TLO 2-18

59911000 (08/23)
59911000 (08/23)
Pirms iekārtas pirmās izmantošanas reizes rūpīgi izlasiet turpmākās drošības norādes, šo oriģinālo lietošanas instrukciju, iepazīstieties ar akumulatora pakai pievienotajām drošības norādēm, kā arī ar akumulatora pakas / lādētāja oriģinālo lietošanas instrukciju. Rīkojieties saskaņā ar tām. Saglabājiet minētos materiālus vēlākai izmantošanai vai nodošanai nākamajam īpašniekam.
Kopā ar lietošanas instrukcijā ietvertajiem norādījumiem ņemiet vērā likumdevēja vispārīgos drošības tehnikas noteikumus un nelaimes gadījumu novēršanas noteikumus.
Norāde par tieši draudošām briesmām, kuras izraisa smagas traumas vai nāvi.
Norāde par iespējami draudošām briesmām, kuras var izraisīt smagas traumas vai nāvi.
Norāda uz iespējami bīstamu situāciju, kura var radīt vieglus ievainojumus.
Norāde par iespējami bīstamu situāciju, kura var radīt materiālos zaudējumus.
Izlasiet visas drošības norādes, instrukcijas, attēlus un specifikācijas, kas pievienotas šim elektroinstrumentam.
Jebkuru turpmāk sniegto instrukciju neievērošana var izraisīt strāvas triecienu, ugunsgrēku un/vai nopietnus ievainojumus. Saglabājiet visas brīdinājuma norādes un instrukcijas vēlākai apskatīšanai.
Jēdziens “elektroinstruments” brīdinājuma norādēs attiecas uz jūsu no tīkla (vada) darbināmo izstrādājumu vai ar akumulatoru darbināmo (bezvada) izstrādājumu.
Drošība darba zonā
Raugiet, lai darba zona būtu tīra un labi apgaismota. Nepārskatāmas vai tumšas vietas viegli izraisa negadījumus.
Nedarbiniet elektroinstrumentus potenciāli sprādzienbīstamās vietās, piem., uzliesmojošu šķidrumu, gāzu vai putekļu klātbūtnē. Elektroinstrumenti rada dzirksteles, kas var aizdedzināt putekļus vai tvaikus.
Strādājot ar elektroinstrumentu, turiet prom bērnus un apkārtējos cilvēkus. Neuzmanība var likt zaudēt kontroli.
Elektriskā drošība
Elektroinstrumentu spraudņiem jāatbilst kontaktligzdai. Nekad nekādā veidā nepārveidojiet spraudni. Lietojot iezemētus elektroinstrumentus, neizmantojiet adaptera spraudni. Nepārveidoti spraudņi un atbilstošas kontaktligzdas samazina strāvas trieciena risku.
Izvairieties no ķermeņa saskares ar iezemētām virsmām, piemēram, caurulēm, apsildes elementiem, krāsnīm un ledusskapjiem. Ja ķermenis ir iezemēts, pastāv palielināts elektriskās strāvas trieciena risks.
Nepakļaujiet elektroinstrumentus lietus vai mitruma iedarbībai. Ūdens iekļūšana elektroinstrumentā palielina elektriskās strāvas trieciena risku.
Nelietojiet vadu veidā, kādā nav paredzēta tā lietošana, piem., lai aiz tā pārnēsātu, vilktu vai atvienotu elektroinstrumentu. Raugiet, lai kabelis atrastos drošā attālumā no karstuma, eļļas, asām malām vai kustīgām daļām. Bojāti vai sapinušies kabeļi palielina strāvas trieciena risku.
Ja izmantojat elektroinstrumentu ārpus telpām, izmantojiet pagarinātāju, kas piemērots lietošanai ārpus telpām. Izmantojot vadu, kas piemērots lietošanai ārpus telpām, samazināsies elektriskās strāvas trieciena risks.
Ja elektroinstrumenta lietošana mitrā vidē ir neizbēgama, izmantojiet ar noplūdes strāvas aizsargslēdzi (FI slēdzi) aizsargātu barošanas avotu. FI slēdža izmantošana samazinās elektriskās strāvas trieciena risku.
Personiskā drošība
Esiet modrs, uzmanieties, ko darāt, un izmantojiet veselo saprātu, strādājot ar elektroinstrumentu. Nelietojiet elektroinstrumentu, ja esat noguris vai narkotisko vielu, alkohola vai medikamentu ietekmē. Elektroinstrumentu lietošanas laikā viens neuzmanības brīdis var radīt smagus savainojumus.
