HGE 18-45 Battery
5.968-908.0 (09/19)
5.968-908.0 (09/19)
Prieš pradėdami naudoti įsigytą prietaisą, perskaitykite šiuos saugos reikalavimus, originalią naudojimo instrukciją, su akumuliatoriaus bloku susijusius saugos nurodymus ir pridėtą originalią akumuliatoriaus bloko / standartinio įkroviklio naudojimo instrukciją. Laikykitės jų. Išsaugokite originalią eksploatavimo instrukciją, kad galėtumėte vėliau ja pasinaudoti arba perduoti kitam savininkui.
Be naudojimo instrukcijoje pateikiamų nurodymų taip pat reikia laikytis bendrųjų įstatymus leidžiančiųjų institucijų nurodymų dėl nelaimingų atsitikimų prevencijos ir saugos.
Nuoroda dėl tiesioginio pavojaus, galinčio sukelti sunkius kūno sužalojimus ar mirtį.
Nuoroda dėl galimo pavojaus, galinčio sukelti sunkius kūno sužalojimus ar mirtį.
Nurodo galimą pavojų, galintį sukelti lengvus sužalojimus.
Nuoroda dėl galimo pavojaus, galinčio sukelti materialinius nuostolius.
Dirbdami su gyvatvorių žirklėmis privalote taikyti specialias saugos priemones ir laikytis taisyklių, nes naudojant gyvatvorių žirkles kyla sužeidimo pavojus.
Be minėtų saugos nurodymų taip pat laikykitės šalyje galiojančių saugos ir kvalifikacijos reikalavimų (pvz., valdžios institucijų, profesinių draugijų ar socialinių įstaigų nustatytų reikalavimų). Nacionaliniais reikalavimais taip pat gali būti ribojamas grandininių pjūklų naudojimo laikas (tam tikru paros ar metų laiku). Atkreipkite dėmesį į vietos reikalavimus.
Perskaitykite visus saugos nurodymus ir instrukcijas.
Jei saugos nurodymų ir instrukcijų nebus kruopščiai laikomasi, gali kilti elektros smūgis ir (arba) sunkūs sužalojimai. Visus saugos nurodymus ir instrukcijas išsaugokite ateičiai.
Saugos nurodymuose vartojamas terminas „Elektrinis įrankis“ reiškia iš tinklo maitinamus elektrinius įrankius (su tinklo kabeliu) ir baterijomis maitinamus elektrinius įrankius (be tinklo kabelio).
Darbo vietos sauga
Pasirūpinkite, kad darbo vieta būtų visada švari ir gerai apšviesta. Netvarkingose arba neapšviestose darbo vietose gali įvykti nelaimingų atsitikimų.
Su elektriniu įrankiu nedirbkite potencialiai sprogioje aplinkoje, kurioje yra degių skysčių, dujų ar dulkių. Elektriniai įrankiai sukelia kibirkščių, nuo kurių dulkės ar garai gali užsidegti.
Kai elektriniu įrankiu naudojatės, neleiskite artintis vaikams ir kitiems asmenims. Tai jus gali blaškyti ir galite prarasti prietaiso kontrolę.
Elektrinė sauga
Elektrinio įrankio elektros kištukas turi atitikti kištukinį lizdą. Kištuko jokiu būdu negalima keisti. Kartu su įžemintais elektriniais įrankiais nenaudokite jokių kištukinių adapterių. Jei naudosite nepakeistą kištuką ir tinkamą kištukinį lizdą, sumažės elektros smūgio pavojus.
Nesilieskite prie įžemintų paviršių, pvz., prie vamzdžių, radiatorių, viryklių ir šaldytuvų. Jei jūsų kūnas yra įžemintas, kyla didesnis elektros smūgio pavojus.
Elektrinius įrankius saugokite nuo lietaus ir drėgmės. Jei į elektrinį įrankį patektų vandens, padidėtų elektros smūgio pavojus.
Kabelį naudokite tik pagal paskirtį; jo nenaudokite elektriniam įrankiui kelti, pakabinti ir už jo nelaikykite, kai kištuką traukiate iš kištukinio lizdo. Kabelį laikykite atokiau nuo šilumos šaltinių, alyvos, aštrių briaunų arba judančių prietaiso dalių. Dėl pažeisto ar susipainiojusio jungiamojo kabelio padidėja elektros smūgio pavojus.
Jei su elektriniu įrankiu dirbate lauke, naudokite tik tokį ilginamąjį kabelį, kuris taip pat tinka naudoti lauke. Naudojant lauke tinkamą naudoti ilginamąjį kabelį sumažėja elektros smūgio pavojus.
