CNS 36-35 Battery
5968947 (09/19)
5968947 (09/19)
Перед першим використанням пристрою слід ознайомитися з цими вказівками з техніки безпеки, цією оригінальною інструкцією з експлуатації, вказівками з техніки безпеки, що додаються до акумуляторного блока, а також із оригінальною інструкцією з експлуатації акумуляторного блока й стандартного зарядного пристрою. Дійте відповідно до них. Документи зберігати для подальшого користування або для наступного власника.
Разом із вказівками в цій інструкції з експлуатації слід враховувати загальні законодавчі положення щодо техніки безпеки та попередження нещасних випадків.
Під час експлуатації ланцюгових пилок існує великий ризик травмування через високу швидкість і гострі зубці ланцюга. Обов'язково дотримуйтесь запобіжних заходів та правил поведінки під час роботи з ланцюговими пилками.
Крім цих вказівок з техніки безпеки слід також дотримуватися правил техніки безпеки й положень щодо підготовки до роботи (розроблених, наприклад, органами влади, профспілками або соціальними касами). Використання ланцюгових пилок може бути обмежене за часом (доби чи пори року) відповідно до місцевих постанов. Дотримуйтесь місцевих норм.
Вказівка щодо небезпеки, яка безпосередньо загрожує та призводить до тяжких травм чи смерті.
Вказівка щодо потенційно можливої небезпечної ситуації, що може призвести до тяжких травм чи смерті.
Вказівка щодо потенційно небезпечної ситуації, яка може спричинити отримання легких травм.
Вказівка щодо можливої потенційно небезпечної ситуації, що може спричинити матеріальні збитки.
Ознайомтесь з усіма вказівками з техніки безпеки та інструкціями.
Недотримання вказівок з техніки безпеки та інструкцій може призвести до ураження електричним струмом та/або отримання тяжких травм. Зберігайте усі вказівки з техніки безпеки та інструкції для подальшого використання.
Термін «електроінструмент», що використовується у вказівках з техніки безпеки, означає електричні інструменти, що працюють від мережі (із мережним кабелем), та акумуляторні електричні інструменти (без мережного кабелю).
Безпека на робочому місці
Необхідно утримувати робочу зону у чистоті та забезпечити її достатнє освітлення. Безлад чи відсутність світла у робочих зонах може призвести до нещасних випадків.
Забороняється працювати електроінструментом у вибухонебезпечних зонах, у яких знаходяться займисті рідини, гази чи пил. Електроінструменти створюють іскри, які можуть стати причиною запалення пилу чи пари.
Під час користування електроінструментом забороняється знаходитись дітям та іншим особам у робочій зоні. Відволікаючись, можна втратити контроль над інструментом.
Електробезпека
Штепсельна вилка електроінструмента повинна пасувати до розетки. Забороняється змінювати штепсельну вилку. Не використовуйте вилку-перехідник із заземленими електроінструментами. Наявність оригінальних штепсельних вилок без змін та наявність придатних розеток знижують ризик ураження електричним струмом.
Запобігайте фізичному контакту із заземленими поверхнями, наприклад, трубами, радіаторами опалення, плитами та холодильниками. Якщо тіло заземлене, існує високий ризик ураження електричним струмом.
Бережіть електроінструменти від дощу та вологи. Потрапляння води в електроінструмент підвищує ризик ураження електричним струмом.
Не використовуйте кабель для перенесення, підвішування електроінструмента чи для витягування вилки з розетки. Захищайте кабель від високих температур, мастила, гострих кромок чи рухомих деталей інструмента. Пошкоджені чи спутані з'єднувальні кабелі підвищують ризик ураження електричним струмом.
Під час роботи з електроінструментом просто неба використовуйте тільки придатний для зовнішніх робіт подовжувальний кабель. Використання придатного для зовнішніх робіт подовжувального кабелю знижує ризик ураження електричним струмом.
Якщо робота з електроінструментом у вологому середовищі неминуча, використовуйте пристрій захисного відключення. Використання такого пристрою знижує ризик ураження електричним струмом.
Безпека осіб
Будьте уважні, слідкуйте за своїми діями та до роботи з електроінструментом приступайте з чіткою свідомістю. Не використовуйте електроінструмент у стані втоми чи під впливом наркотиків, алкоголю або лікарських препаратів. Найменша необережність під час користування електроінструментом може призвести до тяжких травм.
Використовуйте засоби індивідуального захисту та в обов'язковому порядку — захисні окуляри. Використання засобів індивідуального захисту, таких як протипиловий респіратор, нековзне травмобезпечне взуття, каска чи протишумні навушники, залежно від виду та використання електроінструмента, знижує ризик отримання травм.
Не припускайте неконтрольованого увімкнення. Перед тим як підключити електроінструмент до джерела живлення та/або акумулятора, взяти його чи перенести, впевніться, що він вимкнений. Якщо під час перенесення електроінструмента ви тримаєте палець на вимикачі чи підключаєте увімкнений інструмент до джерела живлення, це може призвести до нещасних випадків.
Перед увімкненням електроінструмента слід прибрати регулювальні інструменти або гайкові ключі. Інструмент або ключ, що знаходиться в деталі, яка обертається, може призвести до травмування.
Уникайте неприродного положення корпусу під час роботи. Слідкуйте за стійким положенням та тримайте рівновагу. Це дозволяє краще контролювати електроінструмент у непередбачених ситуаціях.
Використовуйте придатний одяг. Не надягайте просторий одяг чи прикраси. Не припускайте контакту волосся, одягу та рукавиць з рухомими частинами. Просторий одяг, рукавиці, прикраси чи довге волосся можуть бути затягнуті рухомими деталями.
Якщо можна встановити пристрої для видалення пилу й уловлювання, впевніться в їхньому підключенні та правильному використанні. Використання пристрою для видалення пилу може знизити ризики, які виникають через пил.
Використання та обслуговування електроінструмента
Не припускайте перевантаження інструмента. Для виконання роботи використовуйте призначений для цього електроінструмент. У разі використання придатного електроінструмента забезпечується більш якісне й безпечне виконання робіт у зазначеній галузі застосування.
Забороняється користуватись електроінструментом з пошкодженим вимикачем. Електроінструмент, який не вмикається чи не вимикається, становить небезпеку і повинен бути відремонтований.