Lietojiet individuālos aizsardzības līdzekļus. Vienmēr nēsājiet acu aizsardzības līdzekļus. Aizsardzības līdzekļi, piemēram, aizsargmaska pret putekļiem, neslīdoši drošības apavi, aizsargķivere vai dzirdes aizsarglīdzekļi, kas tiek izmantoti atbilstošos apstākļos, samazina savainojumu risku.
Novērsiet nejaušu palaišanu. Pirms instrumentu pievienot strāvas padevei un/vai akumulatoram, pacelt vai nest, pārliecinieties, ka tas ir izslēgts. Elektroinstrumentu nēsāšana ar pirkstu uz slēdža vai elektroinstrumentu ieslēgšana ar ieslēgtu slēdzi var viegli izraisīt negadījumus.
Pirms elektroinstrumenta ieslēgšanas noņemiet visas regulēšanas vai uzgriežņu atslēgas. Uzgriežņu atslēga vai atslēga, kas atstāta uz elektroinstrumenta rotējošās daļas, var izraisīt savainojumus.
Izvairieties no nepareiza ķermeņa stāvokļa. Vienmēr stāviet stabilā pozīcijā un saglabājiet līdzsvaru. Tas ļauj labāk kontrolēt elektroinstrumentu neparedzētās situācijās.
Nēsājiet piemērotu apģērbu. Nenēsājiet platu apģērbu vai rotaslietas. Raugiet, lai mati, apģērbs un cimdi neatrastos kustīgu daļu tuvumā. Kustīgās daļas var aizķert brīvu apģērbu, rotaslietas vai garus matus.
Ja ir iespējams piemontēt putekļu nosūkšanas un savākšanas ierīces, pārliecinieties, ka tās ir pievienotas un tiek izmantotas pareizi. Putekļu nosūkšanas iekārtas izmantošana samazina putekļu radīto apdraudējumu.
Nepieļaujiet, ka instrumentu pārzināšanas sajūta, kas radusies, tos bieži izmantojot, padara jūs neuzmanīgu un liek ignorēt instrumentu drošības principus. Neuzmanīga rīcība sekundes laikā var izraisīt nopietnus ievainojumus.
Elektroinstrumentu lietošana un apkope
Nepārslogojiet elektroinstrumentu. Izmantojiet attiecīgajam lietojumam pareizo elektroinstrumentu. Ar pareizo elektroinstrumentu norādītajā jaudas diapazonā jūs varēsiet strādāt labāk un drošāk.
Neizmantojiet elektroinstrumentu, ja ar slēdzi to nav iespējams ieslēgt un izslēgt. Elektroinstruments, ko vairs nevar ieslēgt vai izslēgt, ir bīstams, un tas ir jāremontē.
Pirms regulēšanas, piederumu maiņas vai elektroinstrumentu uzglabāšanas atvienojiet elektroinstrumenta spraudni no strāvas avota un/vai izņemiet no elektroinstrumenta akumulatoru, ja tas ir noņemams. Šie preventīvie drošības pasākumi samazina elektroinstrumenta nejaušas iedarbināšanas risku.
Uzglabājiet neizmantotus elektroinstrumentus bērniem nepieejamā vietā un neļaujiet elektroinstrumentu lietot cilvēkiem, kas nepārzina attiecīgo elektroinstrumentu vai šīs instrukcijas. Elektroinstrumenti ir bīstami neprasmīgu lietotāju rokās.
Veiciet elektroinstrumentu un piederumu apkopi. Pārbaudiet, vai nav nepareizi novietotu vai iestrēgušu kustīgo daļu, salauztu daļu vai arī citu apstākļu, kas var ietekmēt elektroinstrumenta darbību. Ja elektroinstruments ir bojāts, pirms lietošanas lieciet to salabot. Daudzus negadījumus izraisa elektroinstrumenti, kam ir veikta slikta apkope.
Raugiet, lai griešanas darbarīki būtu asi un tīri. Atbilstīgi noteikumiem uzturēti griešanas instrumenti ar asiem asmeņiem mēdz iestrēgt retāk, un tos ir vieglāk kontrolēt.
