CNS 36-35 Battery

5968947 (09/19)
5968947 (09/19)
Pirms iekārtas pirmās izmantošanas reizes rūpīgi izlasiet turpmākās drošības norādes, šo oriģinālo lietošanas instrukciju, iepazīstieties ar akumulatora pakai pievienotajām drošības norādēm, kā arī ar akumulatora pakas / lādētāja oriģinālo lietošanas instrukciju. Rīkojieties saskaņā ar tām. Saglabājiet minētos materiālus vēlākai izmantošanai vai nodošanai nākamajam īpašniekam.
Kopā ar lietošanas instrukcijā ietvertajiem norādījumiem ņemiet vērā likumdevēja vispārīgos drošības tehnikas noteikumus un nelaimes gadījumu novēršanas noteikumus.
Strādājot ar motorzāģiem, pastāv ļoti liela savainojumu riska iespējamība, jo darbs notiek ar ļoti lielu ķēdes ātrumu un ļoti asiem ķēdes zobiem. Strādājot ar motorzāģiem, obligāti ievērojiet drošības pasākumus un darba noteikumus.
Papildus minētajām drošības norādēm jāievēro arī valstī spēkā esošie drošības un izglītības noteikumi (piem., iestāžu, arodbiedrību vai sociālā nodrošinājuma iestāžu noteikumi). Motorzāģu izmantošanas laiku (dienas vai gada laiks) var ierobežot vietējie noteikumi. Ievērojiet vietējos noteikumus.
Norāde par tieši draudošām briesmām, kuras izraisa smagas traumas vai nāvi.
Norāde par iespējami draudošām briesmām, kuras var izraisīt smagas traumas vai nāvi.
Norāda uz iespējami bīstamu situāciju, kura var radīt vieglus ievainojumus.
Norāde par iespējami bīstamu situāciju, kura var radīt materiālos zaudējumus.
Izlasiet visus drošības noteikumus un norādes.
Drošības noteikumu un norāžu neievērošana var izraisīt strāvas triecienu un/vai smagus savainojumus. Uzglabājiet visus drošības noteikumus un norādes turpmākai pielietošanai.
Drošības noteikumos izmantotais termins „Elektroinstruments” attiecas uz tīkla elektroinstrumentiem (ar tīkla kabeli) un akumulatora elektroinstrumentiem (bez tīkla kabeļa).
Darba vietas drošība
Raugiet, lai darba zona būtu tīra un labi apgaismota. Nekārtība vai neapgaismota darba zona var izraisīt nelaimes gadījumus.
Ar elektroinstrumentu nestrādājiet sprādzienbīstamā vidē, kurā atrodas uzliesmojoši šķidrumi, gāzes vai putekļi. Elektroinstrumenti rada dzirksteles, kas var aizdedzināt putekļus vai tvaikus.
Raugiet, lai elektroinstrumenta lietošanas laikā darba zonā neatrastos bērni un citas personas. Noliecoties, jūs varat zaudēt kontroli pār instrumentu.
Elektriskā drošība
Elektroinstrumenta pieslēguma spraudnim jāatbilst kontaktligzdai. Spraudni nedrīkst pielāgot. Lietojot iezemētus elektriskos darbarīkus, neizmantojiet adaptera spraudni. Oriģinālie spraudņi un atbilstošas kontaktligzdas samazina elektriskā trieciena risku.
Izvairieties no ķermeņa saskares ar iezemētām virsmām, piemēram, caurulēm, apsildes elementiem, krāsnīm un ledusskapjiem. Brīdī, kad jūsu ķermenis ir sazemēts, iespējams paaugstināts elektriskā trieciena risks.
Elektroinstrumentus uzglabājiet pret lietu vai mitrumu aizsargātā telpā. Ūdens iespiešanās elektroinstrumentā paaugstina strāvas trieciena risku.
Nelietojiet kabeli neatbilstoši paredzētajam mērķim, piemēram, lai elektroinstrumentu nestu, pakārtu vai, lai atvienotu spraudni no kontaktligzdas. Raugiet, lai kabelis atrastos drošā attālumā no karstuma, eļļas, asām malām vai ierīces kustīgajām daļām. Bojāti vai samezglojušies pieslēguma kabeļi palielina elektriskā trieciena risku.
Strādājot ar elektroinstrumentu ārpus telpām, izmantojiet tikai lietošanai ārpus telpām paredzētus pagarinājuma kabeļus. Lietojot izmantošanai ārpus telpām paredzētu pagarinājuma kabeli, tiek samazināts elektriskā trieciena risks.
Ja nav iespējams izvairīties no elektroinstrumenta lietošanas mitrā vidē, izmantojiet noplūdes strāvas aizsargslēdzi. Noplūdes strāvas aizsargslēdža lietošana samazina elektriskā trieciena risku.
Personu drošība
Esiet uzmanīgs, pievērsiet uzmanību tam, ko darāt un ar elektroinstrumentu un strādājiet ar to rūpīgi. Nelietojiet elektroinstrumentu, ja esat noguris vai narkotisko vielu, alkohola vai medikamentu ietekmē. Elektroinstrumenta lietošanas laikā viens neuzmanības brīdis var radīt nopietnus savainojumus.
Vienmēr nēsājiet personisko aizsargaprīkojumu un aizsargbrilles. Personīgā aizsargaprīkojuma, piemēram, putekļu maskas, neslīdošu drošības apavu, aizsargķiveres vai dzirdes aizsardzības lietošana atkarībā no elektroinstrumenta veida un izmantošanas mērķa, samazina savainojumu risku.
Izvairieties no nejaušas ekspluatācijas uzsākšanas. Pirms elektroinstrumentu pievienot strāvas padevei un/vai akumulatoram, pacelt vai nest, pārliecinieties, ka tas ir izslēgts. Ja elektroinstrumenta nešanas laikā pirkstu esat novietojis uz slēdža vai strāvas padevei pievienojat ieslēgtu iekārtu, tas var izraisīt nelaimes gadījumus.
Pirms ieslēgt elektroinstrumentu, noņemiet iestatīšanas instrumentus vai uzgriežņu atslēgu. Iekārtas rotējošā daļā ievietotais darbarīks vai atslēga var radīt savainojumus.
Izvairieties no nepareiza ķermeņa stāvokļa. Stāviet stabilā pozīcijā un saglabājiet līdzsvaru. Tā elektroinstrumentu negaidītās situācijās varēsiet labāk kontrolēt.
Nēsājiet piemērotu apģērbu. Nenēsājiet platu apģērbu vai rotaslietas. Raugiet, lai mati, apģērbs un cimdi neatrastos kustīgu detaļu tuvumā. Kustīgās daļas var aizķert brīvu apģērbu, cimdus, rotaslietas vai garus matus.
Ja ir iespējams piemontēt putekļu nosūkšanas un savākšanas ierīces, pārliecinieties, ka tās ir pievienotas un tiek izmantotas atbilstoši paredzētajam mērķim. Putekļu nosūkšanas iekārtas izmantošana samazina putekļu radīto apdraudējumu.
Elektroinstrumenta lietošana
Nepārslogojiet ierīci. Darbu veikšanai izmantojiet šim mērķim paredzētu elektroinstrumentu. Ar atbilstošu elektroinstrumentu norādītajā jaudas diapazonā jūs varēsiet strādāt labāk un drošāk.
Nelietojiet elektroinstrumentu ar bojātu slēdzi. Elektroinstruments, ko vairs nevar ieslēgt vai izslēgt, ir bīstams un to ir jāremontē.
