CNS 36-35 Battery

5968947 (09/19)
5968947 (09/19)
Lugege enne seadme esmakordset kasutamist neid ohutusjuhiseid, antud originaalkasutusjuhendit, akupakiga kaasasolevaid ohutusjuhiseid ning kaasasolevat originaalkasutusjuhendit Akupakk / laadija. Toimige neile vastavalt. Hoidke brošüürid hilisemaks kasutamiseks või järgmise omaniku tarbeks alles.
Lisaks kasutusjuhendis esitatud juhistele tuleb Teil arvesse võtta ka seadusandja üldisi ohutusalaseid ja õnnetuse ennetamise eeskirju.
Kettsaagidega töötades esineb väga kõrge vigastusrisk, kuna töötatakse suurtel ketikiirustel ja väga teravate saehammastega. Järgige tingimata ohutusmeetmeid ja käitumisreegleid kettsaagidega töötamise kohta.
Lisaks nimetatud ohutusjuhistele tuleb järgida kohaliku riigi (nt ametiasutuste, kutseühingute või sotsiaalametite) ohutus- ja väljaõppe-eeskirju. Kettsaagide kasutamine võib olla kohalike määrustega ajaliselt piiratud (päeva- või aastaaeg). Järgige kohalikke eeskirju.
Viide vahetult ähvardavale ohule, mis võib põhjustada raskeid kehavigastusi või lõppeda surmaga.
Viide võimalikule ohtlikule olukorrale, mis võib põhjustada raskeid kehavigastusi või lõppeda surmaga.
Viide võimalikule ohtlikule olukorrale, mis võib põhjustada kergeid vigastusi.
Viide võimalikule ohtlikule olukorrale, mis võib põhjustada varakahjusid.
Lugege kõiki ohutusjuhiseid ja korraldusi.
Ohutusjuhiste ja korralduste eiramine võib põhjustada elektrilöögi ja /või raskeid vigastusi. Hoidke kõik ohutusjuhised ja korraldused edaspidiseks alles.
Ohutusjuhistes kasutatud mõiste „elektritööriist“ kehtib võrgutoitega elektritööriistade (võrgukaabliga) ja akutoitega (võrgukaablita) elektritööriistade kohta.
Töökoha ohutus
Hoidke oma tööpiirkond puhta ja hästi valgustatuna. Korratus või valgustamata tööpiirkonnad võivad põhjustada õnnetusi.
Ärge töötage elektritööriistaga plahvatusohtlikus keskkonnas, kus asuvad põlevad vedelikud, gaasid või tolmud. Elektritööriistad tekitavad sädemeid, mis võivad tolmu või aurud süüdata.
Hoidke lapsed ja teised inimesed elektritööriista kasutamise ajal eemal. Tähelepanu kõrvalekaldumisel võite kaotada kontrolli seadme üle.
Elektriohutus
Elektritööriista ühenduspistik peab sobima pistikupessa. Pistikut ei tohi mingil viisil muuta. Ärge kasutage adapterpistikut koos kaitsemaandatud elektritööriistadega. Muutmata pistikud ja sobivad pistikupesad vähendavad elektrilöögiriski.
Vältige kehalist kontakti maandatud pealispindade nagu torude, küttesüsteemide, pliitide ja külmikutega. Kui Teie keha on maandatud, esineb kõrgenenud risk elektrilöögi tõttu.
Hoidke elektritööriistad vihmast või niiskusest eemal. Vee tungimine elektritööriista sisse suurendab elektrilöögiriski.
Ärge väärtarvitage kaablit elektritööriista kandmiseks, ülesriputamiseks või pistiku väljatõmbamiseks pistikupesast. Hoidke kaablit eemal kuumusest, õlist, teravatest servadest või liikuvatest seadmeosadest. Kahjustatud või sassiläinud ühenduskaablid suurendavad elektrilöögiriski.
Töötades elektritööriistaga välitingimustes, kasutage ainult pikenduskaableid, mis on ka välipiirkonna jaoks sobivad. Välipiirkonna jaoks sobiliku pikenduskaabli kasutamine vähendab elektrilöögiriski.
Kui elektritööriista käitamine niiskes ümbruses on vältimatu, kasutage rikkevoolu kaitselülitit. Rikkevoolu kaitselüliti kasutamine vähendab elektrilöögiriski.
Inimeste ohutus
Olge tähelepanelik, jälgige, mida Te teete ja käituge elektritööriistaga töötamisel mõistlikult. Ärge kasutage elektritööriista, kui olete väsinud või uimastite, alkoholi või ravimite mõju all. Üks tähelepanematuse hetk elektritööriista kasutamisel võib põhjustada tõsiseid vigastusi.
Kandke isiklikku kaitsevarustust ja alati kaitseprille. Isikliku kaitsevarustuse nagu tolmumaski, libisemiskindlate turvajalatsite, kaitsekiivri või kuulmiskaitsevahendite kandmine, olenevalt elektritööriista liigist ja kasutamisest, vähendab vigastuseriski.
Vältige tahtmatut käikuvõtmist. Veenduge, et elektritööriist on välja lülitatud, enne kui Te selle voolutoite ja/või aku külge ühendate, vastu võtate või seda kannate. Kui Teil on elektritööriista kandmisel sõrm lülitil või kui ühendate seadme sisselülitatud seisundis voolutoitega, võib see põhjustada õnnetusjuhtumeid.
Eemaldage seadistustööriistad või kruvivõtmed enne elektritööriista sisselülitamist. Pöörleval seadmeosal asuv tööriist või võti võib põhjustada vigastusi.
Vältige ebanormaalset kehahoidu. Hoolitsege kindla seisuasendi eest ja hoidke igal ajal tasakaalu. Nii saate elektritööriista ootamatutes olukordades paremini kontrollida.
Kandke sobivat riietust. Ärge kandke avarat riietust ega ehteid. Hoidke juuksed, riided ja kindad liikuvatest osadest eemal. Liikuvad osad võivad lahtistest riietest, kinnastest, ehetest või pikkadest juustest kinni haarata.
Kui tolmuimemis- ja -kogumisseadiseid saab monteerida, siis veenduge, et need on ühendatud ja neid kasutatakse õigesti. Tolmuimemistoru kasutamine võib vähendada tolmust tingitud ohte.
Elektritööriista kasutamine ja käsitsemine
Ärge koormake seadet üle. Kasutage oma tööks selleks ettenähtud elektritööriista. Sobiva elektritööriistaga töötate Te paremini ja ohutumalt esitatud võimsusvahemikus.