Перед здійсненням налаштувань інструмента, заміною комплектувальних частин чи відкладенням інструмента витягніть штепсельну вилку з розетки та/або зніміть акумулятор. Цей запобіжний захід запобігає ненавмисному увімкненню електроінструмента.
Електроінструменти, які не використовуються, зберігайте у недоступному для дітей місці. Не дозволяйте працювати з інструментом особам, які не вміють з ним поводитись чи не ознайомились з цими інструкціями. Електроінструменти становлять небезпеку, якщо використовуються недосвідченими користувачами.
Електроінструменти потребують ретельного догляду. Перевіряйте бездоганність роботи усіх рухомих частин, відсутність заклинювання, поломки чи пошкодження деталей, що порушують нормальну роботу електроінструмента. Перед використанням інструмента пошкоджені деталі повинні бути відремонтовані. Причиною багатьох нещасних випадків є недостатнє технічне обслуговування електроінструментів.
Ріжучі інструменти повинні бути завжди загострені та утримуватись у чистоті. Ріжучі інструменти, що ретельно обслуговуються, з гострими ріжучими кромками рідше схильні до заклинювання та мають більш легкий хід.
Електроінструмент, комплектувальні частини, робочий інструмент тощо повинні використовуватись відповідно до цих інструкцій. При цьому слід враховувати робочі умови та вид роботи, що виконується. Використання електроінструмента у цілях, що відрізняються від передбачених, може призвести до виникнення небезпечних ситуацій.
Використання акумуляторних блоків та догляд за ними
Заряджати акумуляторний блок тільки за допомогою допущених виробником зарядних пристроїв. Зарядні пристрої, які не придатні для відповідного акумуляторного блока, можуть призвести до пожежі.
Використовувати пристрій лише з відповідним акумуляторним блоком. Використання іншого акумуляторного блока може призвести до травм або пожежі.
Акумуляторний блок, який не використовується, зберігати вдалині від канцелярських скріпок, монет, ключів, голок, гвинтів чи інших дрібних металевих предметів, які можуть призвести до короткого замикання. Коротке замикання може призвести до пожежі або вибуху.
За певних обставин з акумуляторного блока може виходити електроліт. Уникати контакту з ним. У разі контакту з електролітом ретельно промити відповідну ділянку водою. Якщо електроліт потрапив в очі, негайно звернутися до лікаря. Електроліт може спричинити висипання і печіння на шкірі.
Сервісне обслуговування
Ремонт електроінструмента повинен виконуватись тільки кваліфікованими спеціалістами та тільки з використанням оригінальних запасних частин. Тим самим гарантується безпека інструмента.
У деяких регіонах нормативні акти можуть обмежувати використання цього пристрою. Для отримання додаткової інформації зверніться до місцевого органу влади.
Небезпека порізу внаслідок неконтрольованих рухів пристрою. Тримайтесь подалі від рухомих частин.
Небезпека травмування викинутими предметами або предметами, що падають. Ніколи не використовуйте пристрій, якщо в радіусі 15 м є люди, особливо діти, або тварини.
Забороняється вносити будь-які зміни в пристрій.
Забороняється користуватися цим пристроєм дітям та особам, які не ознайомлені з цією інструкцією. Місцеві положення можуть обмежувати вік оператора.
Для виявлення потенційних небезпек потрібен безперешкодний огляд робочої зони. Використовувати пристрій тільки за гарного освітлення.
Перед початком роботи переконайтесь, що пристрій, усі органи управління, включно з ланцюговим гальмом та захисними пристроями, працюють справно. Перевірте, чи немає незакріплених кришок; упевніться в тому, що всі захисні пристрої й ручки надійно закріплені належним чином. Не використовуйте пристрій, якщо його стан не бездоганний.
Не експлуатуйте пристрій, якщо вимикач на ручці не вмикає або не вимикає пристрій належним чином.
Перед початком експлуатації пристрою замінити зношені або пошкоджені деталі.
Небезпека віддачі через втрату рівноваги. Уникайте неприродного положення корпусу під час роботи, стежте за стійким положенням і тримайте рівновагу.
Негайно зупиніть пристрій і перевірте на наявність пошкоджень або визначте причину вібрації, якщо пристрій упав, отримав удар або має нехарактерну вібрацію. Віддайте пристрій на ремонт до авторизованої сервісної служби або замініть його.
Під час роботи пристрою користуйтеся закритими захисними окулярами й захисними навушниками, міцними й надійними рукавичками, а також захисною касою. Якщо робота пов’язана з утворенням пилу, надягайте лицьову маску.
Для роботи з пристроєм слід надягати довгі щільні штани, міцне взуття і щільні рукавиці. Не працювати босоніж. Не надягати прикраси, сандалії чи шорти.
Небезпека травмування через захоплення вільного одягу, волосся або прикрас частинами пристрою. Тримати рухомі частини пристрою подалі від одягу і прикрас. Зібрати довге волосся ззаду в пучок.
Засоби захисту органів слуху можуть обмежити вашу здатність чути звукові сигнали попередження, тому звертайте увагу на потенційну небезпеку навколо робочої зони та в робочій зоні.
Використовуйте лише те обладнання та запасні частини, що дозволені для використання виробником. Слід використовувати оригінальне приладдя та оригінальні запасні частини, тому що саме вони гарантують безпечну та безперебійну експлуатацію пристрою.
Не припускайте контакту частин тіла з увімкнутою пилкою. Перед увімкненням пилки впевніться, що ланцюг нічого не торкається. Під час роботи з ланцюговою пилкою найменша необережність може призвести до захоплення ланцюгом одягу чи частин тіла.
Завжди тримайте ланцюгову пилку правою рукою за задню рукоятку, а лівою – за передню рукоятку. Утримання ланцюгової пилки у зворотному положенні заборонене, оскільки через це збільшується ризик травмування.
Електроінструмент дозволено утримувати лише за ізольовані дільниці рукояток, оскільки пильний ланцюг може торкнутися прихованих дротів. У разі торкання пильних ланцюгів дротів під напругою металеві частини електроінструмента стають струмопровідними, внаслідок чого користувач може отримати удар електричним струмом.