Pirms veikt iekārtas iestatījumus, mainīt detaļas vai novietot iekārtu, atvienojiet spraudni no kontaktligzdas un/vai izņemiet akumulatoru. Šis drošības pasākums novērsīs neparedzētu elektroinstrumenta iedarbināšanu.
Elektroinstrumentus uzglabājiet bērniem nepieejamā vietā. Neļaujiet ierīci lietot personām bez darba pieredzes vai personām, kas nav izlasījušas šīs norādes. Elektroinstrumenti ir bīstami, ja tos lieto nepieredzējušas personas.
Nodrošiniet rūpīgu elektroinstrumentu apkopi. Pārbaudiet, vai kustīgās daļas darbojas nevainojami un neieķīlējas, vai detaļas nav salauztas un bojātas tā, ka ietekmē elektroinstrumenta funkcijas. Pirms iekārtas lietošanas saremontējiet bojātās daļas. Slikti kopti elektroinstrumenti ir daudzu nelaimes gadījumu cēlonis.
Raugiet, lai griešanas darbarīki būtu asi un tīri. Rūpīgi kopti griešanas instrumenti ar asiem asmeņiem mēdz mazāk ieķerties un tos ir vieglāk vadīt.
Elektroinstrumentus, to piederumus, apstrādes instrumentus utt. lietojiet atbilstoši šīm norādēm. Lietošanas laikā ņemiet vērā darba nosacījumus un veicamo darbību. Elektroinstrumentu izmantošana neatbilstoši paredzētajam mērķim var radīt bīstamas situācijas.
Akumulatoru paku ekspluatācija un uzturēšana
Akumulatoru pakas uzlādei izmantojiet tikai ražotāja atļautās uzlādes ierīces. Uzlādes ierīces, kas nav piemērotas atbilstošai akumulatoru pakai, var izraisīt ugunsgrēku.
Izmantojiet ierīci tikai ar piemērotu akumulatoru paku. Citu akumulatoru paku izmantošana var izraisīt savainojumus vai ugunsgrēkus.
Neizmantoto akumulatoru paku uzglabājiet drošā attālumā no metāliskiem priekšmetiem, monētām, atslēgām, naglām, skrūvēm vai citiem nelieliem metāla priekšmetiem, kas var radīt īssavienojumu. Īssavienojums var izraisīt ugunsgrēku vai eksploziju.
Atsevišķos gadījumos no akumulatoru pakas var noplūst šķidrums. Izvairieties no saskares. Ja nonākat saskarē ar šo šķidrumu, rūpīgi to noskalojiet. Ja šķidrums iekļūst Jūsu acīs, nekavējoties uzmeklējiet ārstu. Akumulatora šķidrums var radīt izsitumus un apdegumus uz ādas.
Serviss
Elektroinstrumenta remontu ļaujiet veikt tikai kvalificētiem profesionāļiem, kas izmanto oriģinālās rezerves daļas. Šādi var saglabāt iekārtas drošību.
Dažos reģionos noteikumi var ierobežot šīs ierīces ekspluatāciju. Saņemiet informāciju no vietējās iestādes.
Grieztas traumas radīts dzīvības apdraudējums, kuru var izraisīt nekontrolētas ierīces kustības. Sargājiet ķermeņa daļas no kustīgajām detaļām.
Savainošanās risks aizsviestu vai krītošu priekšmetu dēļ. Nekādā gadījumā nelietojiet ierīci, ja 15 m rādiusā atrodas personas (īpaši bērni) vai dzīvnieki.
Jūs ierīcei nedrīkstat veikt patvaļīgas izmaiņas.
Bērni un personas, kuras nav iepazinušās ar šo instrukciju, nedrīkst šo ierīci izmantot. Vietējie noteikumi var ierobežot lietotāja vecumu.
Jums nepieciešams bez šķēršļiem pārskatīt darba zonu, lai atpazītu iespējamos draudus. Izmantojiet ierīci tikai, ja ir labs apgaismojums.
Pirms ekspluatācijas pārbaudiet, vai iekārta, visas vadības ierīces, ieskaitot ķēdes bremzi un drošības ierīces, darbojas pareizi. Pārbaudiet, vai ierīces korpusā nav vaļīgu vietu un vai visas aizsargierīces un rokturi ir pareizi un droši nostiprināti. Ja visas iepriekš minētās komponentes nav nevainojamā stāvoklī, iekārtu izmantot nedrīkst.
Nekādā gadījumā neizmantojiet iekārtu, ja uz roktura esošais ierīces slēdzis nedarbojas, kā paredzēts (to nevar ieslēgt/izslēgt).
Pirms iekārtas izmantošanas nomainiet nolietotās vai bojātās detaļas.
Atsitiena risks līdzsvara zaudēšanas dēļ. Izvairieties no neparastas ķermeņa stājas, stāviet stabilā, drošā pozīcijā un saglabājiet līdzsvaru.
Ja ierīce ir nokritusi, saņēmusi triecienu vai neparasti vibrē, nekavējoties to apturiet un pārbaudiet, vai tajā nav bojājumu vai nosakiet vibrācijas cēloni Uzticiet bojājumu novēršanu pilnvarotam klientu apkalpošanas centram vai nomainiet ierīci.
Darbinot ierīci, valkājiet pilnīgu acu un ausu aizsardzību, stiprus un izturīgus cimdus un galvas aizsardzību. Ja darba gaitā rodas putekļi, valkājiet sejas masku.
Izmantojot iekārtu, uzvelciet biezas bikses ar garām starām, izturīgus apavs un atbilstoša izmēra cimdus. Nestrādājiet basām kājām! Nevalkājiet rotas, sandales vai šortus.
Savainošanās draudi, kad vaļīgu apģērbu, matus vai rotas aizķer ierīces kustīgās daļas. Turiet apģērbu un rotas pa gabalu no kustīgām mašīnas daļām. Saņemiet garus matus astē.
Dzirdes aizsarglīdzekļi var ietekmēt brīdinājuma signālu uztveri, tādēļ pievērsiet uzmanību tuvumā un darba zonā esošajiem iespējamiem draudiem.
Izmantojiet tikai ražotāja apstiprinātos piederumus un rezerves daļas. Oriģinālie piederumi un rezerves daļas garantē drošu un nevainojamu ierīces darbību.
Zāģa darbības laikā raugiet, lai ķermeņa daļas neatrastos zāģa ķēdes tuvumā. Pirms zāģa iedarbināšanas pārliecinieties, ka ķēde nekam nepieskaras. Veicot darbus ar motorzāģi, nepietiekamas uzmanības brīdī ir iespējama apģērba vai ķermeņa daļu aizķeršana ar zāģa ķēdi.
Motorzāģi vienmēr turiet ar labo roku aiz aizmugurējā roktura un kreiso roku – aiz priekšējā roktura. Motorzāģa turēšana pretējā darba pozīcijā palielina savainojumu risku un šādi to nedrīkst izmantot.
Elektroinstrumentu drīkst turēt tikai aiz izolētajām rokturu virsmām, jo zāģa ķēde var pieskarties slēptiem vadiem. Pieskaroties strāvu vadošam kabelim, motorzāģa ķēdes izraisa motorzāģa metālisko daļu strāvas vadību un lietotāju var pakļaut strāvas triecienam.
