CNS 36-35 Battery

5968947 (09/19)
5968947 (09/19)
Prieš pradėdami naudoti įsigytą prietaisą, perskaitykite šiuos saugos nurodymus, originalią eksploatavimo instrukciją, su akumuliatoriaus bloku susijusius saugos nurodymus ir pridėtą originalią akumuliatoriaus bloko / įkroviklio naudojimo instrukciją. Laikykitės jų. Išsaugokite originalią eksploatavimo instrukciją, kad galėtumėte vėliau ja pasinaudoti arba perduoti kitam savininkui.
Be naudojimo instrukcijoje pateikiamų nurodymų taip pat reikia laikytis bendrųjų įstatymus leidžiančiųjų institucijų nurodymų dėl nelaimingų atsitikimų prevencijos ir saugos.
Dėl didelio grandinės greičio ir itin aštrių grandinės dantukų, dirbant su grandininiais pjūklais kyla labai didelis pavojus susižaloti. Būtinai laikykitės saugos priemonių ir darbo su grandininiais pjūklais taisyklių.
Be minėtų saugos nurodymų taip pat laikykitės šalyje galiojančių saugos ir kvalifikacijos reikalavimų (pvz., valdžios institucijų, profesinių draugijų ar socialinių įstaigų nustatytų reikalavimų). Vietos reikalavimais taip pat gali būti ribojamas grandininių pjūklų naudojimo laikas (tam tikru paros ar metų laiku). Atkreipkite dėmesį į vietos reikalavimus.
Nuoroda dėl tiesioginio pavojaus, galinčio sukelti sunkius kūno sužalojimus ar mirtį.
Nuoroda dėl galimo pavojaus, galinčio sukelti sunkius kūno sužalojimus ar mirtį.
Nurodo galimą pavojų, galintį sukelti lengvus sužalojimus.
Nuoroda dėl galimo pavojaus, galinčio sukelti materialinius nuostolius.
Perskaitykite visus saugos nurodymus ir instrukcijas.
Jei saugos nurodymų ir instrukcijų nebus kruopščiai laikomasi, gali kilti elektros smūgis ir (arba) sunkūs sužalojimai. Visus saugos nurodymus ir instrukcijas išsaugokite ateičiai.
Saugos nurodymuose vartojamas terminas „Elektrinis įrankis“ reiškia iš tinklo maitinamus elektrinius įrankius (su tinklo kabeliu) ir baterijomis maitinamus elektrinius įrankius (be tinklo kabelio).
Darbo vietos sauga
Pasirūpinkite, kad darbo vieta būtų visada švari ir gerai apšviesta. Netvarkingose arba neapšviestose darbo vietose gali įvykti nelaimingų atsitikimų.
Su elektriniu įrankiu nedirbkite potencialiai sprogioje aplinkoje, kurioje yra degių skysčių, dujų ar dulkių. Elektriniai įrankiai sukelia kibirkščių, nuo kurių dulkės ar garai gali užsidegti.
Kai elektriniu įrankiu naudojatės, neleiskite artintis vaikams ir kitiems asmenims. Tai jus gali blaškyti ir galite prarasti prietaiso kontrolę.
Elektrinė sauga
Elektrinio įrankio elektros kištukas turi atitikti kištukinį lizdą. Kištuko jokiu būdu negalima keisti. Kartu su įžemintais elektriniais įrankiais nenaudokite jokių kištukinių adapterių. Jei naudosite nepakeistą kištuką ir tinkamą kištukinį lizdą, sumažės elektros smūgio pavojus.
Nesilieskite prie įžemintų paviršių, pvz., prie vamzdžių, radiatorių, viryklių ir šaldytuvų. Jei jūsų kūnas yra įžemintas, kyla didesnis elektros smūgio pavojus.
Elektrinius įrankius saugokite nuo lietaus ir drėgmės. Jei į elektrinį įrankį patektų vandens, padidėtų elektros smūgio pavojus.
Kabelį naudokite tik pagal paskirtį; jo nenaudokite elektriniam įrankiui kelti, pakabinti ir už jo nelaikykite, kai kištuką traukiate iš kištukinio lizdo. Kabelį laikykite atokiau nuo šilumos šaltinių, alyvos, aštrių briaunų arba judančių prietaiso dalių. Dėl pažeisto ar susipainiojusio jungiamojo kabelio padidėja elektros smūgio pavojus.
Jei su elektriniu įrankiu dirbate lauke, naudokite tik tokį ilginamąjį kabelį, kuris taip pat tinka naudoti lauke. Naudojant lauke tinkamą naudoti ilginamąjį kabelį sumažėja elektros smūgio pavojus.
Jei elektrinį įrankį neišvengiamai tenka naudoti drėgnoje vietoje, naudokite jungtuvą su liekamosios srovės apsaugu. Naudojant jungtuvą su liekamosios srovės apsaugu sumažėja elektros smūgio pavojus.
Asmenų sauga
Dirbdami su elektriniu įrankiu būkite atidūs, dėmesį sukaupkite į atliekamą darbą ir vadovaukitės sveika nuovoka. Elektrinio įrankio nenaudokite, kai esate pavargę arba apsvaigę nuo narkotikų, alkoholio ar vaistų. Kai naudojatės elektriniu įrankiu, dėl vienos neatidumo akimirkos galite patirti rimtų sužalojimų.
Dėvėkite asmenines apsaugos priemones ir visada nešiokite apsauginius akinius. Dėvint asmenines apsaugos priemones (pvz., nuo dulkių apsaugančią kaukę, neslidžią apsauginę avalynę, apsauginį šalmą arba ausų apsaugus), atsižvelgiant į elektrinio įrankio pobūdį ir paskirtį, sumažėja pavojus susižeisti.
Venkite atsitiktinio paleidimo. Prieš elektrinį įrankį jungdami prie maitinimo šaltinio ir (arba) akumuliatoriaus bloko , keldami ar nešdami įsitikinkite, kad jis išjungtas. Jei elektrinį įrankį nešdami pirštą laikote ant jungiklio arba įjungtą prietaisą prijungiate prie maitinimo šaltinio, gali įvykti nelaimingas atsitikimas.
Prieš elektrinį įrankį įjungdami pašalinkite reguliavimo įtaisą arba veržliaraktį. Sukamojoje prietaiso dalyje esantis įrankis arba raktas gali sužeisti.
Venkite nenormalios kūno padėties. Stenkitės tvirtai stovėti ir visą laiką išlaikykite pusiausvyrą. Šitaip netikėtose situacijose elektrinį įrankį galėsite geriau kontroliuoti.
Dėvėkite tinkamą aprangą. Nedėvėkite palaidų drabužių ar papuošalų. Saugokite, kad plaukai, drabužiai ir avalynė nebūtų arti besisukančių dalių. Laisvi drabužiai, pirštinės, papuošalai ar ilgi plaukai gali pakliūti tarp judančių dalių.
Jei galima sumontuoti dulkių išsiurbimo ir surinkimo prietaisus, įsitikinkite, kad jie tinkamai prijungti ir naudojami. Naudojant dulkių išsiurbimo prietaisą galima sumažinti dulkių keliamus pavojus.
Elektrinio įrankio naudojimas ir priežiūra
Prietaiso neperkraukite. Naudokite jūsų atliekamam darbui tinkamą elektrinį įrankį. Su tinkamu elektriniu įrankiu darbą atliksite geriau, saugiau ir neviršysite nustatyto galios diapazono.
Nenaudokite elektrinio įrankio su sugedusiu jungikliu. Elektrinis įrankis, kurio nebegalima įjungti arba išjungti, yra pavojingas ir jį būtina sutaisyti.