Izmantojiet elektroinstrumentu, piederumus un ievietojamos instrumentus utt. saskaņā ar šīm instrukcijām. Lietošanas laikā ņemiet vērā darba nosacījumus un veicamos darbus. Elektroinstrumenta izmantošana jebkuram citam mērķim nekā tam paredzētajiem darbiem, var radīt bīstamu situāciju.
Turiet rokturus un satveršanas virsmas sausas, tīras un bez eļļām vai smērvielām. Slideni rokturi un satveršanas virsmas neļauj droši ekspluatēt un kontrolēt instrumentu neparedzētās situācijās.
Ar akumulatoru darbināmu instrumentu lietošana un kopšana
Uzlādējiet ierīci tikai ar ražotāja norādīto lādētāju. Lādētājs, kas paredzēts viena veida akumulatoriem, var radīt aizdegšanās risku, ja to lieto kopā ar cita veida akumulatoru.
Izmantojiet elektroinstrumentus tikai ar īpaši tiem paredzētiem akumulatoru blokiem. Ja tiek izmantoti citi akumulatoru bloki, pastāv savainojumu un aizdegšanās risks.
Kad akumulatoru bloks netiek lietots, turiet to atstatus no citiem metāla priekšmetiem, piemēram, saspraudēm, monētām, atslēgām, naglām, skrūvēm vai citiem maziem metāla priekšmetiem, kas var izveidot savienojumu no viena pieslēguma uz otru. Akumulatora kontaktu īssavienojuma radīšana var izraisīt apdegumus vai ugunsgrēku.
Nelabvēlīgos apstākļos no akumulatora var izplūst šķidrums. Izvairieties ar to saskarties. Nejauša kontakta gadījumā noskalojiet ar ūdeni. Ja šķidrums nokļūst acīs, konsultējieties arī ar ārstu. No akumulatora izplūstošais šķidrums var izraisīt kairinājumus vai apdegumus.
Neizmantojiet bojātus vai pārveidotus akumulatoru blokus vai ar akumulatoriem darbināmus instrumentus. Bojāti vai pārveidoti akumulatori var izrādīties neparedzami, kas var izraisīt ugunsgrēku, sprādzienu vai miesas bojājumu risku.
Nepakļaujiet akumulatoru bloku vai instrumentu uguns vai pārmērīgas temperatūras iedarbībai. Uguns vai temperatūras virs 130 °C ietekmē pastāv sprādzienbīstamība.
Ievērojiet visas uzlādes norādes un neuzlādējiet akumulatoru bloku vai instrumentu ārpus pamācībā norādītā temperatūras diapazona. Nelietpratīga uzlāde vai uzlāde temperatūrā, kas ir ārpus norādītā diapazona, var sabojāt akumulatoru un palielināt aizdegšanās risku.
Serviss
Uzdodiet elektroinstrumentu salabot kvalificētam servisa tehniķim, kurš izmantos tikai identiskas rezerves daļas. Tādējādi tiek nodrošināta elektroinstrumenta drošība.
Nekad neveiciet bojātu akumulatoru bloku apkopi. Akumulatoru bloku apkopi drīkst veikt tikai ražotājs vai pilnvaroti pakalpojumu sniedzēji.
Nopietnas traumas neuzmanīgas lietošanas rezultātā, ja, bieži strādājot ar ierīci, izveidojies pieradums.
Griešanas laikā uzmaniet, lai darba zonā neatrastos tuvumā esošas personas, bērni un dzīvnieki.
Savainošanās risks, ja zars, kas atrodas zem sprieguma, griešanas laikā strauji atliecas atpakaļ.
Asa griezējmala samazina savainojumu risku un palielina griešanas veiktspēju. Uzturiet griezējmalu asu un tīru, ievērojiet instrukcijas attiecībā uz eļļošanu un piederumu nomaiņu.
Pirms katras lietošanas reizes un pēc katra trieciena pārbaudiet, vai ierīce nav bojāta. Bojāto detaļu remonts vai to nomaiņa jāveic pilnvarotā klientu servisā.
Ja ierīce ir nokritusi, saņēmusi triecienu vai neparasti vibrē, nekavējoties to apturiet un pārbaudiet, vai tajā nav bojājumu vai nosakiet vibrācijas cēloni Uzticiet bojājumu novēršanu pilnvarotam klientu apkalpošanas centram vai nomainiet ierīci.
Savainojumu un ierīces bojājumu risks, ja apkopes un uzturēšanas darbus veic nekvalificēts personāls. Veicot šīs ierīces apkopes un labošanas darbus, nepieciešama īpaša piesardzība un zināšanas, un tos drīkst veikt tikai atbilstoši kvalificēti un speciāli apmācīti speciālisti.