Використовуйте захисні окуляри та протишумні навушники. Рекомендується також використання засобів індивідуального захисту голови, рук, ніг та стоп. Відповідний захисний одяг знижує небезпеку травмування стружкою, що розлітається, та пилковим ланцюгом у разі випадкового торкання.
Не працюйте ланцюговою пилкою на дереві. Під час роботи ланцюговою пилкою на дереві існує небезпека травмування.
Завжди слідкуйте за стійким положенням та використовуйте ланцюгову пилку лише у тому разі, якщо ви знаходитесь на міцній, безпечній та рівній поверхні. Слизька основа чи нестійкі опорні поверхні, наприклад, на драбині, можуть стати причиною втрати рівноваги або контролю над ланцюговою пилкою.
Під час обрізання зігнутої гілки враховуйте її віддачу. Коли напруга у волокнах деревини знімається, зігнута гілка може відскочити та потрапити в обслуговуючий персонал та/або вдаривши по ланцюговій пилці, вивести її з-під контролю.
Будьте особливо обережні під час обрізання порослі та молодих дерев. Тонкий матеріал може застрягнути у пильному ланцюзі та вдарити чи вивести користувача з рівноваги.
У вимкнутому стані тримайте ланцюгову пилку за передню рукоятку, ланцюгом від корпуса. Під час транспортування або зберігання ланцюгової пилки завжди надягайте на неї захисний кожух. Обережне поводження з пилкою знижує ймовірність випадкового торкання ланцюга, що працює.
Дотримуйтесь інструкцій щодо змазування, натягнення ланцюга та заміни комплектувальних частин. Неправильно натягнутий чи змазаний ланцюг може розірватися або збільшити ризик віддачі.
Рукоятки повинні бути сухими, чистими та знежиреними. Жирні, замаслені рукоятки ковзають і можуть призвести до втрати контролю.
Використовувати пилку тільки для розпилювання деревини. Не використовувати ланцюгову пилку для робіт, для яких вона не призначена. Наприклад, не використовуйте ланцюгову пилку для розпилювання пластика, цегли чи будівельних матеріалів, виготовлених не з деревини. Використання ланцюгової пилки не за призначенням може призвести до створення небезпечних ситуацій.
Віддача може з'явитися у разі торкання предмета кінцем напрямної чи у разі вигину деревини та заклинюванні пильного ланцюга у розпилі.
Контакт з кінцем напрямної у деяких випадках може призвести до неочікуваної віддачі, за якої напрямна відскакує вгору у напрямку користувача.
Заклинювання ланцюга на верхній кромці напрямної може різко відштовхнути напрямну у напрямку користувача.
Кожна з цих реакцій може призвести до втрати контролю над пилкою чи до можливого отримання тяжких травм. Не розраховуйте тільки на запобіжні пристрої, вбудовані у ланцюгову пилку. Як користувач ланцюгової пилки, ви повинні уживати різних заходів для забезпечення безпечної роботи з інструментом.
Віддача є результатом неправильного або неграмотного використання електроінструмента. Її можна уникнути, вживши відповідних запобіжних заходів, наведених нижче:
Тримайте ланцюгову пилку обома руками, охопивши рукоятки пилки усіма пальцями. Корпус і руки повинні знаходитись у положенні, яке дозволяє не втратити рівновагу під час віддачі. Уживши відповідних заходів, користувач у змозі подолати силу віддачі. У жодному разі не випускайте з рук пилку.
Уникайте неприродного положення корпуса під час роботи та не працюйте пилкою на рівні вище плечей. Це дозволить уникнути випадкового торкання кінця напрямної та краще контролювати ланцюгову пилку у непередбачених ситуаціях.
Використовуйте лише дозволені виробником запасні напрямні та ланцюги. Використання неправильних запасних напрямних та пилкових ланцюгів може призвести до розірвання ланцюга та/або віддачі.
Заточення та технічне обслуговування пилкового ланцюга слід виконувати відповідно до інструкцій виробника. Надто низько розташовані обмежувачі врізання збільшують ймовірність віддачі пилки.
Kärcher рекомендує під час першого використання пиляти колоди на козлах.
Під час використання ланцюгової пили слід мати при собі аптечку з засобами першої допомоги на випадок отримання значних травм і засіб виклику допомоги. Поруч має знаходитись більша аптечка з ширшим набором засобів.
Перш ніж розпочати роботу з пристроєм, забезпечте тверду опору й вільний робочий простір і продумайте шлях відходу в разі падіння гілок.
Остерігайтеся масляного туману й тирси. За необхідності скористайтеся маскою або респіратором.
Завжди тримайте ланцюгову пилу двома руками. Тримайте ручки таким чином, щоб великий палець знаходився з одного боку, а інші пальці – з протилежного. Тримайте задню ручку правою рукою й передню ручку лівою рукою.
Небезпека травмування. Не вносьте жодних змін у пристрій. Не використовуйте пристрій в якості привода навісного обладнання або пристроїв, які не рекомендовані виробником пристрою.
Перш ніж увімкнути пристрій, переконайтеся, що ланцюгове полотно не торкається жодного предмета.
Зіскакування неправильно натягнутого ланцюгового полотна з шини може призвести до серйозних травм або смерті. Перед кожним використанням перевіряйте натяг ланцюга. Довжина ланцюга залежить від температури.
Упевніться в тому, що всі захисні пристрої, ручки й зубчастий упор закріплені належним чином і справні.
Серйозні травми внаслідок неправильної експлуатації:
Під час роботи з ланцюговою пилою необхідно весь час бути уважним і контролювати свій робочий простір. Розмір робочого простору залежить від завдання, що виконується, й розміру дерева або заготівки. Наприклад, щоб повалити дерево, потрібно більше місця, ніж для нарізання колод.
Ніколи не стійте на одній лінії з шиною й ланцюгом під час різання. Це зменшує ризик удару ланцюгом по голові або корпусу у разі відскоку.
Не рухайте пилою взад-уперед під час різання, нехай ланцюгове полотно виконує свою роботу; слідкуйте за гостротою пилки й не намагайтеся проштовхнути полотно через пропил.
Не натискайте на пилу в кінці пропилу. Приготуйтеся втримати пилу, коли вона проріже деревину.
Не зупиняйте ланцюгову пилу під час пиляння. Пила повинна працювати, доки пропил не буде завершено.
