CNS 36-35 Battery

5968947 (09/19)
5968947 (09/19)
Před prvním použitím přístroje si přečtěte tyto bezpečnostní pokyny a originální provozní návod, bezpečnostní pokyny přiložené k akumulátorovému bloku a přiložený originální provozní návod pro akumulátorový blok / nabíječku. Řiďte se jimi. Uschovejte brožury pro pozdější použití nebo pro dalšího vlastníka.
Kromě pokynů v návodu k použití musíte dodržovat všeobecné zákonné bezpečnostní předpisy a předpisy pro prevenci úrazů.
Při práci s motorovými pilami existuje velmi vysoké riziko zranění, protože se pracuje s vysokými rychlostmi řetězu a velmi ostrými zuby pily. Dodržujte bezpečnostní opatření a pravidla chování pro práci s motorovými pilami.
Kromě výše uvedených bezpečnostních pokynů musejí být dodržována pravidla bezpečnosti a školení pro jednotlivé země (např. ze strany úřadů, profesních sdružení či fondů sociálního zabezpečení). Používání motorových pil může být časově omezeno formou místních nařízení (v určité dny či roční dobu). Dodržujte místní předpisy.
Upozornění na bezprostředně hrozící nebezpečí, které vede k těžkým úrazům nebo usmrcení.
Upozornění na možnou nebezpečnou situaci, která může vést k těžkým úrazům nebo usmrcení.
Upozornění na možnou nebezpečnou situaci, která může vést k lehkým úrazům.
Upozornění na možnou nebezpečnou situaci, která může vést ke vzniku věcných škod.
Přečtěte si všechny bezpečnostní pokyny a varování.
Opomenutí při dodržování těchto bezpečnostních upozornění a pokynů může vést k úrazu elektrickým proudem a /nebo k těžkým úrazům. Uschovávejte všechny bezpečnostní pokyny a varování pro pozdější použití.
Pojem „elektrické nářadí“ uvedený v bezpečnostních pokynech platí pro elektrické nářadí napájené ze sítě (síťovým kabelem) a elektrické nářadí napájené baterií (bez síťového kabelu).
Bezpečnost na pracovišti
Udržujte své pracoviště čisté a dobře osvětlené. Nepořádek nebo neosvětlená pracovní oblast mohou být příčinou nehody.
S elektrickým nářadím nepracujte ve výbušném prostředí, v němž se nacházejí hořlavé kapaliny, plyny či prach. Při práci s elektrickým nářadím vznikají jiskry, které mohou způsobit vznícení prachu či výparů.
Udržujte děti a ostatní osoby při používání elektrického nářadí mimo vymezenou pracovní oblast. Vlivem nepozornosti může dojít ke ztrátě kontroly nad používaným přístrojem.
Elektrická bezpečnost
Připojovací zástrčka elektrického nářadí musí odpovídat velikosti zásuvky. Zástrčku nijak neupravujte. U elektrického nářadí s ochranným uzemněním nepoužívejte žádné upravené zástrčky. Tím, že používáte neupravené zástrčky a příslušné zásuvky, se snižuje riziko úrazu elektrickým proudem.
Zabraňte tělesnému kontaktu s uzemněnými povrchy, jako jsou potrubí, topení, sporáky a ledničky. Existuje zvýšené riziko úrazu elektrickým proudem, pokud je vaše tělo uzemněno.
Chraňte elektrické nářadí před deštěm nebo mokrem. Vniknutí vody do elektrického nářadí zvyšuje riziko úrazu elektrickým proudem.
Nepoužívejte kabel k nošení elektrického nářadí, jeho zavěšení nebo vytahování zástrčky ze zásuvky. Udržujte kabel v dostatečně vzdálenosti od zdrojů horka, oleje, ostrých hran nebo od pohybujících se částí přístroje. Poškozené nebo zamotané připojovací kabely zvyšují riziko úrazu elektrickým proudem.
Pokud pracujete s elektrickým nářadím venku, používejte pouze prodlužovací kabel určený i do venkovních prostor. Použití prodlužovacího kabelu určeného do venkovních prostor snižuje riziko úrazu elektrickým proudem.
Pokud je práce s elektrickým nářadím ve vlhkém prostředí nevyhnutelná, používejte proudový chránič. Použití proudového chrániče zmenšuje riziko úrazu elektrickým proudem.
Bezpečnost osob
Buďte opatrní, dávejte pozor při tom, co děláte, a při práci s elektrickým nářadím používejte zdravý rozum. Nepoužívejte elektrické nářadí, jste-li unavení či pod vlivem omamných látek, alkoholu nebo léků. Jediný okamžik nepozornosti při používání elektrického nářadí může vést k utrpění vážného zranění.
Používejte osobní ochranné pracovní prostředky a vždy ochranné brýle. Používání osobních ochranných pracovních prostředků, např. prachové masky, protiskluzové obuvi, ochranné přilby či ochrany sluchu, vždy v závislosti na druhu a použití elektrického nářadí, snižuje riziko zranění.
Zabraňte náhodnému uvedení do provozu. Než jej zapojíte do elektrického napájení anebo baterie, budete zvedat či přenášet, ujistěte se, že je elektrické nářadí vypnuto. Pokud máte u elektrického nářadí při jeho přenášení prst na spínači či máte přístroj zapnut v elektrickém napájení, můžete tím způsobit úrazy.
Než elektrické nářadí zapnete, dejte pryč seřizovací nářadí nebo klíč. Nářadí či klíč, které se nacházejí v rotující části přístroje, může způsobit zranění.
Vyvarujte se abnormálnímu držení těla. Zaujměte bezpečný postoj a udržujte vždy rovnováhu. Díky tomu budete schopni elektrické nářadí lépe zvládnout v neočekávaných situacích.
Používejte vhodné oblečení. Nenoste volné oblečení nebo šperky. Udržujte vlasy, oblečení a rukavice pryč od pohybujících se dílů. Volné oblečení, rukavice, šperky nebo dlouhé vlasy mohou být zachyceny pohybujícími se díly.
V případě, že lze připojit zařízení na odsávání a zachycování prachu, ujistěte se, že jsou tato zařízení připojena a správně používána. Použití odsávání prachu může snížit ohrožení prachem.
Použití elektrického nářadí a zacházení s ním
Nepřetěžujte přístroj. Používejte ke své práci pouze k tomu určené elektrické nářadí. S odpovídajícím elektrickým nářadím se vám bude v dané oblasti výkonu pracovat lépe a bezpečněji.