Ärge kasutage elektritööriista, mille lüliti on defektne. Elektritööriist, mida ei saa enam sisse või välja lülitada, on ohtlik ja seda tuleb remontida.
Enne seadme seadistuste tegemist, tarvikuosade vahetamist või seadme ärapanekut tõmmake pistik pistikupesast välja ja/või eemaldage aku. See ettevaatusabinõu hoiab ära elektritööriista tahtmatu käivitamise.
Hoidke kasutamata elektritööriistu lastele kättesaamatus kohas. Ärge laske seadet kasutada inimestel, kes pole sellega tuttavad või kes pole lugenud käesolevaid korraldusi. Elektritööriistad on ohtlikud, kui neid kasutavad kogenematud inimesed.
Hoolitsege elektritööriistade eest hästi. Kontrollige, kas liikuvad osad talitlevad laitmatult ega kiilu kinni, ega osad pole purunenud või nii kahjustatud, et elektritööriista talitlus on piiratud. Laske kahjustatud osad enne seadme kasutamist ära remontida. Paljude õnnetusjuhtumite põhjuseks on halvasti hooldatud elektritööriistad.
Hoidke lõiketööriistad terava ja puhtana. Hästi hoolitsetud, teravate lõikeservadega lõiketööriistad kiiluvad vähem kinni ning neid on lihtsam juhtida.
Kasutage elektritööriista, tarvikuid, kasutustööriistu jne vastavalt neile korraldustele. Võtke seejuures arvesse töötingimusi ja teostatavat tegevust. Elektritööriistade kasutamine mitteettenähtud rakendusteks võib põhjustada ohtlikke olukordi.
Akupakkide kasutamine ja hoolitsus
Laadige akupakki ainult tootja poolt lubatud laadijatega. Vastavale akupakile mittesobivad laadijad võivad põhjustada tulekahju.
Kasutage seadet ainult sobiva akupakiga. Teiste akupakkide kasutamine võib põhjustada vigastusi või tulekahjusid.
Hoidke akupakki mittekasutamise korral eemal metallesemetest nagu kirjaklambrid, mündid, võtmed, naeltest, kruvidest või muudest väikestest metallesemetest, mis võivad põhjustada lühist. Lühis võib põhjustada tulekahju või plahvatust.
Olenevalt asjaoludest võib akupakist väljuda vedelikku. Vältige kokkupuudet. Kui satute vedelikuga kokkupuutesse, loputage see põhjalikult veega maha. Kui vedelik satub Teie silma, pöörduge viivitamatult arsti poole. Akuvedelik võib põhjustada nahal lööbeid ja kipitust.
Teenindus
Laske oma elektritööriista remontida ainult kvalifitseeritud erialapersonalil ja ainult originaalvaruosadega. Sellega kindlustatakse, et seadme ohutus jääb püsima.
Mõningates piirkondades võivad eeskirjad piirata antud seadme kasutamist. Laske end nõustada oma kohalikul ametiasutusel.
Oht elule lõikevigastuste tõttu seadme kontrollimatust liikumisest tingitult. Hoidke kehaosad liikuvatest detailidest eemal.
Vigastusoht ülespaiskuvate või kukkuvate objektide tõttu. Ärge kunagi kasutage seadet, kui 15 m raadiuses on inimesi, eriti lapsi või loomi.
Te ei tohi seadmel ette võtta muudatusi.
Antud seadet ei tohi käitada lapsed ega inimesed, kes pole käesoleva juhendiga tutvunud. Kohalikud sätted võivad piirata operaatori vanust.
Teil on vaja takistamatut vaadet tööpiirkonnale, et tuvastada võimalikke ohte. Kasutage seadet ainult hea valgustuse korral.
Enne käitamist veenduge, et seade, kõik käsitsemiselemendid, sealhulgas ketipidur ja ohutusseadised talitlevad nõuetekohaselt. Kontrollige lõtvunud sulgurite suhtes, tehke kindlaks, et kõik kaitseseadised ja käepidemed on nõuetekohaselt ja kindlalt kinnitatud. Ärge kasutage seadet, kui selle seisund ei ole laitmatu.
Ärge käitage seadet kunagi, kui käepidemel asuv seadmelüliti ei lülita nõuetekohaselt sisse või välja.
Asendage kulunud või kahjustatud detailid enne seadme käikuvõtmist.
Tagasilöögi oht tasakaalu kaotuse tõttu. Vältige ebanormaalset kehahoidu, hoolitsege tugeva, kindla seisuasendi eest ja hoidke tasakaalu.
Seisake seade viivitamatult ja kontrollige võimalikke kahjustusi või tuvastage vibratsiooni põhjus, kui seade on maha kukkunud, löögi saanud või vibreerib ebaharilikult. Laske kahjustused volitatud teeninduses parandada või vahetage seade välja.
Kandke seadme kasutamisel täielikku silma- ja kuulmiskaitsevahendit, tugevaid ja robustseid kindaid ning peakaitsevahendit. Kui töö on tolmune, kandke näomaski.
Kandke seadmega töötamisel pikki raskeid pükse, tugevaid jalatseid ja hästiistuvaid kindaid. Ärge töötage paljajalu. Ärge kandke ehteid, sandaale ega lühikesi pükse.
Vigastusoht, kui seadme liikuad osad haaravad kinni lõdvalt istuvast riietusest, juustest või ehetest. Hoidke riietus ja ehte masina liikuvatest osadest eemal. Siduge pikad juuksed kinni.
Kuulmiskaitsevahend võib piirata Teie võimet kuulda hoiatushelisid, seetõttu pöörake tähelepanu võimalikele ohtudele läheduses ja tööpiirkonnas.
Kasutage ainult tootja poolt lubatud tarvikuid ja varuosi. Originaaltarvikud ja originaalvaruosad tagavad seadme ohutu ja tõrgeteta käituse.
Hoidke käiva sae korral kõik kehaosad saeketist eemal. Enne sae käivitamist veenduge, et saekett ei puuduta midagi. Kettsaega töötamisel võib üks tähelepanematuse hetk viia selleni, et saekett haarab kinni riietest või kehaosadest.
Hoidke kettsaagi alati parema käega tagumisest käepidemest ja vasaku käega eesmisest käepidemest. Kettsae kinnihoidmine vastupidises tööasendis suurendab vigastuste riski ning seda ei tohi kasutada.
Elektritööriista tohib hoida ainult isoleeritud haardepinnast, kuna saekett võib puudutada kaetud juhtmeid. Saeketid, mis puudutavad pinget juhtivat traati, muudavad elektritööriista metallosad pinget juhtivaks ja võivad operaatorile anda elektrilöögi.