Jei elektrinį įrankį neišvengiamai tenka naudoti drėgnoje vietoje, naudokite jungtuvą su liekamosios srovės apsaugu. Naudojant jungtuvą su liekamosios srovės apsaugu sumažėja elektros smūgio pavojus.
Asmenų sauga
Dirbdami su elektriniu įrankiu būkite atidūs, dėmesį sukaupkite į atliekamą darbą ir vadovaukitės sveika nuovoka. Elektrinio įrankio nenaudokite, kai esate pavargę arba apsvaigę nuo narkotikų, alkoholio ar vaistų. Kai naudojatės elektriniu įrankiu, dėl vienos neatidumo akimirkos galite patirti rimtų sužalojimų.
Dėvėkite asmenines apsaugos priemones ir visada nešiokite apsauginius akinius. Dėvint asmenines apsaugos priemones (pvz., nuo dulkių apsaugančią kaukę, neslidžią apsauginę avalynę, apsauginį šalmą arba ausų apsaugus), atsižvelgiant į elektrinio įrankio pobūdį ir paskirtį, sumažėja pavojus susižeisti.
Venkite atsitiktinio paleidimo. Prieš elektrinį įrankį jungdami prie maitinimo šaltinio ir (arba) akumuliatoriaus bloko , keldami ar nešdami įsitikinkite, kad jis išjungtas. Jei elektrinį įrankį nešdami pirštą laikote ant jungiklio arba įjungtą prietaisą prijungiate prie maitinimo šaltinio, gali įvykti nelaimingas atsitikimas.
Prieš elektrinį įrankį įjungdami pašalinkite reguliavimo įtaisą arba veržliaraktį. Sukamojoje prietaiso dalyje esantis įrankis arba raktas gali sužeisti.
Venkite nenormalios kūno padėties. Stenkitės tvirtai stovėti ir visą laiką išlaikykite pusiausvyrą. Šitaip netikėtose situacijose elektrinį įrankį galėsite geriau kontroliuoti.
Dėvėkite tinkamą aprangą. Nedėvėkite palaidų drabužių ar papuošalų. Saugokite, kad plaukai, drabužiai ir avalynė nebūtų arti besisukančių dalių. Laisvi drabužiai, pirštinės, papuošalai ar ilgi plaukai gali pakliūti tarp judančių dalių.
Jei galima sumontuoti dulkių išsiurbimo ir surinkimo prietaisus, įsitikinkite, kad jie tinkamai prijungti ir naudojami. Naudojant dulkių išsiurbimo prietaisą galima sumažinti dulkių keliamus pavojus.
Elektrinio įrankio naudojimas ir priežiūra
Prietaiso neperkraukite. Naudokite jūsų atliekamam darbui tinkamą elektrinį įrankį. Su tinkamu elektriniu įrankiu darbą atliksite geriau, saugiau ir neviršysite nustatyto galios diapazono.
Nenaudokite elektrinio įrankio su sugedusiu jungikliu. Elektrinis įrankis, kurio nebegalima įjungti arba išjungti, yra pavojingas ir jį būtina sutaisyti.
Prieš prietaisą reguliuodami, keisdami priedus arba prietaisą sandėliuodami, kištuką ištraukite iš lizdo ir (arba) pašalinkite akumuliatoriaus bloką. Jei bus imamasi šių atsargumo priemonių, prietaisas nebus įjungtas atsitiktinai.
Nenaudojamus elektrinius įrankius laikykite vaikams nepasiekiamoje vietoje. Prietaisu neleiskite naudotis žmonėms, kurie su juo nėra susipažinę arba nėra perskaitę šių nurodymų. Elektriniai įrankiai yra pavojingi, kai juos naudoja nepatyrę asmenys.
Elektrinį prietaisą kruopščiai prižiūrėkite. Patikrinkite, ar judančios dalys tinkamai veikia ir nestringa, ar nėra sulūžusių arba pažeistų dalių, kurios turėtų įtakos elektrinio įrankio veikimui. Prieš prietaisą naudodami pasirūpinkite, kad pažeistos dalys būtų pakeistos. Dažna nelaimingų atsitikimų priežastis yra prasta elektrinių įrankių priežiūra.
Pasirūpinkite, kad pjovimo įrankiai būtų aštrūs ir švarūs. Kruopščiai prižiūrimi pjovimo įrankiai su aštriomis pjovimo briaunomis mažiau stringa ir juos lengviau valdyti.
Elektrinį įrankį, priedus, antgalius ir kt. naudokite pagal šiuos nurodymus. Taip pat atsižvelkite į darbo sąlygas ir atliekamą užduotį. Jie elektriniai įrankiai bus naudojami ne pagal numatytą paskirtį, gali susidaryti pavojingų situacijų.