Savainojumu risks nepareizas lietošanas rezultātā. Saglabājiet šo lietošanas instrukciju, regulāri pārlasiet un izmantojiet to, lai citiem cilvēkiem sniegtu norādījumus par ierīces lietošanu. Pievienojiet šo lietošanas instrukciju, kad aizdodat vai nododat ierīci tālāk.
Slideni rokturi un satveršanas virsmas neļauj droši ekspluatēt un kontrolēt ierīci neparedzētās situācijās. Turiet rokturus un satveršanas virsmas sausas, tīras un bez eļļām vai smērvielām.
Pirms darbu uzsākšanas pārbaudiet, vai visas aizsargietaises ir pareizi uzstādītas un darbojas.
Lai samazinātu ugunsgrēka, miesas bojājumu un izstrādājuma bojājumu risku, ko izraisa īssavienojumi, nekad neiegremdējiet ierīci, akumulatoru bloku vai lādētāju šķidrumā un neļaujiet šķidrumam tajos iekļūt. Korozīvi vai vadoši šķidrumi, piemēram, jūras ūdens, noteiktas rūpnieciskās ķīmiskās vielas, balinātāji vai produkti, kas satur balinātājus utt., var izraisīt īssavienojumu.
Uzlādējiet akumulatoru bloku vietā, kur apkārtējās vides temperatūra ir no 10 °C līdz 38 °C.
Glabājiet akumulatoru bloku vietā, kur apkārtējās vides temperatūra ir no 0 °C līdz 40 °C.
Lietojiet akumulatoru vietā, kur apkārtējās vides temperatūra ir no 0 °C līdz 40 °C.
Izslēdziet motoru, pārliecinieties, ka visas kustīgās daļas ir pilnībā apstājušās, un izņemiet akumulatora bloku, pirms uzsākat ierīces pārbaudi, tīrīšanu vai apkopi.
Šīs ierīces apkopei un labošanas darbiem nepieciešama īpaša piesardzība un zināšanas, un tos drīkst veikt tikai atbilstoši kvalificēti speciālisti. Lai veiktu ierīces apkopi, nogādājiet to pilnvarotā servisa centrā.
Pārliecinieties, lai iekārta būtu droša ekspluatācijai, regulāri pārbaudot, vai visas tapas, uzgriežņi un skrūves ir cieši pievilktas.
Izmantojiet tikai ražotāja apstiprinātās rezerves daļas, piederumus un uzliktņus. Oriģinālās rezerves daļas, oriģinālie piederumi un oriģinālie uzliktņi garantē drošu un nevainojamu ierīces darbību.
Savainojumi un ierīces bojājumi, ja ķimikālijas sabojā vai mīkstina plastmasas detaļas, vai arī izraisa to sadalīšanos. Izvairieties no plastmasas detaļu saskares ar bremžu šķidrumu, benzīnu, naftas produktiem, rūsas noņemšanas līdzekļiem utt.
Tīriet produktu pēc katras ekspluatācijas ar mīkstu, sausu drānu.
Plastmasas daļu tīrīšanai neizmantojiet šķīdinātājus, jo tie agresīvi iedarbojas uz izmantoto materiālu. Ar tīru drānu atbrīvojieties no tādiem netīrumiem, kā, piem., putekļiem, eļļas un smērvielas.
Jūs drīkstat veikt tikai šajā lietošanas instrukcijā aprakstītos iestatījumus un remontdarbus. Sazinieties ar savu pilnvaroto klientu servisu par remontdarbiem, kas neietilpst aprakstītajos.
Lai nodrošinātu ilgu un uzticamu ierīces kalpošanas laiku, jums regulāri jāveic lietošanas instrukcijā aprakstītie apkopes pasākumi.
Izslēdziet ierīci, ļaujiet tai atdzist un izņemiet akumulatoru paku, pirms Jūs to novietojat uzglabāšanai vai transportējat.
Savainošanās draudi un ierīces bojājumi. Transportēšanas laikā nodrošiniet ierīci pret kustēšanos un krišanu.
Atbrīvojiet ierīci no visiem svešķermeņiem, pirms Jūs to uzglabājat vai transportējat.
Tīriet produktu pēc katras ekspluatācijas ar mīkstu, sausu drānu.