Kandke kaitseprille ja kuulmiskaitsevahendit. Pea, käte, jalgade ja jalalabade täiendav kaitsevarustus on soovituslik. Sobiv kaitseriietus vähendab vigastusohtu ümberringi lenduva laastumaterjali ning saeketi juhusliku puudutamise tõttu.
Ärge töötage kettsaega puu otsas. Puu otsas käitamisel esineb vigastusoht.
Pidage alati silmas stabiilset seisuasendit ja kasutage kettsaagi ainult siis, kui seisate kindlal, ohutul ja tasasel pinnal. Libe aluspind või ebastabiilsed seisupinnad nagu redelil võivad põhjustada tasakaalu või kontrolli kadumise kettsae üle.
Arvestage pinge all oleva oksa lõikamisel sellega, et see vetrub tagasi. Kui puidukiududes olev pinge vabaneb, võib pinges oks tabada operaatorit ja/või põhjustada kontrolli kaotamist kettsae üle.
Olge eriti ettevaatlik alusmetsa ja noorte puude lõikamisel. Õhuke materjal võib saeketi vahele kinni jääda ja Teie pihta lüüa või Teid tasakaalust välja viia.
Kandke kettsaagi eesmisest käepidemest välja lülitatud seisundis, saekett Teie kehast eemale pööratud. Kettsae transportimisel või hoiustamisel tõmmake alati kaitsekate peale. Hoolikas ümberkäimine kettsaega vähendab käiva saeketi juhusliku puudutamise tõenäosust.
Järgige määrimise, ketipinge ja tarvikute vahetamise korraldusi. Asjatundmatult pingutatud või määritud kett võib kas rebeneda või suurendada tagasilöögiriski.
Hoidke käepidemed kuiva, puhta ning õli- ja määrdevabana. Määrdesed, õlised käepidemed on libedad ja põhjustavad kontrolli kadumist.
Saagige ainult puitu. Ärge kasutage kettsaagi mitteettenähtud tööde jaoks. Näide: Ärge kasutage kettsaagi plastiku, müüritise või ehitusmaterjalide saagimiseks, mis pole puidust. Kettsae kasutamine mittesihtotstarbeliste tööde jaoks võib põhjustada ohtlikke olukordi.
Tagasilöök võib tekkida, kui juhtsiini tipp puudutab mõnda eset või kui puit paindub ja saekett kiilub lõikes kinni.
Siinitipuga puudutamine võib mõnel juhul viia ootamatu tahapoole suunatud reaktsioonini, mille puhul lüüakse juhtsiin üles ja operaatori suunas.
Saeketi kinnikiilumine juhtsiini ülaserva külge võib siini kiiresti operaatori suunas tagasi tõugata.
Iga selline reaktsioon võib viia sae üle kontrolli kaotamise ja võimalik, et raskete vigastusteni. Ärge lootke ainult kettsae sisse paigaldatud ohutusseadistele. Kettsae kasutajana peaksite tarvitusele võtma erinevaid meetmeid, et saaksite töötada õnnetusjuhtumiteta ja vigastusteta.
Tagasilöök on elektritööriista vale või vigase kasutamise tagajärg. Seda saab ära hoida sobivate ettevaatusabinõudega nagu alljärgnevalt kirjeldatud:
Hoidke saest mõlema käega kinni, seejuures ümbritsevad pöidlad ja sõrmed kettsae käepidemeid. Viige oma keha ja käsivarred asendisse, milles Te talute tagasilöögijõude. Kui tarvitusele on võetud sobivad meetmed, saab operaator tagasilöögijõude kontrollida. Ärge kunagi laske kettsaagi lahti.
Vältige ebanormaalset kehahoidu ja ära saagige õlakõrgusest kõrgemal. Selle kaudu hoitakse ära siinitipu tahtmatu puudutamine ja võimaldatakse kettsae paremat kontrolli ootamatutes olukordades.
Kasutage alati tootja poolt ettekirjutatud varusiine ja saekette. Valed varusiinid ja saeketid võivad põhjustada keti rebenemist ja/või tagasilööki.
Pidage kinni tootja korraldustest saeketi teritamise ja hoolduse kohta. Liiga madalad sügavuspiirikud suurendavad kalduvust tagasilöögiks.
Kärcher soovitab esmakordsel kasutamisel saagida puutüvesid saagimispukil.
Hoidke kettsae kasutamisel enda juures esmaabikomplekti suurte haavade jaoks ja vajalikke vahendeid abi kutsumiseks. Lähedal peaks olema suurem ja ulatuslikum esmaabikomplekt.
Enne seadme kasutamist pidage silmas, et seisuasend oleks stabiilne, töökoht puhas ja planeerige taganemistee kukkuvate okste eest.
Olge ettevaatlik määrdeõliudu ja saelaastude osas. Kandke vajaduse korral maski või hingamisaparaati.
Hoidke kettsaagi alati mõlema käega kinni. Hoidke käepidemeid pöidlaga ühelt poolt ja sõrmedega teiselt poolt. Hoidke tagumist käepidet parema käega ja eesmist käepidet vasaku käega kinni.
Vigastusoht. Ärge tehke muudatusi seadmel. Ärge kasutage seadet paigaldusosade või seadmete ringiajamiseks, mida seadme tootja pole soovitanud.
Tehke enne seadme sisselülitamist kindlaks, et saekett ei puuduta ühtegi eset.
Rasked vigastused või surm, kui valesti pingutatud saekett hüppab juhtsiinist välja. Kontrollige ketipinget enne iga kasutamist. Keti pikkus sõltub temperatuurist.
Tehke kindlaks, et kõik kaitseseadised, käepidemed ja küünistugi oleksid korralikult kinnitatud ja heas seisukorras.
Valest tööviisist tingitud rasked vigastused:
Kettsaega töötades peate olema kogu aeg tähelepanelik ja hoidma kontrolli oma töökoha üle. Tööpiirkonna suurus sõltub teostatavast ülesandest ja puu või töödetaili suurusest. Puu langetamiseks on vaja suuremat töökohta kui nt järkamiseks.
Ärge saagige kunagi oma kehaga samal joonel juhtsiini ja ketiga. Nii vähendate tagasilöögi ajal keti poolt peale või kehale pihtasaamise ohtu.
Ärge tehke saagimisel edasi-tagasi liigutusi, laske ketil tööd teha, hoidke ketti teravana ja ärge proovige ketti läbi lõike suruda.
