LMO 18-36 Battery
59688490 (11/18)
59688490 (11/18)
Перед першим використанням пристрою слід ознайомитися з цими вказівками з техніки безпеки, цією оригінальною інструкцією з експлуатації, вказівками з техніки безпеки, що додаються до акумуляторного блока, а також із оригінальною інструкцією з експлуатації акумуляторного блока / стандартного зарядного пристрою. Діяти відповідно до них. Документи зберігати для подальшого користування або для наступного власника.
Разом із вказівками в цій інструкції з експлуатації слід враховувати загальні законодавчі положення щодо техніки безпеки та попередження нещасних випадків.
Вказівка щодо небезпеки, яка безпосередньо загрожує та призводить до тяжких травм чи смерті.
Вказівка щодо потенційно можливої небезпечної ситуації, що може призвести до тяжких травм чи смерті.
Вказівка щодо потенційно небезпечної ситуації, яка може спричинити отримання легких травм.
Вказівка щодо можливої потенційно небезпечної ситуації, що може спричинити матеріальні збитки.
Унаслідок ампутації верхніх і нижніх кінцівок пристрій може спричиняти смерть або тяжкі травми, а також з нього можуть розлітатися сторонні предмети.
Тяжкі травми внаслідок необережної роботи. Не допускається користування пристроєм під впливом наркотичних речовин, алкоголю чи медикаментів, а також у втомленому стані.
Забороняється користуватися цим пристроєм дітям та особам, які не ознайомлені з цією інструкцією. Місцеві положення можуть обмежувати вік оператора.
Не дозволяти дітям грати з пристроєм.
Стежити за тим, щоб діти не грали з пристроєм.
Використовувати пристрій виключно з акумуляторним блоком, указаним у цій інструкції з експлуатації. Під час користування пристроями, що працюють від акумулятора, дотримуватися базових вказівок з техніки безпеки, щоб зменшити ризик травмування, пожежі та протікання акумулятора.
Перед початком роботи з пристроєм вдягнути довгі й щільні штани, одяг з довгим рукавом і взуття із захистом від ковзання. Не працювати босоніж. Не вдягати сандалії чи короткі штани. По можливості не вдягати дуже вільний одяг або одяг зі шнурками та стрічками.
Використовувати захисні окуляри або маску з бічним захистом.
Працюючи на схилі, завжди направляти пристрій перпендикулярно лінії схилу. Якщо на схилі направляти пристрій угору чи вниз, існує ризик отримання тяжких травм.
Під час роботи з пристроєм не бігти, а лише йти. Займати стійке положення та втримувати рівновагу, особливо під час роботи на схилах.
Небезпека нещасного випадку через послизання. Не використовувати пристрій на краю обривів, ям, на дуже стрімких підйомах або схилах.
Слід ознайомитися с елементами системи керування та принципами належної експлуатації пристрою.
Існує небезпека отримання тяжких травм, якщо від ножа розлітаються сторонні предмети або в ріжучому інструменті застрягає дріт або шнур. Перед використанням пристрою слід ретельно перевірити робочу зону на відсутність сторонніх предметів, таких як каміння, гілки, металеві предмети, дроти, кістки або іграшки. За наявності вищезазначених предметів їх слід видалити.
У жодному разі не використовувати пристрій, якщо в радіусі 15 м від нього перебувають люди (особливо діти) або тварини, оскільки існує небезпека розлітання сторонніх предметів від ножа.
Небезпека вибуху. Пристрій створює іскри, які можуть стати причиною займання пилу, газу чи пари. Не використовувати пристрій у вибухонебезпечному середовищі, де знаходяться займисті рідини, гази чи пил.
Серйозні нещасні випадки з дітьми. Діти можуть відчувати цікавість до пристрою та процесу його роботи. Слід тримати дітей у полі зору, тому що вони не обов’язково залишатимуться в місці, де ви їх бачили востаннє.
Не користуватися пристроєм на мокрій траві або під дощем.
Не користуватися пристроєм за небезпеки удару блискавки.
Стригти траву лише за денного світла або за наявності достатнього штучного освітлення.
Не допускати дітей близько до місця роботи та залишати їх під наглядом іншого дорослого; зберігати пильність і вимикати пристрій у разі наближення дитини до місця роботи.
Виявляти обережність під час наближення до «сліпих» кутів, кущів, дерев або інших об’єктів, які можуть обмежувати поле зору.