Uzglabājiet ierīci sausā un labi vēdinātā vietā, kurai bērniem nav piekļuve. Pasargājiet ierīci no vielām ar korozijas iedarbību, piem., dārza ķimikālijām.
Neuzglabājiet ierīci ārpus telpām.
Pat tad, ja iekārta tiek lietota atbilstoši aprakstītajiem noteikumiem, joprojām pastāv neapzināts apdraudējums. Iekārtas lietošanas laikā var rasties turpmākie draudi:
Vibrācijas var radīt savainojumus. Katram darba veidam izmantojiet piemērotus instrumentus, izmantojiet paredzētos rokturus, kā arī ierobežojiet darba un ekspozīcijas laiku.
Smagi savainojumi, nonākot saskarē ar griešanas darbarīkiem. Griezējinstrumentus turiet atstatus no rokām un kājām. Izmantojiet asmens aizsargu, ja Jūs ierīci neizmantojat, arī īslaicīgos darba pārtraukumos.
Izmestu priekšmetu, piem., koksnes skaidu un atšķilu radītas traumas.
Ilgāks ierīces lietošanas ilgums var radīt vibrācijas izraisītus asinsrites traucējumus rokās. Vispārēji ieteicamu aparāta lietošanas laiku noteikt nevar, jo tas ir atkarīgs no vairākiem ietekmes faktoriem:
Personīga predispozīcija uz sliktu asinsriti (bieži auksti pirksti, pirkstu tirpšana)
Zema apkārtējā temperatūra. Roku aizsardzībai valkājiet siltus cimdus.
Cieša satvēriena radīti asinsrites traucējumi.
Nepārtraukts darba režīms ir sliktāks par pārtrauktu darba režīms.
Regulāras un ilglaicīgas ierīces lietošanas gadījumā un, atkārtoti iestājoties atbilstošajām pazīmēm, piemēram, pirkstu kņudēšanai, aukstiem pirkstiem, iesakām iziet medicīnisko apsekošanu.
Noteikumiem neatbilstošs lietojums
Grieztu brūču radīts dzīvības apdraudējums
Lietojiet ierīci tikai atbilstoši paredzētajam mērķim.
Zaru grieznes ir paredzētas tikai privātai izmantošanai.
Iekārta ir paredzēta izmantošanai tikai ārpus telpām.
Ierīce paredzēta mazāku un lielāku zaru griešanai un atzarošanai (maksimālos zaru diametrus skatīt Tehniskie dati). To darot, ierīces lietotājs droši stāv uz zemes.
Nav pieļaujama jebkura cita izmantošana, piem., priekšmetu griešana, kas nav no koka. Par apdraudējumu, kas rodas neatbilstošas ekspluatācijas dēļ, atbild lietotājs.
Izmantojiet ierīci tikai ar KÄRCHER 18 V Battery Power (+) sistēmas akumulatoru blokiem un uzlādes ierīcēm.
![]() | Piemērotie akumulatoru bloki un uzlādes ierīces ir marķēti ar KÄRCHER 18 V Battery Power (+) sistēmas simbolu. Piemērotiem akumulatoru blokiem ir apzīmējums “Battery Power 18/... un Battery Power+ 18/...”. Piemērotām uzlādes ierīcēm ir apzīmējums “BC 18 V ...”. |
Iepakojuma materiāli ir atkārtoti pārstrādājami. Lūdzu, atbrīvojieties no iepakojuma videi draudzīgā veidā.
Elektriskās un elektroniskās ierīces satur vērtīgus pārstrādājamus materiālus un bieži vien tādas sastāvdaļas kā baterijas, akumulatorus vai eļļu, kuri neatbilstošas apstrādes vai nepareizas utilizācijas rezultātā var radīt potenciālu apdraudējumu cilvēku veselībai un apkārtējai videi. Tomēr šīs sastāvdaļas ir nepieciešamas ierīces pareizai darbībai. Ar šo simbolu marķētās ierīces nedrīkst izmest kopā ar sadzīves atkritumiem.
Pašreizējo informāciju par sastāvvielām atradīsiet: www.kaercher.de/REACH
Izmantot tikai oriģinālos piederumus un oriģinālās rezerves daļas, jo tie garantē drošu un nevainojamu ierīces darbību.
Informāciju par piederumiem un rezerves daļām skatīt www.kaercher.com.