Ärge avaldage lõikeosa lõpus saele survet. Olge valmis sae koormust vähendama, kui see on puidu läbi lõiganud.
Ärge peatage kettsaage saagimise ajal. Laske sael töötada, kuni see on saelõike lõpetanud.
Tutvuge oma uue kettsaega, tehes kindlalt toetatud puidus lihtsaid lõikeid. Korrake seda, kui Te pole oma kettsaage pikka aega kasutanud.
Ärge saagige viinapuid ja / või madalaid põõsaid läbimõõduga alla 75 mm.
Lülitage seade välja, fikseerige ketipidur, eemaldage akupakk ja tehke kindlaks, et kõik liikuvad detailid on täielikult peatatud:
Enne seadme puhastamist või blokeeringu eemaldamist.
Kui jätate seadme järelevalveta.
Enne paigaldusosade monteerimist või eemaldamist.
Enne seadme kontrollimist, hooldamist või seadmel töötamist.
Kettsaag on raske seade. Kettsaage kasutavad inimesed peaksid olema füüsiliselt heas vormis ja hea tervisega. Teil peaks olema hea nägemine, liikuvus, tasakaal ja käelised oskused. Kui Te selles kahtlete, ei tohiks Te kettsaage kasutada.
Kandke seadmega töötades alati võrkvisiiriga kaitsekiivrit, et vähendada näo ja pea vigastamise ohtu tagasilöögi ajal.
Ka siis, kui seadet kasutatakse ettekirjutuste kohaselt, jäävad teatud jääkriskid. Seadme kasutamisel võivad tekkida järgmised ohud:
Vibratsioon võib põhjustada vigastusi. Kasutage iga töö jaoks õiget tööriista, kasutage ettenähtud käepidemeid ja piirake tööaega ning ekspositsiooni.
Müra võib põhjustada kuulmiskahjustusi. Kandke kuulmiskaitsevahendeid ja vähendage koormust.
Lõikevigastused kokkupuutel saeketta katmata saehammastega.
Juhtsiini ettenägematute, järskude liikumiste või tagasilöögi tagajärjel tekkinud lõikevigastused.
Lõikevigastused / injektsioonioht saeketi küljest lenduvate osade tõttu.
Vigastused ülespaiskuvate esemete (puulaastud, killud) tõttu.
Tolmu ja osakeste sissehingamine.
Naha kokkupuude määrdeaine / õliga.
Seadme pikem kasutuskestus võib põhjustada vibratsioonist tingitud verevarustuse häireid kätes. Üldiselt kehtivat kasutuskestust ei saa kindlaks määrata, kuna see sõltub mitmetest mõjuteguritest:
Isiklik soodumus halvaks verevarustuseks (sageli külmad sõrmed, sõrmede surin)
Madal ümbrustemperatuur. Kandke käte kaitsmiseks sooje kindaid.
Tugevast kinnihaaramisest tingitud puudulik verevarustus.
Katkematu käitus on kahjulikum kui pausidega katkestatud käitus.
Seadme regulaarse, pikaajalise kasutamise ja sümptomite nagu nt sõrmede surina, külmade sõrmede korduval esinemisel peaksite pöörduma arsti poole.
Mittesihtotstarbeline kasutamine
Oht elule lõikevigastuste tõttu
Kasutage seadet ainult sihtotstarbeliselt.
Kettsaag on ette nähtud ainult erakasutuseks.
Kettsaag on ette nähtud ainult välitingimustes töötamiseks.
Ohutusalastel põhjustel tuleb kettsaagi hoida alati kindlalt mõlema käega.
Kettsaag töötati välja harude, okste, puutüvede ja palkide saagimiseks. Juhtsiini lõikepikkus määrab ära saetava materjali maksimaalse võimaliku läbimõõdu.
Kettsaagi tohib eranditult kasutada puidu lõikamiseks.
Ärge kasutage kettsaagi märjas keskkonnas või vihma käes.
Kasutage kettsaagi ainult hästi valgustatud keskkonnas.
Ümberehitused ja tootja poolt volitamata muudatused seadmel on ohutusalastel põhjustel keelatud.
Iga muu kasutamine on lubamatu. Lubamatu kasutamise tõttu tekkivate ohtude eest vastutab kasutaja.
Pakkematerjalid on taaskasutatavad. Utiliseerige pakendid keskkonnasäästlikult.
Elektrilised ja elektroonilised seadmed sisaldavad väärtuslikke taaskasutatavaid materjale ja sageli koostisosi nagu patareid, akud või õli, mis võivad vale ümberkäimise või vale utiliseerimise korral kujutada potentsiaalset ohtu inimeste tervisele ja keskkonnale. Seadme nõuetekohaseks käitamiseks on neid koostisosi siiski vaja. Selle sümboliga tähistatud seadmeid ei tohi utiliseerida koos olmeprügiga.
Aktuaalse info koostisainete kohta leiate aadressilt: www.kaercher.com/REACH
Kasutage ainult originaaltarvikuid ja originaalvaruosi, mis tagavad seadme ohutu ja tõrgeteta käituse.
Tarvikute ja varuosade kohta leiate teavet aadressilt www.kaercher.com.
Seadme tarnekomplekt on kujutatud pakendil. Lahtipakkimisel kontrollige, kas pakendi sisu on täielik. Puuduolevate tarvikute või transpordikahjustuste korral teavitage oma edasimüüjat.
Puuduvad või muudetud ohutusseadised
Ohutusseadised on ette nähtud Teie kaitseks.
Ärge kunagi muutke või hiilige kõrvale ohutusseadistest.
Väikse tagasilöögiohuga kett vähendab tagasilöögi tõenäosust.
Iga saehamba ees olevad koristushambad (hambumisnoad) takistavad saehammaste hambumist liiga sügaval tagasilöögitsoonis, vähendades sellega tagasilöögi tugevust.
Keti hõõrumisel esineb oht, et see ohutusfunktsioon tühistatakse. Kui saejõudlus halveneb, tuleks kett ohutusalastel põhjustel uuega asendada. Kasutage seejuures varuosade puhul eranditult tootja soovitatud juhtsiini ja keti kombinatsiooni.
Juhtsiinide puhul, mille otsad on väikese raadiusega, esineb reeglina väiksem tagasilöögioht.
Kasutage seetõttu ülesande jaoks piisavalt pika, sobiva ketiga juhtsiini. Pikemad juhtsiinid suurendavad saagimise ajal kontrolli kaotamise tõenäosust.
