas pamatnes reljefam.
Lai deaktivizētu neitrālās pozīcijas funkciju, pabīdiet kursorsviru Y1 virzienā.
Pirms uzstādīšanas izlasiet izmantotās papildierīces lietošanas pamācību.
Papildierīces ir pieejamas kā papildaprīkojums, un tās var uzstādīt priekšā pie priekšējās uzkares sistēmas (skatīt nodaļu Priekšējā uzkares sistēma) vai pie stiprinājuma rāmja priekšā vai aizmugurē.
Risks transportlīdzekļa smaguma centra un braukšanas īpašību izmaiņu dēļ. Sevišķi transportējot šķidrumu, var rasties viļņošanās kustība, kas sašūpo transportlīdzekli.
Aprīkojuma pārbūves gadījumā, jo īpaši, pārveidojot no ziemas uz vasaras režīmu, un mainīgos kravas noslodzes apstākļos vadītājam ir jāpielāgojas izmaiņām braukšanas īpašībās.
Saspiešanas risks, uzstādot papildierīces
Neiesniedzieties starp priekšējo uzkares sistēmu un papildierīci.
Apdedzināšanās risks, ko rada karstas hidrauliskās sakabes ierīces
Atvienojot hidrauliskās sakabes ierīces, valkājiet cimdus.
Uzstādot vai demontējot papildierīces, valkājiet piemērotu aizsargapģērbu, drošības apavus un cimdus. Tas attiecas arī uz lietošanu un izmantošanu.
Pirms uzstādīt papildierīces, kas nav īpaši paredzētas šim transportlīdzeklim, lūdzu, sazinieties ar savu kompetento mazumtirgotāju. Tas pārbaudīs, kā un vai šīs papildierīces drīkst uzstādīt un izmantot ar transportlīdzekli. Tas ir svarīgi vadītāja un transportlīdzekļa drošībai, kā arī iespējamo garantijas prasību gadījumā.
Nedrīkst izmantot papildierīces, kas apdraud transportlīdzekļa drošību un stabilitāti.
Bojājumu risks
Uzturiet hidrauliskos savienojumus tīrus.
Pirms lietošanas notīriet spraudni un sakabi ar neplūksnainu drānu.
Sakabes uzmavas gredzenu pavilkt uz leju un turēt.
Iespiediet papildierīces hidrauliskās šļūtenes sakabes spraudni sakabes uzmavā.
Atlaist sakabes gredzenu. Pārbaudīt drošu fiksāciju.
Lai atvienotu, pavilkt gredzenu uz leju, turēt to un izvilkt hidraulisko šļūteni.
Transportlīdzekļa priekšējā ass vienmēr ir jānoslogo ar vismaz 30% un aizmugurējā ass - vienmēr ar vismaz 30% no transportlīdzekļa pašmasas.
Pirms iegādājaties papildierīci pārbaudiet, vai šīs prasības ir izpildītas, nosverot transportlīdzekļa un papildierīces kombināciju.
Lai noteiktu kopējo svaru, asu slodzes un riepu kravnesību, kā arī nepieciešamo minimālo balastu, nepieciešami šādi dati:
Visi dati par svaru norādīti kg (ja nepieciešams, nosveriet transportlīdzekli)
Visi izmēri norādīti metros (m)
TL | (kg) | = | transportlīdzekļa pašmasa | * |
TV | (kg) | = | tukša transportlīdzekļa priekšējās ass slodze | * |
TH | (kg) | = | tukša transportlīdzekļa aizmugurējās ass slodze | * |
GH | (kg) | = | aizmugurē montējamās papildierīces / aizmugurējā balasta kopējais svars | ** |
GV | (kg) | = | priekšējās papildierīces / priekšējā balasta kopējais svars | ** |
a | (m) | = | maks. attālums starp priekšējās papildierīces smaguma punktu (priekšpuses balasts) un priekšējās ass vidusdaļu = 0,86 m | ** *** |
b | (m) | = | transportlīdzekļa garenbāze | * *** |
c | (m) | = | 0,56 | |
d | (m) | = | attālums starp ierīces puses stiprinājuma punkta vidusdaļu un aizmugurē montējamās papildierīces / aizmugurējā balasta smaguma punktu | ** *** |
* skatiet nodaļu "Tehniskie dati"
** skatiet papildierīces lietošanas pamācību
*** izmēriet
Ievadiet rezultātu tabulā.
Vērtību “x” skatīt ražotāja norādēs, ja norāžu nav, x = 0,45.
Ievadiet rezultātu tabulā.
Ja ar priekšējo papildierīci (GV) netiek sasniegts nepieciešamais minimālais balanss (GV min), jāpalielina priekšējās papildierīces svars attiecībā pret minimālo priekšpuses balansa svaru.
Ievadiet tabulā faktiski aprēķināto un darba iekārtas lietošanas instrukcijā norādīto atļauto priekšējās ass slodzi.
Ja ar aizmugurējo papildierīci (GH) netiek sasniegts nepieciešamais minimālais balanss (Gh min), jāpalielina aizmugurējās papildierīces svars attiecībā pret minimālo aizmugures balansa svaru.
Ievadiet rezultātu tabulā.
3 punktu sakabe tiek piestiprināta pie priekšējās uzkares sistēmas un nofiksēta ar 2 tapām.
Tā ir aprīkota ar slīpuma regulēšanu.
Slīpuma regulēšana
Izvelciet sasveres funkcijas tapu, papildierīce var svārstīties.
Ar pilnībā paceltu papildierīci iekārta tiek nolīmeņota horizontāli.
Papildierīču radīts savainojumu apdraudējums
Nekustiniet vai neuzstādiet nevienu papildierīci, ja bīstamajā zonā atrodas kāda persona.
Nepareizas uzstādīšanas radīti bojājumu draudi
Pēc papildierīces montāžas pārbaudiet, vai pacelšanas laikā netiek bojāta vadītāja kabīne vai montāžas daļas.
Ievērojiet grafikas un uzstādīšanas norādes, kas attiecas uz nepareizas montāžas novēršanu.
Jāievēro pietiekamu attālumu līdz vadītāja kabīnei vai papildierīcēm. Raugiet, lai tās nesaskartos.
Ņemiet vērā papildierīces svaru. Smagas papildierīces piemontēt pēc iespējas tuvāk transportlīdzeklim.
Piebraukt pie papildierīces.
Apakšējo stiepni savienot ar papildierīci.
Papildierīci nofiksēt ar 2 tapām un tapas nodrošināt ar drošības šķelttapām.
Centrālo stiepni savienot ar papildierīci un nofiksēt.
Ievērojiet turpmākos aprakstus, kas attiecas uz centrālā stiepņa pareizu / nepareizu montāžu.
Centrālā stiepņa nepareiza montāža
Transportlīdzekļa un papildierīces augšējais savienojums (centrālais stiepnis) nav pareizi uzstādīts. Leņķis pret apakšējo stiprinājumu pārāk atšķiras.
Ja papildierīce tiek tā pacelta, tas izraisa strauju savāšanos vadītāja kabīnes virzienā un var izraisīt vējstikla vai citu detaļu bojājumus.
Jo lielāka ir leņķa starpība starp augšējo un apakšējo stiprinājumu, jo vairāk papildierīce pacelšanas laikā tiek savāzta atpakaļ.
Centrālā stiepņa pareiza montāža
Pareizs transportlīdzekļa un papildierīces augšējais savienojums. Savienojuma leņķis ir daudz mazāks nekā nepareizi samontētam savienojumam. Tādējādi papildierīces pacelšanas laikā tiek novērsti vadītāja kabīnes bojājumi.
4 punktu sakabe tiek piestiprināta pie priekšējās uzkares sistēmas un nofiksēta ar 2 tapām.