Nēsājiet aizsargbrilles un dzirdes aizsargelementus. Ieteicams izmantot papildu aizsargaprīkojumu galvai, rokām, kājām un pēdām. Piemērots aizsargapģērbs samazinās lidojoša zāģmateriāla izraisītus savainojuma draudus un netīšu pieskaršanos zāģa ķēdei.
Nestrādājiet ar motorzāģi kokā. Strādājot kokā, ir iespējami savainojuma draudi.
Raugiet, lai jūsu poza vienmēr būtu stabila un motorzāģi lietojiet tikai tad, ja stāvat uz cietas, drošas un līdzenas pamatnes. Slidena pamatne vai nestabilas virsmas, piemēram trepes, var izraisīt līdzsvara vai motorzāģa kontroles zudumu.
Zāģējot nospriegotu zaru, rēķinieties ar iespēju, ka tas var strauji atbrīvoties. Atbrīvojot koka šķiedrās radīto nospriegojumu, zars var trāpīt apkalpojošam personālam un/vai izraisīt kontroles zaudējumu par motorzāģi.
Rīkojieties īpaši rūpīgi, zāģējot pamežu un jaunus kokus. Plānais materiāls var aizķerties zāģa ķēdē un atsisties pret jums, vai arī izraisīt līdzsvara zudumu.
Pārnēsājiet motorzāģi izslēgtā stāvoklī, to turot aiz priekšējā roktura un ar zāģa ķēdi pagrieztu prom no ķermeņa. Transportējot vai uzglabājot motorzāģi, vienmēr uzlieciet ķēdes aizsargpārsegu. Rūpīga motorzāģa lietošana samazina iespēju netīšām pieskarties rotējošai zāģa ķēdei.
Sekojiet norādēm par eļļošanu, ķēdes nospriegojumu un piederumu nomaiņu. Neatbilstoši nospriegota vai ieeļļota ķēde var pārtrūkt vai palielināt atsišanās iespēju.
Raugiet, lai rokturi būtu sausi tīri no eļļas un ziedēm. Ar smērvielu pārklāti, eļļaini rokturi ir slideni un var izraisīt kontroles zudumu.
Zāģējiet tikai koksni. Neizmantojiet motorzāģi neatbilstoši paredzētajam mērķim. Piemērs: Neizmantojiet motorzāģi plastmasas, mūra vai citu būvmateriālu zāģēšanai. Motorzāģa lietošana neatbilstoši paredzētajam mērķim var izraisīt bīstamas situācijas.
Atsitiens var rasties, ja vadotnes sliedes gals pieskaras priekšmetam, vai arī tad, ja ķēde, koksnei liecoties, ieķīlējas griezumā.
Dažos gadījumos pieskaršanās priekšmetam ar sliedes smaili var izraisīt negaidītu un atpakaļ vērstu reakciju, kuras laikā vadotnes sliede triecienveidīgi pārvietojas augšup un lietotāja virzienā.
Ķēdes iespīlēšanās vadotnes sliedes augšmalā var izraisīt strauju sliedes pārvietošanos atpakaļ lietotāja virzienā.
Katra no šāda darbība izraisa kontroles zudumu pār motorzāģi un rada smagu savainojumu iespēju. Nepaļaujieties tikai uz motorzāģa iebūvētajām drošības ierīcēm. Jums kā motorzāģa lietotājam jāveic dažādi pasākumi, lai darbs noritētu bez negadījumiem un savainojumiem.
Atsitiens ir nepareizas vai kļūdainas elektroinstrumenta lietošanas rezultāts. To var novērst ar atbilstošiem turpmāk minētajiem drošības pasākumiem:
Turiet zāģi cieši ar abām rokām, raugot, lai delna un pirksti pilnībā aptvertu rokturus. Nostājieties tādā pozā un rokas novietojiet tā, lai varētu kompensēt atsitiena radīto spēku. Lietotājs var kompensēt atsitiena radīto spēku, veicot piemērotus pasākumus. Neatlaidiet motorzāģi.
Nestāviet nestandarta pozīcijā un neveiciet zāģēšanu augstumā, kas pārsniedz plecu augstumu. Šādi tiek novērsta nejauša pieskaršanās materiālam ar sliedes smaili un uzlabota kontrole pār motorzāģi negaidītās situācijās.
Lietojiet tikai ražotāja norādītās nomaiņas sliedes un motorzāģa ķēdes. Nepareizas nomaiņas sliedes un motorzāģa ķēdes var izraisīt ķēdes pārtrūkšanu un/vai atsitienu.
ievērojiet ražotāja norādes, veicot motorzāģa ķēdes asināšanu un apkopi. Pārāk zemi dziļuma ierobežotāji paaugstina atsitiena iespēju.
Kärcher iesaka pirmajā lietošanas reizē zāģēt koku stumbrus uz zāģēšanas steķa.
Izmantojot motorzāģi, turiet pie sevis pirmās palīdzības komplektu lielām brūcēm un līdzekli palīdzības izsaukšanai. Tuvumā jābūt arī lielākam un plašākam pirmās palīdzības komplektam.
Pirms ierīces izmantošanas nostājieties stabilā stājā, parūpējieties par darba vietas tīrību un izplānojiet atkāpšanās ceļu krītošu zaru gadījumā.
Sargieties no eļļas izgarojumiem un zāģu skaidām. Ja nepieciešams, nēsājiet masku vai elpošanas aparātu.
Motorzāģi vienmēr stingri turiet ar abām rokām. Turiet rokturus ar īkšķiem vienā pusē un pirkstiem otrā pusē. Turiet aizmugurējo rokturi ar labo roku un priekšējo rokturi ar kreiso roku.
Savainojumu risks. Neizdariet ierīcei nekādas izmaiņas. Nelietojiet ierīci tādu pierīču vai ierīču darbināšanai, ko nav ieteicis ierīces ražotājs.
Pirms ierīces ieslēgšanas pārbaudiet, vai zāģa ķēde nepieskaras nevienam priekšmetam.
Nepareizi nospriegotai zāģa ķēdei izlecot no virzošās sliedes, pastāv smagu ievainojumu vai nāves risks. Pirms katras lietošanas reizes pārbaudiet ķēdes spriegojumu. Ķēdes garums ir atkarīgs no temperatūras.
Pārbaudiet, vai visas aizsargierīces, rokturi un ķīļveida atdure ir pareizi nostiprināta un labā stāvoklī.
Smagu ievainojumu risks nepareizas darba metodikas dēļ:
Strādājot ar motorzāģi jums vienmēr jāsaglabā modrība un kontrole pār savu darba vietu. Darba zonas lielums ir atkarīgs no veicamā uzdevuma un koka vai darba gabala lieluma. Koka nogāšanai nepieciešama lielāka darba vieta nekā gabala nozāģēšanai.
Nekad nezāģējiet ar kādu no ķermeņa daļām vienā līnijā ar virzošo sliedi un ķēdi. Tā jūs mazināsiet risku, ka ķēde atsitiena gadījumā var trāpīt pa jūsu galvu vai ķermeni.
Zāģēšanas laikā nevirziet zāģi uz priekšu un atpakaļ, ļaujiet darbu veikt ķēdei, uzturiet to asu un nemēģiniet to ar spēku virzīt caur griezumu.
Grieziena beigās neizdariet spiedienu uz zāģi. Esiet gatavībā atbrīvot zāģi pēc zāģējuma pabeigšanas.
Neapstādiniet motorzāģi zāģēšanas laikā. Ļaujiet zāģim darboties, līdz griezums ir pabeigts.