Prieš prietaisą reguliuodami, keisdami priedus arba prietaisą sandėliuodami, kištuką ištraukite iš lizdo ir (arba) pašalinkite akumuliatoriaus bloką. Jei bus imamasi šių atsargumo priemonių, prietaisas nebus įjungtas atsitiktinai.
Nenaudojamus elektrinius įrankius laikykite vaikams nepasiekiamoje vietoje. Prietaisu neleiskite naudotis žmonėms, kurie su juo nėra susipažinę arba nėra perskaitę šių nurodymų. Elektriniai įrankiai yra pavojingi, kai juos naudoja nepatyrę asmenys.
Elektrinį prietaisą kruopščiai prižiūrėkite. Patikrinkite, ar judančios dalys tinkamai veikia ir nestringa, ar nėra sulūžusių arba pažeistų dalių, kurios turėtų įtakos elektrinio įrankio veikimui. Prieš prietaisą naudodami pasirūpinkite, kad pažeistos dalys būtų pakeistos. Dažna nelaimingų atsitikimų priežastis yra prasta elektrinių įrankių priežiūra.
Pasirūpinkite, kad pjovimo įrankiai būtų aštrūs ir švarūs. Kruopščiai prižiūrimi pjovimo įrankiai su aštriomis pjovimo briaunomis mažiau stringa ir juos lengviau valdyti.
Elektrinį įrankį, priedus, antgalius ir kt. naudokite pagal šiuos nurodymus. Taip pat atsižvelkite į darbo sąlygas ir atliekamą užduotį. Jie elektriniai įrankiai bus naudojami ne pagal numatytą paskirtį, gali susidaryti pavojingų situacijų.
Akumuliatoriaus bloko naudojimas ir priežiūra
Akumuliatoriaus bloką įkraukite tik naudodami gamintojo patvirtintus įkroviklius. Naudojant įkroviklius, kurie nėra pritaikyti atitinkamam akumuliatoriaus blokui, gali būti sukeliamas gaisras.
Prietaisą naudokite tik su tinkamu akumuliatoriaus bloku. Naudojant kitus akumuliatoriaus blokus galima susižeisti ir gali kilti gaisro pavojus.
Nenaudojamo akumuliatoriaus bloko nelaikykite šalia sąvaržėlių, monetų, raktų, vinių, varžtų arba kitų smulkių metalinių daiktų, kurie gali sukelti trumpąjį kontaktų jungimą. Trumpasis sujungimas gali sukelti gaisrą arba sprogimą.
Tam tikromis aplinkybėmis iš akumuliatoriaus bloko gali ištekėti skystis. Venkite sąlyčio su skysčiu. Jeigu neišvengtumėte sąlyčio su skysčiu, atitinkamą vietą gausiai skalaukite vandeniu. Jeigu skysčio patektų į akis, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Akumuliatoriaus bloko skystis gali sukelti odos išbėrimą arba ją nudeginti.
Techninė priežiūra
Elektrinį įrankį patikėkite remontuoti tik kvalifikuotiems specialistams, naudojantiems tik originalias atsargines dalis. Šitaip ir toliau užtikrinsite prietaiso saugumą.
Tam tikruose regionuose gali būti taikomos šį prietaisą naudoti draudžiančios nuostatos. Pasitarkite su savo vietine valdžios institucija.
Gyvybei gresiantis pavojus, kurį kelia nekontroliuojamo įtaiso judėjimas. Kūno dalis laikykite toliau nuo judančių dalių.
Sužeidimo pavojus dėl skriejančių ar krentančių daiktų. Niekada nenaudokite šio prietaiso, jei 15 m spinduliu yra žmonių, ypač vaikų ar gyvūnų.
Draudžiama atlikti bet kokias įrenginio modifikacijas.
Vaikams ir asmenims, kurie su šiuo vadovu nėra susipažinę, šį įrenginį naudoti draudžiama. Nacionaliniuose teisės aktuose gali būti nustatytas operatoriaus amžiaus apribojimas.
Turite sugebėti be jokių apribojimų apžvelgti darbo zoną, kad galėtumėte numatyti galimus pavojus. Prietaisą naudokite tik tuo atveju, jeigu užtikrinamas tinkamas apšvietimas.
Prieš pradėdami eksploatuoti įsitikinkite, kad prietaisas, visi valdymo elementai, įskaitant grandinės stabdžius ir saugos įtaisus, veikia tinkamai. Patikrinkite, ar užraktai neatsilaisvino, įsitikinkite, kad visi apsaugai ir rankenos yra tinkamai ir tvirtai pritvirtinti. Jeigu nustatomi pažeidimai, įtaiso nenaudokite.
Prietaisą draudžiama eksploatuoti, jeigu ant rankenos esančio prietaiso jungiklio negalima tinkamai įjungti arba išjungti.
Prieš imdamiesi naudoti įrenginį pakeiskite nudilusias arba pažeistas dalis.
Atatrankos smūgio pavojus, jeigu būtų prarasta pusiausvyra. Nestovėkite kaip nors neįprastai, stenkitės tvirtai, saugiai stovėti ir išlaikykite pusiausvyrą.
Nedelsdami sustabdykite prietaisą ir patikrinkite, ar jis nėra pažeistas arba nustatykite vibracijos priežastį, jeigu prietaisas nukrito, jį paveikė smūginė apkrova ar jis neįprastai vibruoja. Pasirūpinkite, kad pažeidimą pašalintų įgaliotoji klientų aptarnavimo tarnyba arba prietaisą pasikeiskite.
Dirbdami su prietaisu naudokite visas akių ir ausų apsaugos priemones, mūvėkite stiprias ir tvirtas pirštines bei nešiokite galvos apsaugą. Dėvėkite veido kaukę, kai darbas dulkėtas.
Naudodami prietaisą vilkėkite ilgas storas kelnes, dėvėkite aprangą ilgomis rankovėmis ir avėkite nuo paslydimo saugančią avalynę. Basam dirbti draudžiama. Nenešiokite papuošalų, neavėkite sandalų ir nevilkėkite trumpų kelnių.
Gresia sužeidimo pavojus, jeigu vilkėsite laisvą aprangą, nesusirišite plaukų arba mūvėsite papuošalus, kuriuos gali įtraukti judamosios prietaiso dalys. Pasirūpinkite, kad apranga ir papuošalai visada būtų atokiai nuo prietaiso. Ilgus plaukus susiriškite.
Klausos apsaugos priemonės gali apriboti jūsų gebėjimą išgirsti įspėjamuosius signalus, todėl atsižvelkite į galimus greta jūsų darbo zonos gresiančius pavojus.
Leidžiama naudoti tik gamintojo patvirtintus priedus ir atsargines dalis. Naudokite tik originalius priedus ir originalas atsargines dalis – taip užtikrinsite, kad įrenginys veiktų patikimai ir be trikčių.
Kai pjūklas veikia, visas kūno dalis laikykite atokiai nuo pjovimo grandinės. Prieš paleisdami pjūklą įsitikinkite, kad grandinė prie nieko nesiliečia. Kai dirbama su grandininiu pjūklu, pjūklo grandinė gali sugriebti drabužius ar kūno dalis, jei net ir akimirkai prarandamas budrumas.
Grandininį pjūklą visada laikykite taip, kad dešinė ranka būtų ant galinės rankenos, o kairė ranka – ant priekinės rankenos. Grandininį pjūklą laikant atvirkščiai padidėja sužeidimų pavojus, todėl šitaip laikyti nereikėtų.