Користувач пристрою несе відповідальність за виникнення нещасних випадків за участю інших людей або майна.
Перед кожним використанням пристрою слід переконатися, що ножі, болти ножів і ножовий блок не зношені й не пошкоджені.
У жодному разі не блокувати вимикач в увімкненому положенні — це надзвичайно небезпечно.
Тягнути пристрій назад дозволяється лише у випадках, коли це абсолютно необхідно. Якщо пристрій потрібно відтягнути від стіни або перешкоди, спочатку слід подивитися вниз, щоб випадково не спіткнутися або не наїхати пристроєм собі на ноги.
Небезпека контакту з відкритим ножем або ураження предметами, що розлітаються. Під час запуску двигуна або коли двигун працює, не перевертати пристрій. Якщо перевернути пристрій абсолютно необхідно (наприклад, щоб полегшити запуск), можна трохи підняти його за передній край на 5 см. Для цього обережно натиснути на ручку вниз. Перш ніж розпочинати роботу з пристроєм, його слід повернути в нормальне робоче положення (тобто поставити на чотири колеса на землю).
У разі контакту ножів зі струмопровідним кабелем відкриті металеві частини пристрою можуть знаходитись під струмом та спричинити ураження електричним струмом.
Ножі пристрою гострі. Використовувати щільні захисні рукавиці та обережно виконувати такі види робіт, як монтаж, заміна, очищення та перевірка посадки болтів.
Зношені або пошкоджені деталі заміняти в комплекті, щоб зберегти баланс.
Щоб забезпечувати надійний стан пристрою, регулярно перевіряти щільність затягування болтів, гайок і гвинтів.
Перед початком експлуатації пристрою замінити зношені або пошкоджені деталі.
Не експлуатувати пристрій, якщо вимикач на ручці не вмикає або не вимикає пристрій належним чином.
Не докладати до пристрою надмірної сили.
Якщо необхідно доправити пристрій до чи від місця роботи, або якщо потрібно нахилити пристрій, долаючи ділянку з нетрав’яним покриттям, слід заглушити двигун, щоб зупинити ножі.
Перш ніж долати ділянки з гравійним покриттям, слід зупиняти ножі.
У жодному разі не використовувати пристрій із несправними захисними пристосуваннями або без запобіжних пристосувань, наприклад щитків і (або) травозбірника.
Не тримайте ноги чи руки поблизу деталей, що обертаються, або під ними. Вмикати двигун відповідно до інструкції.
Не піднімати й не переносити пристрій під час роботи двигуна.
Нерівний рельєф місцевості несе в собі підвищену небезпеку падіння й нещасних випадків. Слід уникати ям, канав, нерівностей, каміння та інших прихованих об’єктів.
Запускати пристрій, лише знаходячись у безпечній зоні позаду ручки.
Усі чотири колеса стоять на землі.
Канал викиду трави не відкритий, а захищений травозбірником чи кришкою викидного отвору.
Поблизу корпусу ножів немає рук чи ніг нікого з людей.
Вимкнути двигун і вийняти запобіжний ключ. Переконатися, що всі рухомі компоненти повністю зупинені:
Завжди, коли пристрій залишається без нагляду, зокрема під час викидання зрізаної трави.
Переш ніж знімати блокування або очищувати викидний отвір.
Перед перевіркою, очищенням або проведенням робіт із пристроєм.
Після виявлення стороннього об’єкта. Перш ніж знову запускати пристрій, спочатку слід перевірити його на предмет пошкоджень і усунути їх.
Перш ніж зняти травозбірник або відкрити кришку викидного отвору.
Коли пристрій починає незвично вібрувати. Негайно перевірити пристрій:
на предмет погано закріплених деталей. За необхідності затягнути погано закріплені деталі;
на предмет пошкоджень, зокрема ножа. Відремонтувати або замінити пошкоджені деталі.
Регулярно перевіряти травозбірник на зношення.
Слідкувати, щоб кабель керування двигуном під час монтажу або складання ручки не затискався й не пошкоджувався іншим чином.
Навіть якщо пристрій експлуатується за правилами, зберігаються деякі залишкові ризики. Під час використання пристрою можуть виникати такі ризики:
Вібрація може викликати травми. Слід використовувати належний інструмент для кожного виду робіт, використовувати відповідні ручки й обмежувати час роботи та впливу вібрації.
Шум може викликати пошкодження органів слуху. Слід використовувати засоби для захисту органів слуху й обмежувати тривалість впливу шуму.