Akumuliatoriaus bloko naudojimas ir priežiūra
Akumuliatoriaus bloką įkraukite tik naudodami gamintojo patvirtintus įkroviklius. Naudojant įkroviklius, kurie nėra pritaikyti atitinkamam akumuliatoriaus blokui, gali būti sukeliamas gaisras.
Prietaisą naudokite tik su tinkamu akumuliatoriaus bloku. Naudojant kitus akumuliatoriaus blokus galima susižeisti ir gali kilti gaisro pavojus.
Nenaudojamo akumuliatoriaus bloko nelaikykite šalia sąvaržėlių, monetų, raktų, vinių, varžtų arba kitų smulkių metalinių daiktų, kurie gali sukelti trumpąjį kontaktų jungimą. Trumpasis sujungimas gali sukelti gaisrą arba sprogimą.
Tam tikromis aplinkybėmis iš akumuliatoriaus bloko gali ištekėti skystis. Venkite sąlyčio su skysčiu. Jeigu neišvengtumėte sąlyčio su skysčiu, atitinkamą vietą gausiai skalaukite vandeniu. Jeigu skysčio patektų į akis, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Akumuliatoriaus bloko skystis gali sukelti odos išbėrimą arba ją nudeginti.
Techninė priežiūra
Elektrinį įrankį patikėkite remontuoti tik kvalifikuotiems specialistams, naudojantiems tik originalias atsargines dalis. Šitaip ir toliau užtikrinsite prietaiso saugumą.
Jokia kūno dalimi nesilieskite prie pjaunamojo peilio. Nebandykite, veikiant peiliui, šalinti pjovimo atliekas arba prilaikyti pjaunamą medžiagą. Įstrigusias pjovimo atliekas šalinkite tik išjungę prietaisą. Neatidumo akimirka naudojant gyvatvorių žirkles gali baigtis sunkiais sužalojimais.
Gyvatvorių žirkles neškite už rankenos, kai peilis nejuda. Gabendami arba sandėliuodami gyvatvorių žirkles visuomet užmaukite apsauginį gaubtą. Atidus elgesys su prietaisu sumažina susižalojimo peiliu pavojų.
Elektrinį įrankį laikykite tik už izoliuotų rankenos paviršių, nes pjaunamasis peilis gali prisiliesti prie po danga nutiestų elektros laidininkų. Pjovimo peilio kontaktas su įtampą turinčia linija metalinėse prietaiso dalyse gali sudaryti įtampą ir sukelti elektros smūgį.
Dirbdami laikykitės atokiai nuo jūsų darbo zonoje esančių vamzdynų ir kabelių. Dirbant pjovimo peilis gali perpjauti vamzdynus ir kabelį.
Įrenginį naudoti draudžiama, jeigu žmonės, visų pirma vaikai arba gyvūnai, stovi arčiau kaip 15 metrų, nes kyla pavojus, kad pjovimo peilis gali sviesti daiktus.
Gresia sunkūs sužeidimai, jeigu peilis sviestų kokius nors daiktus arba jeigu pjovimo įrankis įsuktų vielą ar virvę. Prieš imdamiesi darbo atidžiai apžiūrėkite darbo zoną, ar joje nėra akmenų, lazdų, metalo, vielų, kaulų arba žaislų ir juos pašalinkite.
Vaikams ir jaunuoliams neleidžiama dirbti su prietaisu.
Šis remonto rinkinys nėra pritaikytas, kad juo galėtų naudotis asmenys su ribotais fiziniais, sensoriniais arba protiniais gebėjimais arba nepakankama patirtimi ir (arba) nepakankamomis žiniomis.
Dirbdami su įtaisu pasirūpinkite, kad darbo zonoje nebūtų vaikų ir kitų asmenų.
Turite sugebėti be jokių apribojimų apžvelgti darbo zoną, kad galėtumėte numatyti galimus pavojus. Prietaisą naudokite tik tuo atveju, jeigu užtikrinamas tinkamas apšvietimas.
Nenaudokite prietaiso greta stulpų, tvorų, pastatų arba šalia kitų stacionarių objektų.
Išjunkite variklį, išimkite akumuliatoriaus bloką ir įsitikinkite, ar visos judamosios dalys yra visiškai sustojusios:
prieš imdamiesi nustatyti pjovimo įtaiso darbinę padėtį
prieš imdamiesi valyti prietaisą arba prieš pašalindami blokavimo įtaisą
Nepalinkite prietaiso be priežiūros.
Prieš imdamiesi keisti priedų dalis.
Pjovimo ir suspaudimo pavojus. Venkite sąlyčio su pjovimo įtaisais. Plaštakos ir pirštų nekiškite tarp pjovimo įtaisų arba į tokią padėtį, kurioje jie gali būti nupjauti arba suspausti.