Ierīces piegādes komplekts ir attēlots uz iepakojuma. Izsaiņojot pārbaudiet, vai saturs ir pilnīgs. Ja trūkst piederumi vai transportēšanas laikā radušies bojājumi, lūdzu, informējiet tirgotāju.
![]() | Vispārīgā brīdinājuma zīme |
![]() | Pirms ekspluatācijas uzsākšanas izlasiet lietošanas pamācību un visas drošības norādes. |
![]() | Strādājot ar ierīci, valkāt neslīdošus un izturīgus aizsargcimdus. |
![]() | Strādājot ar ierīci, lietojiet piemērotus acu un dzirdes aizsardzība līdzekļus. |
![]() | Nepakļaujiet ierīci ne lietus, ne paaugstināta mitruma ietekmei. |
![]() | Draudi, kurus rada strauji izsviesti priekšmeti. Nodrošiniet, lai visi interesenti, jo īpaši bērni un mājdzīvnieki, atrastos ne mazāk kā 15 m attālumā no darbības zonas. |
![]() | Uzmanību! Asi asmeņi! Neturiet rokas tuvu pie asmeņiem. |
Šajā lietošanas instrukcijā ir aprakstīts maksimālais aprīkojums. Atkarībā no modeļa iespējamas piegādes komplekta atšķirības (skatiet iepakojumu).
* Nav iekļauts piegādes komplektācijā
Akumulatora bloka ietveri iebīdiet zaru griežņu ietverē, līdz tā dzirdami nofiksējas.
Pārliecinieties, ka tā ir pareizi ievietota!
Iebīdiet akumulatora bloku akumulatora ietverē, līdz tas dzirdami nofiksējas.
Nekontrolēta ieslēgšanās
Grieztas brūces
Pirms visu darbu veikšanas pie ierīces, izņemiet akumulatoru bloku.
Pārliecinieties, ka, ievietojot akumulatoru bloku, nav nospiests IESL./IZSL. slēdzis.
Ja ierīce pārslodzes dēļ pati izslēdzas, nekavējoties atlaidiet IESL./IZSL. slēdzi. Lai atkārtoti uzsāktu ekspluatāciju, pagaidiet, līdz ierīce vai akumulatora bloks atkal ir gatavs darbam.
Noņemt asmens aizsargu.
Pārbaudiet koku un zarus, lai konstatētu, vai tiem nav bojājumu, piemēram, puves, kā arī, vai zari nav pakļauti spriedzei.
Stingri turiet ierīci.
Savainojumu draudi!
Ja attālums līdz griezējinstrumentam ir pārāk mazs, pastāv risks gūt griešanas savainojumus.
Raugiet, lai jūsu brīvā roka atrodas pietiekamā attālumā no griezējinstrumenta.
Nospiediet IESL./IZSL. slēdža atbloķēšanas taustiņu.
Nospiediet IESL./IZSL. slēdzi.
Ierīce ieslēdzas.
Atlaidiet IESL./IZSL. slēdzi.
Ierīce pārtrauc darbību.
Koksnes atšķilas vai mizas var izraisīt griešanas asmeņu nobloķēšanu.
Bloķējošo priekšmetu izņemšana
Asie asmeņi vai citi asi priekšmeti rada sagriešanās draudus
Pārbaudot un novēršot blokādes, izmantojiet aizsardzības cimdus.
3–4 reizes nospiediet IESL./IZSL. slēdzi.
Ja nobloķējumu tādējādi nav iespējams novērst, rīkojieties šādi:
Izņemiet akumulatoru bloku (skatīt nodaļu Akumulatoru pakas izņemšana).
Ar koka gabalu vai gumijas āmuru uzmanīgi uzsitiet pa griešanas asmeni, līdz nobloķējums tiek atbrīvots. To darot, neturiet rokas tuvu pie griešanas asmeņiem, jo pēc nobloķējuma atbrīvošanas griešanas asmeņi var pēkšņi atvērties.
Pārbaudiet, vai griešanas asmeņi var brīvi kustēties, ja nepieciešams, ar suku notīriet svešķermeņus no griešanas asmeņiem.
Uzstādiet akumulatoru bloku (skatīt nodaļu Akumulatora bloka ietveres uzstādīšana).
Pirms veicat tālāku griešanu, nospiediet ierīces IESL./IZSL. slēdzi, lai griešanas asmeņi atvērtos pilnībā.
Teleskopiskais pagarinājums ir papildu izvēles piederums kokaugu un zaru griešanai līdz 3,5 m augstumā.