Tā ir aprīkota ar slīpuma regulēšanu.
Slīpuma regulēšana
Izvelciet sasveres funkcijas tapu; papildierīce var svārstīties.
Ar pilnībā paceltu papildierīci iekārta tiek nolīmeņota horizontāli.
Papildierīču radīts savainojumu apdraudējums
Nekustiniet vai neuzstādiet nevienu papildierīci, ja bīstamajā zonā atrodas kāda persona.
Piebraukt pie papildierīces.
Priekšējo uzkares sistēmu nolaist tik tālu, līdz augšējie krustpunkti atrastos zem papildierīču stiprinājuma.
Pavelciet augšup sakabes augšējā stiepņa sviru un paspiediet to pa labi, lai atvērtu fiksatoru.
Pievirzieties papildierīcei, līdz stiprinājumi saskaras.
Uzmanīgi celiet priekšējo uzkares sistēmu augšup, līdz papildierīce nofiksējas stiprinājumos un ir pacelta.
Pabīdiet sakabes sviru pa kreisi – tai ir jānofiksējas stiprinājumā, lai nobloķētu papildierīci.
Papildierīci pacelt no zemes.
Atlaist centrālo bloķēšanu.
4 punktu sakabi ar priekšējo uzkares sistēmu nolaist tik tālu, līdz papildierīces sakabes stiprinājumi atbrīvojas.
Pārvietojieties prom no papildierīces.
Centrālās bloķēšanas sviru atkal aizvērt, pirms 4 punktu stiprinājums ir pilnībā pacelts augšup.
Noteiktas papildietīces iespējams uzstādīt tieši pie papildierīču stiprinājuma rāmja.
Papildierīci iebīdīt stiprinājuma rāmī un nofiksēt ar 2 tapām.
Pie montāžas rāmja stiprināmās papildierīces: kaisītājs, ūdens tvertne vai pļaušanas-sūkšanas modeļa zāles / lapu sūkšanas konteiners.
Papildierīces ir piemontētas Kärcher nomaiņas rāmim vai piestiprinātas iebūvētam papildierīces ražotāja nomaiņas rāmim; tās piemontē un nofiksē pie montāžas rāmja.
Montāžas rāmi vada, izmantojot kursorsviras labajā pusē novietoto vadības sviru.
Lai aktivizētu, pārslēdziet slēdzi pozīcijā “Montāžas rāmis ar sagāšanas funkciju”.
Piemontējamā kaisītāja piemērā ir aprakstīta pielikšana/noņemšana.
Nomaiņas rāmja stiprinājuma iestatīšanu jāveic tikai pirmās montāžas laikā vai gadījumā, kad to piemontē citam vilcējam.
Uzgriežņus labajā un kreisajā pusē atlaist par apm. 1 apgriezienu.
Papildierīci pievirzīt montāžas rāmim un nofiksēt ar drošības tapu un drošības skavām, skatiet turpmāko nodaļu.Papildierīces piestiprināšana transportlīdzeklim.
Nolaidiet montāžas rāmi līdz galam lejup.
Piespiediet stiprinājuma āķi pie montāžas rāmja atbilstoši attēlam.
Atkal pievilkt kreisās un labās puses uzgriežņus.
Izņemiet montāžas rāmja kreisās un labās puses drošības tapas (drošības tapas un skavas ir montāžas rāmja sastāvdaļas).
Uzmanīgi centrēti un paralēli virziet transportlīdzekli līdz atdurei zem papildierīces, kas ir novietota uz balstiem.
Uzmanīgi pacelt montāžas rāmi, līdz priekšējās balsta kājas paceļas no zemes; pārliecināties, ka stiprinājuma āķi ir nofiksēti montāžas rāmī.
Visbeidzot pārbaudīt, vai stiprinājuma āķi ir droši nofiksēti.
Noņemiet papildierīces priekšējos balstus.
Iekāpiet transportlīdzeklī un nolaidiet montāžas rāmi līdz galam lejup.
Izvelciet papildierīces aizmugurējos balstus.
Nofiksējiet papildierīci kreisajā un labajā pusē (drošības tapas un skavas ir montāžas rāmja sastāvdaļas).
Pirmās montāžas laikā vai pēc vilcēja transportlīdzekļa nomaiņas ir jāiestata stiprinājumu, skatiet nodaļu Stiprinājuma iestatīšana.
Pēc montāžas pie transportlīdzekļa izveidot hidrauliskos un elektriskos pieslēgumus.
Nolaidiet montāžas rāmi līdz galam lejup.
Pirms demontāžas atvienot hidrauliskos un elektriskos pieslēgumus.
Izņemiet nostiprinājuma skrūves kreisajā un labajā pusē.
Iespraudiet līdz atdurei abus aizmugurējos balstus.
Celiet montāžas rāmi augšup, līdz ir iespējams iespraust priekšējos balstus.
Iekāpiet transportlīdzeklī un nolaidiet montāžas rāmi līdz galam lejup.
Iespraust līdz atdurei abus priekšējos balstus.
Nolaidiet montāžas rāmi.
Uzmanīgi izbraukt ar transportlīdzekli.
Pretsvaru un noteiktas papildierīces iespējams uzstādīt tieši pie papildierīču stiprinājuma rāmja.
Papildierīci iebīdīt stiprinājuma rāmī un nofiksēt ar 2 tapām.
Pievienojot un atvienojot uzmaniet, lai bīstamajā zonā neviens neatrastos.
Pieļaujamā atbalsta slodze un vilces masa, skatīt Tehniskie dati.
Atļauts pieslēgt tikai piekabes ar inerces bremžu sistēmu.
Atbalsta slodze ir atkarīga no sakabes ierīces un apriepojuma.
Savainošanās risks nepareizas transportēšanas dēļ
Ņemiet vērā transportlīdzekļa svaru.
Lēni un piesardzīgi uzvediet transportlīdzekli uz transportēšanas transportlīdzekļa.
Transportlīdzekļa bojājums
Neveiciet transportlīdzekļa pārkraušanu ar celtni.
Neizmantojiet pašiekrāvēju.
Ar lēnu ātrumu uzbrauciet ar transportlīdzekli uz transportēšanas transportlīdzekļa.
Ja transportlīdzeklis nav braukšanas kārtībā, skatīt nodaļu Transportlīdzekļa vilkšana.
Izvelciet drošības šķelttapu.
Izvelciet abas tapas.
Izvelciet transportēšanas stiprinājumu no uzglabāšanas vienības.
Uzstādiet transportēšanas stiprinājumu.
Iespraudiet tapas.
Nodrošiniet tapas ar drošības šķelttapām.
Negadījumu risks
Transportēšanas gadījumā nodrošiniet transportlīdzekli pret pārbīdīšanos.
Novietot transportlīdzekli.
Transportlīdzekli ar spriegošanas siksnām abās pusēs nofiksēt norādītajos stiprinājuma punktos.
Noteikumiem neatbilstošas vilkšanas radīti bojājumu draudi
Transportlīdzekļu ar hidrostatisko piedziņu vilkšana ir ierobežota, lielākoties aprobežojas ar dažiem metriem. Tādēļ izvelciet transportlīdzekli tikai no aktīvās satiksmes bīstamās zonas un parūpējieties par transportēšanu.
Velciet transportlīdzekli tikai kājām ejoša vadītāja pārvietošanās ātrumā.
Piebrauciet lēnām un bez grūdieniem.
Transportlīdzekļa vilkšanai piestipriniet tikai pie vilkšanas cilpas (priekšā) vai sakabes ierīces (aizmugurē).
Priekšroku dodiet piemērotam cietās sakabes vilkšanas stienim.
Lai transportlīdzekli varētu vilkt, vispirms ir jāatlaiž hidrauliskos bremžu cilindrus un jāatver abus apvadvārstus.