Звикніть до нової ланцюгової пили, роблячи прості пропили в надійно закріпленому дереві. Повторіть цю процедуру, якщо ви довго не користувалися пилою.
Не ріжте виноградну лозу або кущі з гілками діаметром менше 75 мм.
Вимкніть двигун, затисніть ланцюгове гальмо, вийміть акумуляторний блок і переконайтеся, що всі рухомі частини повністю зупинені:
Перед очищенням або зняттям блокування.
Якщо пристрій залишається без нагляду.
Перед установленням або зняттям навісного обладнання.
Перед перевіркою, обслуговуванням або проведенням робіт із пристроєм.
Ланцюгова пила є важким обладнанням. Особи, які використовують ланцюгову пилу, повинні бути здоровими й мати добру фізичну форму. Ви повинні мати добрий зір, спритність, вміти тримати рівновагу й мати навички ручної праці. Якщо ви маєте сумніви, не використовуйте ланцюгову пилу.
Під час роботи з пристроєм завжди надягайте захисну каску із сітчастим забралом, щоб зменшити ризик травмування обличчя й голови внаслідок відскоку.
Навіть якщо пристрій експлуатується за правилами, зберігаються деякі залишкові ризики. Під час використання пристрою можуть виникати такі ризики:
Вібрація може спричинити травми. Слід використовувати належний інструмент для кожного виду робіт, використовувати відповідні ручки й обмежувати час роботи та впливу вібрації.
Шум може спричинити пошкодження органів слуху. Слід використовувати засоби для захисту органів слуху й обмежувати тривалість впливу шуму.
Порізи в разі контакту з відкритими зубами ланцюгового полотна.
Порізи внаслідок непередбачуваних, раптових рухів або відскоку шини.
Порізи й ризик потрапляння під шкіру частинок, що летять із ланцюгового полотна.
Травми, спричинені викинутими предметами (стружкою, тріскою).
Вдихання пилу й частинок.
Контакт шкіри з мастилом або маслом.
Тривале використання пристрою може призвести до порушення кровопостачання в руках, спричинене вібрацією. Загальноприйняте значення тривалості використання встановити неможливо, тому що воно залежить від багатьох факторів:
Індивідуальна схильність до поганого кровопостачання (часто холодні пальці, поколювання у пальцях).
Низька температура навколишнього середовища. Для захисту рук слід надягати теплі рукавиці.
Порушення кровопостачання через міцну хватку.
Безперервна робота більш шкідлива за роботу з перервами.
У разі регулярного використання пристрою протягом тривалого часу та повторювання симптомів (поколювання у пальцях, холодні пальці) слід завернутися до лікаря.
Використання не за призначенням
Небезпека для життя внаслідок порізів
Використовувати пристрій лише за призначенням.
Ланцюгова пила призначена тільки для побутового використання.
Ланцюгова пила призначена для робіт просто неба.
З міркувань безпеки ланцюгову пилу необхідно завжди надійно тримати обома руками.
Ланцюгова пила була розроблена для розпилювання гілок, стовбурів та балок. Довжина розпилу шини визначає максимальний можливий діаметр розпилюваного матеріалу.
Ланцюгову пилу можна використовувати тільки для різання деревини.
Не використовуйте ланцюгову пилу за вологих умов чи під дощем.
Використовуйте ланцюгову пилу тільки в умовах гарного освітлення.
Переобладнання і внесення не схвалених виробником змін у пристрій заборонене з міркувань безпеки.
Будь-яке інше використання неприпустиме. За ризики, що виникають через неприпустиме використання, несе відповідальність користувач.
Пакувальні матеріали придатні до вторинної переробки. Упаковку необхідно утилізувати без шкоди для довкілля.
Електричні та електронні пристрої найчастіше містять цінні матеріали, які придатні до вторинної переробки, та компоненти, такі як батареї, акумулятори чи мастило, які у разі неправильного поводження з ними або неправильної утилізації можуть створити потенційну небезпеку для здоров'я людини та довкілля. Однак ці компоненти необхідні для належної експлуатації пристрою. Пристрої, позначені цим символом, забороняється утилізувати разом із побутовим сміттям.
Вказівки щодо компонентів (REACH)Актуальні відомості про компоненти наведені на сайті: www.kaercher.com/REACH
Слід використовувати лише оригінальне приладдя та оригінальні запасні частини, тому що саме вони гарантують безпечну та безперебійну експлуатацію пристрою.
Інформація щодо приладдя та запасних частин міститься на сайті www.kaercher.com.
Комплектація пристрою зазначена на упаковці. Під час розпакування пристрою перевірити комплектацію. У разі нестачі приладдя або ушкоджень, отриманих під час транспортування, слід повідомити про це торговельній організації, яка продала пристрій.
Відсутні або змінені запобіжні пристрої
Запобіжні пристрої призначені для вашого захисту.
Забороняється змінювати запобіжні пристрої чи нехтувати ними.
Ланцюг із низьким ризиком відскоку зменшує вірогідність відскоку.
Обмежувальні зуби (обмежувачі глибини) перед кожним різальним зубом запобігають надмірному заглибленню зубів у зоні відскоку, знижуючи таким чином ризик відскоку.
Під час гостріння ланцюга є ризик порушення цієї захисної функції. Якщо продуктивність пили падає, ланцюг необхідно замінити з міркувань безпеки. У якості запасних частин використовуйте тільки комбінацію шини й ланцюга, рекомендовану виробником.
Зазвичай для шин, що мають менший радіус кінчика, ризик відскоку буде меншим.
Тому для виконання завдання слід використовувати шину з відповідним ланцюгом, що має мінімальну достатню довжину. Занадто довгі шини підвищують ризик втрати контролю під час різання.
Перевіряйте натяг ланцюга перед кожним використанням (див. главу Перевірка натягу ланцюга). Якщо ланцюг натягнутий неправильно, зростає ризик зіскакування ланцюга під час різання тонких гілок (тонших ніж повна довжина шини).
Якщо ланцюг ослабне або розірветься, уловлювач ланцюга запобігатиме його викиданню в напрямку оператора.
Вбудований зубчастий упор можна використовувати в якості додаткової точки опори ланцюгової пили.
Під час різання штовхайте пристрій уперед, доки шипи не увійдуть у край деревини. Якщо рухати задню ручку вгору або вниз у напрямку різання, працювати ланцюговою пилою буде легше.