Iepazīstiet savu jauno motorzāģi, veicot vienkāršus griezumus droši atbalstītā koksnē. Atkārtojiet šo procesu, ja ilgu laiku savu motorzāģi neesat izmantojis.
Nezāģējiet vīnogulājus un/vai īsus krūmājus, kuru diametrs ir mazāks par 75 mm.
Izslēdziet ierīci, nofiksējiet ķēdes bremzi, izņemiet akumulatoru paku un pārliecinieties, ka visas kustīgās daļas ir pilnībā apturētas:
Pirms iekārtas tīrīšanas vai fiksācijas atvienošanas.
Ierīci atstāt bez uzraudzības.
Pirms pierīču uzstādīšanas vai noņemšanas.
Pirms ierīces pārbaudes, apkopes vai remonta.
Motorzāģis ir smaga ierīce. Cilvēkiem, kuri lieto motorzāģi, jābūt fiziski sagatavotiem un veseliem. Jums jābūt gana labai redzei, veiklībai, līdzsvaram un prasmēm. Ja rodas šaubas, nelietojiet motorzāģi.
Strādājot ar ierīci, vienmēr valkājiet aizsargķiveri ar režģa sejsegu, lai samazinātu sejas un galvas traumu risku atsitiena gadījumā.
Pat tad, ja iekārta tiek lietota atbilstoši aprakstītajiem noteikumiem, joprojām pastāv neapzināts apdraudējums. Iekārtas lietošanas laikā var rasties turpmākie draudi:
Vibrācijas var radīt savainojumus. Katram darba veidam izmantojiet piemērotus instrumentus, izmantojiet paredzētos rokturus, kā arī ierobežojiet darba un ekspozīcijas laiku.
Troksnis var izraisīt dzirdes traucējumus. Izmantojiet dzirdes aizsardzības līdzekļus un ierobežojiet radīto slodzi.
Grieztas brūces, saskaroties ar nenosegtiem zāģa ķēdes zāģa zobiem.
Grieztas brūces neparedzētas, pēkšņas virzošās sliedes kustības vai atsitiena dēļ.
Grieztas brūces / ieduršanās risks no zāģa ķēdes prom lidojošu daļiņu dēļ.
Aizsviestu priekšmetu (koka skaidu, skabargu) radītas traumas.
Putekļu un daļiņu ieelpošana.
Smērvielas/eļļas saskare ar ādu.
Ilgāks ierīces lietošanas ilgums var radīt vibrācijas izraisītus asinsrites traucējumus rokās. Vispārēji ieteicamu aparāta lietošanas laiku noteikt nevar, jo tas ir atkarīgs no vairākiem ietekmes faktoriem:
Personīga predispozīcija uz sliktu asinsriti (bieži auksti pirksti, pirkstu tirpšana)
Zema apkārtējā temperatūra. Roku aizsardzībai valkājiet siltus cimdus.
Cieša satvēriena radīti asinsrites traucējumi.
Nepārtraukts darba režīms ir sliktāks par pārtrauktu darba režīms.
Regulāras un ilglaicīgas ierīces lietošanas gadījumā un, atkārtoti iestājoties atbilstošajām pazīmēm, piemēram, pirkstu kņudēšanai, aukstiem pirkstiem, iesakām iziet medicīnisko apsekošanu.
Noteikumiem neatbilstošs lietojums
Grieztu brūču radīts dzīvības apdraudējums
Lietojiet ierīci tikai atbilstoši paredzētajam mērķim.
Motorzāģis ir paredzēts tikai privātai lietošanai.
Motorzāģis ir paredzēts darbam ārpus telpām.
Drošības apsvērumu dēļ motorzāģis vienmēr ir stingri jātur ar abām rokam.
Motorzāģis ir paredzēts zaru, stumbru un baļķu zāģēšanai. Virzošās sliedes griešanas garums nosaka zāģētā materiāla maksimālo iespējamo diametru.
Motorzāģi drīkst izmantot tikai koksnes zāģēšanai.
Nelietojiet motorzāģi slapjā vidē vai lietus laikā.
Izmantojiet motorzāģi tikai labi apgaismotā vidē.
Pārbūves un ražotāja neatļautas ierīces izmaiņas drošības apsvērumu dēļ ir aizliegtas.
Jebkāds cits pielietojums nav pieļaujams. Par apdraudējumu, kas rodas neatbilstošas ekspluatācijas dēļ, atbild lietotājs.
Iepakojuma materiālus ir iespējams pārstrādāt atkārtoti. Utilizējiet iepakojumus videi draudzīgā veidā.
Elektriskās un elektroniskās ierīces satur noderīgus pārstrādājumus materiālus un bieži vien tādas sastāvdaļas kā baterijas, akumulatorus un eļļu, kuras to nepareizas izmantošanas vai neatbilstošas utilizācijas gadījumā var radīt potenciālu apdraudējumu cilvēku veselībai un videi. Tomēr šīs sastāvdaļas ir nepieciešamas ierīces pareizai darbībai. Ierīces, kas apzīmētas ar šo simbolu, nedrīkst izmest kopā ar sadzīves atkritumiem.
Aktuālo informāciju par sastāvdaļām atradīsiet: www.kaercher.com/REACH
Izmantot tikai oriģinālos piederumus un oriģinālās rezerves daļas, jo tie garantē drošu un nevainojamu ierīces darbību.
Informāciju par piederumiem un rezerves daļām skatīt www.kaercher.com.
Ierīces piegādes komplekts ir attēlots uz iepakojuma. Izsaiņojot pārbaudiet, vai saturs ir pilnīgs. Ja trūkst piederumi vai transportēšanas laikā radušies bojājumi, lūdzu, informējiet tirgotāju.
Atvienotas vai mainītas drošības ierīces
Drošības ierīces ir paredzētas jūsu aizsardzībai.
Nemainiet un neatvienojiet drošības ierīces.
Ķēde ar nelielu atsitiena risku samazina atsitiena iespējamību.
Frēzēšanas zobi (iezāģēšanas naži) katra zāģa zoba priekšā neļauj zāģa zobiem pārāk dziļi iegriezties atsitiena zonā, tādējādi samazinot atsitiena spēku.
Asinot ķēdi, pastāv risks, ka šī drošības funkcija pārstās darboties. Ja zāģa veiktspēja pasliktinās, drošības apsvērumu dēļ ķēde ir jānomaina. Rezerves daļām izmantojiet tikai ražotāja ieteikto virzošās sliedes un ķēdes kombināciju.
Virzošajām sliedēm, kuru galiem ir mazs rādiuss, parasti ir zemāks atsitiena risks.
Tāpēc uzdevumam jāizmanto virzošā sliede ar atbilstošu ķēdi ar minimālo pietiekamo garumu. Garākas virzošās sliedes palielina vadības zuduma risku zāģēšanas laikā.
Pirms katras lietošanas reizes pārbaudiet ķēdes spriegojumu (skatiet nodaļu Ķēdes spriegojuma pārbaude). Ja ķēdes spriegojums nav noteikts pareizi, mazāku zaru (kas tievāki par pilnu virzošās sliedes garumu) zāģēšanas laikā pastāv paaugstināts ķēdes noslīdēšanas risks.
Ķēdes vaļīguma vai plīsuma gadījumā ķēdes uztvērējs novērš ķēdes izmešanu lietotāja virzienā.
Iebūvēto ķīļveida atduri var izmantot kā atbalsta punktu, lai zāģēšanas laikā nodrošinātu motorzāģa stabilitāti.