Травми внаслідок контакту з ножами.
Травми внаслідок розлітання предметів.
Тривале використання пристрою може призвести до порушення кровопостачання в руках, спричинене вібрацією. Загальноприйняте значення тривалості використання встановити неможливо, тому що воно залежить від багатьох факторів:
Індивідуальна схильність до поганого кровопостачання (часто холодні пальці, поколювання у пальцях).
Низька температура навколишнього середовища. Для захисту рук слід надягати теплі рукавиці.
Порушення кровопостачання через міцну хватку.
Безперервна робота більш шкідлива за роботу з перервами.
У разі регулярного використання пристрою протягом тривалого часу та повторювання симптомів (поколювання у пальцях, холодні пальці) слід завернутися до лікаря.
Використання не за призначенням
Небезпека для життя внаслідок порізів
Використовувати пристрій лише за призначенням.
Використовувати акумуляторну газонокосарку виключно в домашньому господарстві.
Пристрій призначений для використання лише на вулиці.
Пристрій призначений для стрижки приватних газонів.
Пристрій призначений для переміщення вручну. Забороняється тягнути пристрій.
Забороняється кататися на пристрої.
Будь-яке інше застосування неприпустиме. За шкоду внаслідок застосування не за призначенням відповідає користувач.
Пакувальні матеріали придатні до вторинної переробки. Упаковку необхідно утилізувати без шкоди для довкілля.
Електричні та електронні пристрої найчастіше містять цінні матеріали, які придатні до вторинної переробки, та компоненти, такі як батареї, акумулятори чи мастило, які у разі неправильного поводження з ними або неправильної утилізації можуть створити потенційну небезпеку для здоров'я людини та довкілля. Однак ці компоненти необхідні для належної експлуатації пристрою. Пристрої, позначені цим символом, забороняється утилізувати разом із побутовим сміттям.
Вказівки щодо компонентів (REACH)Актуальні відомості про компоненти наведені на сайті: www.kaercher.com/REACH
Слід використовувати лише оригінальне приладдя та оригінальні запасні частини, тому що саме вони гарантують безпечну та безперебійну експлуатацію пристрою.
Інформація щодо приладдя та запасних частин міститься на сайті www.kaercher.com.
Комплектація пристрою зазначена на упаковці. Під час розпакування пристрою перевірити комплектацію. У разі нестачі приладдя або ушкоджень, отриманих під час транспортування, слід повідомити про це торговельній організації, яка продала пристрій.
Дотримуватися попереджень і вказівок з техніки безпеки. Перш ніж користуватися пристроєм, потрібно прочитати та зрозуміти всі інструкції. | |
Звертати увагу на об’єкти, що викидаються пристроєм і розлітаються від нього. | |
Не дозволяти будь-яким стороннім особам (особливо дітям) і домашнім тваринам наближатися до робочої зони ближче, ніж на 15 м. | |
Підтримувати гостроту ножів. Після вимкнення двигуна леза ножів продовжують обертатися. | |
Перед технічним обслуговуванням вийняти запобіжний ключ. | |
Під час роботи користуватися придатними засобами для захисту очей і органів слуху. | |
Не працювати на стрімких схилах. | |
Захищати пристрій від впливу дощу та вологи. |
Пристрій оснащений захистом від перевантаження. Якщо виявляється перевантаження, пристрій автоматично вимикається.
У цій інструкції з експлуатації описано максимальну комплектацію. Комплект поставки відрізняється залежно від моделі (див. упаковку).
* опція
Пристрій дозволено експлуатувати з акумуляторним блоком 18V Kärcher Battery Power.
Скласти нижню частину ручки.
Зафіксувати ручку за допомогою швидкодіючого затвора.
Верхню частину ручки зафіксувати на потрібній висоті.
Кабель керування двигуном зафіксувати за допомогою тримача.
Мульчувальний клин використовується у випадках, коли зрізана трава має залишатися на газоні.
Відкрити заслінку каналу викиду.
Вставити мульчувальний клин у канал викиду.
Закрити заслінку каналу викиду.
Травозбірник використовується у випадках, коли зрізану траву необхідно збирати для утилізації.
Відкрити заслінку каналу викиду.
Зняти мульчувальний клин.
Змонтувати травозбірник на каналі викиду. Прослідкувати, щоб заслінка каналу викиду заблокувала травозбірник на місці.
Відкрити кришку акумуляторного блока.