Elektrinį įrankį laikyti reikia tik už izoliuotų rankenų, nes pjovimo grandinė gali prisiliesti prie paslėptų laidų. Pjovimo grandinei prisilietus prie įtampingojo laido, metalinės elektrinio įrankio dalys tampa įtampingosiomis ir naudotojui gali sukelti elektros smūgį.
Nešiokite apsauginius akinius ir dėvėkite ausų apsaugus. Rekomenduojama naudoti papildomas galvos, rankų, kojų ir pėdų apsaugos priemones. Tinkami apsauginiai drabužiai sumažina sužeidimų pavojų, kuris kyla dėl lekiančių nuolaužų arba netyčia prisilietus prie pjovimo grandinės.
Su grandininiu pjūklu nedirbkite įlipę į medį. Dirbant medyje galima susižeisti.
Visada atkreipkite dėmesį į tvirtą stovėseną ir grandininį pjūklą naudokite tik tada, kai stovite ant tvirto, saugaus ir lygaus paviršiaus. Stovint ant slidaus arba nestabilaus paviršiaus (pvz., ant kopėčių) galima prarasti pusiausvyrą arba grandininio pjūklo kontrolę.
Kai pjaunate įtemptą dalį, atkreipkite dėmesį, kad ji gali atšokti. Kai medienos pluošte nebelieka įtampos, įtemptoji dalis gali atsitrenkti į operatorių ir (arba) grandininis pjūklas gali tapti nevaldomas.
Būkite ypač atsargūs, kai pjaunate pomiškį arba jaunus medelius. Plona medžiaga gali įstrigti pjovimo grandinėje ir į jus trenktis arba jus išmušti iš pusiausvyros.
Grandininį pjūklą neškite laikydami už priekinės rankenos, išjungtą, pjovimo grandinę laikydami toliau nuo savęs. Kai grandininį pjūklą gabenate ar sandėliuojate, visada uždėkite apsauginį gaubtą. Jei su grandininiu pjūklu bus elgiamasi atsargiai, sumažės atsitiktinio prisilietimo prie veikiančios pjovimo grandinės tikimybė.
Laikykitės tepimo, grandinės įtempimo ir priedų keitimo nurodymų. Jei grandinė bus netinkamai įtempta arba sutepta, ji gali nutrūkti arba gali padidėti atatrankos pavojus.
Pasirūpinkite, kad rankenos būtų sausos, švarios ir nesuteptos alyva bei riebalais. Riebaluotos arba alyvuotos rankenos yra slidžios, todėl galima prarasti kontrolę.
Pjaukite tik medieną. Grandininio pjūklo nenaudokite tokiems darbams, kuriems jis nėra skirtas. Pvz., grandininiu pjūklu nepjaukite plastiko, mūro arba statybinių medžiagų, kurios pagamintos ne iš medienos. Jei grandininis pjūklas bus naudojamas ne pagal numatytą paskirtį, gali kilti pavojingų situacijų.
Atatranka gali susidaryti, kai kreipiamosios galiukas paliečia objektą arba kai pjaunama mediena susispaudžia ir sugnybia pjovimo grandinę.
Kai kuriais atvejais prisilietus kreipiamosios galiuku gali susidaryti staigus judesys į priešingą pusę ir kreipiamoji gali trenktis aukštyn, link operatoriaus.
Jei pjovimo grandinė įstrigs ties viršutiniu kreipiamosios krašteliu, kreipiamoji gali būti staiga pastumta link operatoriaus.
Kiekvienu iš šių atvejų galima prarasti pjūklo kontrolę ir sunkiai susižeisti. Nepasikliaukite vien tik grandininiame pjūkle sumontuotais saugos įtaisais. Jūs, kaip grandininio pjūklo naudotojas, turėtumėte imtis įvairių priemonių, kad dirbdami išvengtumėte nelaimingų atsitikimų ir traumų.
Atatranka įvyksta dėl elektrinio įrankio netinkamo ar neteisingo naudojimo. Jos galima išvengti imantis toliau aprašytų tinkamų atsargumo priemonių.
Pjūklą tvirtai laikykite abiem rankomis taip, kad nykščiai ir pirštai apimtų grandininio pjūklo rankenas. Pasirinkite tokią kūno ir rankų padėtį, kurioje galėtumėte atlaikyti atatrankos jėgas. Jei operatorius imasi tinkamų priemonių, jis gali valdyti atatrankos jėgas. Grandininio pjūklo niekada nepaleiskite.
Venkite nenormalios kūno padėties ir nepjaukite aukščiau pečių aukščio. Šitaip išvengsite atsitiktinio kreipiamosios antgalio kontakto ir grandininį pjūklą galėsite lengviau kontroliuoti netikėtose situacijose.
Naudokite vien tik gamintojo nurodytas pakaitines kreipiamąsias ir pjovimo grandines. Jei bus naudojamos netinkamos pakaitinės kreipiamosios ir pjovimo grandinės, grandinė gali nutrūkti ir (arba) susidaryti atatranka.
Pjovimo grandinę galąskite ir prižiūrėkite laikydamiesi gamintojo nurodymų. Jei gylio ribotuvo aukštis bus per mažas, gali padidėti atatrankos tikimybė.
„Kärcher“ rekomenduoja pirmąjį kartą pjauti medžių kamienus ant pjovimo ožio.
Kai naudojate grandininį pjūklą, laikykite pirmosios pagalbos vaistinėlę didelėms žaizdoms ir priemonę, su kuria pasikviestumėte pagalbą. Netoliese turėtų būti didesnis ir gausesnis pirmosios pagalbos rinkinys.
Prieš naudodamiesi prietaisu stenkitės atsistoti tvirtai, užtikrinkite švarią darbo vietą ir suplanuokite atsitraukimo kelią nuo krintančių šakų.
Saugokitės tepimo alyvos rūko ir pjuvenų. Jei reikia, dėvėkite kaukę ar kvėpavimo aparatą.
Grandininį pjūklą visada laikykite abiem rankomis. Rankenas laikykite nykščiu iš vienos pusės, o pirštus - iš kitos pusės. Laikykite užpakalinę rankeną dešine ranka, o priekinę rankeną - kaire ranka.
Sužalojimų pavojus. Prietaisą kaip nors modifikuoti draudžiama. Nenaudokite prietaiso priedams ar prietaisams valdyti, kurių nerekomenduoja prietaiso gamintojas.
Prieš įjungdami prietaisą įsitikinkite, kad pjūklo grandinė neliečia jokių daiktų.
Sunkūs sužeidimai arba mirtis, jei netinkamai įtempta pjūklo grandinė iššoka iš pjovimo juostos. Prieš kiekvieną naudojimą patikrinkite grandinės įtempimą. Grandinės ilgis priklauso nuo temperatūros.
Įsitikinkite, kad visi apsaugai, rankenos ir dantytoji atrama yra geros būklės ir tinkamai pritvirtinti.
Sunkūs sužeidimai dėl netinkamo veikimo režimo:
Dirbdami su grandininiu pjūklu turite būti visada budrūs ir kontroliuoti savo darbo vietą. Darbo vietos dydis priklauso nuo atliktinos užduoties ir medžio ar ruošinio dydžio. Medžiui nukirsti reikia didesnės darbo vietos nei, pvz., pjaustant į dalis.
Niekada nepjaukite stovėdamas taip, kad jūsų kūnas būtų vienoje linijoje su pjovimo juosta ir grandine. Taip sumažinsite pavojų, kad atatrankos metu galva ar kūnas nukentės nuo grandinės.
Pjaudami nejudėkite pirmyn ir atgal, leiskite grandinei atlikti darbą, grandinė turi būti aštri, ir nebandykite spausti grandinės per pjūvį.