Ланцюгові гальма використовуються для швидкої зупинки ланцюга в разі небезпеки.
Якщо натиснути захист рук і важіль ланцюгового гальма в напрямку шини, ланцюг повинен миттєво зупинитися.
Ланцюгове гальмо не може запобігти відскоку, але зменшує ризик травмування, якщо шина вдарить оператора в разі відскоку.
Роботу ланцюгового гальма слід перевіряти перед кожним використанням пристрою (див. главу Перевірка роботи гальма).
Загальний знак попередження | |
Перед уведенням в експлуатацію ознайомитись з інструкцією з експлуатації та усіма вказівками з техніки безпеки. | |
Під час роботи з пристроєм слід користуватися придатними засобами захисту голови, очей та органів слуху. | |
Під час роботи з пристроєм використовуйте нековзне захисне взуття. | |
Під час роботи з пристроєм використовуйте нековзні міцні захисні рукавиці. | |
Небезпека для життя внаслідок відскоку ланцюгової пили. Ніколи не торкайтеся предметів, які розпилюєте, кінчиком шини. | |
Небезпека для життя внаслідок неконтрольованих рухів ланцюгової пили. Завжди тримайте ланцюгову пилу двома руками. | |
Небезпека для життя внаслідок неконтрольованих рухів ланцюгової пили. Ніколи не тримайте пристрій лише однією рукою. | |
Захищати пристрій від впливу дощу та вологи. | |
Гарантований рівень звукового тиску, зазначений на етикетці, становить 104 dB. | |
Ланцюгове гальмо звільниться. | |
Ланцюгове гальмо затиснеться й ланцюгове полотно буде заблоковане. | |
Обертайте для регулювання натягу ланцюга: = Натягування ланцюга = Ослаблення ланцюга | |
Напрям руху ланцюга (маркування знаходиться під кришкою) | |
Блокування ручки регулювання натягу ланцюга | |
Розблокування ручки регулювання натягу ланцюга | |
Змащування шини й ланцюга | |
Мінімальний рівень ланцюгового масла |
Небезпека отримання порізу! Під час роботи з пристроєм використовувати відповідний захисний одяг. Дотримуватись місцевих правил техніки безпеки.
Під час роботи з пристроєм користуйтеся відповідною захисною каскою, що відповідає стандарту EN 397 або має маркування CE.
Під час роботи з пристроєм користуйтеся засобом захисту органів слуху, що відповідає стандарту EN 352‑1 або має маркування CE.
Для захисту від тріски, що летить, користуйтеся придатними захисними окулярами, що відповідають стандарту EN 166 або мають маркування CE. Або скористайтеся лицевим щитком, що відповідає стандарту EN 1731 і має маркування CE.
У спеціалізованих магазинах можна знайти захисні каски із вбудованими засобами захисту органів слуху й щитками для захисту очей.
Під час роботи з пристроєм надягніть куртку для роботи з ланцюговою пилою, що відповідає стандарту EN 381‑11 і має маркування CE.
Під час роботи з пристроєм надягніть захисні рукавиці з захистом від порізів, що відповідають стандарту EN 381‑7 і мають маркування CE.
Під час роботи з пристроєм використовуйте повний захист ніг, що відповідає стандарту EN 381‑5 і має маркування CE.
Під час роботи з пристроєм використовуйте нековзне захисне взуття, що відповідає стандарту EN 20345 і має маркування з зображенням ланцюгової пили. Це є гарантією того, що захисне взуття відповідає стандарту EN 381-3.
Якщо ви використовуєте ланцюгову пилу епізодично, ґрунт рівний і ризик перечіпляння або застрягання в кущах невеликий, можна використовувати захисне взуття з залізним носком і захисні гетри, що відповідають стандарту EN 381-9.
У цій інструкції з експлуатації описано максимальну комплектацію. Комплект поставки відрізняється залежно від моделі (див. упаковку).
* optional
Пристрій дозволено експлуатувати з акумуляторним блоком 36 V Kärcher Battery Power .
Гострий ланцюг
Порізи
Під час будь-яких робіт із ланцюгом надягайте захисні рукавиці.
Ослабте ручку регулювання натягу ланцюга й зніміть кришку.
Установіть ланцюг на шину. Напрям руху ланцюга повинен бути дотриманий.
Проведіть ланцюг навколо ланцюгового колеса й уставте шину.
Установіть кришку й закрутіть ручку регулювання натягу ланцюга.
Відрегулюйте натяг ланцюга (див. главу Регулювання натягу ланцюга).
Установіть кожух ланцюга.
За необхідності очистіть область навколо горловини від тирси й бруду.
Зніміть кришку бака ланцюгового масла.
Повільно залийте ланцюгове масло в бак.
За необхідності витріть пролите масло ганчіркою.
Закрийте бак ланцюгового масла кришкою.
Гострий ланцюг
Порізи
Під час будь-яких робіт із ланцюгом надягайте захисні рукавиці.
Зніміть кожух ланцюга.
Обережно відтягніть ланцюг.
Відстань між шиною й ланцюгом повинна становити ca. 5,5 мм.
За необхідності відрегулюйте натяг ланцюга (див. главу Регулювання натягу ланцюга).
Установити акумуляторний блок у відсік на пристрої і засунути до клацання.
Перевірте дерево й гілки на наявність пошкоджень, наприклад гнилі.
Щодо пошкоджених або гнилих гілок, зверніться за порадою до професійного арбориста.
Зніміть кожух ланцюга.
Тримайте пристрій обома руками.
Потягніть захист рук і важіль ланцюгового гальма в напрямку ручки.
Ланцюгове гальмо звільниться.
Натисніть кнопку розблокування вимикача пристрою.
Натисніть вимикач пристрою.
Пристрій запуститься.
Відпустіть вимикач пристрою.
Пристрій зупиниться.
Натисніть захист рук і важіль ланцюгового гальма в напрямку шини.
Ланцюгове гальмо затиснеться й ланцюгове полотно буде заблоковане.
Вийміть акумуляторний блок із пристрою (див. главу Демонтаж акумуляторного блока).
Неконтрольовані рухи ланцюгової пили
Небезпека для життя внаслідок порізів
Перш ніж розпочати різання, сплануйте розпил і виявіть небезпеки.