Sužalojimų pavojus. Neperdarykite kaip nors prietaiso.
Pasirūpinkite, kad visi apsauginiai įtaisai, apsauginiai strypai ir rankenos būtų pritvirtinti pagal reikalavimus ir patikimai.
Mūvėkite apsauginius akinius ir dėvėkite ausų apsaugus.
Klausos apsaugos priemonės gali apriboti jūsų gebėjimą išgirsti įspėjamuosius signalus, todėl atsižvelkite į galimus greta jūsų darbo zonos gresiančius pavojus.
Dirbdami zonose, kuriose pavojų kelia krintantys objektai, dėvėkite šalmą.
Aštrūs pjovimo įtaisai kelia sužeidimo pavojų. Dirbdami su pjovimo įtaisas avėkite nuo slydimo saugančią ir patvarią apsauginę avalynę.
Gresia sužeidimo pavojus, jeigu vilkėsite laisvą aprangą, nesusirišite plaukų arba mūvėsite papuošalus, kuriuos gali įtraukti judamosios prietaiso dalys. Pasirūpinkite, kad apranga ir papuošalai visada būtų atokiai nuo prietaiso. Ilgus plaukus susiriškite.
Su įrenginiu draudžiama dirbti, jeigu buvo vartoti asmens reakciją galintys paveikti medikamentai ar narkotinės medžiagos. Įrenginį naudokite tik būdami sveiki ir pailsėję.
Nenaudokite įtaiso, jeigu jis neįprastai vibruoja ar skleidžia keistą garsą.
Prieš pradėdami naudoti įtaisą patikrinkite, ar jis nėra pažeistas ir įsitikinkite, ar tvirtai prisukti peilio varžtai.
Nenaudokite prietaiso, jei jis prieš tai buvo nukritęs, yra pastebimai pažeistas arba nesandarus. Prieš vėl imdamiesi naudoti prietaisą pasirūpinkite, kad prietaisas būtų suremontuotas pagal reikalavimus.
Nenaudokite įtaiso stovėdami ant kopėčių ar ant nestabilaus paviršiaus.
Prieš įjungdami prietaisą patikrinkite, ar pjovimo įrankis neliečia kokio nors objekto.
Į neuždengtą peilį galima susižeisti. Jeigu prietaiso nenaudojate, ant pjovimo įtaiso užmaukite peilio apsaugą, net trumpai pertraukai.
Per tankų krūmą nebraukite prietaiso stipriai jį spausdami. Antraip, pjovimo įtaisas gali būti blokuojamas ir veikti lėčiau. Sumažinkite darbo greitį, jeigu pjovimo įtaisas yra užblokuojamas.
Nepjaukite šakų ir šakelių, jeigu jos yra akivaizdžiai per storos, kad praslinktų tarp pjovimo geležčių. Storas šakas ir šakeles nupjaukite rankiniu arba šakų pjūklu be variklio.
Išjunkite variklį, išimkite akumuliatoriaus bloką ir įsitikinkite, ar visos judamosios dalys yra visiškai sustojusios:
Prieš imdamiesi prietaisą valyti arba atlikdami jo techninę priežiūrą.
Prieš imdamiesi keisti priedų dalis.
Aštrių pjovimų įtaisų keliamas sužeidimo pavojus. Prieš nuimdami peilio apsaugą ar jį uždėdami, ypatingai kruopščiai nuvalykite ir sutepkite prietaisą.
Patikrinkite, ar įrenginio būsena atitinka reikalavimus, ir šiuo tikslu reguliariais tarpsniais tikrinkite, ar varžtai, veržlės ir sraigtai yra tvirtai įveržti.
Po kiekvieno naudojimo standžiu šepečiu išvalykite nešvarumus iš pjovimo įtaisų ir sutepkite nuo rūdžių apsaugančia tinkama alyva ir tik tada vėl dirbkite su prietaisu. Gamintojas rekomenduoja kaip apsaugą nuo rūdžių ir tepimo priemonę naudoti aerozolį. Pasiteiraukite savo klientų aptarnavimo tarnybos, koks aerozolis yra tinkamiausias. Kiekvieną kartą prieš imdamiesi naudoti pjovimo įtaisą galite jį sutepti pagal nurodymus.
Leidžiama naudoti tik gamintojo patvirtintus priedus ir atsargines dalis. Naudokite tik originalius priedus ir originalas atsargines dalis – taip užtikrinsite, kad įrenginys veiktų patikimai ir be trikčių.
Gaminį po kiekvieno naudojimo išvalykite minkšta, sausa šluoste.