Pjūvio pabaigoje nespauskite pjūklo. Būkite pasirengę pašalinti pjūklo apkrovą, kai jis perpjauna medieną.
Pjovimo metu nesustabdykite grandininio pjūklo. Leiskite pjūklui veikti, kol jis baigs pjauti.
Susipažinkite su naujuoju grandininiu pjūklu paprastai pjaudami tvirtai atremtą medieną. Pakartokite tai, jei ilgą laiką nenaudojote savo grandininio pjūklo.
Nepjaukite vynmedžių ir (arba) neaukštų krūmų, kurių skersmuo mažesnis nei 75 mm.
Išjunkite prietaisą, įjunkite grandinės stabdį, išimkite akumuliatoriaus bloką ir įsitikinkite, kad visos judamosios dalys yra visiškai sustojusios:
prieš imdamiesi valyti prietaisą arba prieš pašalindami blokavimo įtaisą
Nepalinkite prietaiso be priežiūros.
Prieš montuodami ar nuimdami priedus.
Prieš tikrindami prietaisą, atlikdami techninę priežiūrą ar kitus prietaiso priežiūros darbus.
Grandininis pjūklas yra sunkus prietaisas. Grandininį pjūklą naudojantys žmonės turėtų būti fiziškai sveiki ir geros sveikatos. Jie turėtų gerai matyti, būti judrūs, gerai laikyti pusiausvyrą ir būti miklių rankų. Jei dėl to abejojate, neturėtumėte naudoti grandininio pjūklo.
Dirbdami su prietaisu, visada dėvėkite apsauginį šalmą su grotelių skydeliu, kad sumažintumėte sužeidimo riziką, dėl atatrankos į veidą ir galvą.
Nors prietaisas būtų eksploatuojamas laikantis visų nustatytų reikalavimų, vis tiek kyla tam tikra liekamoji rizika. Naudojant prietaisą gali grėsti šie pavojai:
Vibracija gali sukelti sužeidimus. Kiekvienam darbui naudokite tinkamą įrankį, naudokite numatytas rankenas ir ribokite darbo trukmę bei poveikį.
Triukšmas gali pažeisti klausą. Naudokite ausų apsaugus ir apribokite apkrovą.
Pjautiniai sužeidimai, liečiantis su atvirais pjūklo grandinės dantimis.
Pjautiniai sužeidimai dėl nenumatytų, staigių pjovimo juostos judesių ar atatrankos.
Pjautiniai sužeidimai / įpurškimo pavojus dėl dalių, kurios lekia nuo pjūklo grandinės.
Sužalojimai dėl lekiančių daiktų (medžio drožlių, skeveldrų).
Dulkių ir dalelių įkvėpimas.
Odos sąlytis su tepalu / alyva.
Su prietaisu dirbant ilgą laiką vibracijos poveikis rankoms gali sukelti kraujo apytakos sutrikimų. Tačiau negalima nustatyti bendrai galiojančios naudojimo trukmės, kadangi tai priklauso nuo daugybės veiksnių:
Kiekvienam žmogui būdingo polinkio į kraujo apytakos sutrikimus (dažnai šąlantys ar niežtintys pirštai)
Žemos aplinkos temperatūros. Rankoms apsaugoti mūvėkite šiltas pirštines.
Stipriai suspausto prietaiso laikymo.
Nepertraukiamo naudojimo, kuris daro didesnę žalą negu naudojimas su pertraukomis.
Jeigu įtaisas reguliariai ir ilgą laiką naudojamas ir šie simptomai (pvz., pirštų niežėjimas arba šalimas) pasireiškia nuolat, turėtumėte kreiptis į gydytoją.
Naudojimas ne pagal paskirtį
Pjautinių sužeidimų keliamas pavojus gyvybei
Įrenginį naudokite tik pagal paskirtį.
Grandininis pjūklas skirtas tik privačiam naudojimui.
Grandininis pjūklas skirtas tik darbams lauke.
Kad būtų saugiai dirbama, grandininis pjūklas visada turi būti laikomas abiem rankomis.
Grandininis pjūklas buvo sukurtas šakelėms, šakoms, kamienams ir rąstams pjauti. Pjovimo juostos pjūvio ilgis nustato didžiausią įmanomą pjaunamos medžiagos skersmenį.
Grandininį pjūklą galima naudoti tik medienai pjauti.
Grandininis pjūklas nepritaikytas naudoti drėgnoje aplinkoje ar lietui lyjant.
Grandininį pjūklą galima naudoti tik gerai apšviestose vietose.
Draudžiama modifikuoti ir atlikti pakeitimus, kurių gamintojas nepatvirtino.
Neleidžiama naudoti bet kokiu kitokiu būdu. Už pavojus, kilusius dėl naudojimo ne pagal paskirtį, atsako naudotojas.
Pakuotės medžiagos gali būti perdirbamos. Pakuotės atliekas sutvarkykite tausodami aplinką.
Elektros ir elektroniniuose prietaisuose būna vertingų perdirbamų medžiagų ir dažnai tokių dalių, su kuriomis netinkamai elgiantis arba netinkamai jas pašalinus gali kilti pavojus žmonių sveikatai ir aplinkai. Tačiau norint tinkamai eksploatuoti įrenginį šios dalys būtinos. Šiuo simboliu pažymėtus įrenginius draudžiama šalinti su buitinėmis atliekomis.
Naujausią informaciją apie sudėtines medžiagas rasite: www.kaercher.com/REACH
Naudokite tik originalius priedus ir originalas atsargines dalis – taip užtikrinsite, kad įrenginys veiktų patikimai ir be trikčių.
Informaciją apie priedus ir atsargines dalis rasite svetainėje www.kaercher.com.
Įrenginio tiekiamo komplekto sudėtis parodyta ant pakuotės. Išpakavę patikrinkite, ar yra visos įrenginio detalės. Jei trūksta priedų arba yra transportavimo pažeidimų, praneškite apie tai pardavėjui.
Trūkstami arba pakeisti saugos įtaisai
Apsauginiai įtaisai garantuoja jūsų saugą.
Apsauginius įtaisus modifikuoti ar apeiti draudžiama.
Grandinė, kelianti mažą atatrankos pavojų, sumažina atatrankos tikimybę.
Pratraukimo dantys (sukibimo peilis) priešais kiekvieną pjovimo dantį neleidžia pjovimo dantims per giliai įsitvirtinti atatrankos zonoje ir taip sumažina atatrankos stiprumą.
Galandant grandinę kyla pavojus, kad ši saugos funkcija bus panaikinta. Jei pjovimo galia mažėja, saugos sumetimais grandinę reikia pakeisti. Atsarginėms dalims naudokite tik gamintojo rekomenduotą pjovimo juostos ir grandinės derinį.
Pjovimo juostoms, kurių galas yra nedidelio spindulio, paprastai yra mažesnė atatrankos rizika.
Todėl užduočiai naudokite pjovimo juostą su tinkančia grandine, kuri yra pakankamai ilga. Ilgesnės pjovimo juostos padidina kontrolės praradimo tikimybę pjovimo metu.
Prieš kiekvieną naudojimą patikrinkite grandinės įtempimą (žr. skyrių Grandinės įtempimo tikrinimas). Jei grandinės įtempimas nėra tinkamai nustatytas, pjaunant mažesnes šakas (plonesnes už visą pjovimo juostos ilgį) padidėja grandinės nukritimo pavojus.
Jei grandinė atsilaisvina ar nutrūksta, grandinės gaudiklis apsaugo, kad grandinė nebūtų metama link naudotojo.