Pirms teleskopiskā pagarinājuma izmantošanas izlasiet tā lietošanas instrukciju.
Ilgstoša darbu pārtraukuma gadījumā izņemt akumulatoru paku no ierīces un nodrošināt to pret nesankcionētu lietošanu.
Nospiest akumulatoru pakas atbloķēšanas taustiņu, lai atfiksētu akumulatoru paku.
No ierīces izņemt akumulatoru paku.
Akumulatoru paku izņemt no ierīces (skatīt nodaļu Akumulatoru pakas izņemšana).
Iztīrīt ierīci (skatīt nodaļu Iekārtas tīrīšana).
Svara neievērošana
Savainojumu un bojājumu draudi
Transportējot ņemiet vērā ierīces svaru.
Nekontrolēta ieslēgšanās
Grieztas brūces
Pirms transportēšanas no ierīces izņemt akumulatoru.
Transportējiet ierīci tikai ar uzliktu asmens aizsargu.
Pārvadājot transportlīdzekļos, nodrošiniet iekārtu pret slīdēšanu un apgāšanos.
Pirms katras uzglabāšanas reizes notīrīt ierīci (skatīt nodaļu Iekārtas tīrīšana).
Svara neievērošana
Savainojumu un bojājumu draudi
Uzglabājot ņemiet vērā ierīces svaru.
Nekontrolēta ieslēgšanās
Grieztas brūces
Pirms uzglabāšanas izņemiet no ierīces akumulatoru.
Uzglabājiet ierīci tikai ar uzliktu asmens aizsargu.
Uzlieciet asmens aizsargu.
Glabājiet iekārtu sausā un labi vēdinātā vietā. Neglabājiet to koroziju veicinošu vielu (piemēram, dārzniecības ķimikāliju un ledus kausēšanas sāls) tuvumā. Iekārtu uzglabāt tikai iekštelpās.
Nekontrolēta ieslēgšanās
Grieztas brūces
Pirms visu darbu veikšanas ar ierīci, izņemiet no ierīces akumulatoru.
Ass griešanas asmens
Grieztas brūces
Strādājot ar griešanas asmeni, valkājiet aizsargcimdus.
Neatbilstoša tīrīšana
Roktura korpusa bojājumi
Roktura korpusa tīrīšanai neizmantojiet nekādus šķīdinātājus.
Lai noņemtu netīrumus kā, piemēram, putekļus, eļļu vai smērvielas, izmantojiet tīras lupatiņas.
Saskare ar ķimikālijām
Plastmasas detaļu bojājumi
Neļaujiet plastmasas detaļām nonākt saskarē ar ķimikālijām kā, piemēram, bremžu šķidrumu, benzīnu, naftas produktiem vai rūsas noņemšanas līdzekļiem.
Izņemiet akumulatoru paku (skatīt nodaļu Akumulatoru pakas izņemšana).
Griezto zaru atlikumus un netīrumus no griešanas asmeņa notīriet ar suku.
Roktura korpusu notīriet ar mīkstu, sausu drānu.
Lai saglabātu griešanas asmeņu kvalitāti, pēc katras lietošanas reizes griešanas asmeņus vajadzētu ieeļļot.
Jūs iegūsiet ļoti labu rezultātu, ja Jūs izmantosiet šķidru industriālo eļļu vai izsmidzināmo eļļu.
Ierīci novietot uz līdzenas virsmas.
Uzklājiet eļļu griešanas asmeņiem.
Pirms katras lietošanas reizes jāveic šādas apkopes darbības:
Pārbaudiet, vai ierīce nav bojāta.
Pārbaudiet visu tapu, uzgriežņu un skrūvju stingrību, ja nepieciešams, pievelciet.
Pārbaudiet griešanas asmeņa asumu. Nomainiet neasu griešanas asmeni.
Traucējumu cēloņi bieži vien ir vienkārši un tos ar turpmākā pārskata palīdzību var novērst pašu spēkiem. Šaubu vai nenorādītu traucējumu gadījumā, lūdzu, vērsieties autorizētā klientu servisā.
Novecojot akumulatoru pakas kapacitāte samazinās arī tad, ja tiek labi kopta, tādējādi arī pilnībā uzlādētā stāvoklī vairs netiek sasniegts pilns darbības laiks. Tas neliecina par defektu.
Ierīce neieslēdzas
Iemesls:
Akumulatoru paka ir izlādējusies.