Vilkšanas cilpa ar drošības tapu un šķelttapu atrodas vadītāja kabīnē.
Transportlīdzekļiem bez EK tipa apstiprinājuma tā nav iekļauta komplektācijā, taču to ver pasūtīt kā piederumu (pasūt. Nr. 2.852-220.0).
Vilkšanas cilpu izņemt no vadītāja kabīnes.
Vilkšanas cilpu piestiprināt priekšpusē pie labā transportlīdzekļa rāmja.
Vilkšanas cilpā iespraust drošības tapu un nofiksēt to ar šķelttapu.
Bremžu cilindra atbrīvošanas uzgriežņi atrodas šarnīra kreisajā un labajā pusē.
Atskrūvēt hidrauliskā bremžu cilindra kreisās un labās puses uzgriezni.
Apvadvārsti atrodas aizmugures priekšējās daļas apakšpusē.
Apvadvārstus izskrūvēt par 3 apgriezieniem (SW 24 mm).
Vilkšanas trosi piestiprināt pie vilkšanas cilpas priekšā vai aizmugurē.
Transportlīdzekli lēnām uzvilkt uz kravas transportlīdzekļa.
Pēc vilkšanas pieskrūvējiet atpakaļ hidrauliskā bremžu cilindra uzgriežņus (pievilkšanas griezes moments – 70 Nm) un aizveriet apvadvārstus.
Savainojumu un bojājumu draudi
Ņemiet vērā ierīces svaru.
Nomainīt motoreļļu un motoreļļas filtru.
Sala apdraudējuma gadījumā pārbaudīt, vai dzeses šķidrumā ir pietiekami daudz antifrīza.
Notīrīt transportlīdzekli no iekšpuses un ārpuses.
Transportlīdzekli novietot drošā, līdzenā un sausā vietā.
Aizdedzes atslēgu pagriezt pozīcijā “Stopp” un izvilkt.
Izslēgt galveno slēdzi.
Uzglabājot ilgāk par mēnesi pacelt.
Atvienojiet akumulatoru.
Akumulatoru uzlādēt ik pēc 2 mēnešu intervāla.
Aktīvās satiksmes radīts dzīvības apdraudējums
Pirms apkopes un remontdarbu veikšanas izvelciet transportlīdzekli no aktīvās satiksmes bīstamās zonas un uzvelciet atstarojošo drošības vesti.
Saspiešanas risks
Ja Jūs strādājat zem paceltām papildierīcēm, vienmēr mehāniski nodrošiniet papildierīces (ar balstu no apakšas).
Savainojumu un bojājumu draudi
Turieties pa gabalu no piedziņas zonas. Novietojot ievērojiet dzinēja inerces darbības laiku (3-4 sekundes).
Pirms darbu uzsākšanas pie elektriskās ierīces, atvienojiet akumulatoru.
Savainošanās risks, ko rada neapzināti ieslēdzies transportlīdzeklis
Pirms transportlīdzekļa tīrīšanas vai apkopes, daļu maiņas vai iestatot citu funkciju, izslēdziet transportlīdzekļa dzinēju un izvelciet aizdedzes atslēgu.
Apdedzināšanās risks, ko rada karstas virsmas un degviela
Ļaujiet transportlīdzeklim pirms visu apkopes un remontdarbu veikšanas pietiekami atdzist.
Tādiem šķidrumiem kā motoreļļa, hidrauliskā eļļa, bremžu šķidrums, dīzeļdegviela vai dzeses šķidrums neļaut piesārņot vidi. Utilizējiet šķidrumus videi draudzīgā veidā.
Remontdarbus drīkst veikt tikai autorizēti klientu apkalpošanas centri vai šīs jomas speciālisti, kas ir iepazinušies ar visiem attiecīgajiem drošības noteikumiem.
Metināšanas darbi pie transportlīdzekļa vai transportlīdzekļa rāmja nav atļauti.
Servisa rādījums spīd, ja ir nepieciešams veikt attiecīgo apkopi.
Servisa rādījums displejā mirgo:
pirmo reizi – pēc 50 darba stundām, kad jāveic pirmā apskate.
Nākamā apkope pēc 250 darba stundām.
Pēc tam – ik pēc 500 darba stundām.
Klientu servisam ir jāatiestata servisa rādījums.
Lai saglabātu tiesības uz garantiju, garantijas darbības laikā visus servisa un apkopes darbus nepieciešams veikt sertificētam Kärcher klientu servisam atbilstoši pārbaužu kontrollapai.
Katru dienu pirms lietošanas uzsākšanas, skatīt nodaļu Drošības pārbaude.
Pēc transportlīdzekļa mazgāšanas ieeļļojiet visus gultņus.
Nepieciešamības gadījumā uzdodiet klientu servisam veikt drošības pārbaudi atbilstīgi vietējiem spēkā esošajiem priekšrakstiem.
Klienta veicamie pārbaudes un apkopes darbu intervāli ir apkopoti turpmākajā tabulā.
Saskaņā ar apskates kontrolsarakstu turpmākie apkopes darbi klientu servisam jāveic pēc 250, 500 (reizi gadā), 1000, 1500 vai 2000 darba stundām. Lūdzu, laikus sazinieties ar klientu servisu.
Poz. | Montāžas mezgls | Darbība | Katru dienu | Katru nedēļu | Ik pēc 500 stundām vai reizi gadā* |
---|---|---|---|---|---|
1 | Kabīnes putekļu filtrs | Pārbaudīt, vai nav piesārņots. Netīro putekļu filtru iztīrīt vai nomainīt. | X (atkarībā no vides nosacījumiem) | X | |
Nomainīt | X (nepieciešamības gadījumā agrāk) | ||||
2 | Stūres iekārta | Vizuāla pārbaude | X | ||
Pārbaudīt stūres cilindra gultņu brīvkustību. | X | ||||
3 | Dzeses šķidruma līdzsvarošanas rezervuārs | Pārbaudīt dzeses šķidruma līmeni. | X | ||
Pārbaudīt ūdens / antifrīza maisījuma attiecību. | X | ||||
4 | Ķīļsiksnas | Pārbaudīt nospriegojumu. | X | X | |
5 | Skrūvsavienojumu | vizuāla pārbaude, nepieciešamības gadījumā pievilkt. | X | X | |
6 | Dzinēja gaisa filtrs | Pārbaudīt, vai nav piesārņots. Piesārņotu dzinēja gaisa filtru iztīrīt vai nomainīt. | X | ||
Nomainīt | X (nepieciešamības gadījumā agrāk) | ||||
7 | Motoreļļa | Pirms brauciena uzsākšanas pārbaudīt eļļas līmeni. | X | ||
Nomainīt | X | ||||
8 | Motoreļļas filtrs | Nomainīt | X | ||
9 | Hidrauliskās eļļas tvertne | Pārbaudīt hidrauliskās eļļas uzpildes līmeni. | X | X | |
10 | Hidrauliskie savienojumi un pieslēgumi | Pārbaudīt hermētiskumu. | X | X | |
11 | Akumulators | Pārbaudīt akumulatora spriegumu, vai tas ir nofiksēts un hermētiskumu. | X | X | |
Šūnā pārbaudīt elektrolītu līmeni un elektrolītu blīvums (tikai akumulatori ar izdevīgu ekspluatāciju). | X | X | |||
Pārbaudīt vai akumulatora poli nav oksidējušies, nepieciešamības gadījumā notīrīt un ieziest ar polu smērvielu. Pārbaudīt, vai savienojuma kabeļi ir cieši savienoti. | X | ||||
12 | Izplūdes sistēma | Pārbaudīt savienojuma elementu stāvokli un, vai tie ir nofiksēti. | X | X | |