Nepoužívejte elektrické nářadí, které má závadu na spínači. Elektrické nářadí, které nelze zapnout či vypnout, je nebezpečné a musí se opravit.
Vytáhněte zástrčku ze zásuvky a/nebo vyjměte akumulátor předtím, než začnete provádět nastavení přístroje, měnit díly příslušenství nebo přístroj odložíte. Toto preventivní opatření brání nechtěnému spuštění elektrického nářadí.
Elektrické nářadí, které nepoužíváte, udržujte z dosahu dětí. Nedovolte, aby přístroj používaly osoby, které s ním nejsou obeznámeny nebo si nepřečetly tyto pokyny. Elektrické nářadí je nebezpečné, pokud je používáno nezkušenými osobami.
Údržbu elektrického nářadí provádějte pečlivě. Zkontrolujte, zda pohyblivé díly fungují správně a nezasekávají se, a zda nejsou díly rozbité nebo tak poškozené, že by znemožňovaly správnou funkci elektrického nářadí. Poškozené díly nechejte před použitím přístroje opravit. Příčinou mnoha úrazů je špatná údržba elektrického nářadí.
Řezné nástroje udržujte ostré a čisté. Řádně udržovaný řezný nástroj s ostrými řeznými břity se méně zasekává a snáze se s ním vede řez.
Elektrické nářadí, příslušenství, držáky nástrojů atd. používejte podle těchto pokynů. Zohledněte přitom pracovní podmínky a prováděné činnosti. Použití elektrického nářadí pro jiné než předpokládané účely může vést ke vzniku nebezpečných situací.
Používání a údržba akupacků
Akupack nabíjejte pouze nabíječkami schválenými výrobcem. Nabíječky, jež nejsou vhodné pro příslušný akupack, mohou způsobit požár.
Přístroj používejte pouze s vhodným akupackem. Používání jiného akupacku může způsobit úrazy nebo požár.
Při nepoužívání držte akupack z dosahu kovových předmětů jako jsou kancelářské sponky, mince, klíče, hřebíky, šrouby nebo jiné drobné kovové předměty, které mohou způsobit zkrat. Zkrat může způsobit požár nebo výbuch.
Za určitých okolností může z akupacku unikat kapalina (elektrolyt). Zamezte kontaktu s ní. Pokud se dostanete do kontaktu s kapalinou, omyjte ji z pokožky řádně vodou. Pokud se vám kapalina dostane do očí, vyhledejte neprodleně lékařskou pomoc. Akumulátorová kapalina může způsobit podráždění pokožky nebo popáleniny.
Servis
Své elektrické nářadí nechávejte opravit pouze kvalifikovaným odborným personálem a pouze s použitím originálních náhradních dílů. Tím se zajistí, že zůstane zachována bezpečnost přístroje.
V některých regionech mohou předpisy omezovat použití tohoto přístroje. Nechte si poradit od svého místního úřadu.
Smrtelné nebezpečí následkem řezných poranění způsobených nekontrolovaným pohybem přístroje. Udržujte části těla v dostatečné vzdálenosti od pohybujících se dílů.
Nebezpečí zranění vymrštěnými nebo padajícími objekty. Nikdy přístroj nepoužívejte, když se v okruhu 15 m nacházejí osoby, zejména děti, nebo zvířata.
Na přístroji se nesmí provádět žádné změny.
Děti a osoby, které nejsou seznámeny s tímto návodem, nesmí tento přístroj provozovat. Místní předpisy mohou omezovat věk obsluhy přístroje.
Potřebujete mít neomezený výhled do pracovní oblasti, abyste rozpoznali možná nebezpečí. Přístroj používejte pouze při dobrém osvětlení.
Před zahájením provozu zajistěte, aby řádně fungoval přístroj, všechny ovládací prvky, včetně brzdy řetězu a bezpečnostní zařízení. Zkontrolujte, zda nejsou povolené uzávěry, zajistěte, aby byly všechny ochranná zařízení a rukojeti řádně a bezpečně upevněny. Přístroj nepoužívejte, pokud není v bezchybném stavu.
Nikdy nepoužívejte přístroj, pokud spínač přístroje na rukojeti správně nezapíná nebo nevypíná.
Před uvedením zařízení do provozu vyměňte opotřebované nebo poškozené součásti.
Nebezpečí zpětného rázu v důsledku ztráty rovnováhy. Vyvarujte se abnormálnímu držení těla, zaujměte bezpečný postoj a udržujte vždy rovnováhu.
V případě pádu stroje, nárazu stroje nebo zjištění neobvyklých vibrací přístroj okamžitě zastavte a zkontrolujte, zda nevykazuje žádné škody, respektive identifikujte příčinu vibrací. Případné škody nechte opravit autorizovaným zákaznickým servisem nebo zajistěte výměnu přístroje.
Při provozu stroje noste kompletní ochranu zraku a sluchu, pevné a robustní rukavice, stejně jako ochranu hlavy. Pokud je práce prašná, noste obličejovou masku,
Při práci s přístrojem noste dlouhé těžké kalhoty, pevnou obuv a dobře padnoucí rukavice. Nepracujte bosi. Nenoste šperky, sandály nebo šortky.
Nebezpečí poranění, pokud se do pohyblivých částí přístroje zachytí volné oblečení, vlasy nebo šperky. Udržujte oděv a šperky pryč z dosahu pohyblivých částí stroje. Svažte si dlouhé vlasy.
Ochrana sluchu může omezovat vaši schopnost slyšet výstražné tóny, dávejte proto pozor na možná nebezpečí v blízkosti a v pracovní oblasti.
Používejte výhradně příslušenství a náhradní díly schválené výrobcem. Originální příslušenství a originální náhradní díly zaručují bezpečný a bezporuchový provoz přístroje.
Pokud pila běží, držte se všemi částmi těla pryč od řetězu pily. Před nastartováním pily se přesvědčte, že se řetězu pily nic nedotýká. Okamžik nepozornosti při práci s motorovou pilou může způsobit zachycení oblečení nebo částí těla řetězem pily.
Držte motorovou pilu vždy pravou rukou za zadní rukojeť a levou rukou za přední rukojeť. Držení motorové pily v opačné pracovní poloze zvyšuje riziko vzniku zranění a nesmí se tedy používat.
Elektrické nářadí držte pouze za izolované úchopové plochy, protože řetěz motorové pily se může dotýkat zakrytých vedení. Řetěz pily, který se dotýká živého vodiče, způsobuje, že kovové části elektrického nářadí jsou elektricky vodivé a mohou obsluze způsobit úraz elektrickým proudem.