Kontrollige enne iga käikuvõtmist ketipinget (vt pt Ketipinge kontrollimine). Kui ketipinge ei ole õigesti seadistatud, suurendab väiksemate harude (õhemad kui juhtsiini täispikkus) saagimine keti kukkumise ohtu.
Kui kett lõtvub või rebeneb, takistab ketipüüdur keti viskumist kasutaja suunas.
Integreeritud küünistuge saab kasutada pöördepunktina, et anda kettsaele stabiilsust lõike ajal.
Suruge saagimisel seadet ettepoole, kuni ogad tungivad puiduserva. Kui siis liigutatakse tagumist käepidet lõike suunas üles või alla, väheneb kettsaega töötamisel füüsiline koormus.
Ketipidurid on ohu korral ette nähtud keti kiireks seismapanekuks.
Kui ketipiduri käekaitset / hooba vajutatakse juhtsiini suunas, peab kett viivitamatult seisma jääma.
Ketipidur ei saa tagasilööki ära hoida, kuid saab vähendada vigastamisriski, kui juhtsiin tabab tagasilöögi korral kasutajat.
Ketipiduri nõuetekohast talitlust tuleb kontrollida enne seadme igakordset käikuvõtmist (vt peatükki Ketipiduri talitluse kontrollimine).
![]() | Üldine hoiatusmärk |
![]() | Lugege enne käikuvõtmist kasutusjuhendit ja kõiki ohutusjuhiseid. |
![]() | Kandke seadmega töötamisel sobivaid pea-, silma- ja kuulmiskaitsevahendeid. |
![]() | Kandke seadmega töötamisel libisemiskindlaid turvajalatseid. |
![]() | Kandke seadmega töötamisel libisemiskindlaid ja vastupidavaid kindaid. |
![]() | Oht elule kettsae tagasilöögi tõttu. Ärge puudutage saetavaid objekte kunagi juhtsiini otsaga. |
![]() | Oht elule kettsae kontrollimatute liikumiste tõttu. Hoidke kettsaagi alati mõlema käega kinni. |
![]() | Oht elule kettsae kontrollimatute liikumiste tõttu. Ärge hoidke seadet kunagi ainult ühe käega. |
![]() | Ärge asetage seadet vihma kätte ega niisketesse tingimustesse. |
![]() | Etiketil esitatud garanteeritud helirõhutase on 104 dB. |
![]() | Ketipidur vabastatakse. |
![]() | Tuvastatakse ketipidur ja saekett blokeeritakse. |
![]() | Ketipinge seadistamiseks pöörake: ![]() ![]() |
![]() | Keti liikumissuund (märgistus asub katte all) |
![]() | Ketipingutusnupu lukustamine |
![]() | Ketipingutusnupu lahtilukustamine |
![]() | Juhtsiini ja keti määrimine |
![]() | Ketiõli minimaalne täitetase |
Oht elule lõikevigastuste tõttu. Kandke seadmega töötamisel sobivat kaitseriietust. Järgige kohalikke eeskirju õnnetuste ennetamiseks.
Kandke seadmega töötades sobivat kaitsekiivrit, mis vastab EN 397 nõuetele ja on CE-märgisega.
Kandke seadmega töötades EN 352-1 nõuetele vastavat ja CE-märgisega kuulmiskaitsevahendit.
Kandke ümberringi lenduvate kildude eest kaitsmiseks sobivaid, EN 166 nõuetele vastavaid või CE-märgisega kaitseprille. Või kandke EN 1731 nõuetele vastavat ja CE-märgisega kiivrivisiiri.
Erialakauplustes on saadaval integreeritud kuulmiskaitsevahendi ja visiiriga kaitsekiivrid.
Kandke seadmega töötamisel ülakeha kaitseks kettsaejopet, mis vastab EN 381-11 nõuetele ja on CE-märgisega.
Kandke seadmega töötades sobivaid, lõikekaitsevarustusega kaitsekindaid, mis vastavad EN 381-7 nõuetele ja on CE-märgisega.
Kandke seadmega töötades sobivaid ümberringi kaitsvaid jalakaitsmeid, mis vastavad EN 381-5 nõuetele ja on CE-märgisega.
Kandke seadmega töötades libisemiskindlaid turvajalatseid, mis vastavad EN 20345 nõuetele ja on märgistatud kettsae pildiga. See tagab turvajalatsite vastavuse EN 381-3 nõuetele.
Kui kasutate kettsaagi ainult aeg-ajalt, maapind on tasane ja põõsastesse komistamise või kinnijäämise oht on väike, võite kasutada EN 381-9 nõuetele vastavaid, terasninatsite ja kaitsekamassidega turvajalatseid.
Selles kasutusjuhendis kirjeldatakse maksimaalset varustust. Olenevalt mudelist on tarnekomplektis erinevusi (vt pakendit).
* optional
Seadet saab käitada 36 V Kärcher Battery Power akupakiga.
Terav kett
Lõikevigastused
Kandke kõigi ketil teostatavate tööde puhul kaitsekindaid.
Vabastage ketipingutusnupp ja eemaldage kate.
Asetage kett juhtsiinile. Pidage seejuures silmas keti pöörlemissuunda.
Asetage kett ümber ketiratta ja sisestage juhtsiin.
Pange kate peale ja keerake ketipingutusnupp kinni.
Seadistage ketipinge (vt peatükki Ketipinge seadistamine).
Paigaldage ketikaitse.
Vabastage vajaduse korral täiteava ümber olev piirkond saelaastudest ja mustusest.
Eemaldage ketiõlipaagi kaas.
Valage ketiõli aeglaselt paaki.
Koguge vajaduse korral mahaloksunud ketiõli lapiga kokku.
Sulgege ketiõlipaak kaanega.
Terav kett
Lõikevigastused
Kandke kõigi ketil teostatavate tööde puhul kaitsekindaid.
Eemaldage ketikaitse.
Tõmmake ketist ettevaatlikult.
Juhtsiini ja keti vaheline kaugus peab olema ca. 5,5 mm.
Vajaduse korral seadistage ketipinget (vt pt Ketipinge seadistamine).
Lükake akupakk seadme pessa, kuni see kuuldavalt fikseerub.
Uurige puud ja oksi kahjustuste nagu nt mädaniku suhtes.
Kahjustatud või mädanenud okste korral pöörduge professionaalse arboristi poole.
Eemaldage ketikaitse.
Hoidke seadet mõlema käega kinni.
Tõmmake ketipiduri käekaitset / hooba käepideme suunas.
Ketipidur vabastatakse.