Integruotą dantytąją atramą galima naudoti kaip atramą, kad grandininis pjūklas būtų stabilus pjovimo metu.
Kai pjaunate, prietaisą spauskite į priekį, kol metaliniai dantys prasiskverbs į medienos kraštą. Jei užpakalinė rankena juda aukštyn arba žemyn pjūvio kryptimi, dirbant su grandininiu pjūklu sumažėja fizinis krūvis.
Grandinės stabdžiai naudojami kilus pavojui, kad grandinė greitai sustotų.
Jei rankų apsaugos / grandinės stabdžio svirtis paspaudžiama pjovimo juostos kryptimi, grandinė turi nedelsdama sustoti.
Grandinės stabdys negali užkirsti kelio atatrankai, tačiau sumažina sužeidimo riziką, jei atatrankos atveju pjovimo juosta atsitrenks į naudotoją.
Prieš kiekvieną prietaiso naudojimą reikia patikrinti, ar tinkamai veikia grandinės stabdys (žr. skyrių Stabdžių veikimo tikrinimas).
![]() | Bendri įspėjamieji ženklai |
![]() | Prieš pradėdami dirbti perskaitykite naudojimo instrukciją ir visas saugos nuorodas. |
![]() | Dirbdami su prietaisu dėvėkite tinkamus galvos, akių ir klausos apsaugus. |
![]() | Dirbdami prietaisu avėkite slydimui atsparią avalynę. |
![]() | Dirbdami su prietaisu avėkite slydimui atsparią ir patvarią avalynę. |
![]() | Pavojus gyvybei dėl grandininio pjūklo atatrankos. Niekada nelieskite pjaunamų objektų pjovimo juostos galu. |
![]() | Pavojus gyvybei dėl nekontroliuojamų grandininio pjūklo judesių. Grandininį pjūklą visada laikykite abiem rankomis. |
![]() | Pavojus gyvybei dėl nekontroliuojamų grandininio pjūklo judesių. Niekada nelaikykite prietaiso tik viena ranka. |
![]() | Nenaudokite prietaiso lietui lyjant arba drėgno oro sąlygomis. |
![]() | Etiketėje nurodytas garso slėgio dydis yra 104 dB. |
![]() | Grandinės stabdys atleistas. |
![]() | Aptiktas grandinės stabdis ir užblokuota pjūklo grandinė. |
![]() | Pasukite, kad nustatytumėte grandinės įtempimą: ![]() ![]() |
![]() | Grandinės judėjimo kryptis (žymėjimas yra po gaubtu) |
![]() | Grandinės įtempimo rankenėlės užblokavimas |
![]() | Grandinės įtempimo rankenėlės atblokavimas |
![]() | Pjovimo juostos ir grandinės sutepimas |
![]() | Minimalus grandinės alyvos lygis |
Pavojus gyvybei dėl įpjovimų. Dirbdami su įrenginiu dėvėkite pritaikytus apsauginius drabužius. Laikykitės nacionalinių apsaugos nuo nelaimingų atsitikimų teisės aktų reikalavimų.
Dirbdami su prietaisu, dėvėkite tinkamą apsauginį šalmą, kuris atitinka EN 397 ir yra pažymėtas CE ženklu.
Dirbdami su prietaisu, dėvėkite klausos apsaugos priemones, kurios atitinka EN 352-1 ir yra pažymėtos CE ženklu.
Norėdami apsisaugoti nuo skraidančių atplaišų, nešiokite tinkamus apsauginius akinius, kurie atitinka EN 166 arba yra pažymėti CE ženklu. Arba dėvėkite šalmo skydelį, kuris atitinka EN 1731 ir yra pažymėtas CE ženklu.
Specializuotose prekybos vietose galima įsigyti šalmą su primontuotais ausų apsaugais ir apsauginiu veido skydeliu.
Dirbdami su prietaisu, dėvėkite apsauginę striukę su signaliniais atributais, atitinkančią EN 381-11 ir pažymėtą CE ženklu, viršutinei kūno dalies apsaugoti.
Dirbdami su šiuo prietaisu, mūvėkite tinkamas apsaugines pirštines su apsaugos nuo pjūvio įranga, atitinkančiomis EN 381-7 ir pažymėtas CE ženklu.
Dirbdami su šiuo prietaisu, nešiokite tinkamas kojų apsaugas su visapusiška apsauga, kurios atitinka EN 381-5 ir yra pažymėtos CE ženklu.
Dirbdami su prietaisu avėkite slydimui atsparią avalynę, kuri atitinka EN 20345 reikalavimus ir yra pažymėti grandininio pjūklo paveikslėliu. Tai užtikrina, kad apsauginiai batai tenkina EN 381-3 reikalavimus.
Jei grandininį pjūklą naudojate tik retkarčiais, žemė yra lygi ir nėra pavojaus įklimpti ar įsipainioti krūmuose, galite avėti apsauginius batus su plieniniais priekiniais dangteliais ir antkurpiais, kurie tenkina EN 381-9 reikalavimus.
Šioje naudojimo instrukcijoje aprašoma maksimali galima komplektacija. Atsižvelgiant į modelį, kiekvienoje komplektacijoje yra skirtumų (žr. pakuotę).
* optional
Įrenginį galima eksploatuoti naudojant 36 V Kärcher Battery Power akumuliatoriaus bloką.
Aštri grandinė
Pjautiniai sužeidimai
Dirbdami su grandine, mūvėkite apsaugines pirštines.
Atleiskite grandinės įtempimo rankenėlę ir nuimkite dangtį.
Grandinę uždėkite ant pjovimo juostos. Stebėkite grandinės sukimosi kryptį.
Uždėkite grandinę aplink žvaigždutę ir įstatykite į pjovimo juostą.
Uždėkite dangtį ir priveržkite grandinės įtempimo rankenėlę.
Nustatykite grandinės įtempimą (žr. skyrių Grandinės įtempimo nustatymas).
Uždėkite apsauginį grandinės gaubtą.
Jei reikia, pašalinkite pjuvenas ir nešvarumus iš zonos aplink pylimo angą.
Nuimkite grandinės alyvos bako dangtelį.
Į baką lėtai pilkite grandinės alyvos.
Jei reikia, išsiliejusią grandinės alyvą nušluostykite šluoste.
Grandinės alyvos baką uždarykite dangteliu.
Aštri grandinė
Pjautiniai sužeidimai
Dirbdami su grandine, mūvėkite apsaugines pirštines.
Nuimkite apsauginį grandinės gaubtą.
Atsargiai patraukite grandinę.
Atstumas tarp pjovimo juostos ir grandinės turi būti ca. 5,5 mm.
Jei reikia, nustatykite grandinės įtempimą (žr. skyrių Grandinės įtempimo nustatymas).
Akumuliatoriaus bloką stumkite į prietaiso laikiklį, kol išgirsite, kad jis užsifiksavo.
Patikrinkite, ar medis ir šakos nepažeistos, pvz., puvinio.
Dėl pažeistų ar supuvusių šakų kreipkitės į profesionalų arboristą.
Nuimkite apsauginį grandinės gaubtą.
Prietaisą laikykite abiem rankomis.
Patraukite rankų apsaugą / grandinės stabdžio svirtį rankenos kryptimi.
Grandinės stabdys atleistas.
Nuspauskite prietaiso blokavimo panaikinimo mygtuką.
Paspauskite prietaiso jungiklį.
Prietaisas įsijungia.
Atleiskite prietaiso jungiklį.
Prietaisas sustoja.
Paspauskite rankų apsaugą / grandinės stabdžio svirtį pjovimo juostos kryptimi.
Aptiktas grandinės stabdis ir užblokuota pjūklo grandinė.