Einamojo remonto ir techninės priežiūros darbus turi atlikti tik atitinkamos kvalifikacijos ir specialiai išmokyti darbuotojai. Mes rekomenduojame, kad gaminį perduotumėte remontuoti į įgaliotą techninio aptarnavimo centrą.
Jums leidžiama atlikti tik šioje eksploatavimo instrukcijoje nurodytus nustatymus ir remonto darbus. Jeigu būtina atlikti kitus remonto darbus, susisiekite su jūsų įgaliotąja klientų aptarnavimo tarnyba.
Prietaisą išjunkite, palaukite, kol jis atvės, išimkite akumuliatoriaus bloką ir tik tada jį gabenkite arba sandėliuokite.
Kad išvengtumėte nelaimingų atsitikimų ir nebūtumėte sužeidžiami, įtaisą gabenkite ir sandėliuokite tik su užmautu peilio apsaugu ir išėmę akumuliatorių.
Sužeidimo pavojus ir prietaiso pažeidimas. Pasirūpinkite, kad gabenamas prietaisas nejudėtų arba nenukristų.
Prieš gabendami prietaisą ar jį sandėliuodami nuo jo pašalinkite visus pašalinius objektus.
Prietaisą sandėliuokite sausoje ir tinkamai vėdinamoje vietoje, kuri neprieinama vaikams. Prietaisą sandėliuokite atokiai nuo koroziją sukeliančių medžiagų, pvz., sodo cheminių medžiagų.
Prietaiso nesandėliuokite lauke.
Nors prietaisas būtų eksploatuojamas laikantis visų nustatytų reikalavimų, vis tiek kyla tam tikra liekamoji rizika. Naudojant prietaisą gali grėsti šie pavojai:
Galima būti sunkiai sužeistam, jeigu būtų prisiliečiama prie pjovimo įtaisų. Pjovimo įtaisą laikykite atokiai nuo kūno ir žemiau klubų. Jeigu prietaiso nenaudojate, ant pjovimo įtaiso užmaukite peilio apsaugą, net trumpai pertraukai.
Vibracija gali sukelti sužeidimus. Kiekvienam darbui naudokite tinkamą įrankį, naudokite numatytas rankenas ir ribokite darbo trukmę bei poveikį.
Triukšmas gali pažeisti klausą. Naudokite ausų apsaugus ir apribokite apkrovą.
Sviedžiamų daiktų sukeliami sužeidimai.
Su prietaisu dirbant ilgą laiką vibracijos poveikis rankoms gali sukelti kraujo apytakos sutrikimų. Tačiau negalima nustatyti bendrai galiojančios naudojimo trukmės, kadangi tai priklauso nuo daugybės veiksnių:
Kiekvienam žmogui būdingo polinkio į kraujo apytakos sutrikimus (dažnai šąlantys ar niežtintys pirštai)
Žemos aplinkos temperatūros. Rankoms apsaugoti mūvėkite šiltas pirštines.
Stipriai suspausto prietaiso laikymo.
Nepertraukiamo naudojimo, kuris daro didesnę žalą negu naudojimas su pertraukomis.
Jeigu įtaisas reguliariai ir ilgą laiką naudojamas ir šie simptomai (pvz., pirštų niežėjimas arba šalimas) pasireiškia nuolat, turėtumėte kreiptis į gydytoją.
Naudojimas ne pagal paskirtį
Pjautinių sužeidimų keliamas pavojus gyvybei
Įrenginį naudokite tik pagal paskirtį.
Gyvatvorių žirklės skirtos tik privačiam naudojimui.
Gyvatvorių žirklės skirtos darbams lauke.
Kad būtų saugiai dirbama, gyvatvorių žirklės visada turi būti laikomos abiem rankom.
Gyvatvorių žirklės pritaikytos tik augalams pjauti, pvz., gyvatvorėms ir krūmams.
Gyvatvorių žirklės nepritaikytos naudoti drėgno oro sąlygomis ar lietui lyjant.
Gyvatvorių žirklėmis turi būti dirbama tik tinkamai apšviestose vietose.
Draudžiama modifikuoti ir atlikti pakeitimus, kurių gamintojas nepatvirtino.
Naudoti ne pagal paskirtį, pvz., pjauti žolę, medžius arba šakas, draudžiama. Už pavojus, kilusius dėl naudojimo ne pagal paskirtį, atsako naudotojas.
Pakuotės medžiagos gali būti perdirbamos. Pakuotės atliekas sutvarkykite tausodami aplinką.
Elektros ir elektroniniuose prietaisuose būna vertingų perdirbamų medžiagų ir dažnai tokių dalių, su kuriomis netinkamai elgiantis arba netinkamai jas pašalinus gali kilti pavojus žmonių sveikatai ir aplinkai. Tačiau norint tinkamai eksploatuoti įrenginį šios dalys būtinos. Šiuo simboliu pažymėtus įrenginius draudžiama šalinti su buitinėmis atliekomis.