Vajutage seadmelüliti lahtilukustusklahvi.
Vajutage seadmelülitit.
Seade käivitub.
Laske seadmelüliti lahti.
Seade peatub.
Suruge ketipiduri käekaitset / hooba juhtsiini suunas.
Tuvastatakse ketipidur ja saekett blokeeritakse.
Eemaldage akupakk seadmest (vt peatükki Akupaki eemaldamine).
Kettsae kontrollimatud liikumised
Oht elule lõikevigastuste tõttu
Planeerige lõige enne saagimist ja tuvastage ohud.
Hoidke kettsaagi alati kindlalt ja mõlema käega.
Ärge suunake kettsaagi kehatelje suunas.
Juhtige kettsaagi keha küljel nii, et kehaosad ei ulatuks kettsae liikumispiirkonda.
Hoidke saetavast materjalist nii suurt distantsi kui võimalik.
Ärge töötage kunagi redelil ega puu peal seistes.
Ärge töötage kunagi ebastabiilsetes kohtades.
Kettsae kontrollimatud liikumised
Oht elule lõikevigastuste tõttu
Planeerige lõige enne saagimist ja tuvastage ohud.
Hoidke kettsaagi alati kindlalt ja mõlema käega.
Sissetõmbamisel / tagasilöögil on see efekt, mis tekib saetaval materjalil põhimõtteliselt vastupidises suunas ketiliikumissuunaga.
Kui saekett saagimisel juhtsiini alaküljega kinni kiilub - eestkätt lõige - või puutub vastu puidus olevat tahket eset, võib kettsae tõmmata katkendlikult saetava materjali juurde.
Sissetõmbamise vältimiseks pange küünistugi alati kindlalt kohale.
Kui saekett saagimisel juhtsiini ülaküljega kinni kiilub - tagantkätt lõige - või puutub vastu puidus olevat tahket eset, saab kettsae kasutaja poole tagasi tõugata.
Tagasilöögi vältimiseks:
Juhtsiini ülakülge mitte kinni kiiluda.
Ärge keerake juhtsiini lõikes.
Kettsae kontrollimatud liikumised
Oht elule lõikevigastuste tõttu
Planeerige lõige enne saagimist ja tuvastage ohud.
Hoidke kettsaagi alati kindlalt ja mõlema käega.
Tagasilöögi ajal paisatakse kettsaag järsult ja kontrollimatult kasutaja suunas.
Tagasilöök tekib siis, kui nt saesiinitipu ülapiirkonnas asuv saekett puutub tahtmatult vastu takistust või on kinni kiilunud.
Hoidke kettsaagi alati nii, et tagasilöögijõude oleks võimalik taluda. Ärge laske kettsaagi lahti.
Ärge painutage end saagimisel liiga kaugele ette.
Ärge juhtige kettsaage õlakõrgusest ülespoole.
Oodake alati, kuni kett on jõudnud oma täiskiirusele ja saagige täisgaasiga.
Ärge saagige saesiinitipuga.
Sisestage juhtsiin alustatud sisselõikesse ainult äärmise ettevaatusega.
Pöörake tähelepanu tüve asetusele ja jõududele, mis lõikepilu sulgevad ja võivad saeketi kinni kiiluda.
Ärge saagige laasimisel kunagi mitut oksa samaaegselt.
Töötage ainult terava ja õigesti pingutatud ketiga.
Kasutage väikse tagasilöögiohuga ketti ja väikese siinipeaga juhtsiini.
Kukkuv puu
Oht elule
Puude langetustöid tohivad teostada ainult selleks väljaõpetatud isikud.
Pidage kukkumissuuna planeerimisel silmas järgmist:
Kaugus järgmise töökohani peab olema vähemalt 2,5 puu pikkust.
Ärge tehke langetustöid tugeva tuule korral.
Puu võib kontrollimatult kukkuda.
Määrake kukkumise suund kindlaks puukasvu, maastiku omaduste (kalle) ja ilmastikuolude abil.
Laske puul kukkuda alati kasvuvahesse, mitte kunagi teistele puudele.
Iga töötaja jaoks tuleb kavandada taganemistee. Seejuures kehtib alljärgnev:
Looge taganemistee kukkumissuuna suhtes u 45° viltu.
Vabastage taganemistee takistustest.
Ärge asetage taganemisteele tööriistu ega seadmeid.
Järsul kallakul töötades planeerige taganemistee kaldega paralleelselt.
Taganemisteed kasutades pidage silmas langevaid oksi ja jälgige võraruumi.
Puhastage tüve juures olev tööpiirkond häirivatest okstest, võsast ja takistustest.
Kindel seisuasend tagatud.
Puhastage puutüve allosa põhjalikult, nt kirvega.
Liiv, kivid ja muud võõrkehad muudavad keti nüriks.
Eemaldage suured juureotsad.
Lõigake vertikaalselt juureotsa sisse.
Lõigake horisontaalselt juureotsa sisse.
Eemaldage lahtine juurtükk tööpiirkonnast.
Kukkuv puu
Oht elule
Puude langetustöid tohivad teostada ainult selleks väljaõpetatud isikud.
Kontrollige, et langev puu ei ohustaks kedagi. Mootorimüra korral võivad hüüded märkamata jääda.
Raiealal võivad viibida ainult raiega hõivatud isikud.
Seadke langetussälk kukkumissuuna suhtes täisnurga alla.
Tehke maapinnale võimalikult lähedal horisontaalne lõige (taldlõige) umbes 1/3 tüve läbimõõdust.
Tehke viltune lõige (katuslõige) u 45-60° nurga all.
Määrake langetuslõige.
Tehke langetuslõige taldlõikega paralleelselt ja vähemalt 50 mm kõrgemal.
Tehke langetuslõige ainult nii kaugele, et jääks vähemalt 50 mm laiune murderiba.
Murderiba takistab puu keerdumist ja vales suunas kukkumist.
Kui langetuslõige läheneb murderibale, peaks puu hakkama langema.
Kui on oht, et puu ei kuku soovitud suunas ega pööra tagasi ning saekett kiilub kinni, siis lõpetage langetuslõike tegemine. Kasutage kiile, et laiendada lõiget ja lasta puul kukkuda soovitud suunas.
Kui puu hakkab kukkuma, tõmmake kettsaag lõikest välja.
Lülitage seade välja.
Fikseerige ketipidur.
Pange kettsaag ära.
Kasutage planeeritud taganemisteed.