Používejte ochranné brýle a ochranu sluchu. Doporučuje se používat i další ochrannou výstroj na hlavu, ruce, dolní končetiny a nohy. Vhodný ochranný oděv zmírňuje nebezpečí úrazu způsobeného odlétávajícími kousky materiálu a náhodného doteku řetězu pily.
Nepracujte s motorovou pilou, pokud se nacházíte na stromě. Při provozu na stromě vzniká nebezpečí úrazu.
Dbejte neustále, abyste stáli ve správném postoji, a motorovou pilu používejte, jen pokud stojíte na pevném, bezpečném a rovném povrchu. Kluzký podklad či nestabilní poloha, např. na žebříku, mohou vést ke ztrátě rovnováhy či kontroly nad motorovou pilou.
Při řezání napnuté větve počítejte s tím, že se větev vymrští zpět. Jakmile se uvolní napětí dřevěných vláken, může se stát, že uvolněná větev zasáhne obsluhu, anebo, že se pila vymkne kontrole.
Mějte se obzvlášť na pozoru při řezání podrostu a mladých stromků. Řídký materiál se může v zachytit v řetězu pily a vymrštit se na vás či vás vyvést z rovnováhy.
Při přenášení neste motorovou pilu za přední držadlo; pila musí být vypnutá a řetěz pily odkloněn směrem od těla. Při přepravě či skladování motorové pily vždy nasaďte ochranný kryt. Opatrná manipulace s motorovou pilou snižuje pravděpodobnost náhodného dotyku s běžícím řetězem pily.
Dodržujte pokyny pro mazání, napínání řetězu a výměnu příslušenství. Neodborně napnutý či namazaný řetěz se může přetrhnout nebo může zvýšit riziko zpětného rázu.
Udržujte rukojeti suché, čisté a neumazané olejem či mazivem. Rukojeti umazané od maziva či oleje jsou kluzké a vedou ke ztrátě kontroly.
Řežte pouze dřevo. S motorovou pilou neprovádějte práce, pro které nejste určeni. Příklad: Nepoužívejte motorovou pilu k řezání umělé hmoty, zdiva či stavebních materiálů, které nejsou ze dřeva. Použití motorové pily pro práci, pro kterou není pila určena, může vést ke vzniku nebezpečných situací.
Ke zpětnému rázu může dojít, pokud se špička vodicí kolejnice dotkne překážky nebo když se dřevo sevře a tlačí na řetěz pily v řezu.
Dotyk o špičku kolejnice může vést v některých případech až k neočekávanému cuknutí dozadu, při kterém se vodící kolejnice vymrští vzhůru a směru k obsluze.
Sevření řetězu pily v horní části vodicí lišty může rychle odsunout dráhu směrem k obsluze.
Každá taková reakce může vést ke ztrátě kontroly nad pilou a možnosti těžkého zranění. Nepoléhejte se pouze na vestavěná bezpečnostní zařízení motorové pily. Jako obsluha motorové pily musíte přijmout řadu opatření, abyste mohli pracovat bez nehod či zranění.
Zpětný ráz je důsledkem nesprávného použití elektrického nářadí. Zpětnému rázu se lze vyhnout dodržováním níže popsaných bezpečnostních opatření:
Držte pilu pevně oběma rukama tak, aby palce a prsty pevně objímaly rukojeť. Vaše tělo a paže musí být v takové poloze, abyste dokázali zpětný ráz vyrovnat. Pokud dodrží předepsaná opatření, dokáže obsluha zpětný ráz zvládnout. Motorovou pilu nikdy nepouštějte při práci z ruky.
Vyvarujte se neobvyklé polohy těla a neprovádějte řezy nad výši ramen. Tím se zabrání neúmyslnému kontaktu se špičkou kolejnice a umožňuje lepší kontrola nad motorovou pilou v neočekávaných situacích.
Vždy používejte náhradní kolejnice a řetězy pily předepsané výrobcem. Nesprávné náhradní kolejnice nebo řetězy pily mohou vést k přetržení řetězu anebo ke vzniku zpětnému rázu.
Dodržujte pokyny výrobce pro broušení a údržbu řetězu pily. Příliš nízko nastavený omezovač hloubky vyvolává sklon ke vzniku zpětného rázu.
Kärcher doporučuje při prvním použití řezat kmeny stromů na koze pro řezání.
Při používání řetězové pily mějte po ruce lékárničku k ošetření velkých zranění a prostředek pro přivolání pomoci. V blízkosti by se měla nacházet větší lékárnička s obsáhlejším obvazovým materiálem.
Dbejte na stabilní postoj, čistotu pracoviště a naplánujte si ústupovou cestu před padajícími větvemi, dříve než začnete přístroj používat.
Dávejte pozor na mlhu z mazacího oleje a piliny. V případě potřeby noste masku nebo respirátor.
Řetězovou pilu držte vždy oběma rukama. Rukojeti držte s palcem na jedné straně a s prsty na druhé straně. Zadní rukojeť držte pravou rukou a přední rukojeť levou rukou.
Nebezpečí zranění. Neprovádějte na přístroji žádné změny. Nepoužívejte přístroj k pohonu nástavbových dílů nebo přístrojů, které nejsou doporučeny výrobcem přístroje.
Zajistěte, aby se před zapnutím přístroje pilový řetěz nedotýkal žádných předmětů.
Těžká zranění nebo usmrcení, když vyskočí z vodicí lišty chybně napnutý pilový řetěz. Před každým použitím zkontrolujte napnutí řetězu. Délka řetězu závisí na teplotě.
Zajistěte, aby byla všechna ochranná zařízení, rukojeti a zubový doraz řádně upevněny a v dobrém stavu.
Těžká zranění při chybném způsobu práce:
Při práci s motorovou pilou musíte v každém okamžiku dávat pozor a mít svoje pracoviště pod kontrolou. Velikost pracovního prostoru závisí na prováděném úkolu a velikosti stromu nebo zpracovávaného předmětu. Skácení stromu vyžaduje větší pracoviště než např. zkracování.
Nikdy neřezejte tak, aby bylo Vaše tělo v jedné linii s vodicí lištou. Tím snížíte nebezpečí, že při zpětném rázu dojde k zasažení hlavy nebo těla řetězem.
Při řezání neprovádějte pohyby sem a tam, nechte řetěz provádět práci, udržujte řetěz naostřený a nepokoušejte se řetěz tlačit do řezu.
Na konci řezu na pilu netlačte. Buďte připravení pilu odlehčit, když dojde k přeříznutí dřeva.
Během procesu řezání pilový řetěz nezastavujte. Nechte pilu běžet, dokud není řez dokončen.