Pastabos dėl sudėtinių medžiagų (REACH)Naujausią informaciją apie sudėtines medžiagas rasite: www.kaercher.com/REACH
Naudokite tik originalius priedus ir originalas atsargines dalis – taip užtikrinsite, kad įrenginys veiktų patikimai ir be trikčių.
Informaciją apie priedus ir atsargines dalis rasite svetainėje www.kaercher.com.
Įrenginio tiekiamo komplekto sudėtis parodyta ant pakuotės. Išpakavę patikrinkite, ar yra visos įrenginio detalės. Jei trūksta priedų arba yra transportavimo pažeidimų, praneškite apie tai pardavėjui.
Trūkstami arba pakeisti saugos įtaisai
Apsauginiai įtaisai garantuoja jūsų saugą.
Apsauginius įtaisus modifikuoti ar apeiti draudžiama.
Galinėje rankenoje sumontuotas prietaiso jungiklio blokavimo panaikinimo mygtukas užtikrina, kad bus dirbama dviem rankomis. Blokavimo panaikinimo mygtukas blokuoja prietaiso jungiklį ir užtikrina, kad gyvatvorių žirklės nepradėtų veikti nenumatytai.
Peilio apsaugas yra svarbi sudedamoji gyvatvorių žirklių apsaugos sistemos dalis. Jeigu peilio apsaugas pažeistas, prietaisą naudoti draudžiama ir apsaugas turi būti nedelsiant pakeistas.
Bendri įspėjamieji ženklai | |
Prieš pradėdami dirbti perskaitykite naudojimo instrukciją ir visas saugos nuorodas. | |
Dirbdami su prietaisu dėvėkite tinkamus akių ir klausos apsaugus. | |
Sužalojimų pavojus. Nelieskite aštraus pjovimo įtaiso. | |
Dirbdami su prietaisu avėkite slydimui atsparią ir patvarią avalynę. | |
Sviedžiamų daiktų keliamas pavojus. Visi pašaliniai asmenys, visų pirma vaikai ir naminiais gyvūnai, turi būti ne mažesniu kaip 15 m atstumu nuo darbo zonos. | |
Nenaudokite prietaiso lietui lyjant arba drėgno oro sąlygomis. | |
Prietaisą visada laikykite abiem rankom. | |
Etiketėje nurodytas garso slėgio dydis yra 93. |
Šioje naudojimo instrukcijoje aprašoma maksimali galima komplektacija. Atsižvelgiant į modelį, kiekvienoje komplektacijoje yra skirtumų (žr. pakuotę).
* pasirenkamoji įranga
Įrenginį galima eksploatuoti naudojant „Kärcher“ 18 V „Battery Power“ akumuliatoriaus bloką.
Nekontroliuojamas veikimas
Įpjovimo sužeidimų keliamas pavojus gyvybei!
Taikydami visas paruošiamąsias priemones išimkite akumuliatoriaus bloką iš prietaiso.
Nešvarūs kontaktai
Žala įrenginiui ir akumuliatoriui
Prieš naudodami patikrinkite akumuliatoriaus skyrius ir kontaktai neužteršti purvu ir, jeigu būtina, išvalykite.
Naudokite tik visiškai įkrautą akumuliatorių.
Akumuliatoriaus bloką stumkite į laikiklį, kak išgirstumėte, kaip jis užsifiksuoja.
Gyvatvorių žirkles naudojantiems pirmą kartą patariama dirbti kartu su patyrusiu asmeniu, kuris paaiškins įtaiso naudojimo ir darbo techniką.
Patikrinkite, ar gyvatvorėje nėra pašalinių objektų, pvz., popieriaus, plėvelės ar vielos, ir, jeigu būtina, juos pašalinkite.
Nuimkite peilio apsaugą.
Gyvatvorių žirkles laikykite abiem rankomis.
Nuspauskite prietaiso blokavimo panaikinimo mygtuką.
Paspauskite prietaiso jungiklį.
Prietaisas įsijungia.
Atleiskite prietaiso jungiklį.
Prietaisas sustoja.
Naudodami virvelę nupjausite tolygiai.
Prietaisą įjunkite ir nukreipkite prie pjovimo zonos.
Lapus ir plonas šakas pjaukite švytuojančiu judesiu.
Pjaudami storesnes šakas peilį stumkite pirmyn ir traukite atgal, tačiau jo nesmeikite į augalus.
Krūmus ir gyvatvorę pjaukite iš apačios į viršų.
Pjaudami šakų galus įtaisą judinkite plačiais mostais ir peilį šiek šiek pakreipkite.