Завжди міцно тримайте ланцюгову пилу обома руками.
Не працюйте ланцюговою пилою в одній площині з корпусом.
Працюйте ланцюговою пилою збоку від корпусу, щоб жодна частина тіла не знаходилась у робочій зоні пили.
Тримайтесь якнайдалі від розпилюваного матеріалу.
Ніколи не працюйте з драбини або стоячи на дереві.
Ніколи не працюйте з нестійкої позиції.
Неконтрольовані рухи ланцюгової пили
Небезпека для життя внаслідок порізів
Перш ніж розпочати різання, сплануйте розпил і виявіть небезпеки.
Завжди міцно тримайте ланцюгову пилу обома руками.
Ефекти втягування й відбою принципово виникають у напрямку, протилежному руху полотна по розпилюваному матеріалу.
Якщо під час різання нижньою стороною шини (пряме різання) ланцюгове полотно затисне, або воно натрапить на твердий предмет в деревині, ланцюгову пилу може різко потягнути в напрямку розпилюваного предмета.
Щоб запобігти втягуванню, завжди надійно фіксуйте зубчастий упор.
Якщо під час різання верхньою стороною шини (зворотнє різання) ланцюгове полотно затисне, або воно натрапить на твердий предмет в деревині, ланцюгову пилу може різко штовхнути в напрямку оператора.
Щоб запобігти відбою:
Не затискайте верхню сторону шини.
Не прокручуйте шину в пропилі.
Неконтрольовані рухи ланцюгової пили
Небезпека для життя внаслідок порізів
Перш ніж розпочати різання, сплануйте розпил і виявіть небезпеки.
Завжди міцно тримайте ланцюгову пилу обома руками.
У разі відскоку ланцюгову пилу раптово й неконтрольовано кидає в напрямку оператора.
Відскок відбувається, наприклад, коли ланцюгове полотно ненавмисно натрапляє на перешкоду або затискається у верхній зоні кінчика шини.
Завжди тримайте ланцюгову пилу таким чином, щоб можна було протистояти силам відскоку. Не відпускайте ланцюгову пилу.
Під час різання не нахиляйтеся занадто далеко вперед.
Не піднімайте ланцюгову пилу вище лінії плечей.
Завжди чекайте, доки ланцюг не набере повну швидкість, і ріжте на повних обертах.
Не ріжте кінчиком шини.
Уставляйте шину в розпочатий пропил вкрай обережно.
Звертайте увагу на положення стовбура й на сили, які можуть стиснути пропил і затиснути ланцюгове полотно.
Під час обрізання гілок ніколи не відрізуйте декілька гілок водночас.
Працюйте тільки гострим і правильно натягнутим ланцюговим полотном.
Використовуйте ланцюг із низьким ризиком відскоку і шину з малим кінчиком.
Дерево, що падає
Небезпека для життя
Валку дерев можуть здійснювати тільки підготовлені особи.
Під час планування напрямку падіння слід враховувати таке:
Відстань до найближчого робочого місця повинна складати щонайменше 2,5 висоти дерева.
Не здійснюйте валку за сильного вітру.
Дерево може впасти неконтрольовано.
Визначте напрямок падіння виходячи з форми дерева, рельєфу (ухилу) і погодних умов.
Валіть дерево тільки в проміжок між деревами. Ніколи не валіть дерево на інші дерева.
Для кожного працівника повинен бути запланований шлях відходу. Міркування такі:
Прокладіть шлях відходу по діагоналі під кутом приблизно 45° у бік, протилежний напрямку падіння.
Очистіть шлях відходу від перешкод.
Не розташовуйте на шляху відходу інструмент або обладнання.
Працюючи на крутому схилі, плануйте шлях відходу паралельно схилу.
Відходячи, стежте за гілками, що падають, і пам’ятайте про розмір крони.
Очистіть зону роботи на стовбурі від гілок, зарості й перешкод, що заважатимуть роботі.
Забезпечте стійке положення.
Ретельно очистіть комель, наприклад за допомогою сокири.
Пісок, камені й інші сторонні речовини притупляють ланцюг.
Видаліть великі корені.
Відріжте корінь вертикально.
Відріжте корінь горизонтально.
Приберіть відрізаний корінь з робочої зони.
Дерево, що падає
Небезпека для життя
Валку дерев можуть здійснювати тільки підготовлені особи.
Упевніться в тому, що падіння дерева нікого не наражає на небезпеку. Вигуки можуть не почути через шум двигуна.
У зоні валки можуть знаходитись тільки люди, зайняті валкою.
Зробіть підпил під прямим кутом до напрямку падіння.
Якнайближче до землі, зробіть горизонтальний пропил (нижній підпил) приблизно на 1/3 діаметра стовбура.
Зробіть косий пропил (верхній підпил) під кутом прибл. 45–60°.
Зробіть основний пропил.
Зробіть основний пропил паралельно нижньому підпилу, якнайменше на 50 мм вище.
Зробіть основний пропил тільки до глибини, коли залишиться мінімум 50 мм недопилу.
Недопил запобігає обертанню дерева й падінню в неправильному напрямку.
Коли основний пропил наблизиться до недопилу, дерево повинне почати падати.
Якщо існує ризик того, що дерево впаде в неправильному напрямку або відхилиться назад і затисне ланцюгове полотно, зупиніть різання основного пропилу. За допомогою клинів розширте пропил і поваліть дерево в потрібному напрямку.
Коли дерево почне падати, витягніть ланцюгову пилу з пропилу.
Вимкніть пристрій.
Затисніть ланцюгове гальмо.
Опустіть пилу.
Відійдіть запланованим шляхом.
Неконтрольовані рухи ланцюгової пили й розпилюваного матеріалу
Небезпечні для життя порізи, травми від розпилюваного матеріалу
Перш ніж розпочати різання, сплануйте розпил і виявіть небезпеки.
Завжди міцно тримайте ланцюгову пилу обома руками
Напружена деревина виникає, коли стовбури, гілки, корені або пагони іншого дерева знаходяться під механічним навантаженням.
Слідкуйте за напруженою деревиною, оскільки є ризик її раптового вивільнення.
Обережно обріжте напружену деревину зі стиснутої сторони (див. також главу Різання стовбура з механічною напругою).