Zāģējot virziet ierīci uz priekšu, līdz durkļi iespiežas koksnes malā. Pēc tam pārvietojot aizmugurējo rokturi uz augšu vai uz leju griezuma virzienā, tiek mazināta darba ar motorzāģi radītā slodze uz ķermeni.
Ķēdes bremzes tiek izmantotas ātrai ķēdes apstādināšanai bīstamos gadījumos.
Nospiežot roku aizsargu / ķēdes bremzes sviru virzošās sliedes virzienā, ķēdei nekavējoties jāapstājas.
Ķēdes bremze nevar novērst atsitienu, bet samazina ievainojumu risku, ja atsitiena gadījumā virzošā sliede trāpa lietotājam.
Pirms katras ierīces lietošanas reizes jāpārbauda ķēdes bremzes pareiza darbība (skatiet nodaļu Ķēdes bremzes darbības pārbaude).
![]() | Vispārīgā brīdinājuma zīme |
![]() | Pirms ekspluatācijas uzsākšanas izlasiet lietošanas pamācību un visas drošības norādes. |
![]() | Strādājot ar ierīci, lietojiet piemērotus galvas, acu un dzirdes aizsardzības līdzekļus. |
![]() | Strādājot ar ierīci, lietojiet neslīdošus drošības apavus. |
![]() | Strādājot ar ierīci, valkāt neslīdošus un izturīgus aizsargcimdus. |
![]() | Motorzāģa atsitiena radīts dzīvības apdraudējums. Nekad nepieskarieties zāģējamajiem priekšmetiem ar virzošās sliedes galu. |
![]() | Nekontrolētas motorzāģa kustības dēļ radītas dzīvības briesmas. Motorzāģi vienmēr stingri turiet ar abām rokām. |
![]() | Nekontrolētas motorzāģa kustības dēļ radītas dzīvības briesmas. Nekad neturiet ierīci tikai ar vienu roku. |
![]() | Nepakļaujiet ierīci ne lietus, ne paaugstināta mitruma ietekmei. |
![]() | Uz etiķetes norādītais garantētais trokšņa spiediena līmenis ir 104 dB. |
![]() | Ķēdes bremze ir atbrīvota. |
![]() | Ķēdes bremze tiek fiksēta un zāģa ķēde tiek bloķēta. |
![]() | Pagrieziet, lai pielāgotu ķēdes spriegojumu: ![]() ![]() |
![]() | Ķēdes kustības virziens (marķējums atrodas zem pārsega) |
![]() | Bloķējiet ķēdes spriegotāju |
![]() | Atbloķējiet ķēdes spriegotāju |
![]() | Virzošās sliedes un ķēdes eļļošana |
![]() | Minimālais ķēdes eļļas līmenis |
Grieztu traumu radīts dzīvības apdraudējums. Strādājot ar ierīci, nēsājiet piemērotu aizsargapģērbu. Ievērojiet vietējos drošības noteikumus.
Strādājot ar ierīci, valkājiet piemērotu aizsargķiveri, kas atbilst EN 397 un apzīmēta ar CE marķējumu.
Strādājot ar ierīci, valkājiet dzirdes aizsardzības līdzekļus, kas atbilst EN 352-1 un ir apzīmēti ar CE marķējumu.
Lai aizsargātos pret lidojošām skabargām, valkājiet piemērotas aizsargbrilles, kas atbilst EN 166 vai ir apzīmētas ar CE marķējumu. Alternatīvi varat valkāt ķiveres sejsegu, kas atbilst EN 1731 un ir apzīmēts ar CE marķējumu.
Specializētajās tirdzniecības vietās ir pieejamas aizsargķiveres ar integrētu dzirdes aizsardzību un vizieri.
Strādājot ar ierīci, ķermeņa augšdaļas aizsardzībai valkājiet motorzāģa jaku, kas atbilst EN 381-11 un ir apzīmēta ar CE marķējumu.
Strādājot ar ierīci, valkājiet piemērotus aizsargcimdus, kas paredzēti aizsardzībai pret griezumiem un atbilst EN 381-7, un ir apzīmēti ar CE marķējumu.
Strādājot ar ierīci, valkājiet piemērotus pilnus kāju aizsargus, kas atbilst EN 381-5 un ir apzīmēti ar CE marķējumu.
Strādājot ar ierīci, valkājiet neslīdošus drošības apavus, kas atbilst EN 20345 un ir marķēti ar ķēdes zāģa attēlu. Tas nodrošina, ka drošības apavi atbilst EN 381-3.
Ja motorzāģi izmantojat tikai laiku pa laikam, zeme ir līdzena un ir mazs paklupšanas vai ieķeršanās krūmos risks, varat izmantot drošības apavus ar tērauda purngaliem un aizsarggetrām, kas atbilst EN 381-9.
Šajā lietošanas instrukcijā ir aprakstīts maksimālais aprīkojums. Atkarībā no modeļa iespējamas piegādes komplekta atšķirības (skatiet iepakojumu).
* optional
Ierīci iespējams darbināt ar 36 V Kärcher Battery Power akumulatoru paku.
Asa ķēde
Grieztas brūces
Strādājot ar ķēdi, valkājiet aizsargcimdus.
Atbrīvojiet ķēdes spriegotāju un noņemiet pārsegu.
Uzlieciet ķēdi uz virzošās sliedes. Ievērojiet ķēdes griešanās virzienu.
Uzlieciet ķēdi uz ķēdes rata un ievietojiet virzošo sliedi.
Uzlieciet pārsegu un pievelciet ķēdes spriegotāju.
Iestatiet ķēdes spriegojumu (skatiet nodaļu Ķēdes spriegojuma regulēšana).
Uzstādiet ķēdes aizsargu.
Ja nepieciešams, notīriet laukumu ap uzpildes atveri no zāģu skaidām un netīrumiem.
Noņemiet ķēdes eļļas tvertnes vāciņu.
Lēnām iepildiet ķēdes eļļu tvertnē.
Ja nepieciešams, saslaukiet izšļakstīto ķēdes eļļu ar drānu.
Aizveriet ķēdes eļļas tvertnes vāciņu.
Asa ķēde
Grieztas brūces
Strādājot ar ķēdi, valkājiet aizsargcimdus.
Noņemiet ķēdes aizsargu.
Uzmanīgi pavelciet ķēdi.
Attālumam starp virzošo sliedi un ķēdi jābūt ca. 5,5 mm.
Ja nepieciešams, noregulējiet ķēdes spriegojumu (skatiet nodaļu Ķēdes spriegojuma regulēšana).
Akumulatoru paku iebīdīt ierīces ietvarā, līdz tā dzirdami nofiksējas.
Pārbaudiet, vai kokam un zariem nav bojājumu, piemēram, trupes.
Bojātu vai satrupējušu zaru gadījumā konsultējieties ar profesionālu arboristu.
Noņemiet ķēdes aizsargu.
Stingri turiet ierīci ar abām rokām.
Pavelciet rokas aizsargu / ķēdes bremzes sviru roktura virzienā.
Ķēdes bremze ir atbrīvota.
Nospiest ierīces slēdža atbloķēšanas taustiņu.
Nospiest ierīces slēdzi.
Ierīce ieslēdzas.
Atlaist ierīces slēdzi.
Ierīce pārtrauc darbību.
Pavelciet rokas aizsargu / ķēdes bremzes sviru virzošās sliedes virzienā.
Ķēdes bremze tiek fiksēta un zāģa ķēde tiek bloķēta.
Akumulatoru paku izņemt no ierīces (skatīt nodaļu Akumulatoru pakas izņemšana).