Pjaudami žemus augalus, pvz., dirvožemio paviršiaus augalus, peilį laikykite horizontaliai.
Jeigu esate numatę ilgas darbo pertraukas, akumuliatoriaus bloką pašalinkite iš prietaiso ir pasirūpinkite, kad juo nebūtų įmanoma naudotis be leidimo.
Akumuliatoriaus bloko blokavimo panaikinimo mygtuką patraukite akumuliatoriaus bloko link.
Nuspauskite akumuliatoriaus bloko blokavimo panaikinimo mygtuką, kad akumuliatoriaus blokas nebūtų blokuojamas.
Akumuliatoriaus bloką išimkite iš prietaiso.
Nesilaikant svorio nuorodos
Sužalojimų ir materialinės žalos pavojus
Transportuodami atsižvelkite į įrenginio svorį.
Nekontroliuojamas veikimas
Pjautiniai sužeidimai
Prieš gabendami prietaisą išimkite iš jo akumuliatoriaus bloką.
Gyvatvorių žirkles gabenkite su uždėtu apsauginiu peilio gaubtu.
Nesilaikant svorio nuorodos
Sužalojimų ir materialinės žalos pavojus
Laikydami atsižvelkite į prietaiso svorį.
Nekontroliuojamas veikimas
Pjautiniai sužeidimai
Prieš gabendami prietaisą išimkite iš jo akumuliatoriaus bloką.
Gyvatvorių žirkles sandėliuokite tik su uždėtu apsauginiu peilio gaubtu.
Prietaisą galima laikyti tik vidaus patalpose.
Nekontroliuojamas veikimas
Pjautiniai sužeidimai
Prieš imdamiesi bet kokių prietaiso tvarkymo darbų visada pirmiau išimkite akumuliatoriaus bloką.
Aštraus peilio keliamas sužeidimo pavojus
Imdamiesi bet kokių prietaiso tvarkymo darbų visada dėvėkite apsauginius akinius ir mūvėkite apsaugines pirštines.
Netinkamas valymas
Prietaiso sugadinimas
Prietaisą valykite drėgna šluoste.
Nenaudokite jokių valymo priemonių, kurių sudėtyje yra tirpiklių.
Prietaiso jokiu būdu nepanardinkite į vandenį.
Nevalykite prietaiso žarnos arba aukšto slėgio vandens srove.
Palaukite, kol prietaisas atauš.
Nuo gyvatvorių žirklių peilio ir korpuso šepečiu nuvalykite augalų likučius ir nešvarumus.
Šepečiu išvalykite prietaiso vėdinimo angas.
Atsilaisvinusios srieginės jungtys
Nekontroliuojamai judant peiliui gresia pjaunamieji sužeidimai
Reguliariai tikrinkite, ar peilio varžtai prisukti pagal reikalavimus.
Patikrinkite, ar varžtai / veržlės tvirtai prisukti.
Atsilaisvinusius sraigtus / veržles prisukite.
Kad būtų išlaikoma peilio kokybė, peilio geležtę po kiekvieno naudojimo būtina sutepti alyva.
Jūsų veiksmai bus ypač veiksmingi, jeigu naudosite skystąją mašinų alyvą arba aerozolinę alyvą.
Prietaisą padėkite ant lygaus pagrindo.
Alyva sutepkite viršutinę peilio geležčių pusę.
Stenkitės, kad būtų pašalinama kuo mažiau medžiagos ir naudodami dildę laikykite ją pakreiptą tokiu pačiu kampu kaip geležtės briaunos kampas.
Aštrus peilis
Pjautiniai sužeidimai
Galąsdami peilio geležtę mūvėkite tinkamomis apsauginėmis pirštinėmis.
Peilį suspauskite spaustuvais.
Dilde pagaląskite prieinamas geležtės briaunas.
Peilį ranka atsargiai pastumkite, kad būtų prieinamos nepagaląstos geležtės briaunos.
Dilde pagaląskite visas prieinamas geležtės briaunas.
Gedimų priežastys dažnai yra paprastos, kurias nesunkiai pašalinsite pasinaudoję šia apžvalga. Kilus abejonių arba atsiradus čia nenurodytų gedimų, kreipkitės į įgaliotą klientų aptarnavimo tarnybą.
Senstančios baterijos talpa net ir gerai ją prižiūrint, mažėja, todėl net ir pilnai įkrauta ji neveikia visą numatytą veikimo laiką. Tai nėra trūkumas.
Prietaisas neįsijungia
Priežastis:
Akumuliatoriaus blokas įstatytas ne pagal reikalavimus.
Šalinimas:
Akumuliatoriaus bloką stumkite į laikiklį taip, kad jis užsifiksuotų.