Відскок
Небезпечні для життя порізи
Під час обрізання гілок слідкуйте за тим, щоб шину й ланцюг не затиснуло.
Зміна розподілу ваги під час обрізання гілок
Ризик травмування внаслідок неконтрольованого руху стовбура
Обирайте робочу зону таким чином, щоб небезпека не виникала.
Обрізуйте гілки в напрямку росту.
Обрізуйте гілки знизу вгору.
Залиште більші гілки, що знаходяться знизу, у якості опори, яка утримуватиме стовбур над землею.
Якнайкраще зафіксуйте ланцюгову пилу.
Не працюйте стоячи на стовбурі.
Не ріжте кінчиком шини.
Слідкуйте за напруженими гілками. Напружені гілки ріжте знизу вгору.
Ніколи не ріжте кілька гілок водночас.
Регулярно очищайте робочу зону від зрізаних гілок.
Неконтрольовані рухи ланцюгової пили
Небезпека для життя внаслідок порізів
Перш ніж розпочати різання, сплануйте розпил і виявіть небезпеки.
Завжди міцно тримайте ланцюгову пилу обома руками.
Пошкодження ланцюга в разі контакту з землею
Слідкуйте за тим, щоб ланцюг не торкався землі.
Установіть ланцюгову пилу на зубчастий упор.
Прорізайте стовбур рівномірно.
Неконтрольовані рухи ланцюгової пили
Небезпечні для життя порізи
Під час нарізання напружених стовбурів суворо дотримуйтесь послідовності компенсаційного пропилу зі стиснутої сторони й відрізного пропилу з розтягнутої сторони.
Стовбур опирається з двох боків:
Зробіть компенсаційний пропил зі стиснутої сторони стовбуру на глибину прибл. 1/3 діаметра стовбуру зверху.
Зробіть відрізний пропил з розтягнутої сторони знизу.
Стовбур опирається з одного боку:
Зробіть компенсаційний пропил зі стиснутої сторони стовбуру на глибину прибл. 1/3 діаметра стовбуру знизу.
Зробіть відрізний пропил з розтягнутої сторони зверху.
Під час тривалих перерв у роботі вийміть акумуляторну батарею з пристрою і захистить її від несанкціонованого використання.
Потягнути кнопку розблокування акумуляторного блоку в напрямку акумуляторного блоку.
Натиснути кнопку розблокування акумуляторного блоку, щоб розблокувати акумуляторний блок.
Вийняти акумуляторний блок з пристрою.
Вийняти акумуляторний блок з пристрою (див. главу Демонтаж акумуляторного блока).
Очистити пристрій (див. главу Очищення пристрою).
Недотримання ваги
Небезпека травмування та пошкоджень
Під час транспортування враховувати вагу пристрою.
Неконтрольований запуск
Порізи
Перед транспортуванням вийміть акумулятор з пристрою.
Транспортуйте пристрій тільки з установленим захисним кожухом.
Зніміть акумуляторний блок (див. главу Демонтаж акумуляторного блока).
Натисніть захист рук і важіль ланцюгового гальма в напрямку шини.
Ланцюгове гальмо затиснеться.
Установіть кожух ланцюга.
Переносьте пристрій тільки за ручку і шиною назад.
У разі транспортування на великі відстані злийте бак ланцюгового масла.
Зніміть кришку бака ланцюгового масла.
Вилийте ланцюгове масло в придатний контейнер.
Загвинтіть кришку бака ланцюгового масла.
Під час перевезення транспортними засобами пристрій слід фіксувати від ковзання та перекидання.
Недотримання ваги
Небезпека травмування та пошкоджень
Під час зберігання враховувати вагу пристрою.
Неконтрольований запуск
Порізи
Перед зберіганням вийміть акумулятор з пристрою.
Зберігайте ланцюгову пилу тільки із встановленим захисним кожухом.
Зніміть акумуляторний блок (див. главу Демонтаж акумуляторного блока).
Натисніть захист рук і важіль ланцюгового гальма в напрямку шини.
Ланцюгове гальмо затиснеться.
Установіть кожух ланцюга.
Злийте бак ланцюгового масла.
Зніміть кришку бака ланцюгового масла.
Вилийте ланцюгове масло в придатний контейнер.
Загвинтіть кришку бака ланцюгового масла.
У разі зберігання пристрою більше одного місяця, змастіть ланцюг, щоб запобігти корозії.
Зберігайте пристрій у сухому й добре вентильованому місці. Не піддавайте пристрій впливу корозійних речовин, наприклад садових хімікатів і протиобліднювальної солі. Зберігайте пристрій лише в приміщенні.
Неконтрольований запуск
Порізи
Перед проведенням будь-яких робіт вийміть акумулятор із пристрою.
Гострий ланцюг
Порізи
Під час будь-яких робіт із ланцюгом надягайте захисні рукавиці.
Зніміть акумуляторний блок (див. главу Демонтаж акумуляторного блока).
Очистіть ланцюг від залишків розпилюваного матеріалу й бруду за допомогою щітки.
Очистіть корпус і ручки м’якою сухою тканиною.
Після кожного чищення перевіряйте роботу ланцюгового гальма (див. главу Перевірка роботи гальма).
Перед кожним використанням необхідно виконати такі дії:
Перевірте рівень ланцюгового масла, за необхідності долийте ланцюгове масло (див. главу Наповнення бака ланцюгового масла).
Перевірте натяг ланцюга (див. главу Перевірка натягу ланцюга).
Перевірте, чи є ланцюг достатньо гострим, за необхідності замініть ланцюг (див. главу Заміна ланцюга й шини).
Перевірте прилад на наявність пошкоджень.
Перевірте, чи надійно затягнуті усі болти, гайки й гвинти.
Перевірте роботу ланцюгового гальма (див. главу Перевірка роботи гальма).
Кожні 5 годин експлуатації перевіряйте роботу ланцюгового гальма (див. главу Перевірка роботи гальма).
Увімкніть пристрій.
Коли пристрій працює, поверніть руку на передній ручці таким чином, щоб тильною стороною долоні натиснути на захист рук і важіль ланцюгового гальма в напрямку шини.
Ланцюгове гальмо затиснеться.
Ланцюг повинен зупинитися.
Потягніть захист рук і важіль ланцюгового гальма в напрямку ручки.