Osvojte si zacházení s Vaší novou řetězovou pilou tím, že budete provádět jednoduché řezy na bezpečně podepřeném dřevě. Osvojení si zopakujte, pokud nebudete Vaši řetězovou pilu delší dobu používat.
Neřezejte révové keře a / nebo krátké křoví o průměru pod 75 mm.
Vypněte přístroj, zabrzděte brzdu řetězu, vyjměte akumulátorový blok a ujistěte se, že jsou všechny pohyblivé části zcela zastavené:
Než budete přístroj čistit nebo odstraňovat zablokování.
Nenechávejte přístroj bez dozoru.
Než začnete montovat nebo odstraňovat nástavbové díly.
Než začnete přístroj kontrolovat, provádět údržbu nebo na něm pracovat.
Řetězová pila je těžký přístroj. Osoby, které řetězovou pilu používají, by měly být tělesně a zdravotně v dobré kondici. Musí prokázat dobré zrakové schopnosti, pohyblivost, udržování rovnováhy a zručnost. V případě pochybností o těchto schopnostech byste neměli řetězovou pilu používat.
Při práci s přístrojem noste vždy ochrannou přilbu s mřížovým štítem, tím snížíte nebezpečí, že při zpětném rázu dojde ke zranění obličeje nebo hlavy.
I když bude přístroj používán podle předpisů, přetrvávají některá zbytková rizika. Při používání zařízení mohou vzniknout následující rizika:
Vibrace mohou způsobit zranění. Pro každou práci použijte správný nástroj, použijte příslušné rukojeti a omezte pracovní dobu a expozici.
Hluk může způsobit poškození sluchu. Používejte ochranu sluchu a omezte zátěž.
Řezná poranění při kontaktu s odkrytými zuby pilového řetězu.
Těžká zranění následkem nepředvídaných, náhlých pohybů nebo zpětného rázu vodicí lišty.
Řezná poranění / nebezpečí vpichů vlivem částic, které odlétávají od pilového řetězu.
Zranění vlivem vymrštěných předmětů (pilin, úlomků).
Vdechnutí prachu a částic.
Kontakt pokožky s mazivem/olejem.
Delší doba používání přístroje může vést ke vzniku oběhových problémů u předních končetin v důsledku vibrací. Všeobecně platnou dobu používání nelze stanovit, protože ji ovlivňuje více faktorů:
Osobní predispozice ke špatnému oběhu (často studené prsty, mravenčení v prstech)
Nízká teplota prostředí. Používejte teplé rukavice na ochranu rukou.
Pevným stiskem omezovaný krevní oběh.
Nepřerušovaný provoz je škodlivější než provoz přerušovaný přestávkami.
Při pravidelném, dlouhodobém používání přístroje a při opakovaných projevech příznaků, např. mravenčení v prstech, studené prsty, vyhledejte lékaře.
Použití v rozporu s určením
Nebezpečí ohrožení života v důsledku řezných poranění
Přístroj používejte výhradně v souladu s určením.
Řetězová pila je určena jen soukromé použití.
Řetězová pila je určena pouze pro práci ve venkovním prostředí.
Z bezpečnostních důvodů se musí řetězová pila vždy bezpečně držet oběma rukama.
Řetězová pila byla vyvinuta k řezání větví, výhonů, kmenů a trámů. Řezná délka vodicí lišty určuje maximální možný průměr řezaného materiálu.
Řetězová pila se smí používat pouze k řezání dřeva.
Řetězovou pilu nepoužívejte ve vlhkém prostředí nebo za deště.
Řetězovou pilu používejte jen v dobře osvětleném prostředí.
Přestavby a změny na přístroji neschválené výrobcem jsou z bezpečnostních důvodů zakázány.
Jakékoliv jiné použití je nepřípustné. Za ohrožení nastalá v důsledku nepřípustného použití nese odpovědnost sám uživatel.
Obalové materiály jsou recyklovatelné. Obaly prosím likvidujte ekologickým způsobem.
Elektrické a elektronické přístroje obsahují hodnotné recyklovatelné materiály a často součásti, jako baterie, akumulátory nebo olej, které mohou při chybném zacházení nebo likvidaci představovat potenciální nebezpečí pro lidské zdraví nebo pro životní prostředí. Pro řádný provoz přístroje jsou však tyto součásti nezbytné. Přístroje označené tímto symbolem se nesmí likvidovat s domovním odpadem.
Aktuální informace k obsaženým látkám naleznete na stránkách: www.kaercher.com/REACH
Používejte pouze originální příslušenství a náhradní díly, které Vám zaručují bezpečný a bezporuchový provoz přístroje.
Informace o příslušenství a náhradních dílech naleznete na stránkách www.kaercher.com.
Rozsah dodávky přístroje je vyobrazen na obalu. Při vybalení zkontrolujte úplnost obsahu. V případě chybějícího příslušenství nebo výskytu poškození při přepravě informujte prosím Vašeho prodejce.
Chybějící nebo pozměněné bezpečnostní mechanismy
Bezpečnostní mechanismy slouží pro vaši ochranu.
Bezpečnostní mechanismy nikdy nepozměňujte ani nepřemosťujte.
Řetěz se sníženým rizikem zpětného rázu snižuje pravděpodobnost zpětného rázu.
Vyhazovací zuby (záběrové nože) před každým řezacím zubem zabraňují tomu, aby pilové zuby zasahovaly příliš hluboko do zóny zpětného rázu, takže snižují sílu zpětného rázu.
Při broušení řetězu existuje nebezpečí, že dojde ke ztrátě této bezpečnostní funkce. Jakmile se snižuje řezný výkon, měl by se řetěz z bezpečnostních důvodů vyměnit. Při tom používejte výhradně kombinaci vodicí lišty a řetězu doporučenou výrobcem.
U vodicích lišt, jejichž špičky mají malý poloměr, se zpravidla vyskytuje menší riziko zpětného rázu.
Proto používejte pro konkrétní úlohu vodicí lištu s vhodným řetězem, která je právě dostatečně dlouhá. Delší vodicí lišty zvyšují pravděpodobnost ztráty kontroly při řezání.
Před každým uvedením do provozu zkontrolujte napnutí řetězu (viz kapitolu Kontrola napnutí řetězu). Když není napnutí řetězu správně nastaveno, hrozí při řezání menších větví (tenčích než plná délka vodicí lišty) zvýšené nebezpečí, že bude řetěz shozen.
Jestliže se řetěz uvolní nebo přetrhne, zabraňuje záchyt řetězu vymrštění řetězu ve směru uživatele.