Akumuliatoriaus bloko pašalinimas prietaiso (žr. skyrių Akumuliatoriaus bloko pašalinimas).
Nevaldomi grandininio pjūklo judesiai
Pjautinių sužeidimų keliamas pavojus gyvybei
Prieš pjovimą suplanuokite pjūvį ir atpažinkite pavojus.
Grandininį pjūklą visada laikykite tvirtai ir abiem rankomis.
Grandininiu pjūklu neatlikite judesių kūno ašyje.
Grandininį pjūklą laikykite šalia kūno, kad jokios kūno dalys negalėtų patekti į grandininio pjūklo judėjimo zoną.
Laikykitės kuo didesnio atstumo iki pjaunamos medžiagos.
Niekada nedirbkite stovėdami ant kopėčių ar medyje.
Niekada nedirbkite nestabiliose vietose.
Nevaldomi grandininio pjūklo judesiai
Pjautinių sužeidimų keliamas pavojus gyvybei
Prieš pjovimą suplanuokite pjūvį ir atpažinkite pavojus.
Grandininį pjūklą visada laikykite tvirtai ir abiem rankomis.
Vykstant įtraukimui / atatrankai kalbama apie poveikį, kuris iš esmės vyksta priešinga grandinės eigos krypčiai ant pjaunamos medžiagos.
Jei pjaunant apatine pjovimo juostos briauna pjovimo - padarytu pjūviu - grandinė užstringa arba atsitrenkia į kietą daiktą medienoje, grandininis pjūklas gali būti staigiai truktelėjamas link pjaunamos medžiagos.
Kad išvengtumėte įtraukimo, visada tvirtai atremkite dantytąją atramą.
Jei pjaunant viršutine pjovimo juostos briauna - pjaunant iš apačios - pjovimo grandinė užstringa arba atsitrenkia į kietą daiktą medienoje, grandininis pjūklas gali būti stumiama naudotojo kryptimi.
Kad išvengtumėte atatrankos:
Nesugnybkite pjovimo juostos viršutinės briaunos.
Pjaudami nepersukite pjovimo juostos.
Nevaldomi grandininio pjūklo judesiai
Pjautinių sužeidimų keliamas pavojus gyvybei
Prieš pjovimą suplanuokite pjūvį ir atpažinkite pavojus.
Grandininį pjūklą visada laikykite tvirtai ir abiem rankomis.
Atatrankos metu grandininis pjūklas staiga ir nekontroliuojamai sviedžiamas naudotojo kryptimi.
Atatranka įvyksta, kai, pvz., pjūklo grandinė viršutinėje pjūklo juostos galo srityje atsitiktinai susiduria su kliūtimi arba įstringa.
Visada laikykite grandininį pjūklą taip, kad būtų galima atlaikyti atatrankos jėgos. Nepaleiskite grandininio pjūklo.
Pjaudami nepasilenkite per daug į priekį.
Nekelkite grandininio pjūklo aukščiau pečių lygio.
Visada palaukite, kol grandinė pasieks didžiausią sukimosi greitį ir pjaukite visu greičiu.
Nepjaukite pjovimo juostos galu.
Pjovimo juostą labai atsargiai įkiškite į pradėtą pjūvį.
Atkreipkite dėmesį į kamieno padėtį ir jėgas, kurios gali uždaryti pjūvio plyšį ir suspausti pjūklo grandinę.
Genėdami šakas, niekada nepjaukite kelių šakų vienu metu.
Pjaukite tik su aštria ir tinkamai įtempta grandine.
Naudokite grandinę, kuri kelia mažą atatrankos pavojų, ir mažos galvutės pjovimo juostą.
Krentantis medis
Pavojus gyvybei
Medžių kirtimo darbus gali atlikti tik apmokyti asmenys.
Planuodami kritimo kryptį, atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:
Atstumas iki kitos darbo vietos turi būti ne mažesnis kaip 2,5 medžio ilgio.
Nekirksite, esant stipriam vėjui.
Medis gali virsti nekontroliuojamai.
Kritimo kryptį nustatykite pagal medžio augimą, reljefą (nuolydį) ir oro sąlygas.
Medžiui visada leiskite virsti į neapaugusį tarpą, niekada ant kitų medžių.
Kiekvienam darbuotojui turi būti suplanuotas atsitraukimo kelias. Kur:
Atsitraukimo kelią įrenkite įstrižai apie 45° nuo priešingos medžio kritimo krypties
Iš atsitraukimo kelio pašalinkite kliūtis.
Atsitraukimo kelyje nedėkite jokių įrankių ir prietaisų.
Dirbdami ant stataus šlaito, atsitraukimo kelią suplanuokite lygiagrečiai šlaitui.
Naudodamiesi atsitraukimo keliu stebėkite krentančias šakas ir lajas.
Iš darbo vietos prie kamieno pašalinkite trukdančias šakas, krūmokšnius ir kliūtis.
Atsistokite saugiai.
Kruopščiai nuvalykite kamieno apatinę dalį, pvz., kirviu.
Grandinė atšimpa dėl smėlio, akmenų ir kitų svetimkūnių.
Pašalinkite priešakninius medžio sustorėjimus.
Priešakninį sustorėjimą įpjaukite statmenai.
Priešakninį sustorėjimą įpjaukite horizontaliai.
Pašalinkite išpjautą šaknies gabalą iš darbo vietos.
Krentantis medis
Pavojus gyvybei
Medžių kirtimo darbus gali atlikti tik apmokyti asmenys.
Įsitikinkite, kad krentantis medis nieko nesužalos. Šauksmų galima negirdėti dėl variklio keliamo triukšmo.
Kirtimo vietoje leidžiama būti tik tiems asmenys, kurie užsiima kirtimais.
Nukreipimo įpjovą pjaukite stačiu kampu į kritimo kryptį.
Kiek įmanoma arčiau žemės padarykite horizontalų pjūvį (apatinį) maždaug 1/3 kamieno skersmens.
Atlikite įstrižą pjūvį (viršutinį) maždaug 45–60° kampu.
Pjaukite nuleidimo pjūvį.
Nuleidimo pjūvį padarykite lygiagrečiai apatiniam pjūviui ir bent 50 mm aukščiau jo.
Nuleidimo pjūvį darykite tik tiek, kad liktų bent 50 mm pločio užtūra.
Užtūra neleidžia medžiui susisukti ir nukristi neteisinga kryptimi.
Jei nuleidimo pjūvis artėja prie užtūros, medis turėtų pradėti kristi.
Jei yra pavojus, kad medis nenukris norima kryptimi ar pasvirs atgal ir suspaus pjūklo grandinę, nepjaukite toliau nuleidimo pjūvio. Naudokite pleištus, kad praplėstumėte pjūvį ir medį nuverstumėte norima linkme.
Jei medis pradeda kristi, ištraukite grandininį pjūklą iš pjūvio.
Išjunkite įrenginį.
Įjunkite grandinės stabdį.
Padėkite grandininį pjūklą.
Atsitraukite suplanuotu atsitraukimo keliu.
Nevaldomi grandininio pjūklo ir pjaunamos medžiagos judesiai
Gyvybei pavojingi pjautiniai sužeidimai, sužalojimai, kuriuos sukėlė pjaunama medžiaga
Prieš pjovimą suplanuokite pjūvį ir atpažinkite pavojus.
Grandininį pjūklą visada laikykite tvirtai ir abiem rankomis
Mediena, turinti lenkimo įtempimą, susidaro, kai kitas medis tempia kamieną, šaką, kelmą su šaknimis ar ūglį.