Kettsae ja saetava materjali kontrollimatud liikumised
Eluohtlikud lõikevigastused, vigastused saetud materjali tõttu
Planeerige lõige enne saagimist ja tuvastage ohud.
Hoidke kettsaage alati kindlalt ja mõlema käega kinni
Pingutatud puit tekib siis, kui mõne teise puidu tüvi, oks, juurdunud känd või võsu tõmmatakse pingesse.
Pöörake pingutatud puidule tähelepanu, kuna esineb oht, et see põrkub tagasi algasendisse.
Saagige pingutatud puitu ettevaatlikult surveküljelt (vt ka pt Pinge all oleva tüve järkamine).
Tagasilöök
Eluohtlikud lõikevigastused
Pidage laasimisel silmas, et juhtsiin / kett kinni ei kiilu.
Muutuv kaalu jaotumine laasimisel
Vigastusoht tüve kontrollimatu liikumise tõttu
Valige tööpiirkond nii, et ei teki ohtu.
Laasige kasvu suunas.
Laasige ülalt alla.
Jätke suuremad, allpool asuvad oksad tugedeks, et hoida puud maapinna kohal.
Toestage kettsaage nii palju kui võimalik.
Ärge laasige tüvel seistes.
Ärge saagige siiniotsaga.
Pöörake tähelepanu pinge all olevatele okstele. Lõika pinge all olevad oksad alt üles.
Ärge saagige kunagi korraga mitut oksa.
Vabastage tööpiirkond regulaarselt eraldatud okstest.
Kettsae kontrollimatud liikumised
Oht elule lõikevigastuste tõttu
Planeerige lõige enne saagimist ja tuvastage ohud.
Hoidke kettsaagi alati kindlalt ja mõlema käega.
Keti kahjustus maapinnaga kokkupuute tõttu
Pidage silmas, et kett ei puudutaks maapinda.
Asetage kettsaag küünistoele.
Saagige tüvi ühtlaselt läbi.
Kettsae kontrollimatu liikumine
Eluohtlikud lõikevigastused
Pidage pinge all olevate tüvede järkamisel tingimata kinni surveküljel tehtava koormusevähendussammu ja tõmbeküljel tehtava eralduslõike järjekorrast.
Tüve toetatakse 2 küljel:
Saagige koormusevähenduslõike jaoks surveküljel tüve u 1/3 tüve läbimõõdust ülevalt.
Määrake eralduslõige tõmbeküljele altpoolt.
Tüve toetatakse 1 küljel:
Saagige koormusevähenduslõike jaoks surveküljel tüve u 1/3 tüve läbimõõdust altpoolt.
Määrake eralduslõige tõmbeküljele ülaltpoolt.
Eemaldage pikematel töökatkestustel akupakk seadmest ja kindlustage see volitamata kasutamise vastu.
Tõmmake akupaki lahtilukustusklahvi akupaki suunas.
Vajutage akupaki lahtilukustamiseks akupaki lahtilukustusklahvi.
Võtke akupakk seadmest välja.
Eemaldage akupakk seadmest (vt peatükki Akupaki eemaldamine).
Puhastage seade (vt peatükki Seadme puhastamine).
Kaalu eiramine
Vigastus- ja kahjustusoht
Pidage transportimisel silmas seadme kaalu.
Kontrollimatu käivitumine
Lõikevigastused
Võtke aku enne transportimist seadmest välja.
Transportige seadet ainult paigaldatud ketikaitsmega.
Eemaldage akupakk (vt peatükki Akupaki eemaldamine).
Suruge ketipiduri käekaitset / hooba juhtsiini suunas.
Ketipidur on fikseeritud.
Paigaldage ketikaitse.
Kandke seadet ainult käepidemest ja juhtsiiniga tahapoole.
Pikemate teekondade puhul tühjendage ketiõlipaak.
Eemaldage ketiõlipaagi kaas.
Valage keti määrdeõli sobivasse mahutisse.
Keerake ketiõlipaagi kaas kinni.
Kindlustage seade sõidukites transportimisel libisemise ja ümberkukkumise vastu.
Kaalu eiramine
Vigastus- ja kahjustusoht
Pidage ladustamisel silmas seadme kaalu.
Kontrollimatu käivitumine
Lõikevigastused
Võtke aku enne ladustamist seadmest välja.
Ladustage seadet ainult paigaldatud ketikaitsmega.
Eemaldage akupakk (vt peatükki Akupaki eemaldamine).
Suruge ketipiduri käekaitset / hooba juhtsiini suunas.
Ketipidur on fikseeritud.
Paigaldage ketikaitse.
Tühjendage ketiõlipaak.
Eemaldage ketiõlipaagi kaas.
Valage keti määrdeõli sobivasse mahutisse.
Keerake ketiõlipaagi kaas kinni.
Kui seadet ladustatakse kauem kui üks kuu, õlitage ketti rooste vältimiseks.
Hoidke seadet kuivas ja hästi ventileeritud kohas. Hoidke eemal korrodeeruvalt mõjuvatest ainetest nagu aiakemikaalidest ja jääeemaldussooladest. Ärge hoidke seadet välitingimustes.
Kontrollimatu käivitumine
Lõikevigastused
Võtke enne kõiki seadmel teostatavaid töid aku seadmest välja.
Terav kett
Lõikevigastused
Kandke kõigi ketil teostatavate tööde puhul kaitsekindaid.
Võtke akupakk välja (vt peatükki Akupaki eemaldamine).
Vabastage kett harjaga lõikematerjali jääkidest ja mustusest.
Puhastage korpust ja käepidemeid pehme, kuiva lapiga.
Kontrollige ketipiduri talitlust pärast iga puhastamist (vt pt Ketipiduri talitluse kontrollimine).
Enne iga käikuvõtmist tuleb läbi viia järgmised toimingud:
Kontrollige ketiõli täitetaset, vajaduse korral valage ketiõli juurde (vt pt Ketiõlipaagi täitmine).
Kontrollige ketipinget (vt pt Ketipinge kontrollimine).
Kontrollige ketti piisava teravuse suhtes, vajaduse korral vahetage kett välja (vt pt Asendage kett ja juhtsiin).
Kontrollige seadet kahjustuste suhtes.
Kontrollige kõiki polte, mutreid ja kruve kindla asetuse suhtes.
Kontrollige ketipiduri talitlust (vt pt Ketipiduri talitluse kontrollimine).
Kontrollige ketipiduri talitlust iga 5 töötunni järel (vt pt Ketipiduri talitluse kontrollimine).
Lülitage seade sisse.