Integrovaná zarážka může být použita jako otočný bod pro zajištění stability řetězové pily během řezání.
Při řezání tlačte přístroj vpřed, dokud ostny pily neproniknou do hrany dřeva. Pokud se zadní rukojeť pohybuje směrem nahoru nebo dolů ve směru řezu, je práce s motorovou pilou méně fyzicky namáhavá.
Brzdy řetězu slouží v případě nebezpečí k tomu, aby rychle zastavily řetěz.
Když se ochrana rukou / páka brzdy řetězu stlačí ve směru vodicí lišty, musí se řetěz okamžitě zastavit.
Brzda řetězu nemůže zabránit zpětnému rázu, ale snižuje riziko zranění v případě, že vodicí lišta zasáhne při zpětném rázu uživatele.
Řádná funkce brzdy řetězu se musí zkontrolovat před každým uvedením přístroje do provozu (viz kapitulu Kontrola funkce brzdy řetězu).
![]() | Obecná výstražná značka |
![]() | Před uvedením do provozu si přečtěte návod k použití a všechny bezpečnostní pokyny. |
![]() | Při práci s přístrojem používejte vhodnou ochranu hlavy, zraku a sluchu. |
![]() | Při práci s přístrojem používejte protiskluzovou bezpečnostní obuv. |
![]() | Při práci s přístrojem noste neklouzavé a pevné ochranné rukavice. |
![]() | Smrtelné nebezpečí při zpětném rázu řetězové pily. Nikdy se nedotýkejte řezaných předmětů špičkou vodicí kolejnice. |
![]() | Smrtelné nebezpečí v důsledku nekontrolovaného pohybu řetězové pily. Řetězovou pilu držte vždy oběma rukama. |
![]() | Smrtelné nebezpečí v důsledku nekontrolovaného pohybu řetězové pily. Nikdy nedržte přístroj jednou rukou. |
![]() | Nevystavujte přístroj dešti ani vlhkému prostředí. |
![]() | Garantovaná hladina akustického tlaku uvedená na štítku činí 104 dB. |
![]() | Brzda řetězu je uvolněna. |
![]() | Brzda řetězu je zjištěna a řetěz pily je blokován. |
![]() | Otáčením upravte napnutí řetězu: ![]() ![]() |
![]() | Směr chodu řetězu (označení řetězu se nachází pod krytem) |
![]() | Zajistěte napínací tlačítko řetězu |
![]() | Odblokujte napínací tlačítko řetězu |
![]() | Mazání vodicí kolejnice a řetězu |
![]() | Minimální výška hladiny řetězového oleje |
Nebezpečí ohrožení života v důsledku řezných poranění. Při práci s přístrojem noste příslušný ochranný oděv. Dodržujte místní předpisy týkající se zabránění úrazům.
Při práci s přístrojem noste vhodnou ochrannou přilbu, která splňuje požadavky normy EN 397 a je opatřena značkou CE.
Při práci s přístrojem noste ochranu sluchu, která splňuje požadavky normy EN 352-1 a je opatřena značkou CE.
Na ochranu proti odletujícím úlomkům noste vhodné ochranné brýle, které splňují požadavky normy EN 166 nebo jsou opatřeny značkou CE. Nebo noste na přilbě ochranný štít, který splňuje požadavky normy EN 1731 a je opatřen značkou CE.
Ve specializovaném obchodě lze zakoupit ochranné přilby s integrovanou ochranou sluchu a hledím.
Při práci s přístrojem noste ochranu horní části těla, která splňuje požadavky normy EN 381-11 a je opatřena značkou CE.
Při práci s přístrojem noste vhodné ochranné rukavice s ochranou proti řezným poraněním, které splňují požadavky normy EN 381-7 a jsou opatřeny značkou CE.
Při práci s přístrojem noste vhodné chrániče nohou s ochranou po celém obvodu, které splňují požadavky normy EN 381-5 a jsou opatřeny značkou CE.
Při práci s přístrojem noste protiskluzovou bezpečnostní obuv, která splňuje požadavky normy EN 20345 a je opatřena obrázkem řetězové pily. Tím je zaručeno, že bezpečnostní obuv splňuje požadavky normy EN 381-3.
Když používáte řetězovou pilu pouze příležitostně, půda je rovná a je nízké riziko klopýtnutí nebo zachycení v křoví, můžete používat bezpečnostní obuv s ocelovou tužinkou a ochranné kamaše, které splňují požadavky normy EN 381-9.
Tento návod k použití obsahuje popis maximálního vybavení. V závislosti na daném modelu existují rozdíly v rozsahu dodávky (viz obal).
* optional
Přístroj se může provozovat s akumulátorovým blokem 36 V Kärcher Battery Power .
Ostrý řetěz
Řezné poranění
Při všech pracích na řetězu noste ochranné rukavice.
Povolte napínací knoflík řetězu a odstraňte kryt.
Nasaďte řetěz na vodicí lištu. Dbejte přitom na směr otáčení řetězu.
Zaveďte řetěz kolem řetězového kola a vodicí lišty.
Nasaďte kryt a utáhněte napínací knoflík řetězu.
Nastavte napnutí řetězu (viz kapitolu Nastavení napnutí řetězu).
Nasaďte kryt řetězu.
Oblast kolem plnicího otvoru oleje zbavte pilin a nečistot.
Odstraňte uzávěr nádrže mazacího oleje řetězu.
Naplňte mazací olej řetězu pomalu do nádrže.
Případný rozlitý mazací olej řetězu setřete utěrkou.
Nádrž mazacího oleje řetězu uzavřete uzávěrem.
Ostrý řetěz
Řezné poranění
Při všech pracích na řetězu noste ochranné rukavice.
Odstraňte kryt řetězu.
Opatrně zatáhněte za řetěz.
Vzdálenost mezi vodicí lištou a řetězem musí činit ca. 5,5 mm.
Popř. nastavte napnutí řetězu (viz kapitolu Nastavení napnutí řetězu).
Zasuňte akumulátorový blok do úchytu v přístroji, až slyšitelně zaskočí.
Zkontrolujte, zda nejsou stromy a větve poškozeny, jako např. hnilobou.
V případě poškozených nebo prohnilých větví se poraďte s profesionálním ošetřovatelem stromů.
Odstraňte kryt řetězu.
Přístroj držte pevně oběma rukama.
Kryt rukou / páku brzdy řetězu přitáhněte ve směru rukojeti.
Brzda řetězu se uvolní.
Stiskněte tlačítko na odjištění hlavního spínače.