Novēršana:
Uzlādējiet akumulatoru paku.
Ierīce neieslēdzas
Iemesls:
Akumulatoru paka ir bojāta.
Novēršana:
Veikt akumulatoru pakas nomaiņu.
Ierīce neieslēdzas
Iemesls:
Akumulatoru paka nav pareizi ielikta.
Novēršana:
Iebīdiet akumulatoru paku stiprinājumā, līdz tā nofiksējas.
Ierīce ekspluatācijas laikā pārtrauc darbību
Iemesls:
Griešanas asmeni nobloķējis grieztais zars.
Novēršana:
Iztīriet skaidas.
Ierīce ekspluatācijas laikā pārtrauc darbību
Iemesls:
Akumulatoru paka ir pārkarsusi
Novēršana:
Pārtraukt darbu un uzgaidīt, līdz akumulatora temperatūra atkal atrodas normas robežās.
Ierīce ekspluatācijas laikā pārtrauc darbību
Iemesls:
Motors ir pārkarsis
Novēršana:
Pārtraukt darbu un ļaut motoram atdzist.
Katrā valstī ir spēkā mūsu uzņēmuma atbildīgās sabiedrības izdotie garantijas nosacījumi. Garantijas termiņā Jūsu ierīces iespējamos darbības traucējumus mēs novērsīsim bez maksas, ja to cēlonis būs materiāla vai ražošanas kļūda. Garantijas gadījumā ar pirkumu apliecinošu dokumentu vērsieties pie tirgotāja vai tuvākajā pilnvarotajā klientu apkalpošanas dienestā.
Sīkāku informāciju atradīsiet vietnē: www.kaercher.com/dealersearch
Ierīces veiktspējas dati | |
Darba spriegums | 18 V |
Atgriezumu diametrs (maks.) | 25 mm |
Aprēķinātās vērtības saskaņā ar EN 62841-1 | |
Trokšņa spiediena līmenis LpA | 67 dB(A) |
Nedrošības faktors KpA | 3 dB(A) |
Trokšņa intensitātes līmenis LWA | 75 dB(A) |
Nedrošības faktors KWA | 3 dB(A) |
Plaukstu-roku vibrācijas vērtība – rokturis | 1,6 m/s2 |
Nedrošības faktors K | 1,5 m/s2 |
Izmēri un svars | |
Garums x platums x augstums | 320 x 89 x 135 mm |
Svars (bez akumulatoru pakas) | 1,1 kg |
Norādītā vibrācijas vērtība izmērīta ar standarta testēšanas metodi un to drīkst izmantot, salīdzinot ierīces.
Norādīto vibrācijas vērtību var izmantot, lai veiktu sākotnējo slodzes novērtēšanu.
Atkarībā no ierīces lietošanas veida vibrācijas emisija ierīces pašreizējās lietošanas laikā var atšķirties no norādītās kopējās vērtības.
Nepārtraukta, vairāku stundu ilga ierīces lietošana var radīt notirpuma sajūtu.
Roku aizsardzībai valkājiet siltus cimdus.
Regulāri pārtrauciet darbu.
Ar šo mēs paziņojam, ka turpmāk tekstā minētās iekārtas projekts un konstrukcija, kā arī mūsu izgatavotais modelis atbilst ES direktīvu drošības un veselības pamatprasībām. Veicot ar mums nesaskaņotas izmaiņas iekārtas uzbūvē, šī deklarācija zaudē savu spēku.
Produkts: Akumulatora zaru grieznes
Tips: TLO 2-18
Attiecīgās ES direktīvas2006/42/EK (+2009/127/EK)
2011/65/ES
2014/30/ES
Piemērotie saskaņotie standartiEN 55014-1: 2017 + A11: 2020
EN 55014-2: 1997 + A1: 2001 + A2: 2008
EN 60745-1:2009+A11:2010
EN IEC 63000: 2018
EN ISO 12100: 2010
Parakstītāji rīkojas valdes vārdā un ar tās pilnvaru.
Pilnvarotais sagatavot dokumentāciju:
S. Reizers (S. Reiser)
Alfred Kärcher SE & Co. KG
Alfred-Kärcher-Str. 28 - 40
71364 Winnenden (Vācija)
Tālr.: +49 7195 14-0
Fakss: +49 7195 14-2212
Vinendene (Winnenden), 01.08.2023.
2-2-SC-A5-GS-12579