Veikt vizuālu izplūdes gāzu sistēmas plaisu un nehermētiskuma pārbaudi. | X | X | |||
13 | Stāvbremze | Pārbaudīt darbību un iestatījumu | X | X | |
14 | Dzesētājs | Veikt dzinēja dzeses šķidruma, uzpildes gaisa un hidrauliskās eļļas dzesētāja vizuālu pārbaudi, vai nav radušies bojājumi, ir nofiksēti, nodrošināts hermētiskums un nav piesārņojuma, nepieciešamības gadījumā notīrīt. | X | X | |
Pārbaudīt dzeses šķidruma līmeni. Pārbaudīt ūdens / dzeses šķidruma attiecību. | X | X | |||
Pārbaudiet dzeses šķidruma šļūteņu hermētiskumu un iespējamos bojājumus. | X | X | |||
15 | Riepas | Pārbaudīt stāvokli un gaisa spiedienu. | X | X | |
16 | Vējstikla ūdens tvertne | Pārbaudīt uzpildes līmeni. | X | X | |
17 | Apgaismojums un signāltaure | Pārbaudīt darbību. | X | X | |
18 | Gaisa kondicionēšanas sistēma / apsilde | pārbaudiet funkciju un blīvumu. Dezinficēt gaisa kondicionēšanas sistēmas iztveicētāju. | X | ||
19 | Brīdinājuma uzlīme | Pārbaudīt salasāmību, vajadzības gadījumā nomainīt. | X | ||
20 | Hidraulikas putekļu aizsargvāciņi un pārsegi | Pārbaudīt, iztrūkstošus vai bojātus nomainīt. | X | ||
21 | Šļūtenes un spailes | Visu hidraulisko savienojumu pareizas pozīcijas un hermētiskuma vizuāla pārbaude. | X | X | |
22 | Degvielas cauruļvadi un pieslēgumi | Pārbaudīt hermētiskumu. | X | X | |
23 | Bowden tipa trose un kustīgās daļas | Pārbaudīt kustību brīvību. | X | ||
24 | Ģenerators | Tīrīšana (netīrīt ar augstspiediena tīrītāju) | X | ||
25 | Elektrības vadi | Pārbaudīt, vai nav bojājumu. | X | ||
26 | Gultņi / eļļošanas vietas | Eļļošana, skatiet nodaļu Eļļošanas plāns | X |
* attiecībā no tā, kam ir priekšroka
Eļļošanas caurums | Skaits | Intervāls | |
---|---|---|---|
1 | Centrālā eļļošanas līste, kas paredzēta:
| 1 | katru dienu |
2 | kustīgais savienojums transportlīdzekļa vidū | 2 | katru dienu |
3 | hidrauliskais stūres cilindrs | 2 | katru dienu |
4 | kustīgā savienojuma apakšējais gultnis | 1 | katru dienu |
5 | paceļamās platformas pacelšanas cilindrs | 4 | Ik pēc 25 h |
6 | pacelšanas platformas grozāmais balsts | 2 | katru dienu |
7 | Braukšanas pedālis | 1 | Ik pēc 100 h |
8 | bremžu pedāļa pretvirziena svira | 1 | Ik pēc 100 h |
Izmantot augstvērtīgu dažāda pielietojuma smērvielu.
Eļļošanas nipeļus eļļot ar eļļas spiedni atbilstoši eļļošanas intervāliem (tabula).
Ķīļsiksnas uzturēt tīras un bez smērvielām.
Transportlīdzekli novietot uz līdzenas virsmas.
Dzinēja apgriezienu skaitu iestatīt uz tukšgaitu.
Izslēgt aizdedzi un izvilkt aizdedzes atslēgu.
Transportlīdzekli nodrošināt pret aizripošanu.
Galveno slēdzi pārvietot pozīcijā “0”.
Paceltais montāžas rāmis transportlīdzekļa pusē tiek automātiski nodrošināts ar speciālu vārstu. Manuāla nodrošināšana nav nepieciešama.
Pārslēgšanas vārstu iestatīt pozīcijā uz montāžas rāmi.
Paceliet montāžas rāmi līdz galam augšup.
Apdedzināšanās risks, ko rada karstas virsmas
Ļaujiet transportlīdzeklim pirms apšuvuma / pārsegus noņemšanas pietiekami atdzist.
Pirms dažādu apkopes darbu veikšanai ir jānoņem apšuvumu / pārsegus.
Noņemt sānu pārsegu:
Atvērt abus noslēgus.
Noņemt sānu pārsegu un izvilkt ārā uz sāniem.
Piestiprināt sānu pārsegu:
Sānos ievadīt sānu pārsegu.
Sānu pārsegu iekārt augšējās malas stiprinājuma rievā.
Sānu pārsegu iebīdīt pareizajā pozīcijā un nofiksēt ar noslēgiem.
Noņemt priekšējo pārsegu:
Izcelt abus sānu pārsegus.
Atvērt priekšējā pārsega kreisās un labās puses noslēgu.
Pacelt un noņemt priekšējo pārsegu.
Pielikt priekšējo pārsegu:
Iekārt priekšējo pārsegu un nostiprināt ar abiem noslēgiem.
Uzstādīt abus sānu pārsegus.
Noņemt dzesētāja aizsargresti:
Augšā noņemt dzesētāja aizsargresti.
Izvirzīt apakšējo daļu
Dzesētāja aizsargresti izņemt virzienā uz leju.
Uzstādīt dzesētāja aizsargresti:
Dzesētāja aizsargresti nofiksēt apakšā, tad aizvērt augšā.
Savainošanās risks
Ievērojiet drošības noteikumus apejoties ar akumulatoriem.
Izņemot akumulatoru no sākuma atvienojiet mīnus polu.
Aizsargājiet akumulatora polus un polu pieslēgus ar polu aizsargsmērvielu pietiekamā daudzumā.
No polu pieslēgiem noņemt nosegvākus.
Atvienot polu pieslēgu (melns kabelis) pie mīnus pola (-).
Atvienot polu pieslēgu (sarkanais kabelis) pie plus pola (+).
No akumulatoru pamatnes noskrūvēt turētāju.
Akumulatoru izņemt no akumulatora turētāja.
Ievietot akumulatoru akumulatora turētājā.
Pie akumulatoru pamatnes pieskrūvēt turētāju.
Polu pieslēgu (sarkanais kabelis) pieslēgt pie plus pola (+).
Polu pieslēgu (melns kabelis) pieslēgt pie mīnus pola (-).
Polu pieslēgiem uzlikt nosegvākus.
Savainošanās risks
Akumulatorus uzlādējiet tikai ar atbilstošu lādētāju.
Ievērojiet un sekojiet uzlādes ierīces ražotāja lietošanas instrukcijai.
Ievērojiet drošības noteikumus apejoties ar akumulatoriem.
Atvienot pieslēgus no akumulatora mīnus pola.
Uzlādes ierīci pieslēgt pie akumulatora.
Iespraust tīkla spraudni un ieslēgt uzlādes ierīci.
Akumulatoru uzlādēt ar pēc iespējas zemāku uzlādes strāvu.
Pēc uzlādes sākumā uzlādes ierīci atvienot no strāvas un tad atvienot no akumulatora.
Dzīvības apdraudējums dzīvas satiksmes dēļ
Pirms remonta darbu veikšanas izvediet transportlīdzekli ārpus dzīvās satiksmes apdraudējuma zonas.
Ieslēdziet avārijas gaismas signālus.
Uzstādiet brīdinājuma trijstūri.
Valkājiet brīdinošu apģērbu.
Negadījumu risks
Pārliecinieties, ka pamatne ir līdzena un stabila. Šajā gadījumā domkratam izmantot lielu, stabilu paliktni.