Stiskněte hlavní spínač.
Přístroj se spustí.
Uvolněte hlavní spínač.
Přístroj se zastaví.
Kryt rukou / páku brzdy řetězu stiskněte ve směru vodicí lišty.
Brzda řetězu se zabrzdí a pilový řetěz je zablokovaný.
Vyjměte akupack z přístroje (viz kapitolu Odstranění akupacku).
Nekontrolované pohyby řetězové pily
Nebezpečí ohrožení života v důsledku řezných poranění
Před řezáním si řez naplánujte a identifikujte rizika.
Řetězovou pilu vždy držte pevně oběma rukama.
Řetězovou pilu neveďte v ose těla.
Řetězovou pilu veďte bočně od těla tak, aby žádné části těla nezasahovaly do oblasti pohybu řetězové pily.
Udržujte co největší vzdálenost od řezaného materiálu.
Nikdy nepracujte při postoji na žebříku nebo na stromě.
Nikdy nepracujte na nestabilních stanovištích.
Nekontrolované pohyby řetězové pily
Nebezpečí ohrožení života v důsledku řezných poranění
Před řezáním si řez naplánujte a identifikujte rizika.
Řetězovou pilu vždy držte pevně oběma rukama.
Při vtažení / zpětném rázu se jedná o jev, který působí zásadně v protisměru vůči směru běhu řetězu na řezaném materiálu.
Když dojde během řezání dolní stranou vodicí lišty - forhendový řez - k sevření pilového řetězu nebo řetěz narazí ve dřevě na pevný předmět, může být řetězová pila trhavě vtahována k řezanému materiálu.
Pro zamezení vtahování vždy spolehlivě nasaďte zubový doraz.
Když dojde během řezání horní stranou vodicí lišty - bekhendový řez - k sevření pilového řetězu nebo řetěz narazí ve dřevě na pevný předmět, může být řetězová pila vržena zpět ve směru uživatele.
Pro zamezení zpětnému rázu:
Nepřipusťte sevření horní strany vodicí lišty.
Nepřetáčejte vodicí lištu v řezu.
Nekontrolované pohyby řetězové pily
Nebezpečí ohrožení života v důsledku řezných poranění
Před řezáním si řez naplánujte a identifikujte rizika.
Řetězovou pilu vždy držte pevně oběma rukama.
Při zpětném rázu je řetězová pila náhle a nekontrolovaně vržena ve směru uživatele.
Ke zpětnému rázu dochází, když např. pilový řetěz neúmyslně narazí v horní oblasti špičky pilové lišty na překážku nebo dojde k jeho sevření.
Řetězovou pilu držte vždy tak, aby bylo možné zachytit síly zpětného rázu. Řetězovou pilu nepouštějte.
Při řezání se nenaklánějte příliš dopředu.
Řetězovou pilou neřezejte nad výškou ramen.
Vždy vyčkejte až řetěz dosáhne plných otáček a řezejte na plný plyn.
Neřezejte špičkou pilové lišty.
Vodicí lištu zavádějte do započatého řezu jen s mimořádnou opatrností.
Dávejte pozor na polohu kmenu a na síly, které mohou uzavřít řeznou mezeru a sevřít pilový řetěz.
Při odvětvování nikdy neřezejte více větví najednou.
Pracujte pouze s ostrým a správně napnutým řetězem.
Používejte řetěz se sníženým rizikem zpětného rázu a vodicí lištu s malou hlavou lišty.
Padající strom
Smrtelné nebezpečí
Kácení stromů smí provádět pouze k tomu vyškolené osoby.
Pří plánování směru pádu dodržujte následujíc pokyny:
Vzdálenost od dalšího pracoviště musí činit minimálně 2,5 délky stromu.
Kácení stromů neprovádějte při silném větru.
Strom může padat nekontrolovaně.
Směr pádu určete podle vzrůstu stromu, charakteru terénu (sklon) a povětrnostních podmínek.
Strom vždy nechte padat do mezery v porostu, nikdy na jiné stromy.
Pro každého pracovníka musí být naplánována ústupová cesta. Přitom platí:
Ústupovou cesty vytvořte cca 45° šikmo proti směru pádu.
Z ústupové cesty odstraňte překážky.
Na ústupovou cestu neodkládejte žádné nástroje a přístroje.
Při pracích na svahu plánujte ústupovou cestu souběžně se svahem.
Při použití ústupové cesty dávejte pozor na padající větve a sledujte oblast koruny.
Pracovní prostor na kmenu zbavte překážejících větví, roští a překážek.
Zajistěte bezpečný postoj.
Důkladně očistěte patu kmenu, např. sekerou.
Písek, kameny a další cizí tělesa otupují řetěz.
Odstraňte velké kořenové náběhy.
Křenový náběh nařízněte svisle.
Křenový náběh nařízněte vodorovně.
Uvolněný kus kořenu odstraňte z pracovního prostoru.
Padající strom
Smrtelné nebezpečí
Kácení stromů smí provádět pouze k tomu vyškolené osoby.
Zkontrolujte, že není nikdo ohrožen padajícím stromem. Volání mohou být při hluku motoru přeslechnuta.
V oblasti kácení se smějí zdržovat pouze osoby, které se na kácení pracovně podílejí.
Směrový zářez nasaďte v pravém úhlu ke směru pádu.
Co nejblíže země proveďte vodorovný řez (patní řez) do cca 1/3 průměru kmenu.
Šikmý řez (střechový řez) proveďte v úhlu cca 45-60°.
Nasazení porážecího řezu.
Porážecí řez nasaďte souběžně s patním řezem a minimálně 50 mm výše.
Porážecí řez proveďte jen natolik, aby zůstal zachován nedořez široký minimálně 50 mm.
Nedořez zabraňuje tomu, aby se strom přetočil a padal v chybném směru.
Když se porážecí řez přibližuje k nedořezu, měl by strom začít padat.
Jestliže hrozí nebezpečí, že strom nespadne požadovaný směrem nebo se nakloní zpět a sevře pilový řetěz, porážecí řez dál neprovádějte. Pro rozšíření řezu použijte klíny a nechte strom spadnou do požadovaného směru.
Když strom začíná padat, vytáhněte řetězovou pilu z řezu.
Vypněte přístroj.
Zabrzděte brzdu řetězu.
Odložte řetězovou pilu.
Použijte plánovanou ústupovou cestu.
Nekontrolované pohyby řetězové pily a řezaného materiálu
Smrtelně nebezpečná řezná poranění, zranění řezaným materiálem.
Před řezáním si řez naplánujte a identifikujte rizika.