Prietaisas neįsijungia
Priežastis:
Akumuliatoriaus blokas yra išsikrovęs.
Šalinimas:
Įkraukite akumuliatoriaus bloką.
Prietaisas neįsijungia
Priežastis:
Akumuliatoriaus blokas defektinis.
Šalinimas:
Pakeiskite akumuliatoriaus bloką.
Priežastis:
Peilį užblokavo pjaunama medžiaga.
Šalinimas:
Pjaunamą medžiagą pašalinkite iš peilio.
Veikiantis prietaisas sustoja.
Priežastis:
Akumuliatoriaus blokas perkaito
Šalinimas:
Nutraukite darbą ir palaukite, kol akumuliatoriaus bloko temperatūra atitiks privalomąją.
Veikiantis prietaisas sustoja.
Priežastis:
Perkaito variklis
Šalinimas:
Nutraukite darbą ir palaukite, kol variklis atauš.
Kiekvienoje šalyje galioja mūsų įgaliotų pardavėjų nustatytos garantijos sąlygos. Galimus įrenginio gedimus garantijos galiojimo laikotarpiu pašalinsime nemokamai, jei tokių gedimų priežastis buvo netinkamos medžiagos ar gamybos defektai. Dėl garantinių gedimų šalinimo kreipkitės į savo pardavėją arba artimiausią klientų aptarnavimo tarnybą pateikdami pirkimą patvirtinantį kasos kvitą.
(Adresą rasite kitoje pusėje)
Įrenginio galios duomenys | |
Darbinė įtampa | 18 V |
Tuščiosios eigos sūkių dažnis (įprasta nustatymo vertė) | 1500 /min |
Pjovimo skersmuo (didž.) | 18 mm |
Nustatyta vertė pagal standartus EN 60745–1, EN 60745-2-15 | |
Garso lygis LpA | 83,1 dB(A) |
Neapibrėžtis KpA | 2,1 dB(A) |
Garso galios lygis LWA + Neapibrėžtis KWA | 93 dB(A) |
Vibracijos, kuria priekinė rankena veikia viršutines galūnes, vertė | 1,5 m/s2 |
Vibracijos, kuria galinė rankena veikia viršutines galūnes, vertė | 1,7 m/s2 |
Neapibrėžtis K | 1,5 m/s2 |
Matmenys ir svoriai | |
Ilgis x plotis x aukštis | 905 x 244 x 170 mm |
Pjaunamojo peilio ilgis | 450 mm |
Svoris (be akumuliatoriaus bloko) | 2,55 kg |
Nurodytoji vibracijos vertė išmatuojama taikant standartinę bandymo procedūrą ir turi būti palyginama su prietaisui taikoma verte.
Nurodytoji vertė turi būti naudojama iš anksto įvertinant apkrovą.
Atsižvelgiant į prietaiso naudojimo būdą tam tikrais prietaiso veikimo tarpsniais vibracijos vertė nuo nurodytosios bendrosios vertės gali skirtis.
Jeigu prietaisas ilgą laiką būtų naudojamas be pertraukos, gali nutirpti rankos.
Rankoms apsaugoti mūvėkite šiltas pirštines.
Reguliariai darykite darbo pertraukas.
Pareiškiame, kad toliau aprašyto aparato brėžiniai ir konstrukcija bei mūsų į rinką išleistas modelis atitinka pagrindinius ES direktyvų saugumo ir sveikatos apsaugos reikalavimus. Jeigu įrenginiui atliekamas su mumis nesuderintas keitimas, ši deklaracija netenka savo galios.
Gaminys: Gyvatvorių žirklės
Tipas: HGE 18-45 Battery 1.444-23x.x
Atitinkamos ES direktyvos2000/14/EB (+2005/88/EB)
2014/30/ES
2006/42/EB (+2009/127/EB)
2011/65/ES
Taikomi darnieji standartaiEN 50581: 2012
EN 55014-1: 2017
EN 55014-2: 2015
EN 60745-1:2009+A11:2010
EN 60745-2-15:2009+A1:2010
Taikoma atitikties įvertinimo procedūra2000/14/EB ir pakeista 2005/88/EB: V priedas
Svertinis garso galios lygis dB(A)Išmatuota:91,1
Garantuojama:93
Pasirašantys asmenys veikia pagal bendrovės vadovų įgaliojimus.
Dokumentacijos tvarkytojas:
S. Reiser
Alfred Kärcher SE & Co. KG
Alfred-Kärcher-Str. 28 - 40
71364 Vinendenas, Vokietija
Tel.: +49 7195 14-0
Faks.: +49 7195 14-2212
Vinendenas, 2018 m. liepos 1 d.