Riteņa maiņu veiciet tikai tad, ja Jums ir zināma riteņa maiņas kārtība. Pretējā gadījumā izmantojiet speciālista palīdzību.
Riteņa maiņai izmantojiet tikai darbarīkus, kas ir piemēroti un nevainojamā tehniskā kārtībā.
Izmantojiet piemērotu parasto domkratu.
Transportlīdzekli novietot uz līdzenas virsmas ar stingru pamatni.
Izmantot stāvbremzi un transportlīdzekli papildus nodrošināt pret aizripošanu.
Nofiksēt kustīgo savienojumu.
Izņemiet aizdedzes atslēgu.
Ar piemērotu darbarīku atlaist riteņu uzgriežņus par apm. 1 apgriezienu.
Domkratu (atzīmēts ar attiecīgo simbolu) izvietot pie priekšējā vai aizmugurējā riteņa atbalsta punkta un pacelt transportlīdzekli.
Transportlīdzekli papildus nodrošināt ar atbalsta blokiem.
Noskrūvēt riteņu uzgriežņus.
Noņem riteni.
Notīrīt netīrus riteņa uzgriežņus un vītņu bultskrūves.
Uzlikt jaunu riteni un visus uzgriežņus uzskrūvēt līdz atdurei, nepievilkt.
Riteņa uzgriežņus pakāpeniski pievilkt norādītajā secībā (A - E).
Visbeidzot riteņa uzgriežņus norādītajā secībā pievilkt ar 180 Nm izmantojot dinamometrisko atslēgu, kas ir nevainojamā tehniskā kārtībā.
Izvilkt atbalsta blokus un ar domkratu nolaist transportlīdzekli.
Apdedzināšanās risks
Ļaujiet transportlīdzeklim tā atdzist, lai vairs nepastāvētu nekādi apdedzināšanās draudi.
Transportlīdzekli novietot uz līdzenas virsmas.
Izslēgt aizdedzi un izvilkt aizdedzes atslēgu.
Noņemt labo sānu pārsegu.
Izvilkt eļļas mērīšanas stienīti.
Notīrīt eļļas mērīšanas stienīti un ievietot to atpakaļ.
Eļļas mērīšanas stienīša izvilkšana
No eļļas mērīšanas stienīša nolasīt eļļas līmeni.
Ja eļļas līmenis atrodas zem zemākā marķējuma (MIN), papildināt motoreļļas līmeni.
Apdedzināšanās risks
Ļaujiet transportlīdzeklim tā atdzist, lai vairs nepastāvētu nekādi apdedzināšanās draudi.
Bojājumu risks
Pārāk augsts eļļas līmenis rada dzinēja bojājumus. Ja eļļas līmenis pārsniedz eļļas mērīšanas stienīša augšējo atzīmi, eļļu nepieciešams notecināt, līdz tiek sasniegts pareizais eļļas līmenis.
Noņemt kreiso sānu pārsegu.
Izskrūvēt degvielas tvertnes skrūvi.
Izcelt degvielas tvertni aiz roktura ārā.
Noņemt eļļas iepildīšanas vāciņu.
Papildināt motoreļļas līmeni.
Motoreļļas specifikāciju skatīt nodaļā (→).
Motorēļļu neiepildīt virs “MAX” marķējuma.
Pēc 5 minūtēm pārbaudīt motoreļļas līmeni.
Nepieciešamības gadījumā papildināt motoreļļas līmeni.
Karsta dzinēja radīti apdedzināšanās draudi
Ļaujiet transportlīdzeklim tik ilgi atdzist, līdz nepastāv karsta dzinēja un motoreļļas filtra radīti apdedzināšanās draudi.
Silts dzinējs atvieglo motoreļļas notecināšanau.
Transportlīdzekli novietot uz līdzenas virsmas.
Sagatavot uzkrājējtvertni vismaz 10 litriem eļļas.
Izslēgt dzinēju.
Noņemt eļļas iepildīšanas vāciņu.
Izskrūvēt eļļas notecināšanas skrūvi.
Notecināt motoreļļu.
Noskrūvēt motoreļļas filtru.
Notīrīt atveri un blīvējuma virsmu.
Jaunā motoreļļas filtra blīvi nosmērēt ar eļļu.
Ieskrūvēt jauno motoreļļas filtru un ar roku pietiekami pievilkt.
Nomainīt eļļas notecināšanas skrūves blīvgredzenu un eļļas notecināšanas skrūvi pievilkt ar 60 Nm.
Iepildīt motoreļļu.
Iepildīšanas daudzumu un eļļas veidu skatīt nodaļā (→).
Noslēgt eļļas iepildīšanas vāciņu.
Dzinējam ļaut darboties apm. 30 sekundes.
Uzgaidīt vismaz 5 minūtes.
Pārbaudīt eļļas uzpildes līmeni.
Nepieciešamības gadījumā papildināt motoreļļas līmeni.
Pārbaudīt blīvgredzena un motoreļļas filtra hermētiskumu.
Veco eļļu utilizēt videi draudzīgā veidā (savākšanas centrs).
Ja degvielas tvertne ir iztukšota vai nomainīts degvielas filtrs, degvielas sistēmu nepieciešams atgaisot.
Pārliecināties, ka degvielas tvertne ir uzpildīta.
Aizdedzes atslēgu uz 2 līdz 5 minūtēm pagriezt pozīcijā "I", līdz degvielas sūknis ievērojami klusāk darbojas.
Pārbaudīt hidrauliskās eļļas uzpildes līmeni.
Norāde
Hidrauliskajam eļļas līmenim ir jābūt starp augšējo (MAX) un apakšējo (MIN) marķējumu.
Nepieciešamības gadījumā papildināt hidrauliskās eļļas līmeni.
Norāde
Iztrūkstošo hidraulikas eļļu iespējams papildināt ar īpašu darbarīku, kas tiek pieslēgts transportlīdzekļa noplūdes savienojumam. Nepieciešamības gadījumā Kärcher palūgt pasūt. Nr. vai eļļas līmeņa papildināšanu ļaut veikt Kärcher klientu dienestam.
Hidrauliskās eļļas veids: skatīt nodaļu (→).
Apdedzināšanās risks, ko rada karstas detaļas
Kamēr dzinējs ir karsts nepieskarieties dzesēšanas sistēmas daļām. Dzesēšanas sistēmu atvērt tikai, kad dzinējs ir atdzisis.
Nepareiza dzeses šķidruma radīti mantas bojājumi
Uzpildiet dzeses šķidrumu tikai, ja dzinējs ir atdzisis.
Izmantojiet ūdens/ antifrīza maisījumu.
Nemaisiet antifrīzu.
Izmantojiet tikai mīkstinātu vai destilētu ūdeni.
Dzeses šķidrumu skatīt nodaļā (→).
Uzpildes līmeni pārbaudīt ar aukstu dzinēju.
Kamēr dzinējs ir silts, dzeses šķidruma līmenis var būt arī nedaudz virs augšējā marķējuma.
Noņemt kreiso sānu pārseguSānu pārsegi.
Pārbaudīt līdzsvarošanas rezervuāra uzpildes līmeni.
Norāde
Dzeses šķidruma uzpildes līmenim ir jābūt starp augšējo (MAX) un apakšējo (MIN) marķējumu.
Nepieciešamības gadījumā papildināt jaunu dzeses šķidrumu.
Papildus pārbaudīt arī līmeni dzesētājā, skatīt nodaļu (→).
Ja līdzsvarošanas rezervuārs ir pavisam tukšs, no sākuma papildināt dzesētāju.
Zem spiediena esoša dzesēšanas ūdens radīti savainojumu draudi
Noskrūvējiet dzesētāja vāciņu tikai tad, kad ir atdzisusi dzesēšanas sistēma un neatrodas vairs zem spiediena.