Řetězovou pilu vždy držte pevně oběma rukama
Napnuté dřevo vzniká tak, že je kmen, větev, zakořeněný pařez nebo výhonek přitažený pod napětím jiným dřevem.
Dávejte pozor na napnuté dřevo, protože hrozí nebezpečí, že se vymrští zpět do své původní polohy.
Napnuté dřevo řezejte opatrně ze strany tlaku (viz také kapitolu Zkracování napnutého kmenu).
Zpětný ráz
Smrtelně nebezpečná řezná poranění
Při odvětvování dávejte pozor, aby nedošlo k sevření vodicí lišty / řetězu.
Proměnlivé rozložení hmotnosti při odvětvování
Nebezpečí zranění následkem nekontrolovaného pohybu kmenu.
Zvolte pracovní prostor tak, aby nedošlo k ohrožení.
Odvětvujte ve směru růstu.
Odvětvujte shora směrem dolů.
Větší, dole položené větve ponechejte jako podpěry pro udržení stromu nad zemí.
Řetězovou pilu pokud možno opírejte.
Neodvětvujte při postoji na kmenu.
Neřezejte špičkou lišty.
Dávejte pozor na větve, které jsou napnuté. Napnuté větve řezejte zdola směrem nahoru.
Nikdy neřezejte více větví najednou.
Pracovní prostor pravidelně zbavujte odřezaných větví.
Nekontrolované pohyby řetězové pily
Nebezpečí ohrožení života v důsledku řezných poranění
Před řezáním si řez naplánujte a identifikujte rizika.
Řetězovou pilu vždy držte pevně oběma rukama.
Poškození řetězu následkem kontaktu se zemí
Dbejte na to, aby se řetěz nedotýkal země.
Řetězovou pilu nasaďte na zubový doraz.
Kmen stejnoměrně přeřízněte.
Nekontrolovaný pohyb řetězové pily
Smrtelně nebezpečná řezná poranění
Při zkracování napnutého kmenu bezpodmínečně dodržujte pořadí odlehčovacího řezu na straně tlaku a oddělovacího řezu na straně tahu.
Kmen je podepřen na 2 stranách:
Pro odlehčovací řez kmen nařízněte na straně tlaku shora do cca 1/3 průměru kmenu.
Oddělovací řez nasaďte zdola na straně tahu.
Kmen je podepřen na 1 straně:
Pro odlehčovací řez kmen nařízněte na straně tlaku zdola do cca 1/3 průměru kmenu.
Oddělovací řez nasaďte shora na straně tahu.
Při delším přerušení práce vyjměte akupack z přístroje a zajistěte ho proti nepovolanému použití.
Vytáhněte tlačítko k odjištění akupacku ve směru k akupacku.
Stiskněte tlačítko k odjištění akupacku, abyste akupack uvolnili.
Vyjměte akupack z přístroje.
Vyjměte akupack z přístroje (viz kapitolu Odstranění akupacku).
Vyčistěte přístroj (viz kapitolu Čištění stroje).
Nedodržení hmotnosti
Nebezpečí úrazu a poškození
Při přepravě vezměte v úvahu hmotnost stroje.
Nekontrolovaný rozběh
Řezné poranění
Před přepravou vyjměte akumulátor z přístroje.
Přístroj přepravujte jen s nasazeným krytem řetězu.
Odstraňte akupack (viz kapitola Odstranění akupacku).
Kryt rukou / páku brzdy řetězu stiskněte ve směru vodicí lišty.
Brzda řetězu je zabrzděná.
Nasaďte kryt řetězu.
Přístroj noste pouze za rukojeť a s vodicí lištou směrem dozadu.
Při delších trasách vyprázdněte nádrž mazacího oleje řetězu.
Odstraňte uzávěr nádrže mazacího oleje řetězu.
Mazací olej řetězu naplňte do vhodné nádoby.
Zašroubujte uzávěr nádrže mazacího oleje řetězu.
Při přepravě ve vozidlech zajistěte přístroj proti sklouznutí a převrácení.
Nedodržení hmotnosti
Nebezpečí úrazu a poškození
Při skladování vezměte v úvahu hmotnost přístroje.
Nekontrolovaný rozběh
Řezné poranění
Před skladováním vyjměte akumulátor z přístroje.
Přístroj skladujte jen s nasazeným krytem řetězu.
Odstraňte akupack (viz kapitola Odstranění akupacku).
Kryt rukou / páku brzdy řetězu stiskněte ve směru vodicí lišty.
Brzda řetězu je zabrzděná.
Nasaďte kryt řetězu.
Vyprázdněte nádrž mazacího oleje řetězu.
Odstraňte uzávěr nádrže mazacího oleje řetězu.
Mazací olej řetězu naplňte do vhodné nádoby.
Zašroubujte uzávěr nádrže mazacího oleje řetězu.
Jestliže se přístroj skladuje déle než jeden měsíc, naolejujte řetěz pro zamezení koroze.
Přístroj uložte na suchém a dobře větraném místě. Uložte jej mimo dosah korozivních látek, jako jsou zahradní chemikálie a odmrazovací soli. Přístroj neukládejte venku.
Nekontrolovaný rozběh
Řezné poranění
Před prováděním veškerých prací na přístroji z něho vyjměte akumulátor.
Ostrý řetěz
Řezné poranění
Při všech pracích na řetězu noste ochranné rukavice.
Vyjměte akumulátorový blok (viz kapitolu Odstranění akupacku).
Kartáčem zbavte řetěz odřezků a nečistot.
Skříň a rukojeti vyčistěte měkkou, suchou utěrkou.
Po každém čištění zkontrolujte funkci brzdy řetězu (viz kapitolu Kontrola funkce brzdy řetězu).
Před každým uvedením do provozu se musí provést následující činnosti:
Zkontrolujte hladinu mazacího oleje řetězu, popř. olej doplňte (viz kapitolu Plnění nádrže mazacího oleje řetězu).
Zkontrolujte napnutí řetězu (viz kapitolu Kontrola napnutí řetězu).
Zkontrolujte dostatečné naostření řetězu, popř. vyměňte řetěz (viz kapitolu Výměna řetězu a vodicí lišty).
Zkontrolujte, zda nedošlo k poškození přístroje.
Zkontrolujte pevné utažení všech čepů, matic a šroubů.
Zkontrolujte funkci brzdy řetězu (viz kapitolu Kontrola funkce brzdy řetězu).
Každých 5 provozních hodin zkontrolujte funkci brzdy řetězu (viz kapitolu Kontrola funkce brzdy řetězu).