Nekontrolētas motorzāģa kustības
Grieztu brūču radīts dzīvības apdraudējums
Pirms zāģēšanas izplānojiet griezumu un apziniet riskus.
Vienmēr stingri turiet motorzāģi ar abām rokām.
Nevirziet motorzāģi vienā plaknē ar ķermeni.
Virziet motorzāģi sāņus no ķermeņa, tā, lai motorzāģa kustības zonā neatrastos ķermeņa daļas.
Saglabājiet pēc iespējas lielāku attālumu līdz zāģētajam materiālam.
Nekad nestrādājiet uz kāpnēm vai stāvus kokā.
Nekad nestrādājiet nestabilās vietās.
Nekontrolētas motorzāģa kustības
Grieztu brūču radīts dzīvības apdraudējums
Pirms zāģēšanas izplānojiet griezumu un apziniet riskus.
Vienmēr stingri turiet motorzāģi ar abām rokām.
Ievilkšana/atgrūšana ir iedarbība, kas parasti rodas ķēdes kustībai pretējā virzienā attiecībā uz zāģēto materiālu.
Ja, zāģējot ar virzošās sliedes apakšdaļu (priekšējās rokas griezums), zāģa ķēde iestrēgst vai trāpa cietam priekšmetam koksnē, motorzāģis var pēkšņi tikt rauts zāģētā materiāla virzienā.
Lai izvairītos no ievilkšanas, vienmēr droši uzstādiet ķīļveida atduri.
Ja, zāģējot ar virzošās sliedes augšdaļu (aizmugurējās rokas griezums), zāģa ķēde iestrēgst vai trāpa cietam priekšmetam koksnē, motorzāģis var pēkšņi tikt atgrūsts lietotāja virzienā.
Lai izvairītos no atgrūšanas:
Neļaujiet virzošās sliedes augšdaļai iestrēgt.
Griešanas laikā negroziet virzošo sliedi.
Nekontrolētas motorzāģa kustības
Grieztu brūču radīts dzīvības apdraudējums
Pirms zāģēšanas izplānojiet griezumu un apziniet riskus.
Vienmēr stingri turiet motorzāģi ar abām rokām.
Atsitiena laikā motorzāģis pēkšņi un nekontrolēti tiek mests lietotāja virzienā.
Atsitiens rodas, piemēram, ja zāģa ķēde zāģa sliedes gala augšpusē nejauši trāpa šķērslim vai iestrēgst.
Vienmēr turiet motorzāģi tā, lai varētu izturēt atsitiena spēku. Neatlaidiet motorzāģi.
Zāģēšanas laikā neliecieties pārāk tālu uz priekšu.
Nevirziet motorzāģi virs plecu augstuma.
Vienmēr pagaidiet, līdz ķēde ir sasniegusi pilnu apgriezienu ātrumu, un zāģējiet ar pilnu jaudu.
Nekad nezāģējiet ar zāģa sliedes galu.
Ievietojiet virzošo sliedi jau iesāktā griezumā tikai ar īpašu piesardzību.
Pievērsiet uzmanību stumbra stāvoklim un spēkiem, kas var aizvērt griezuma vietu un iespiest zāģa ķēdi.
Nozāģējot zarus, nekad nezāģējiet vairākus zarus vienlaikus.
Strādājiet tikai ar asu un pareizi nospriegotu ķēdi.
Izmantojiet ķēdi ar nelielu atsitiena risku un virzošo sliedi ar nelielu sliedes galviņu.
Krītošs koks
Dzīvības apdraudējums
Koku ciršanas darbus drīkst veikt tikai atbilstoši apmācītas personas.
Plānojot kritiena virzienu, ņemiet vērā tālāk minēto:
Attālumam līdz nākamajai darba vietai jābūt vismaz 2,5 koku garumā.
Neveiciet ciršanu spēcīgā vējā.
Koks var krist nekontrolēti.
Nosakiet kritiena virzienu, vadoties no koka augšanas virziena, reljefa (slīpuma) un laika apstākļiem.
Vienmēr gāziet koku brīvā vietā, un nekādā gadījumā negāziet to uz citiem kokiem.
Katram darbiniekam ir jābūt ieplānotam atkāpšanās ceļam. To plānojot, jāņem vērā šādi norādījumi:
Plānojiet atkāpšanās ceļu aptuveni 45 ° leņķī pa diagonāli pret kritiena virzienu.
Atbrīvojiet atkāpšanās ceļu no šķēršļiem.
Nenovietojiet atkāpšanās ceļā instrumentus un aprīkojumu.
Strādājot pie stāvas nogāzes, plānojiet atkāpšanās ceļu paralēli nogāzei.
Izmantojot atkāpšanās ceļu, pievērsiet uzmanību krītošiem zariem un ievērojiet koka vainaga apjomu.
Atbrīvojiet darba zonu pie stumbra no traucējošiem zariem, krūmiem un traucēkļiem.
Nostājieties drošā stājā.
Rūpīgi notīriet stumbra pamatni, piemēram, ar cirvi.
Smiltis, akmeņi un citi svešķermeņi notrulina ķēdi.
Noņemiet lielās saknes.
Iegrieziet sakni vertikāli.
Iegrieziet sakni horizontāli.
Aizvāciet vaļīgo saknes gabalu no darba zonas.
Krītošs koks
Dzīvības apdraudējums
Koku ciršanas darbus drīkst veikt tikai atbilstoši apmācītas personas.
Pārliecinieties, ka krītošais koks nevienu neapdraudēs. Saucienus motoru troksnī var nesadzirdēt.
Cirsmā drīkst atrasties tikai personas, kas nodarbojas ar ciršanu.
Veiciet konusveida griezumu taisnā leņķī pret kritiena virzienu.
Pēc iespējas tuvāk zemei veiciet horizontālu griezumu (zoles griezumu) apmēram 1/3 stumbra diametra dziļumā.
Veiciet slīpu griezumu (jumta griezumu) aptuveni 45-60 ° leņķī.
Veiciet ciršanas griezumu.
Veiciet ciršanas griezumu paralēli zoles griezumam un par vismaz 50 mm augstāk.
Veiciet ciršanas griezumu tikai tik tālu, lai atstātu vismaz 50 mm platu lūzuma joslu.
Lūzuma josla neļauj kokam sagriezties un nokrist nepareizajā virzienā.
Ciršanas griezumam tuvojoties lūzuma joslai, kokam vajadzētu sākt krist.
Ja pastāv risks, ka koks nekritīs vēlamajā virzienā vai sasvērsies atpakaļ un iespiedīs zāģa ķēdi, neturpiniet ciršanas griezumu. Izmantojiet ķīļus, lai paplašinātu griezumu un nogāztu koku vajadzīgajā virzienā.
Ja koks sāk krist, izvelciet motorzāģi no griezuma.
Izslēdziet ierīci.
Nofiksējiet ķēdes bremzi.
Nolieciet motorzāģi.
Sekojiet plānotajam atkāpšanās ceļam.
Nekontrolētas motorzāģa un zāģētā materiāla kustības
Dzīvībai bīstamas grieztas brūces, zāģētā materiāla radītas traumas
Pirms zāģēšanas izplānojiet griezumu un apziniet riskus.
Vienmēr stingri turiet motorzāģi ar abām rokām
Nospriegota koksne rodas, ja stumbru, zaru, iesakņotu celmu vai dzinumu spriego cits koks.