Apdedzināšanās risks, ko rada karstas detaļas
Kamēr dzinējs ir karsts nepieskarieties dzesēšanas sistēmas daļām. Dzesēšanas sistēmu atvērt tikai, kad dzinējs ir atdzisis.
Nepareiza dzeses šķidruma radīti mantas bojājumi
Uzpildiet dzeses šķidrumu tikai, ja dzinējs ir atdzisis.
Izmantojiet ūdens/ antifrīza maisījumu.
Nemaisiet antifrīzu.
Izmantojiet tikai mīkstinātu vai destilētu ūdeni.
Dzeses šķidrumu skatīt nodaļā (→).
Atvērt dzesētāja vāciņa pārsegu.
Dzesētāja vāciņu pagriezt līdz pirmai atdurei, lai nolaistu dzesētāja spiedienu.
Dzesētāja vāciņu noskrūvēt, kad dzesētājs ir bez spiediena.
Dzesētāju lēnām, līdz dzeses šķidruma līdzsvarošanas rezervuāra noplūdei, uzpildīt bez burbulīšiem.
Pieskrūvēt dzesētāja vāciņu.
Papildināt dzeses šķidruma līdzsvarošanas rezervuāru. Skatīt nodaļu Dzeses šķidruma uzpildes līmeņa pārbaude un dzeses šķidruma papildināšana.
Noņemt labo sānu pārsegu.
Atlaist spārnskrūvi, neizskrūvēt pilnībā.
Izbīdiet visu gaisa filtra vienību uz āru līdz pat atdurei.
Pievilkt spārnskrūvi.
Atveriet gaisa filtra korpusa fiksatorus.
Noņemt gaisa filtra korpusu.
Izvilkt filtrpatronu un drošības patronu.
Iztīrīt gaisa filtra korpusa iekšpusi.
Filtrpatronu izklapēt uz cietas virsmas.
Filtrpatronu neizpūst ar saspiestu gaisu.
Pārbaudīt, vai filtrpatrona un blīvējošā virsma ir tīras un bez bojājumiem.
Nomainīt izteikti nosmērētas vai bojātas filtrpatronas.
Nomainīt drošības patronu.
Lietotu drošības patronu otrreiz neizmantot.
Ievietot iztīrītu filtrpatronu.
Uzlikt gaisa filtra korpusu.
Noslēgt gaisa filtra korpusa fiksatorus.
Pēc montāžas veselu gaisa filtra vienību ievietot atpakaļ iekšā un pieskrūvēt to ar spārnskrūvi.
Piestiprināt labo sānu pārsegu.
F8 filtru kategorijas smalkais filtrs (pasūtāms atsevišķi)
Izskrūvēt 6 pārsega skrūves.
Noņemt pārsegu.
Izņemt putekļu filtru.
Viegli piesārņotu putekļu filtru nopūst ar saspiestu gaisu (samazināts spiediens). Spēcīgi piesārņotu putekļu filtru nomainīt.
Ievietot jaunu vai notīrītu filtru.
F8 filtru kategorijas smalkais filtrs (pasūtāms atsevišķi)
Atlaist fiksācijas sviru.
Noņemt pārsegu virzienā uz augšu.
Izņemt putekļu filtru.
Ievietot putekļu filtru.
Uzstādot pārliecināties par blīvējuma un putekļu filtra pareizu pozīciju.
Uzstādīt pārsegu.
Izmantot fiksācijas sviru.
Transportlīdzekli pilnībā pavirzīt uz priekšu.
Izņemt putekļu filtru.
Ievietot putekļu filtru.
Vadītāja sēdekli pabīdīt uz aizmuguri.
Savainojumu un bojājumu draudi
Vienmēr nodrošiniet pacelto apgāšanas ierīci.
Novietojiet transportlīdzekli uz tīras, līdzenas virsmas.
Izslēdziet aizdedzi un izvelciet aizdedzes atslēgu.
Novelciet stāvbremzi.
Izslēgt galveno slēdzi.
Katru dienu pēc darba beigām iztīriet transportlīdzekli.
Bojājuma risks nepareizas tīrīšanas dēļ
Netīriet šarnīrsavienojumu, riepas, dzesētāja lameles, hidrauliskās šļūtenes un vārstus, blīvējumus, kā arī elektriskās un elektroniskās komponentes ar augstspiediena tīrītāju.
Tīrot transportlīdzekli ar augstspiediena tīrītāju, ievērojiet attiecīgos drošības priekšrakstus.
Neizmantojiet agresīvus tīrīšanas līdzekļus.
Lai pasargātu gaisa filtru, mazgājiet transportlīdzekli tikai pie izslēgta motora.
Lai novērstu degšanas bīstamību, pārbaudiet, vai no transportlīdzekļa neizplūst eļļa un degviela. Nehermētisku vietu novēršanu uzdodiet klientu servisam.
Lai novērstu degšanas bīstamību, iztīriet motoru, trokšņa slāpētāju, akumulatoru un degvielas tvertni no augu atlikumiem un eļļas.
Nepieciešamības gadījumā tīriet motoru ar suku, saspiesto gaisu vai ūdeni ar zemu spiedienu.
Iztīriet riteņu netīrumu uztvērējus.
Pārkaršana dēļ piesārņojuma
Uzmaniet dzesētāja restes, piesūkšanas restes un ventilatoru no bojājumiem, augu atliekām un citiem netīrumiem.
Noņemt dzesētāja aizsargresti.
skatīt nodaļu Dzesētāja aizsargreste
Atbrīvojiet dzinēja dzesētāju, hidrauliskās eļļas dzesētāju un gaisa kondicionēšanas sistēmas dzesētāju (opcija) no lieliem netīrumiem.
Dzesētāju tīrīt ar mīkstu birsti, saspiestu gaisu (maks. 5 bar) vai zemu ūdens spiedienu.
Drošinātāji atrodas uz shēmas, kas atrodas aiz pārsega, vadītāja kabīnes labajā pusē.
Atveriet vadītāja kabīnes labās puses durvis.
Izmantot fiksācijas sviru.
Noņemt pārsegu.
Darbojas tikai tad, ja ir ieslēgts galvenais slēdzis
Izņemiet bojāto drošinātāju.
Drošinātāju ievietot testerī un pārbaudīt.
Ja deg zaļā LED gaismas diode, drošinātājs nav bojāts.
Ja zaļā LED gaismas diode nedeg, drošinātājs ir bojāts.
Bojāto drošinātāju nomainīt pret jaunu drošinātāju, kura nominālā vērtība atbilst tabulā norādītajai.
Uzstādīt pārsegu.
Izmantot fiksācijas sviru.
Aizvērt durvis.
Reģenerācijas procesa radīti apdedzināšanās draudi
Uzsāciet manuālo reģenerāciju tikai ugunsdrošās zonās. Reģenerācijas procesa laikā nogulsnējušās kvēpu daļiņas tiek sadedzinātas un izplūdes gāzes var kļūt ļoti karstas (līdz 600 °C).
Transportlīdzeklis ir aprīkots ar dīzeļdegvielas daļiņu filtru.
Dīzeļa daļiņu filtrs kvēpu daļiņas aiztur līdz brīdim, kad tās tiek sadedzinātas ļoti augstā temperatūrā un šo procesu dēvē par reģenerāciju. Reģenerācijas process notiek automātiski braukšanas laikā, bet nepieciešamības gadījumā to var aktivizēt manuāli.
Jo biežāk braukšana notiek ar lielu apgriezienu skaitu vai slodzi, jo retāk ir nepieciešamība pēc reģenerācijas procesa.
Atkarībā no noslāņojušās kvēpu daudzuma norit reģenerācijas process dažādās pakāpēs.