Zapněte přístroj.
Za chodu přístroje otočte ruku na přední rukojeti tak, aby ochrana rukou / páka brzdy řetězu byla přitlačena hřbetem ruky ve směru vodicí lišty.
Brzda řetězu se zabrzdí.
Řetěz se musí zastavit.
Kryt rukou / páku brzdy řetězu přitáhněte ve směru rukojeti.
Řetěz se musí uvolnit.
Odstraňte akupack (viz kapitola Odstranění akupacku).
Povolte napínací knoflík řetězu.
Pomocí kroužku nastavte napnutí řetězu.
Zkontrolujte napnutí řetězu.
Vzdálenost mezi vodicí lištou a řetězem musí činit ca. 5,5 mm.
Utáhněte napínací knoflík řetězu.
Ostrý řetěz
Řezné poranění
Při všech pracích na řetězu noste ochranné rukavice.
Odstraňte akupack (viz kapitola Odstranění akupacku).
Povolte napínací knoflík řetězu a odstraňte kryt.
Odstraňte vodicí lištu s napínacím zařízením řetězu.
Pokud se má vyměnit vodicí lišta, odstraňte napínací zařízení řetězu.
Starý řetěz a vodicí lištu zlikvidujte odborným způsobem.
Na novou vodicí lištu popř. namontujte napínací zařízení řetězu.
Nasaďte nový řetěz na vodicí lištu. Dbejte přitom na směr otáčení řetězu.
Zaveďte řetěz kolem řetězového kola a vodicí lišty.
Nasaďte kryt a utáhněte napínací knoflík řetězu.
Nastavte napnutí řetězu (viz kapitolu Nastavení napnutí řetězu).
Poruchy mají často jednoduché příčiny, které můžete sami odstranit pomocí následujícího přehledu. V případě pochybností nebo při poruchách, které zde nejsou uvedeny, se prosím obraťte na autorizovaný zákaznický servis.
S rostoucí dobou užívání se i přes dobrou péči sníží kapacita akupacku, což znamená, že i ve stavu plného nabití nebude již dosaženo plné doby chodu. To nepředstavuje žádnou vadu.
Přístroj se nerozbíhá
Příčina:
Akupack je vybitý.
Odstranění:
Nabijte akupack.
Přístroj se nerozbíhá
Příčina:
Akupack je vadný.
Odstranění:
Vyměňte akupack.
Přístroj se nerozbíhá
Příčina:
Akupack není správně vložen.
Odstranění:
Zasunujte akupack do uchycení, dokud nezacvakne.
Přístroj se zastavuje během provozu
Příčina:
Akumulátor je přehřátý
Odstranění:
Přerušte práci a vyčkejte, dokud nebude teplota akumulátoru opět ležet v normálním rozsahu.
Přístroj se zastavuje během provozu
Příčina:
Motor je přehřátý
Odstranění:
Přerušte práci a nechejte motor vychladnout.
V každé zemi platí záruční podmínky vydané naší příslušnou odbytovou společností. Případné závady Vašeho přístroje odstraníme během záruční lhůty bezplatně, pokud jsou zaviněny vadou materiálu nebo výrobní vadou. V záručním případě se prosím obraťte s dokladem o koupi na Vašeho prodejce nebo na nejbližší autorizované servisní středisko.
(Adresa viz zadní stranu)
Výkonnostní údaje přístroje | |
Provozní napětí | 36 V |
Rychlost řetězu při volnoběhu | 21 m/s |
Objem nádrže mazacího oleje řetězu | 190 ml |
Průměr řezaného materiálu (max.) | mm |
Zjištěné hodnoty podle EN 60745-1, EN 60745-2-13 | |
Hladina akustického tlaku LpA | 91,2 dB(A) |
Nejistota KpA | 3,0 dB(A) |
Hladina akustického výkonu LWA | 102,2 dB(A) |
Nejistota KWA | 1,8 dB(A) |
Hodnota vibrací ruky a paže u přední rukojeti | 3,6 m/s2 |
Hodnota vibrací ruky a paže u zadní rukojeti | 4,9 m/s2 |
Nejistota K | 1,5 m/s2 |
Rozměry a hmotnosti | |
Délka x šířka x výška | 834 x 222 x 235 mm |
Délka vodicí lišty | 356 mm |
Délka řezu | 300 mm |
Rozteč řetězu | 0,375 (9,525) in (mm) |
Hmotnost (bez akumulátorového bloku) | 4,3 kg |
Uvedená hodnota vibrací byla naměřena standardním testovacím postupem a smí se použít k porovnávání přístrojů.
Uvedená hodnota vibrací se smí používat k předběžnému posouzení zatížení.
V závislosti na způsobu, jak se přístroj používá, se může emise kmitání během momentálního použití přístroje lišit od uvedené celkové hodnoty.
Několikahodinové nepřerušované používání přístroje může způsobit pocit hluchoty.
Používejte teplé rukavice na ochranu rukou.
Pravidelně zařazujte pracovní přestávky.
Prohlašujeme tímto, že níže uvedený stroj na základě svého provedení a druhu konstrukce, jakož i v provedení námi uváděném na trh, vyhovuje příslušným základním bezpečnostním a zdravotním požadavkům podle směrnic EU. V případě provedení námi neschválené změny stroje ztrácí toto prohlášení svoji platnost.
Výrobek: Akumulátorová řetězová pila
Typ: 1.444-05x.x
Příslušné směrnice EU2014/30/EU
2006/42/ES (+2009/127/ES)
2011/65/EU
2000/14/ES (+2005/88/ES)
Aplikované harmonizované normyEN 50581: 2012
EN 55014-1: 2017
EN 55014-2: 2015
EN 60745-1:2009+A11:2010
EN 60745-2-13:2009+A1:2010
Použitý postup posouzení shody2000/14/ES a změny podle 2005/88/ES Příloha V
Hladina akustického výkonu dB(A)Naměřeno:102,2
Zaručeno:104
Pověřený subjekt, 0197 TÜV Rheinland LGA Products GmbH; Tillystarße 2 D – 90431 Nürnberg, Německo provedl ES přezkoušení typu, číslo certifikátu: BM 50455772 0001
Níže podepsaní jednají z pověření a se zplnomocněním vedení společnosti.
Zmocněnec pro dokumentaci:
S. Reiser
Alfred Kärcher SE & Co. KG
Alfred-Kärcher-Str. 28 - 40
71364 Winnenden (Německo)
Tel.: +49 7195 14-0
Fax: +49 7195 14-2212
Winnenden, 2018/09/01