Kui seade töötab, keerake käsi eesmisel käepidemel nii, et ketipiduri käekaitset / hooba surutakse käeseljaga juhtsiini suunas.
Ketipidur fikseeritakse.
Kett peab seiskuma.
Tõmmake ketipiduri käekaitset / hooba käepideme suunas.
Kett peab vabanema.
Eemaldage akupakk (vt peatükki Akupaki eemaldamine).
Lõdvendage ketipingenupp.
Seadistage ketipinge rõngaga.
Kontrollige ketipinget.
Juhtsiini ja keti vaheline kaugus peab olema ca. 5,5 mm.
Keerake ketipingutusnupp kinni.
Terav kett
Lõikevigastused
Kandke kõigi ketil teostatavate tööde puhul kaitsekindaid.
Eemaldage akupakk (vt peatükki Akupaki eemaldamine).
Vabastage ketipingutusnupp ja eemaldage kate.
Eemaldage juhtsiin koos ketipingutusseadisega.
Kui juhtsiin tuleb asendada, siis eemaldage ketipingutusseadis.
Utiliseerige vana kett ja vajaduse korral juhtsiin asjatundlikult.
Monteerige vajaduse korral ketipingutusseadis uuele juhtsiinile.
Pange uus kett juhtsiinile. Pidage seejuures silmas keti pöörlemissuunda.
Asetage kett ümber ketiratta ja sisestage juhtsiin.
Pange kate peale ja keerake ketipingutusnupp kinni.
Seadistage ketipinge (vt peatükki Ketipinge seadistamine).
Riketel on tihti lihtsad põhjused, mille Te suudate ise kõrvaldada järgneva ülevaate abil. Kahtluse korral või siin nimetamata rikete puhul pöörduge palun volitatud klienditeeninduse poole.
Vananemisega väheneb akupaki mahutavus ka hea hoolitsuse korral, nii et täis käitusaega ei saavutata enam ka täislaetud seisundis. See ei kujuta puudust.
Seade ei käivitu
Põhjus:
Akupakk on tühi.
Kõrvaldamine:
Laadige akupakk täis.
Seade ei käivitu
Põhjus:
Akupakk on defektne.
Kõrvaldamine:
Vahetage akupakk välja.
Seade ei käivitu
Põhjus:
Akupakk ei ole õigesti sisse pandud.
Kõrvaldamine:
Lükake akupakk pessa kuni see fikseerub.
Seade peatub käituse ajal
Põhjus:
Aku on ülekuumenenud
Kõrvaldamine:
Katkestage töö ja oodake, kuni aku temperatuur asub jälle normaalvahemikus.
Seade peatub käituse ajal
Põhjus:
Mootor on ülekuumenenud
Kõrvaldamine:
Katkestage töö ja laske mootoril maha jahtuda.
Igas riigis kehtivad meie volitatud müügiesindaja antud garantiitingimused. Seadmel esinevad mistahes rikked kõrvaldame garantiiajal tasuta, kui põhjuseks on materjali- või tootmisviga. Garantiijuhtumil pöörduge ostu tõendava dokumendiga oma edasimüüja või lähima volitatud klienditeeninduse poole.
(Aadressi vt tagaküljelt)
Seadme võimsusandmed | |
Tööpinge | 36 V |
Keti tühikäigu kiirus | 21 m/s |
Ketiõlipaagi maht | 190 ml |
Lõigatava materjali läbimõõt (max) | mm |
Kindlakstehtud väärtused EN 60745-1, EN 60745-2-13 kohaselt | |
Helirõhutase LpA | 91,2 dB(A) |
Ebakindlus KpA | 3,0 dB(A) |
Helivõimsustase LWA | 102,2 dB(A) |
Ebakindlus KWA | 1,8 dB(A) |
Labakäsi-käsivars vibratsiooniväärtus eesmine käepide | 3,6 m/s2 |
Labakäsi-käsivars vibratsiooniväärtus tagumine käepide | 4,9 m/s2 |
Ebakindlus K | 1,5 m/s2 |
Mõõtmed ja kaalud | |
Pikkus x laius x kõrgus | 834 x 222 x 235 mm |
Juhtsiini pikkus | 356 mm |
Lõike pikkus | 300 mm |
Ketisamm | 0,375 (9,525) in (mm) |
Kaal (akupakita) | 4,3 kg |
Esitatud vibratsiooniväärtust on mõõdetud standard-testmeetodiga ning seda tohib kasutada seadmete võrdlemiseks.
Esitatud vibratsiooniväärtust tohib kasutada koormuse esialgsel hindamisel.
Sõltuvalt seadme kasutamisviisist võib võnkeemissioon seadme hetkelisel kasutamisel esitatud üldväärtusest kõrvale kalduda.
Seadme mitmetunnine katkematu kasutamine võib põhjustada kurtustundeid.
Kandke käte kaitsmiseks sooje kindaid.
Seadke sisse regulaarsed tööpausid.
Käesolevaga deklareerime, et alljärgnevalt nimetatud masin vastab oma kontseptsiooni ja koosteliigi põhjal ning meie poolt turule viidud teostuses EL direktiivide asjaomastele põhilistele ohutus- ja tervisenõuetele. Masinal meiega kooskõlastamata muudatuste teostamisel kaotab käesolev deklaratsioon kehtivuse.
Toode: Aku-kettsaag
Tüüp: 1.444-05x.x
Asjaomased EL direktiivid2014/30/EL
2006/42/EÜ (+2009/127/EÜ)
2011/65/EL
2000/14/EÜ (+2005/88/EÜ)
Kohaldatud ühtlustatud normidEN 50581: 2012
EN 55014-1: 2017
EN 55014-2: 2015
EN 60745-1:2009+A11:2010
EN 60745-2-13:2009+A1:2010
Kohaldatud vastavushindamismenetlus2000/14/EÜ ja muudetud 2005/88/ EÜ: Lisa V
Helivõimsustase dB(A)Mõõdetud:102,2
Garanteeritud:104
Teavitatud asutus, 0197 TÜV Rheinland LGA Products GmbH; Tillystarße 2 D – 90431 Nürnberg, Germany, on teostanud EÜ tüübihindamise, sertifikaadi number: BM 50455772 0001
Allakirjutanud tegutsevad juhatuse ülesandel ja volitusega.
Dokumentatsioonivolinik:
S. Reiser
Alfred Kärcher SE & Co. KG
Alfred-Kärcher-Str. 28 - 40
71364 Winnenden (Germany)
Tel: +49 7195 14-0
Faks: +49 7195 14-2212
Winnenden, 2018/09/01