Встановити акумуляторний блок у відсік на пристрої і засунути до клацання.
Вставити запобіжний ключ.
Закрити кришку акумуляторного блока.
Тривалість роботи акумулятора залежить від багатьох чинників:
від стану, висоти й густоти трави;
від налаштованої висоти зрізу.
Максимальна поверхня обробки, залежно від властивостей трави, з акумуляторним блоком 5 А·год: прибл. 350 м2.
Результат скошування можна оптимізувати таким чином:
зрізати не більше третини від висоти трави;
під час скошування високої трави зменшити швидкість переміщення пристрою.
Не косити мокру траву. Мокра трава пристає до нижньої частини газонокосарки та перешкоджає належному наповненню травозбірника або викиду зрізаної трави через канал викиду.
Піднімання або перевертання газонокосарки під час роботи
Порізи
Ніж акумуляторної газонокосарки обертається майже паралельно поверхні, над якою він рухається. Потрібно слідкувати за тим, щоб під час роботи всі чотири колеса торкалися поверхні землі.
Установити травозбірник або мульчувальний клин (див. главу Введення в експлуатацію).
Відрегулювати висоту зрізу за допомогою важеля.
Висота зрізу визначається залежно від стану, висоти та густоти трави (див. главу Загальні вказівки щодо поводження з газонокосаркою).
Натиснути на кнопку запуску та вимикач.
Пристрій запускається.
Відпустити кнопку запуску й утримувати натиснутим вимикач.
Якщо використовується травозбірника, слід регулярно спорожнювати його, бо в іншому разі канал викиду може забитися зрізаною травою (див. главу Спорожнення травозбірника).
Пристрій можна використовувати також для обробки країв газону, наприклад уздовж стіни.
Проводити газонокосарку впритул до стіни.
Отвори для затягування по боках забезпечують потрапляння трави до зони зрізу.
Відпустити вимикач.
Двигун зупиниться.
Відкрити кришку акумуляторного блока.
Вийняти запобіжний ключ.
Натиснути на фіксатор акумуляторного блока.
Зняти акумуляторний блок.
Закрити кришку акумуляторного блока.
Коли травозбірник заповнений, закривається заслінка покажчика рівня заповнення. У такому разі слід спорожнити травозбірник.
Підняти заслінку каналу викиду.
Зняти травозбірник.
Знімаючи травозбірник, слідкувати за тим, щоб кабель керування двигуном залишався в тримачі.
Спорожнити травозбірник.
Гострий ніж
Порізи
Перевертаючи або піднімаючи пристрій, слід бути обережним.
Не допускати контакту частин тіла з ножем.
Вимкнути пристрій (див. главу Завершення роботи).
Переконатися, що ніж більше не обертається.
Дати пристрою охолонути.
Вийняти запобіжний ключ (див. главу Демонтаж акумуляторного блока).
Зняти акумуляторний блок.
Під час перевезення транспортними засобами пристрій слід фіксувати від ковзання та перекидання.
Перед кожним зберіганням пристрій слід очищати (див. главу Очищення пристрою).
Ослабити гвинти швидкого блокування та скласти ручку.
Розкласти швидкодіючий затвор і покласти ручку на пристрій.
Поставити травозбірник на ручку та пристрій.
Зберігати пристрій у сухому й добре вентильованому місці. Не піддавати пристрій впливу корозійних речовин, наприклад садових хімікатів і протиобліднювальної солі. Зберігати пристрій лише в приміщенні.
Гострий ніж
Порізи
Перевертаючи або піднімаючи пристрій, слід бути обережним.
Не допускати контакту частин тіла з ножем.
Зняти акумуляторний блок (див. главу Демонтаж акумуляторного блока).
Після кожного використання очищувати поверхню пристрою м’якою сухою ганчіркою або щіткою.
Перед тривалим зберіганням очистити ніж.
Покласти пристрій на бік.
Очистити ніж і нижню поверхню пристрою щіткою.
Видалення засмічення
Порізи гострим ножем або предметами з гострими краями
Перевіряючи пристрій на наявність засмічення та видаляючи засмічення, слід використовувати захисні рукавиці.
Вимкнути пристрій і зачекати, доки ніж повністю запиниться.
Зняти акумуляторний блок (див. главу Демонтаж акумуляторного блока).
Зняти травозбірник і перевірити на наявність засмічення. За потреби усунути засмічення.
Перевірити канал викиду на наявність засмічень. За потреби усунути засмічення.