Reģenerācijas procesu var iestatīt iepriekš: <Auto> vai <Inhibit> (bloķēts). Iestatījumus var veikt sākuma indikācijas sāknēšanas laikā.
Ja ir iestatīts <Auto>, tad vadības elektronika gadījumā, ja konstatēts palielināts kvēpu daļiņu daudzums dīzeļdegvielas daļiņu filtrā, reģenerācijas procesu uzsāk automātiski.
Ja ir iestatīts <Inhibit> (bloķēts), tad automātiskā reģenerācija tiek bloķēta un ir iespējama tikai <Parked Regeneration> (Reģenerācija stāvēšanas laikā). Ja izvēlēts <Parked Regeneration>, transportlīdzekli nepieciešams novietot stāvvietā.
Izsmeļošs reģenerācijas procesa apraksts tiek sniegts turpmākajā nodaļā.
Automātiskās reģenerācijas laikā spīd šī indikācija. | |
Papildus reģenerācijas procesa laikā vienlaikus spīd arī indikācija. |
Ja dīzeļdegvielas daļiņu filtrā tiek sasniegts kvēpu daļiņu daudzums, kas padara reģenerāciju nepieciešamu, displejā parādās indikācija kopā ar ziņojuma tekstu. |
Level 1 (1. līmenis): Lai sāktu automātisko reģenerāciju, nospiest <x>.
Ja automātikas režīms ir bloķēts vai arī vadības elektronika nevar aktivizēt reģenerāciju, mirgo indikācija un parādās teksta ziņojums. |
Level 2 (2. līmenis): Šādā gadījumā var aktivizēt automātisko reģenerāciju <Parked Regeneration> (Reģenerācija stāvēšanas laikā). nospiediet <x>.
Reģenerācijas process <Parked Regeneration> (Reģenerācija stāvēšanas laikā) ir aprakstīts vienā no turpmākajām nodaļām.
Vēlākais tagad būtu jāsākās reģenerācijas procesam.
Level 3 (3. līmenis): ir iespējama tikai <Parked Regeneration> (Reģenerācija stāvēšanas laikā). Transporta līdzeklis var pārvietoties tikai ar ierobežotu apgriezienu skaitu.
Reģenerācijas process <Parked Regeneration> (Reģenerācija stāvēšanas laikā) ir aprakstīts vienā no turpmākajām nodaļām.
Reģenerāciju jāveic “Kärcher” servisam vai autorizētai “Kubota” darbnīcai.
Level 4 (4. līmenis): Transporta līdzeklis var pārvietoties tikai ar ierobežotu apgriezienu skaitu.
SVARĪGI: pārvietojiet transportlīdzekli uz tuvāko drošo vietu un novietojiet.
reģenerācija vairs nav iespējama. Dīzeļdegvielas daļiņu filtru nepieciešams nomainīt un vadības programmai nepieciešama atsāknēšana. Reģenerāciju jāveic “Kärcher” servisam vai autorizētai “Kubota” darbnīcai.
5. līmenis un pēdējais līmenis: Transporta līdzeklis var pārvietoties tikai ar ierobežotu apgriezienu skaitu.
SVARĪGI: transportlīdzekli no satiksmes bīstamās zonas pārvietot uz tuvāko drošo vietu un novietot.
Reģenerāciju var veikt tikai tad, ja ir ievēroti turpmākie nosacījumi. Tiklīdz kāda vadība mainās, reģenerācijas process apstājas.
Neitrālā pozīcija
Ir aktivizēta stāvbremze (neitrālajā pārnesumā – automātiski)
Netiek attēloti kļūdu kodi
Braukšanas pedālis nav nospiests
Nepārtrauciet reģenerācijas procesu, ja vien tas nav nepieciešams piespiedu kārtā!
Novietojiet transportlīdzekli drošā vietā.
Ieslēdziet transportlīdzekļa neitrālo pārnesumu.
Teksta ziņa: <Place in Park or Neutral> (iestatīt novietošanas vai neitrālā poz.)
Atlasiet tukšgaitas apgriezienu skaitu.
Atkarībā no rādījuma nospiediet <Un-inhibit Regen> (Turpināt reģenerāciju) vai <Inhibit Regen> (Atcelt reģenerāciju).
Lai uzsāktu reģenerācijas procesu, izvēlnē atlasiet <Settings | Machine | Parked Regeneration> (Iestatījumi, transportlīdzeklis, reģenerācija stāvēšanas laikā).
Nospiediet <Request Regen> (Pieprasīt reģenerāciju).
Displejā parādās teksta ziņojums <Parked Regeneration Occuring> (Tiek veikta reģenerācija stāvēšanas laikā).
Ja pieprasījums ir veiksmīgs, displejs automātiski pārslēdzas.
Vadības vienība palielina apgriezienu skaitu līdz 2000 apgr./min, lai nepieciešamības gadījumā palielinātu dzinēja temperatūru un pastāvīgi pārslēdzas uz reģenerāciju.
Reģenerācijas procesam beidzoties dzinējs darbojas ar tukšgaitas apgriezienu skaitu un parādās turpmākais ziņojuma teksts.
Apstipriniet ziņojumu ar <x>.
Mazākus traucējumus ar turpmākā pārskata palīdzību var novērst pašu spēkiem.
Šaubu gadījumā, lūdzu, vērsieties autorizētā klientu servisā.
Strāvas trieciena bīstamība
Pirms visu kopšanas un apkopes darbu veikšanas izslēdziet transportlīdzekli un izņemiet aizdedzes atslēgu.
Remontdarbus un darbus ar elektriskajām daļām drīkst veikt tikai autorizētā klientu dienestā.
Iemesls:
Pārāk augsta hidraulikas eļļas temperatūra
Novēršana:
Darbiniet motoru tukšgaitā, līdz nodziest brīdinājuma lampiņa.
Iemesls:
Pārāk zema hidraulikas eļļas temperatūra
Novēršana:
Uzmanīgi uzsildīt dzinēju, līdz nodziest brīdinājuma lampiņa.
Iemesls:
Akumulators netiek uzlādēts
Novēršana:
Uzmeklēt klientu apkalpošanas dienestu.
Iemesls:
Vispārīga kļūda
Novēršana:
Uzmeklēt klientu apkalpošanas dienestu.
Iemesls:
Piedziņas kļūda
Novēršana:
Uzmeklēt klientu apkalpošanas dienestu.
+ Code P0217
Iemesls:
Dzinēja temperatūra par augstu
Novēršana:
Dzinēja apgriezienu skaitu iestatīt uz tukšgaitu.
Iztīrīt dzesētāju.
Pārbaudīt dzinēja dzeses šķidruma līmeni.
Ja brīdinājuma lampiņa neizdziest 5 minūšu laikā, izslēgt dzinēju un uzmeklēt klientu dienestu.
Code P0217
Iemesls:
Vispārīga kļūda
Novēršana:
Uzmeklēt klientu apkalpošanas dienestu.
Novēršana:
Pārbaudīt / uzlādēt akumulatoru.
Ieslēgt galveno slēdzi.
Apsēsties uz vadītāja sēdekļa (tiek aktivizēts sēdekļa kontaktslēdzis).
Braukšanas virziena izvēles slēdzis uz kursorsviras vidējā pozīcijā <Neutral / Stopp>.
Uzpildīt degvielu, atgaisot degvielas sistēmu.
Pārbaudīt, iztīrīt / nomainīt degvielas filtru.
Pārbaudīt degvielas pieslēgumus un cauruļvadus.
Paziņot autorizētajam klientu servisam.
Iemesls:
Novēršana:
Veikt gaisa filtra tīrīšanu / nomaiņu.
Veikt degvielas filtra pārbaudi, tīrīšanu un/vai nomaņu.