Pievērsiet uzmanību nospriegotai koksnei, jo pastāv risks, ka tā atgriezīsies sākotnējā stāvoklī.
Uzmanīgi zāģējiet nospriegoto koksni no spiediena puses (skatiet arī nodaļu Nospriegota stumbra gabala nozāģēšana).
Atsitiens
Dzīvībai bīstamas grieztas brūces
Zāģējot zarus, gādājiet, lai virzošā sliede / ķēde neiestrēgtu.
Mainīgs svara sadalījums zaru zāģēšanas laikā
Ievainojumu risks nekontrolētas stumbra kustības dēļ
Izvēlieties darba zonu tā, lai nerastos apdraudējums.
Zāģējiet zarus augšanas virzienā.
Veiciet zaru zāģēšanu virzienā no augšas uz leju.
Atstājiet lielākus, zemākus zarus kā balstus, lai koks paliktu virs zemes.
Iespēju robežās atbalstiet motorzāģi.
Nezāģējiet zarus, stāvot uz stumbra.
Nezāģējiet ar sliedes galu.
Pievērsiet uzmanību zariem, kas ir nospriegoti. Nospriegotos zarus zāģējiet no apakšas uz augšu.
Nekad nezāģējiet vairākus zarus vienlaikus.
Regulāri atbrīvojiet darba zonu no nozāģētajiem zariem.
Nekontrolētas motorzāģa kustības
Grieztu brūču radīts dzīvības apdraudējums
Pirms zāģēšanas izplānojiet griezumu un apziniet riskus.
Vienmēr stingri turiet motorzāģi ar abām rokām.
Ķēdes bojājumi saskarē ar zemi
Gādājiet, lai ķēde nepieskartos zemei.
Atbalstiet motorzāģi pie ķīļveida atdures.
Vienmērīgi nozāģējiet stumbru.
Motorzāģa nekontrolēta kustība
Dzīvībai bīstamas grieztas brūces
Griežot nospriegotus stumbrus, noteikti vispirms veiciet atbrīvošanas griezienu spiediena pusē un tad sadalošo griezienu vilkšanas pusē.
Stumbrs tiek atbalstīts no divām pusēm:
Veiciet atbrīvošanas griezienu stumbra spiediena pusē, iezāģējot no augšas apmēram 1/3 stumbra diametra dziļumā.
Veiciet sadalošo griezienu vilkšanas pusē no apakšas.
Stumbrs tiek atbalstīts no vienas puses:
Veiciet atbrīvošanas griezienu stumbra spiediena pusē, iezāģējot no apakšas apmēram 1/3 stumbra diametra dziļumā.
Veiciet sadalošo griezienu vilkšanas pusē no augšas.
Ilgstoša darbu pārtraukuma gadījumā izņemt akumulatoru paku no ierīces un nodrošināt to pret nesankcionētu lietošanu.
Akumulatoru pakas fiksatoru pavilkt akumulatoru pakas virzienā.
Nospiest akumulatoru pakas atbloķēšanas taustiņu, lai atfiksētu akumulatoru paku.
No ierīces izņemt akumulatoru paku.
Akumulatoru paku izņemt no ierīces (skatīt nodaļu Akumulatoru pakas izņemšana).
Iztīrīt ierīci (skatīt nodaļu Iekārtas tīrīšana).
Svara neievērošana
Savainojumu un bojājumu draudi
Transportējot ņemiet vērā ierīces svaru.
Nekontrolēta ieslēgšanās
Grieztas brūces
Pirms transportēšanas no ierīces izņemt akumulatoru.
Transportējiet ierīci tikai ar uzliktu ķēdes aizsargu.
Izņemiet akumulatoru paku (skatīt nodaļu Akumulatoru pakas izņemšana).
Pavelciet rokas aizsargu / ķēdes bremzes sviru virzošās sliedes virzienā.
Ķēdes bremze ir fiksēta.
Uzstādiet ķēdes aizsargu.
Pārnēsājiet ierīci tikai aiz roktura un ar virzošo sliedi uz aizmuguri.
Ja ilgāku laiku nelietojat ierīci, iztukšojiet ķēdes eļļas tvertni.
Noņemiet ķēdes eļļas tvertnes vāciņu.
Piemērotā tvertnē iepildiet ķēdes smēreļļu.
Uzskrūvējiet ķēdes eļļas tvertnes vāciņu.
Pārvadājot transportlīdzekļos, nodrošiniet iekārtu pret slīdēšanu un apgāšanos.
Svara neievērošana
Savainojumu un bojājumu draudi
Uzglabājot ņemiet vērā ierīces svaru.
Nekontrolēta ieslēgšanās
Grieztas brūces
Pirms uzglabāšanas izņemiet no ierīces akumulatoru.
Uzglabājiet ierīci tikai ar uzliktu ķēdes aizsargu.
Izņemiet akumulatoru paku (skatīt nodaļu Akumulatoru pakas izņemšana).
Pavelciet rokas aizsargu / ķēdes bremzes sviru virzošās sliedes virzienā.
Ķēdes bremze ir fiksēta.
Uzstādiet ķēdes aizsargu.
Iztukšojiet ķēdes eļļas tvertni.
Noņemiet ķēdes eļļas tvertnes vāciņu.
Piemērotā tvertnē iepildiet ķēdes smēreļļu.
Uzskrūvējiet ķēdes eļļas tvertnes vāciņu.
Uzglabājot ierīci ilgāk par mēnesi, ieeļļojiet ķēdi, lai novērstu rūsu.
Glabājiet iekārtu sausā un labi vēdinātā vietā. Neglabājiet to koroziju veicinošu vielu (piemēram, dārzniecības ķimikāliju un ledus kausēšanas sāls) tuvumā. Iekārtu uzglabāt tikai iekštelpās.
Nekontrolēta ieslēgšanās
Grieztas brūces
Pirms visu darbu veikšanas ar ierīci, izņemiet no ierīces akumulatoru.
Asa ķēde
Grieztas brūces
Strādājot ar ķēdi, valkājiet aizsargcimdus.
Izņemiet akumulatora paku (skatiet nodaļu Akumulatoru pakas izņemšana).
Notīriet no ķēdes zāģētā materiāla atlikumus un netīrumus ar suku.
Notīriet korpusu un rokturus ar mīkstu, sausu drānu.
Pēc katras tīrīšanas reizes pārbaudiet ķēdes bremzes darbību (skatiet nodaļu Ķēdes bremzes darbības pārbaude).
Pirms katras lietošanas reizes jāveic šādas darbības:
Pārbaudiet ķēdes eļļas līmeni, ja nepieciešams, papildiniet ķēdes eļļu (skatiet nodaļu Ķēdes eļļas tvertnes uzpilde).
Pārbaudiet ķēdes spriegojumu (skatiet nodaļu Ķēdes spriegojuma pārbaude).
Pārbaudiet, vai ķēde ir gana asa, ja nepieciešams, nomainiet ķēdi (skatiet nodaļu Ķēdes un virzošās sliedes nomaiņa).
Pārbaudiet, vai ierīce nav bojāta.
Pārbaudiet visu tapu, uzgriežņu un skrūvju stingrību.
Pārbaudiet ķēdes bremzes darbību (skatiet nodaļu Ķēdes bremzes darbības pārbaude).
Ik pēc 5 darba stundām pārbaudiet ķēdes bremzes darbību (skatiet nodaļu Ķēdes bremzes darbības pārbaude).
Ieslēgt ierīci.