Покласти пристрій на бік.
Перевірити нижню поверхню пристрою та ніж на наявність засмічень. Засмічення видаляти обережно, бо під час цього процесу ніж може рухатися.
Зняти акумуляторний блок (див. главу Демонтаж акумуляторного блока).
Очистити нижню поверхню пристрою (див. главу Очищення пристрою).
Зафіксувати ніж і відпустити гвинт.
Зняти й утилізувати ніж.
Вставити новий ніж у кріплення.
Зафіксувати ніж і затягнути гвинт.
Несправності часто мають просту причину, яку можна усунути самостійно за допомогою інструкцій, наведених нижче. За наявності сумнівів або в разі неназваних несправностей слід звертатися до авторизованої сервісної служби.
Пристрій вимикається
Причина:
Спрацював захист пристрою від перевантаження.
Усунення:
Відпустити вимикач.
Натиснути на кнопку запуску та вимикач.
Причина:
Спрацював захист акумуляторного блока від перегрівання.
Усунення:
Дочекатися, доки температура акумуляторного блока повернеться до нормального діапазону.
Якщо пристрій не вмикається, зарядити акумуляторний блок.
Варіант залежно від країни експлуатації | |
Країна | |
Робочі характеристики пристрою | |
Номінальна напруга | 18 V |
Ступінь захисту | |
Ширина зрізу | 36 cm |
Висота зрізу | 30-70 mm |
Об’єм травозбірника | 45 l |
Число обертів холостого ходу | 4000 ± 10% 1/min |
Розраховані значення згідно з EN 60335-2-77 | |
Рівень звукового тиску LpA | 78 dB(A) |
Похибка КpA | 3 dB(A) |
Рівень звукової потужності LWA + похибка КWA | 94 dB(A) |
Величина вібрацій на руці/кисті від правої ручки | 0,5 m/s2 |
Величина вібрацій на руці/кисті від лівої ручки | 1,4 m/s2 |
Похибка К | 1,5 m/s2 |
Розміри та вага | |
Довжина x ширина x висота | 1309 x 398 x 1042 mm |
Вага (без акумуляторного блока) | 13,4 kg |
У кожній країні діють відповідні гарантійні умови, встановлені уповноваженою організацією збуту нашої продукції в цій країні. Можливі несправності приладу протягом гарантійного строку ми усуваємо безкоштовно, якщо причина несправності полягає в дефектах матеріалів або виробничому браку. У разі виникнення претензій протягом гарантійного строку прохання звертатися, маючи при собі чек про покупку, до торговельної організації, що продала продукт, або до найближчої уповноваженої служби сервісного обслуговування.
(Адреси див. на звороті)
Цим ми повідомляємо, що нижче зазначена машина на основі своєї конструкції та конструктивного виконання, а також у випущеної у продаж моделі, відповідає спеціальним основним вимогам щодо безпеки та захисту здоров'я представлених нижче директив ЄС. У разі внесення неузгоджених із нами змін до машини ця заява втрачає свою чинність.
Виріб: акумуляторна газонокосарка
Тип: LMO 18-36 Battery 1.444-4xx.0
Відповідні директиви ЄС2000/14/ЄС (+2005/88/ЄС)
2014/30/ЄС
2006/42/EG (+2009/127/EG)
2011/65/ЄС
Застосовувані гармонізовані стандартиEN 50581: 2012
EN 55014-1: 2017
EN 55014-2: 2015
EN 60335-1:2012+A11:2014+A13:2017
EN 60335-2-77:2010
EN 62233: 2008
Застосовуваний метод оцінки відповідності2000/14/ЄС зі змінами згідно з 2005/88/ЄС: Додаток VI
Рівень звукової потужності, дБ(A)Виміряний: 91,0
Гарантований: 94
Назва та адреса задіяного уповноваженого органу з сертифікаціїSociété Nationale de Certification et d’Homologation
2a. Kalchesbruck
L-1852 Luxembourg
Iдентиф. ном. 0499
Особи, що нижче підписалися, діють за дорученням і за довіреністю керівництва.
Особа, відповідальна за ведення документації:
Ш. Райзер (S. Reiser)
Alfred Kärcher SE & Co. KG
Alfred-Kärcher-Str. 28 - 40
71364 Winnenden (Germany)
Тел.: +49 7195 14-0
Факс: +49 7195 14-2212
м. Вінненден, 01.11.2018