Saugokitės įtemptos medienos, nes yra pavojus, kad ji vėl grįš į pradinę padėtį.
Įtemptą medieną atsargiai pjaukite iš įtemptos pusės (taip pat žr. skyrių Įtempto kamieno supjaustymas).
Atatranka
Gyvybei pavojingi pjautiniai sužeidimai
Genėdami šakas stebėkite, kad pjovimo juosta / grandinė neįstrigtų.
Genint šakas keičiasi svorio pasiskirstymas
Sužeidimo pavojus dėl nekontroliuojamo kamieno judėjimo
Pasirinkite darbo vietą taip, kad nekiltų jokio pavojaus.
Genėkite augimo kryptimi.
Genėkite iš viršaus į apačią.
Didesnes, žemiau esančias šakas pasilikite kaip atramas, kad medis išliktų virš žemės.
Jei įmanoma, grandininį pjūklą atremkite.
Negenėkite stovėdami ant kamieno.
Nepjaukite juostos galu.
Atkreipkite dėmesį į įtemptas šakas. Įtemptas šakas pjaukite iš apačios į viršų.
Niekada nepjaukite kelių šakų iš karto.
Iš darbo vietos šalinkite nupjautas šakas.
Nevaldomi grandininio pjūklo judesiai
Pjautinių sužeidimų keliamas pavojus gyvybei
Prieš pjovimą suplanuokite pjūvį ir atpažinkite pavojus.
Grandininį pjūklą visada laikykite tvirtai ir abiem rankomis.
Grandinės pažeidimas dėl sąlyčio su žeme
Įsitikinkite, kad grandinė neliečia žemės.
Grandininį pjūklą atremkite ant dantytosios atramos.
Tolygiai perpjaukite kamieną.
Nekontroliuojamas grandininio pjūklo judėjimas
Gyvybei pavojingi pjautiniai sužeidimai
Pjaudami kamienus, turinčius lenkimo įtempimą, būtinai laikykitės apkrovos sumažinimo pjūvio spaudžiamoje pusėje ir atskiriamojo pjūvio tempiamoje pusėje eiliškumo.
Kamienas atremiamas iš 2 pusių:
Norėdami sumažinti apkrovą spaudžiamoje pusėje, iš viršaus įpjaukite kamieną maždaug 1/3 kamieno skersmens.
Atskiriamąjį pjūvį pjaukite tempiamoje pusėje iš apačios.
Kamienas atremiamas iš 1 pusės:
Norėdami sumažinti apkrovą spaudžiamoje pusėje, iš apačios įpjaukite kamieną maždaug 1/3 kamieno skersmens.
Atskiriamąjį pjūvį pjaukite tempiamoje pusėje iš viršaus.
Jeigu esate numatę ilgas darbo pertraukas, akumuliatoriaus bloką pašalinkite iš prietaiso ir pasirūpinkite, kad juo nebūtų įmanoma naudotis be leidimo.
Akumuliatoriaus bloko blokavimo panaikinimo mygtuką patraukite akumuliatoriaus bloko link.
Nuspauskite akumuliatoriaus bloko blokavimo panaikinimo mygtuką, kad akumuliatoriaus blokas nebūtų blokuojamas.
Akumuliatoriaus bloką išimkite iš prietaiso.
Akumuliatoriaus bloko pašalinimas prietaiso (žr. skyrių Akumuliatoriaus bloko pašalinimas).
Prietaiso valymas (žr. skyrių Įrenginio valymas).
Nesilaikant svorio nuorodos
Sužalojimų ir materialinės žalos pavojus
Transportuodami atsižvelkite į įrenginio svorį.
Nekontroliuojamas veikimas
Pjautiniai sužeidimai
Prieš gabendami prietaisą išimkite iš jo akumuliatoriaus bloką.
Grandininį pjūklą gabenkite su uždėtu apsauginiu grandinės gaubtu.
Akumuliatoriaus bloko šalinimas (žr. skyrių Akumuliatoriaus bloko pašalinimas).
Paspauskite rankų apsaugą / grandinės stabdžio svirtį pjovimo juostos kryptimi.
Įjungtas grandinės stabdys.
Uždėkite apsauginį grandinės gaubtą.
Prietaisą gabenkite tik už rankenos, žemyn nukreipę pjovimo juostą.
Jeigu grandininį pjūklą nešate didesnį atstumą, ištuštinkite grandinės alyvos baką.
Nuimkite grandinės alyvos bako dangtį.
Į tinkamą indą įpilkite grandinės tepimo alyvos.
Užsukite grandinės alyvos bako dangtį.
Gabendami transporto priemone įtvirtinkite įrenginį, kad jis neslidinėtų ir neapvirstų.
Nesilaikant svorio nuorodos
Sužalojimų ir materialinės žalos pavojus
Laikydami atsižvelkite į prietaiso svorį.
Nekontroliuojamas veikimas
Pjautiniai sužeidimai
Prieš sandėliuodami prietaisą išimkite iš jo akumuliatorių.
Grandininį bloką sandėliuokite tik su uždėtu apsauginiu grandinės gaubtu.
Akumuliatoriaus bloko šalinimas (žr. skyrių Akumuliatoriaus bloko pašalinimas).
Paspauskite rankų apsaugą / grandinės stabdžio svirtį pjovimo juostos kryptimi.
Įjungtas grandinės stabdys.
Uždėkite apsauginį grandinės gaubtą.
Ištuštinkite grandinės alyvos baką.
Nuimkite grandinės alyvos bako dangtį.
Į tinkamą indą įpilkite grandinės tepimo alyvos.
Užsukite grandinės alyvos bako dangtį.
Jei prietaisas sandėliuojamas ilgiau nei mėnesį, sutepkite grandinę, kad neatsirastų rūdžių.
Prietaisą sandėliuokite sausoje ir tinkamai vėdinamoje vietoje. Sandėliuokite atokiai nuo korozinį poveikį sukeliančių medžiagų, pvz., sodo chemikalų, ir ledą tirpdančių druskų. Prietaiso nesandėliuokite lauke.
Nekontroliuojamas veikimas
Pjautiniai sužeidimai
Prieš imdamiesi bet kokių prietaiso tvarkymo darbų visada pirmiau išimkite akumuliatoriaus bloką.
Aštri grandinė
Pjautiniai sužeidimai
Dirbdami su grandine, mūvėkite apsaugines pirštines.
Išimkite akumuliatoriaus bloką (žr. skyrių Akumuliatoriaus bloko pašalinimas).
Norėdami nuvalyti nuo grandinės pjaunamos medžiagos likučius ir nešvarumus, naudokite šepetį.
Korpusą ir rankenas valykite minkšta, sausa šluoste.
Po kiekvieno valymo patikrinkite grandinės stabdžio veikimą (žr. skyrių Stabdžių veikimo tikrinimas).
Prieš kiekvieną eksploatacijos pradžią turi būti atlikta šie darbai:
Patikrinkite grandinės alyvos lygį, jei reikia, įpilkite grandinės alyvą (žr. skyrių Alyvos bako pripildymas).
Patikrinkite grandinės įtempimą (žr. skyrių Grandinės įtempimo tikrinimas).
Patikrinkite, ar grandinė yra pakankamai aštri, jei reikia, pakeiskite grandinę (žr. skyrių Grandinės ir pjovimo juostos keitimas).
Patikrinkite, ar prietaisas nepažeistas.
Patikrinkite, ar visi sraigtai, veržlės ir varžtai tvirtai laikosi.
Patikrinkite grandinės stabdžio veikimą (žr. skyrių Stabdžių veikimo tikrinimas).