Uzpildīt degvielu, atgaisot degvielas sistēmu.
Pārbaudīt degvielas pieslēgumus un cauruļvadus.
Paziņot autorizētajam klientu servisam.
Iemesls:
Novēršana:
Ievērot piedziņas hidraulikas eļļas filtra brīdinājuma lampiņu.
Pārbaidīt hidrauliskās eļļas līmeni.
Ja nav pievienota palīgierīce, izslēdziet PTO darba hidrauliku.
Darba režīmā: palielināt apgriezienu skaitu.
Pie mīnusgrādiem un aukstas hidrauliskās eļļas gadījumā: ierīcei ļaut uzsilt.
Iemesls:
Novēršana:
Paziņot autorizētajam klientu servisam.
Darbinot V2403-CR-T-EW03 (V) motorus, var parādīties šādi kodēti kļūdu ziņojumi.
Ja dzinēja darbības laikā iedegas kļūda, tad mirgo indikācijas lampiņa, iespējams displejā tiek uzrādīts arī kļūdas kods.
NCD Error (kļūda) | Indikācijas lampiņa mirgo |
---|---|
U0076 | 1 Hz (ik pēc 1 sekundes) |
P0102 | 1 Hz (ik pēc 1 sekundes) |
PCD Error (kļūda) | Indikācijas lampiņa mirgo |
---|---|
P3014 | 0,5 Hz (ik pēc 2 sekundēm) |
P1A28 | 0,5 Hz (ik pēc 2 sekundēm) |
P3015 | 0,5 Hz (ik pēc 2 sekundēm) |
P2455 | 0,5 Hz (ik pēc 2 sekundēm) |
Pasūt.-Nr. | Apzīmējums | |
---|---|---|
6.587-011.0 | Šaurā ķīļsiksna (2x) 1250 mm | |
9.667-589.0 | Rievsiksna XPA 707 6AXP | |
6.422-114.0 | Dzinēja gaisa filtrs | |
6.422-115.0 | Dzinēja gaisa filtra drošības ietvare | |
6.422-110.0 | Motoreļļas filtrs | |
6.288-012.0 | Motoreļļa 10W40 (CI-4) 4 litri | |
6.288-144.0 | Hidrauliskā eļļa (Shell) 20 litri | |
6.288-129.0 | Hidrauliskā eļļa (Renol) Apjoms pēc norunas | |
2.851-290.0 | Hidraulikas eļļas uzpildes sistēma | |
5 987-000.0 | Kabīnes putekļu filtrs | |
6.996-448.0 | Spuldzīte H4 12V 60/55 W | |
7.651-027.0 | Lampa 12V 21 W | |
7 651-025.0 | Lampa 12V 21/5 W | |
7.651-028.0 | Lampa 12V 5 W | |
6.681-198.0 | Allglas spuldzīte 12V 5 W | |
6.288-094.0 | Akumulatora polu smērviela 50g | |
6.288-038.0 | Smērvielas kasetne 400g | |
6.289-118.0 | Dzesētāja antifrīzs 5 litri | |
--- | Vējstikla 'tīrīšanas ūdens koncentrāts parastais |
"Mini"
Standarta (C formas DIN 72581-3)
"Maxi" (SAE J1888)
Pasūt.-Nr. | Apzīmējums | Drošinātājs | Izmērs |
---|---|---|---|
7.644-028.0 | Plakanais drošinātājs | 2 | Standarts |
6.644-606.0 | Plakanais drošinātājs | 5 | "Mini" |
6.644-607.0 | Plakanais drošinātājs | 7,5 | "Mini" |
7.644-007.0 | Plakanais drošinātājs | 7,5 | Standarts |
6.644-608.0 | Plakanais drošinātājs | 10 | "Mini" |
7.644-017.0 | Plakanais drošinātājs | 10 | Standarts |
6.644-609.0 | Plakanais drošinātājs | 15 | "Mini" |
7.644-018.0 | Plakanais drošinātājs | 15 | Standarts |
7.644-005.0 | Plakanais drošinātājs | 20 | Standarts |
6.644-042.0 | Plakanais drošinātājs | 30 | "Mini" |
7.644-040.0 | Plakanais drošinātājs | 30 | Standarts |
6.644-278.0 | Plakanais drošinātājs | 30 | "Maxi" |
7.644-027.0 | Plakanais drošinātājs | 40 | Standarts |
6.644-246.0 | Plakanais drošinātājs | 40 | "Maxi" |
9.667-909.0 | Plakanais drošinātājs | 50 | "Maxi" |
Iekšdedzes dzinējs | |
Dzinēja tips | Kubota V2403-CR-T-EW03
Kubota V 2403-CR-EU1 |
Modelis | Četru cilindru 4-taktu dīzeļdzinējs |
Dzinēja tilpums | 2434 cm3 |
dzesēšanas veids | Ūdens dzesēšana |
Dzinēja jauda | 48,0 kW |
Dzinēja apgriezienu skaits | 2700 1/min |
Ierīces veiktspējas dati | |
Braukšanas ātrums | 40 km/h |
Darba ātrums (maks.) | 20 km/h |
Spēja pārvarēt kāpumu (maks.) | 25 % |
Pagriešanās rādiuss | 1,74 m |
Elektriskā iekārta / akumulators | |
Akumulatora veids | nav nepieciešama apkope - |
Akumulatora spriegums | 12 V |
Akumulatora kapacitāte | 80 Ah |
Izmēri un svars | |
Garums | 2.947 mm |
Platums | 1.368 mm |
Augstums | 1.998 mm |
Pašmasa (transportēšanas svars) | 1650 kg |
Pieļaujamā pilnā masa | 3500 kg |
Maksimālā pieļaujamā ass slodze priekšā | 2000 kg |
Maksimālā pieļaujamā ass slodze aizmugurē | 2000 kg |
Piekabes šarnīra atbalsta slodze | 250 kg |
Vilces masa, inerces bremzēta | 3000*
* Nekādā gadījumā nedrīkst pārsniegt pieļaujamo pilno masu ar piekabi kg |
Vilces masa, nebremzētā | 750*
* Nekādā gadījumā nedrīkst pārsniegt pieļaujamo pilno masu ar piekabi kg |
Degviela | |
Degvielas veids | Dīzeļdegviela |
Degvielas tvertnes tilpums | 50 |
Motoreļļas tips | SAE 10W-40
(CI-4, CH-4, CG-4, CF-4, CF) |
Motoreļļas daudzums | max. 9,5 l |
Dzesēšanas šķidruma tips | Havoline XCL Antifreeze
(SAEJ814C) |
Dzesēšanas šķidruma daudzums | 14 l |
Hidrauliskās eļļas tips | Renol B HV 46
(HVLP, Shell HF-E 46) |
Hidrauliskās eļļas daudzums | 43 l |
Aprēķinātās vērtības saskaņā ar EN 60335-2-72 | |
Troksnis pie vadītāja auss saskaņā ar Regulas (EK)1322/2014, XIII pielikumu | 75 dB(A) |
Zemāk redzamajā tabulā uzrādīti riepu spiedieni pie dažādas ass noslodzes un dažādiem ātrumiem. |
K500 (112, A8) 26 x 12.00 - 12 | Ass slodze (1400 kg) | Ass slodze (1600 kg) | Ass slodze (1800 kg) | Ass slodze (2000 kg) |
---|---|---|---|---|
Ātrums 30 km/h | 0,250 MPa | 0,350 MPa | 0,400 MPa | 0,500 MPa |
Ātrums 40 km/h | 0,300 MPa | 0,350 MPa | 0,450 MPa | 0,550 MPa |
195/75 R14 C 205/65 R 16 C | Ass slodze (2000 kg) |
---|---|
0,475 MPa |