Kamēr ierīce darbojas, pagrieziet roku uz priekšējā roktura tā, lai roku aizsargs / ķēdes bremzes svira ar plaukstas virspusi tiktu piespiesta virzošajai sliedei.
Ķēdes bremze tiek fiksēta.
Ķēdei jāapstājas.
Pavelciet rokas aizsargu / ķēdes bremzes sviru roktura virzienā.
Ķēdei jātiek atbrīvotai.
Izņemiet akumulatoru paku (skatīt nodaļu Akumulatoru pakas izņemšana).
Atskrūvējiet ķēdes spriegotāju.
Pielāgojiet ķēdes spriegojumu ar gredzenu.
Pārbaudiet ķēdes spriegojumu.
Attālumam starp virzošo sliedi un ķēdi jābūt ca. 5,5 mm.
Pievelciet ķēdes spriegotāju.
Asa ķēde
Grieztas brūces
Strādājot ar ķēdi, valkājiet aizsargcimdus.
Izņemiet akumulatoru paku (skatīt nodaļu Akumulatoru pakas izņemšana).
Atbrīvojiet ķēdes spriegotāju un noņemiet pārsegu.
Ar ķēdes spriegošanas ierīci noņemiet virzošo sliedi.
Ja virzošā sliede ir jāmaina, noņemiet ķēdes spriegošanas ierīci.
Pienācīgi likvidējiet veco ķēdi un, ja nepieciešams, virzošo sliedi.
Ja nepieciešams, uzstādiet ķēdes spriegošanas ierīci uz jaunās virzošās sliedes.
Uzlieciet jauno ķēdi uz virzošās sliedes. Ievērojiet ķēdes griešanās virzienu.
Uzlieciet ķēdi uz ķēdes rata un ievietojiet virzošo sliedi.
Uzlieciet pārsegu un pievelciet ķēdes spriegotāju.
Iestatiet ķēdes spriegojumu (skatiet nodaļu Ķēdes spriegojuma regulēšana).
Traucējumu cēloņi bieži vien ir vienkārši un tos ar turpmākā pārskata palīdzību var novērst pašu spēkiem. Šaubu vai nenorādītu traucējumu gadījumā, lūdzu, vērsieties autorizētā klientu servisā.
Novecojot akumulatoru pakas kapacitāte samazinās arī tad, ja tiek labi kopta, tādējādi arī pilnībā uzlādētā stāvoklī vairs netiek sasniegts pilns darbības laiks. Tas neliecina par defektu.
Ierīce neieslēdzas
Iemesls:
Akumulatoru paka ir izlādējusies.
Novēršana:
Uzlādējiet akumulatoru paku.
Ierīce neieslēdzas
Iemesls:
Akumulatoru paka ir bojāta.
Novēršana:
Veikt akumulatoru pakas nomaiņu.
Ierīce neieslēdzas
Iemesls:
Akumulatoru paka nav pareizi ielikta.
Novēršana:
Iebīdiet akumulatoru paku stiprinājumā, līdz tā nofiksējas.
Ierīce ekspluatācijas laikā pārtrauc darbību
Iemesls:
Akumulatoru paka ir pārkarsusi
Novēršana:
Pārtraukt darbu un uzgaidīt, līdz akumulatora temperatūra atkal atrodas normas robežās.
Ierīce ekspluatācijas laikā pārtrauc darbību
Iemesls:
Motors ir pārkarsis
Novēršana:
Pārtraukt darbu un ļaut motoram atdzist.
Katrā valstī ir spēkā mūsu uzņēmuma atbildīgās sabiedrības izdotie garantijas nosacījumi. Garantijas termiņa ietvaros iespējamos Jūsu iekārtas darbības traucējumus mēs novērsīsim bez maksas, ja to cēlonis ir materiāla vai ražošanas defekts. Garantijas remonta nepieciešamības gadījumā ar pirkumu apliecinošu dokumentu griezieties pie tirgotāja vai tuvākajā pilnvarotajā klientu apkalpošanas dienestā.
(Adresi skatīt aizmugurē)
Ierīces veiktspējas dati | |
Darba spriegums | 36 V |
Ķēdes tukšgaitas ātrums | 21 m/s |
Ķēdes eļļas tvertnes tilpums | 190 ml |
Atgriezumu diametrs (maks.) | mm |
Aprēķinātās vērtības saskaņā ar EN 60745-1, EN 60745-2-13 | |
Trokšņa spiediena līmenis LpA | 91,2 dB(A) |
Nedrošības faktors KpA | 3,0 dB(A) |
Trokšņa intensitātes līmenis LWA | 102,2 dB(A) |
Nedrošības faktors KWA | 1,8 dB(A) |
Priekšējā roktura vibrācijas ekspozīcija uz plaukstu/roku | 3,6 m/s2 |
Aizmugurējā roktura vibrācijas ekspozīcija uz plaukstu/roku | 4,9 m/s2 |
Nedrošības faktors K | 1,5 m/s2 |
Izmēri un svars | |
Garums x platums x augstums | 834 x 222 x 235 mm |
Virzošās sliedes garums | 356 mm |
Griezuma garums | 300 mm |
Ķēdes solis | 0,375 (9,525) in (mm) |
Svars (bez akumulatoru pakas) | 4,3 kg |
Norādītā vibrācijas vērtība izmērīta ar standarta testēšanas metodi un to drīkst izmantot, salīdzinot ierīces.
Norādīto vibrācijas vērtību var izmantot, lai veiktu sākotnējo slodzes novērtēšanu.
Atkarībā no ierīces lietošanas veida vibrācijas emisija ierīces pašreizējās lietošanas laikā var atšķirties no norādītās kopējās vērtības.
Nepārtraukta, vairāku stundu ilga ierīces lietošana var radīt notirpuma sajūtu.
Roku aizsardzībai valkājiet siltus cimdus.
Regulāri pārtrauciet darbu.
Ar šo mēs paziņojam, ka turpmāk tekstā minētās iekārtas projekts un konstrukcija, kā arī mūsu izgatavotais modelis atbilst ES direktīvu drošības un veselības pamatprasībām. Veicot ar mums nesaskaņotas izmaiņas iekārtas uzbūvē, šī deklarācija zaudē savu spēku.
Produkts: Motorzāģis ar akumulatoru
Tips: 1.444-05x.x
Attiecīgās ES direktīvas2014/30/ES
2006/42/EK (+2009/127/EK)
2011/65/ES
2000/14/EK (+2005/88/EK)
Piemērotie saskaņotie standartiEN 50581: 2012
EN 55014-1: 2017
EN 55014-2: 2015
EN 60745-1:2009+A11:2010
EN 60745-2-13:2009+A1:2010
Piemērotās atbilstības novērtēšanas procedūras2000/14/EK ar 2005/88/EK grozījumiem: Pielikums V
Trokšņa intensitātes līmenis dB(A)Izmērīts:102,2
Nodrošināts:104
Atbildīgā iestāde, 0197 TÜV Rheinland LGA Products GmbH; Tillystarße 2 D - 90431 Nirnbergā, Vācijā ir veikusi EK tipa pārbaudi, sertifikāta numurs: BM 50455772 0001
Parakstītāji rīkojas vadības vārdā un ar tās pilnvaru.
Pilnvarotais sagatavot dokumentāciju:
S. Reiser
Alfred Kärcher SE & Co. KG
Alfred-Kärcher-Str. 28 - 40
71364 Winnenden (Vācija)
Tālr.: +49 7195 14-0
Fakss: +49 7195 14-2212
Vinendene (Winnenden), 09.01.2018.