Ланцюг повинен звільнитися.
Зніміть акумуляторний блок (див. главу Демонтаж акумуляторного блока).
Ослабте ручку регулювання натягу ланцюга.
Відрегулюйте натяг ланцюга за допомогою кільця.
Перевірте натяг ланцюга.
Відстань між шиною й ланцюгом повинна становити ca. 5,5 мм.
Затягніть ручку регулювання натягу ланцюга.
Гострий ланцюг
Порізи
Під час будь-яких робіт із ланцюгом надягайте захисні рукавиці.
Зніміть акумуляторний блок (див. главу Демонтаж акумуляторного блока).
Ослабте ручку регулювання натягу ланцюга й зніміть кришку.
Зніміть шину із натягувачем ланцюга.
Якщо необхідно замінити шину, зніміть натягувач ланцюга.
Належним чином утилізуйте ланцюг і, за необхідності, шину.
За необхідності встановіть натягувач ланцюга на новій шині.
Установіть новий ланцюг на шину. Напрям руху ланцюга повинен бути дотриманий.
Проведіть ланцюг навколо ланцюгового колеса й уставте шину.
Установіть кришку й закрутіть ручку регулювання натягу ланцюга.
Відрегулюйте натяг ланцюга (див. главу Регулювання натягу ланцюга).
Несправності часто мають просту причину, яку можна усунути самостійно за допомогою інструкцій, наведених нижче. За наявності сумнівів або в разі неназваних несправностей слід звертатися до авторизованої сервісної служби.
Під час збільшення строку служби ємність акумуляторного блока знижуватиметься навіть за доброго обслуговування, внаслідок чого навіть у разі повної зарядки повний час роботи більше не забезпечуватиметься. Це не є дефектом.
Пристрій не запускається
Причина:
Акумуляторний блок розряджений.
Усунення:
Зарядити акумуляторний блок.
Пристрій не запускається
Причина:
Акумуляторний блок несправний.
Усунення:
Замінити акумуляторний блок.
Пристрій не запускається
Причина:
Акумуляторний блок встановлено неправильно.
Усунення:
Встановити акумуляторний блок у гніздо до фіксації.
Пристрій зупиняється під час роботи
Причина:
Акумулятор перегрітий
Усунення:
Зупинити роботу і зачекати, доки температура акумулятора не знизиться до нормального значення.
Пристрій зупиняється під час роботи
Причина:
Двигун перегрітий
Усунення:
Зупинити роботу і дати двигуну охолонути.
У кожній країні діють відповідні гарантійні умови, встановлені уповноваженою організацією збуту нашої продукції в цій країні. Можливі несправності приладу протягом гарантійного строку ми усуваємо безкоштовно, якщо причина несправності полягає в дефектах матеріалів або виробничому браку. У разі виникнення претензій протягом гарантійного строку прохання звертатися, маючи при собі чек про покупку, до торговельної організації, що продала продукт, або до найближчої уповноваженої служби сервісного обслуговування.
(Адреси див. на звороті)
Робочі характеристики пристрою | |
Робоча напруга | 36 V |
Швидкість холостого ходу ланцюга | 21 m/s |
Об'єм бака ланцюгового масла | 190 ml |
Діаметр рослинності, що зрізується (макс.) | mm |
Розраховані значення згідно з EN 60745-1, EN 60745-2-13 | |
Рівень звукового тиску LpA | 91,2 dB(A) |
Похибка КpA | 3,0 dB(A) |
Рівень звукової потужності LWA | 102,2 dB(A) |
Похибка КWA | 1,8 dB(A) |
Величина вібрацій на руці/кисті від передньої ручки | 3,6 m/s2 |
Величина вібрацій на руці/кисті від задньої ручки | 4,9 m/s2 |
Похибка К | 1,5 m/s2 |
Розміри та вага | |
Довжина x ширина x висота | 834 x 222 x 235 mm |
Довжина шини | 356 mm |
довжина зрізання | 300 mm |
Крок ланцюга | 0,375 (9,525) in (mm) |
Вага (без акумуляторного блока) | 4,3 kg |
Зазначене значення вібрації виміряне за допомогою стандартного методу випробування і може використовуватися для порівняння з пристроєм.
Зазначене значення вібрації може бути використано у попередній оцінці навантаження.
Залежно від способу використання пристрою, рівень вібрації під час поточного використання пристрою може відрізнятися від зазначеного загального значення.
Під час безперервного використання пристрою протягом декількох годин може заявитися відчуття оніміння.
Для захисту рук слід надягати теплі рукавиці.
Періодично робити паузи в роботі.
Цим ми повідомляємо, що нижче зазначена машина на основі своєї конструкції та конструктивного виконання, а також у випущеної у продаж моделі, відповідає спеціальним основним вимогам щодо безпеки та захисту здоров'я представлених нижче директив ЄС. У разі внесення неузгоджених із нами змін до машини ця заява втрачає свою чинність.
Виріб: акумуляторна ланцюгова пила
Тип: 1.444-05x.x
Відповідні директиви ЄС2014/30/ЄС
2006/42/EG (+2009/127/EG)
2011/65/ЄС
2000/14/ЄС (+2005/88/ЄС)
Застосовувані гармонізовані стандартиEN 50581: 2012
EN 55014-1: 2017
EN 55014-2: 2015
EN 60745-1:2009+A11:2010
EN 60745-2-13:2009+A1:2010
Застосовуваний метод оцінки відповідності2000/14/ЄС зі змінами згідно з 2005/88/ЄС: Додаток V
Рівень звукової потужності, дБ(A)Виміряний:102,2
Гарантований:104
Уповноважений орган, 0197 TÜV Rheinland LGA Products GmbH; Tillystarße 2 D – 90431 Nürnberg, Germany (Німеччина), здійснив випробування ЄС типового зразка, номер сертифіката: BM 50455772 0001
Особи, що нижче підписалися, діють за дорученням і за довіреністю керівництва.
Особа, відповідальна за ведення документації:
Ш. Райзер (S. Reiser)
Alfred Kärcher SE & Co. KG
Alfred-Kärcher-Str. 28 - 40
71364 Winnenden (Germany)
Тел.: +49 7195 14-0
Факс: +49 7195 14-2212
м. Вінненден, 01.09.2018