Kas 5 eksploatavimo valandas patikrinkite grandinės stabdžio veikimą (žr. skyrių Stabdžių veikimo tikrinimas).
Įjunkite prietaisą.
Kai prietaisas veikia, pasukite ranką ant priekinės rankenos taip, kad rankos apsaugas / grandinės stabdžio svirtis su plaštakos išorine puse būtų stumiama pjovimo juostos kryptimi.
Grandinės stabdys įjungiamas.
Grandinė turi sustoti.
Patraukite rankų apsaugą / grandinės stabdžio svirtį rankenos kryptimi.
Grandinė turi atsilaisvinti.
Akumuliatoriaus bloko šalinimas (žr. skyrių Akumuliatoriaus bloko pašalinimas).
Atlaisvinkite grandinės įtempimo rankenėlę.
Grandinės įtempimą nustatykite žiedu.
Patikrinkite grandinės įtempimą.
Atstumas tarp pjovimo juostos ir grandinės turi būti ca. 5,5 mm.
Priveržkite grandinės įtempimo rankenėlę.
Aštri grandinė
Pjautiniai sužeidimai
Dirbdami su grandine, mūvėkite apsaugines pirštines.
Akumuliatoriaus bloko šalinimas (žr. skyrių Akumuliatoriaus bloko pašalinimas).
Atleiskite grandinės įtempimo rankenėlę ir nuimkite dangtį.
Nuimkite pjovimo juostą su grandinės įtempimo įtaisu.
Norėdami pakeisti pjovimo juostą, nuimkite grandinės įtempimo įtaisą.
Tinkamai utilizuokite seną grandinę ir, jei reikia, pjovimo juostą.
Jei reikia, grandinės įtempimo įtaisą sumontuokite ant naujos pjovimo juostos.
Uždėkite naują grandinę ant pjovimo juostos. Stebėkite grandinės sukimosi kryptį.
Uždėkite grandinę aplink žvaigždutę ir įstatykite į pjovimo juostą.
Uždėkite dangtį ir priveržkite grandinės įtempimo rankenėlę.
Nustatykite grandinės įtempimą (žr. skyrių Grandinės įtempimo nustatymas).
Gedimų priežastys dažnai yra paprastos, kurias nesunkiai pašalinsite pasinaudoję šia apžvalga. Kilus abejonių arba atsiradus čia nenurodytų gedimų, kreipkitės į įgaliotą klientų aptarnavimo tarnybą.
Senstančios baterijos talpa net ir gerai ją prižiūrint, mažėja, todėl net ir pilnai įkrauta ji neveikia visą numatytą veikimo laiką. Tai nėra trūkumas.
Prietaisas neįsijungia
Priežastis:
Akumuliatoriaus blokas yra išsikrovęs.
Šalinimas:
Įkraukite akumuliatoriaus bloką.
Prietaisas neįsijungia
Priežastis:
Akumuliatoriaus blokas defektinis.
Šalinimas:
Pakeiskite akumuliatoriaus bloką.
Prietaisas neįsijungia
Priežastis:
Akumuliatoriaus blokas įstatytas ne pagal reikalavimus.
Šalinimas:
Akumuliatoriaus bloką stumkite į laikiklį taip, kad jis užsifiksuotų.
Veikiantis prietaisas sustoja.
Priežastis:
Akumuliatoriaus blokas perkaito
Šalinimas:
Nutraukite darbą ir palaukite, kol akumuliatoriaus bloko temperatūra atitiks privalomąją.
Veikiantis prietaisas sustoja.
Priežastis:
Perkaito variklis
Šalinimas:
Nutraukite darbą ir palaukite, kol variklis atauš.
Kiekvienoje šalyje galioja mūsų įgaliotų pardavėjų nustatytos garantijos sąlygos. Galimus įrenginio gedimus garantijos galiojimo laikotarpiu pašalinsime nemokamai, jei tokių gedimų priežastis buvo netinkamos medžiagos ar gamybos defektai. Dėl garantinių gedimų šalinimo kreipkitės į savo pardavėją arba artimiausią klientų aptarnavimo tarnybą pateikdami pirkimą patvirtinantį kasos kvitą.
(Adresą rasite kitoje pusėje)
Įrenginio galios duomenys | |
Darbinė įtampa | 36 V |
Grandinės tuščiosios eigos greitis | 21 m/s |
Grandinės alyvos bako tūris | 190 ml |
Pjovimo skersmuo (didž.) | mm |
Nustatyta vertė pagal standartus EN 60745–1 EN 60745-2-13 | |
Garso lygis LpA | 91,2 dB(A) |
Neapibrėžtis KpA | 3,0 dB(A) |
Garso galios lygis LWA | 102,2 dB(A) |
Neapibrėžtis KWA | 1,8 dB(A) |
Vibracijos, kuria priekinė rankena veikia viršutines galūnes, vertė | 3,6 m/s2 |
Vibracijos, kuria galinė rankena veikia viršutines galūnes, vertė | 4,9 m/s2 |
Neapibrėžtis K | 1,5 m/s2 |
Matmenys ir svoriai | |
Ilgis x plotis x aukštis | 834 x 222 x 235 mm |
Pjovimo juostos ilgis | 356 mm |
Pjovimo ilgis | 300 mm |
Grandinės žingsnis | 0,375 (9,525) in (mm) |
Svoris (be akumuliatoriaus bloko) | 4,3 kg |
Nurodytoji vibracijos vertė išmatuojama taikant standartinę bandymo procedūrą ir turi būti palyginama su prietaisui taikoma verte.
Nurodytoji vertė turi būti naudojama iš anksto įvertinant apkrovą.
Atsižvelgiant į prietaiso naudojimo būdą tam tikrais prietaiso veikimo tarpsniais vibracijos vertė nuo nurodytosios bendrosios vertės gali skirtis.
Jeigu prietaisas ilgą laiką būtų naudojamas be pertraukos, gali nutirpti rankos.
Rankoms apsaugoti mūvėkite šiltas pirštines.
Reguliariai darykite darbo pertraukas.
Pareiškiame, kad toliau aprašyto aparato brėžiniai ir konstrukcija bei mūsų į rinką išleistas modelis atitinka pagrindinius ES direktyvų saugumo ir sveikatos apsaugos reikalavimus. Jeigu įrenginiui atliekamas su mumis nesuderintas keitimas, ši deklaracija netenka savo galios.
Produktas: akumuliatorinis grandininis pjūklas
Tipas: 1.444-05x.x
Atitinkamos ES direktyvos2014/30/ES
2006/42/EB (+2009/127/EB)
2011/65/ES
2000/14/EB (+2005/88/EB)
Taikomi darnieji standartaiEN 50581: 2012
EN 55014-1: 2017
EN 55014-2: 2015
EN 60745-1:2009+A11:2010
EN 60745-2-13:2009+A1:2010
Taikoma atitikties įvertinimo procedūra2000/14/EB ir pakeista 2005/88/EB: V priedas
Svertinis garso galios lygis dB(A)Išmatuota:102,2
Garantuojama:104
Įgaliota įstaiga, 0197 TÜV Rheinland LGA Products GmbH; Tillystarße 2 D - 90431 Niurnbergas, Vokietija, atliko EB tipo tyrimą, pažymėjimo numeris: BM 50455772 0001
Pasirašantys asmenys veikia pagal bendrovės vadovų įgaliojimus.
Dokumentacijos tvarkytojas:
S. Reiser
Alfred Kärcher SE & Co. KG
Alfred-Kärcher-Str. 28 - 40
71364 Vinendenas, Vokietija
Tel.: +49 7195 14-0
Faks.: +49 7195 14-2212
Vinendenas (Winnenden), 2018-09-01